Şimdi Ara

===> \\\ Xiaomi Mi2 ve Mi3 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.708
Cevap
65
Favori
253.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar tam olarak anlamadım ama paypal den ödeme yaparken dolar olarak ödersek paypalin dolar kurundan daha dusuk fiyat ödiyebilceğimizi anladım yanlıs olabilir bilen biri anlatsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bychass

arkadaşlar tam olarak anlamadım ama paypal den ödeme yaparken dolar olarak ödersek paypalin dolar kurundan daha dusuk fiyat ödiyebilceğimizi anladım yanlıs olabilir bilen biri anlatsın.

hayır ustad paypal kuru malasef yuksek o yuzden 5-15 lira zarar ederek alıyorsun soz gelimi dolar 1,80 ken ben 1,85 ten sipariş gectim yani dolar kuru normal merkez bankası kurlarından yuksek

bu arada arkadaslar cinliler artık bu yarışta kesinlikle samsungu zorlıcaklarını bir ürünle daha gosteriyorlar işte 2013 basında cıkması muhtemel newman n2 ve özellikleri aşağıdaki linkte

http://www.gizchina.com/2012/09/26/more-quad-core-newman-n2-details-leaked-boast-samsung-cpu-and-13mp-camera/

xiaomi newman ve oppo firmaları fena zorlıcaklar samsungu ancak önce dünyaya acılmaları lazım özellik olarak hiçte geride kalmıyorlar

• Ben gumruk sikintimi hallettim is arkadasim kasimin 2. Haftasi cine gidiyor. Ona getirtmeyi dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oh masallah :) ne ala memleket :) benim arkadas da gümrük memuru bi yardımı olur mu bilmiyorum :)
    ama senin is daha iyi gorup alacak arkadasın .
  • bu arada meriphone da su an % 5 lik de indirim var . 400 dolarda 20 dolar yapar o da olur sana 380 dolar . kargo bedava su an icin tel 700 lira yapıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobetube

oh masallah :) ne ala memleket :) benim arkadas da gümrük memuru bi yardımı olur mu bilmiyorum :)
    ama senin is daha iyi gorup alacak arkadasın .

bulursa alır

quote:

bu arada meriphone da su an % 5 lik de indirim var . 400 dolarda 20 dolar yapar o da olur sana 380 dolar . kargo bedava su an icin tel 700 lira yapıyor .

paypalla ödeme yerine kadar geldim.
     ===> \\\ Xiaomi Mi2 ve Mi3 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shéwky -- 10 Ekim 2012; 2:38:51 >

• Merhaba,

Arkadaşlar konu sahibi arkadaşımızın konuyla ilgilenmediğinin ve dolayısı ile ilk mesajı güncelleyemediğinin farkındayım. Kendisine yaklaşık 1 hafta önce mesaj atmama rağmen ulaşamadım ve tarafıma da herhangi bir dönüş olmadı doğal olarak...

Sizlerin de taleplerini göz önüne alarak konuyu "gbaran86" kullanıcı isimli arkadaşımıza devrettim. Kendisinin konunun ilk mesajını gerekli dökümanlar ile zenginleştireceğini ve hepinize faydalı hale getireceğini umuyorum. Sizler de ilk mesaja eklenebilecek değerde gördüğünüz paylaşımlarınızı kendisine ileterek ilk mesaja katkıda bulunabilirsiniz. Mesajları ilk mesaja eklenecek arkadaşların kendi isimleri ile eklenecektir, bilginize.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Bu mesajım bilgilendirme amaçlıdır. Alıntılamayınız, tartışmaya girmeyiniz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Konuya Darbe yapılmıştır ilk mesajda görünmesini istediğiniz bilgileri bana iletin paylaşalım bu telefonu daha çok kişinin istiyeceğine eminim güncel listede ilk mesajda paylaşılmakta ve bundan sonra ordan güncellenecektir listeyi ilk mesajdan takip edebilirsiniz Güncel sayı 72 ;)
  • quote:

bu arada meriphone da su an % 5 lik de indirim var . 400 dolarda 20 dolar yapar o da olur sana 380 dolar . kargo bedava su an icin tel 700 lira yapıyor .

Hediye çekini nasıl alıyoruz

• quote:

quote:

Hediye çekini nasıl alıyoruz

Merimobiles %5 indirim Kuponu = weserve
  • Bi şey alacağimiz zaman mi kullaniyruz. bu
    Kodu mobildeyim bulamadim sitede

• Konuyu uzun zamandır takip edemedim .
    Bu ürünü Çin'den , internet üzerinden Paypal ile almayı düşünen arkadaşlar mı var bana mı öyle geliyor
  • quote:

Bi şey alacağimiz zaman mi kullaniyruz. bu
    Kodu mobildeyim bulamadim sitede

Cart.php yani sepetim bölümünde sağda

Coupon Code

If you have a coupon code, enter it in the box below and click 'Go'.

bölüm var oraya yapıştır Go de direk sepete yansıyo %5 indirim diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: quzman

Konuyu uzun zamandır takip edemedim .
    Bu ürünü Çin'den , internet üzerinden Paypal ile almayı düşünen arkadaşlar mı var bana mı öyle geliyor

Öyle bir düşünce araştırma geliştirme satıcılarla kurulan iletişim yapılan beyin fırtınaları var sizinde bi fikriniz var sanırım paylaşırsanız en azından iyi yada kötü fikir sahibi oluruz ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbaran86

quote:

Öyle bir düşünce araştırma geliştirme satıcılarla kurulan iletişim yapılan beyin fırtınaları var sizinde bi fikriniz var sanırım paylaşırsanız en azından iyi yada kötü fikir sahibi oluruz ;)

Yurtdışından internet üzerinden telefon almak hiç akıllıca bir hareket değil bunu belirtmek isterim
    Alışverişi sorunsuz şekilde yapabilirsiniz ancak ürün gümrükten kesinlikle geçmeyecektir .
    Ürünü gümrükten alabilmek için bir bedele katlanmalısınız ki bu da fiyat avantajını ortadan kaldıracak .
    Bu işi profesyonelce yapan birileri ile iletişime geçmek lazım ancak onlar da tekli alımlarda malesef kesinlikle yardımcı olamazlar .
    Toplu alımlar için ise biraraya gelmek de pek mümkün görünmüyor .

Yani demem o ki yolcu beraberinde getirilmeyen bir telefonun, fiyat avantajını koruyarak ülkemize gelmesi ne yazık ki imkansız görünüyor ...

• quote:

quote:

quote:

Yurtdışından internet üzerinden telefon almak hiç akıllıca bir hareket değil bunu belirtmek isterim
    Alışverişi sorunsuz şekilde yapabilirsiniz ancak ürün gümrükten kesinlikle geçmeyecektir .
    Ürünü gümrükten alabilmek için bir bedele katlanmalısınız ki bu da fiyat avantajını ortadan kaldıracak .
    Bu işi profesyonelce yapan birileri ile iletişime geçmek lazım ancak onlar da tekli alımlarda malesef kesinlikle yardımcı olamazlar .

Yani demem o ki yolcu beraberinde getirilmeyen bir telefonun, fiyat avantajını koruyarak ülkemize gelmesi ne yazık ki imkansız görünüyor ...

Hocam bildigim kadarıyla bunu yapan arkadaslar var . Yurtdısından getiren bir suru insan vvar . sitenin verdigi bilgilere gore de daha once telefon satısı yaptıklarını vve gümrüge takılmaması icin gerekli onlemleri aldıklarını soyluyorlar . Odeme noktasında paypal la ilgili bşr sıkıntı mı var ki ozellikle paypal uzerinden alan arkadas mı var dediniz . ( eger oyle bir bilginiz varsa bizle de paylasırsanız cok memnun oluruz .)
    Ayrıca daha once boyle bir deneyiminiz olmus gibi gorunuyor varsa lutfen onu da paylasınız . Zira biz de alısverşs yapmadan once fikir alısverisi yaparak bu konuda akla yatkın bir yontem bulursak almayı dusunuyoruz . Magdur olmayı tabi ki istemeyiz .
    Tesekkur ederim .

• quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

Merhaba,

Arkadaşlar konu sahibi arkadaşımızın konuyla ilgilenmediğinin ve dolayısı ile ilk mesajı güncelleyemediğinin farkındayım. Kendisine yaklaşık 1 hafta önce mesaj atmama rağmen ulaşamadım ve tarafıma da herhangi bir dönüş olmadı doğal olarak...

Sizlerin de taleplerini göz önüne alarak konuyu "gbaran86" kullanıcı isimli arkadaşımıza devrettim. Kendisinin konunun ilk mesajını gerekli dökümanlar ile zenginleştireceğini ve hepinize faydalı hale getireceğini umuyorum. Sizler de ilk mesaja eklenebilecek değerde gördüğünüz paylaşımlarınızı kendisine ileterek ilk mesaja katkıda bulunabilirsiniz. Mesajları ilk mesaja eklenecek arkadaşların kendi isimleri ile eklenecektir, bilginize.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Bu mesajım bilgilendirme amaçlıdır. Alıntılamayınız, tartışmaya girmeyiniz.

Cok tesekkur ederiz .
    Baran arkadasımızın konuyu daha güncel tutacagına inancımız tam .

• quote:

quote:

quote:

peki paypalın dispute sistemini biliyormusunuz?

ürün elinize geçmezse dispute yaparak yatırılan parayı geri almanızı sağlayan alıcıyı koruyan bir sistem

Verilen bir fikre göre ürün gümrükte takılırsa almayın ürün geri gönderilsin ürün elinize geçmediği için Paypaldan ücret iadesini geri alın

diğer bir fikirde bazı arkadaşlarında takıldığı gibi TELEFON kelimesine takılmanız konudaki mesajları okuduysanız pakete hiçbir şekilde telefon yazdırılmayacağı ve gift olarak bir sürü ne yazdırabiliriz fikirleri konuşulmakta tabiki paket açıldımı kurcaladılar mı telefon olduğunu anladılar mı sıkıntı bizim burda yapmaya çalıştığımız Paket gümrükte nasıl sıkıntı olmadan göze takılmadan incelenmeden geçer diye tartışıyoruz

Misal Ben daha önce almış olduğum tableti Dijital çerceve olarak ve 50$lık bir faturayla nasıl sorunsuz teslim aldığımı paylaşmıştım

yapamazsınız edemezsiniz olmaz bu iş sonucta telefon o gelmez gitmezden öte

arkadaşlar fikir olarak böyle yaparsanız benim bildiğim şahit olduğum duyduğum böyle bir konu var siteden paypaldan şunda şöyle sorun olur derseniz forumda mesajları okuyan konuyu takip eden yada şuanda telefonu almak istiyen 72 kişiye daha fazla yardımcı olursunuz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baran86 -- 10 Ekim 2012; 13:49:47 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bildigim kadarıyla bunu yapan arkadaslar var . Yurtdısından getiren bir suru insan vvar . sitenin verdigi bilgilere gore de daha once telefon satısı yaptıklarını vve gümrüge takılmaması icin gerekli onlemleri aldıklarını soyluyorlar . Odeme noktasında paypal la ilgili bşr sıkıntı mı var ki ozellikle paypal uzerinden alan arkadas mı var dediniz . ( eger oyle bir bilginiz varsa bizle de paylasırsanız cok memnun oluruz .)
    Ayrıca daha once boyle bir deneyiminiz olmus gibi gorunuyor varsa lutfen onu da paylasınız . Zira biz de alısverşs yapmadan once fikir alısverisi yaparak bu konuda akla yatkın bir yontem bulursak almayı dusunuyoruz . Magdur olmayı tabi ki istemeyiz .
    Tesekkur ederim .

9Ben de yurtdışından telefon almayı çok düşündüm ve çok araştırdım ancak oluşan vergi yüzünden yolcu beraberinde getirme seçeneğine yöneldim .
    Hatta getirttiğim telefon HTC MyTouch 3g idi .
    Bireysel olarak getirmek ile bu işin ticaretini yani ithalatını yapmak arasında dağlar kadar fark var .
    Bireysel olarak getirebilirsiniz , bu çok basit .
    Siparişi ver , kargosu yapılsın , git gümrükten al şeklinde , ancak karşınıza %20 ÖTV ve %18 KDV bedeli çıkacak . Ayrıca ülkede sorunsuz çalışabilmesi için IMEI kaydı yaptırmanız gerekecek .
    Bunun için de yurtdışına giriş çıkış yapmış (süresini hatırlamıyorum) ve bir yıldır da IMEI kaydı yapılmamış bir pasaport bulmanız gerekecek.
    Muhtemelen bulamayacaksınız ve 100 TL gibi ücretlere razı olacaksınız
    Ancak şunu önerebilirim :
    * Satın alacağınız kişi, site ile görüşüp ürün tutarının düşük gösterilmesini sağlayabilirsiniz .
    * Bu ürünün gümrükten geçmesini yine sağlamayacaktır ancak vergi oranı düşecektir .

Bir de TV ve radyolu ürünlerde , gümrükte TRT bandrolü ile ilgili sıkıntılar çıkabiliyor .
    Ama her şeyi göze alıp da ben yapacağım diyorsanız da Paypal'dan şaşmayın .
    Hem dış ticaret , hem yurtdışı alışveriş hem de bankacılık geçmişime dayanarak söyleyebilirim ki , Paypal sıkıntı durumunda tüketici yanında yer alır .

quote:

quote:

quote:

quote:

peki paypalın dispute sistemini biliyormusunuz?

ürün elinize geçmezse dispute yaparak yatırılan parayı geri almanızı sağlayan alıcıyı koruyan bir sistem

Verilen bir fikre göre ürün gümrükte takılırsa almayın ürün geri gönderilsin ürün elinize geçmediği için Paypaldan ücret iadesini geri alın

diğer bir fikirde bazı arkadaşlarında takıldığı gibi TELEFON kelimesine takılmanız konudaki mesajları okuduysanız pakete hiçbir şekilde telefon yazdırılmayacağı ve gift olarak bir sürü ne yazdırabiliriz fikirleri konuşulmakta tabiki paket açıldımı kurcaladılar mı telefon olduğunu anladılar mı sıkıntı bizim burda yapmaya çalıştığımız Paket gümrükte nasıl sıkıntı olmadan göze takılmadan incelenmeden geçer diye tartışıyoruz

Misal Ben daha önce almış olduğum tableti Dijital çerceve olarak ve 50$lık bir faturayla nasıl sorunsuz teslim aldığımı paylaşmıştım

yapamazsınız edemezsiniz olmaz bu iş sonucta telefon o gelmez gitmezden öte

arkadaşlar fikir olarak böyle yaparsanız benim bildiğim şahit olduğum duyduğum böyle bir konu var siteden paypaldan şunda şöyle sorun olur derseniz forumda mesajları okuyan konuyu takip eden yada şuanda telefonu almak istiyen 72 kişiye daha fazla yardımcı olursunuz ;)

Dediğim gibi Paypal çok güvenilir ve tüketici dostu bir sistem . Ürününüz elinize ulaşmaz , ayıplı çıkar vs. ise paranızı geri alabilirsiniz.

Telefon işi çok farklıdır . Pakedin üzerine ne yazdırırsanız yazdırın o paket incelemeden geçer
    İncelemeden geçer ama gümrükten geçmez

Bundan bir yıl kadar önce yaratıcı bir fikir ile Çin'den Magnetic Levitation Device diye bir zımbırtı getirttik .
    Arkadaşım bunun bir vitrin ürünü olduğunu gümrük elemanlarına anlatana kadar akla karayı seçti
    Ufak bir bedel ödeyip alabildik .
    Ama telefon olsa idi bu ufak bedel %20 ÖTV ve %18 KDV olarak bize yansıyacaktı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quzman -- 10 Ekim 2012; 13:58:04 >

• cevap için teşekkürler bizim öncelikli düşüncemiz 70$ ın altında bir fatura gift ve açarlarsa diye benim düşüncem mini navigasyon yazdırmak

biz ticaretini yapan satıcılar değiliz hepimiz bireysel tüketicileriz herkes kendi adına alış yapmak için burayı takip ediyor hani nasıl olur hangi sitede nasıl yapılır gibi

bu şekilde yeterki paketi alalım ötv kdvden kurtulalım diye çalışmalar yapıyoruz nasıl ederiz diye çok mesaj var :)

ve imei kaydı ise bir sürü döküman ve yayınlanan video var android telefonda terminal ekranına girilerek echo imei "imei numarası" tarzı kısa bi kod yazarak telefon kapatılıp açıldığında imei no değişiyor diğer teller gibi imei değiştirmek için makinaya bağlamak gerekmediği söyleniyor ve youtube ta bile bir sürü videosu var

ve almayı düşündüğümüz site gümrüğü bize bırakın her türlü hallederiz diyor

halledemezse bile buradaki arkadaşlarla fikir birliği yaptık paypalın tüketici koruması bizi korur onu kullanalım diye

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.