Şimdi Ara

hararet problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 yıllık megane 1 kullanıcısıyım.hatta ilk arabam.çok sıkıntılı bir araç değil allaha şükür.Aracım 99 1.6 RTE. Dün akşam şu şekilde bir sıkıntı yaşadım.Pendik ten 500 evlere gittim.iftardan sonra yola çıktığım için trafik te yoktu. Aşağı yukarı 45 km. Bir sıkıntı yoktu.Dönüşte edirne kapı da haliç üzerindeki trafik nedeniyle hararet yükselmeye başladı.En yüksek seviyeye hiç gelmedi.Trafik açılınca hararet te düşmeye başladı.Trafik tıkandığında gene yükseldi.Yol boyunca devam etti bu durum en son maltepe köprüsünden sonra trafik gene sıkışınca hareret bu sefer dahada yükselmeye başladı.Tam kartal köprüsüne gelmiştim ki en nihayetinde ibra tavan yaptı ve kırmızı ışık yandı.bu halde yaklaşık 500 metre kadar gidip topselvi girişinde durdum.Aracın kaputundan çok az hafif duman çıktı.Su depo kapağını açtığımda içinde su kalmadığını farkettim.Fanda çalışmıyordu.Yaklaşık 1 lt su doldurdum.baktım hararet düşmedi.benzinciden soğuk su alıp 1 lt daha ekledim.Kontağı çevirip baktığımda ikaz lambası sönmüştü.İbrede normal seviyelere düştü hemen.O şekilde yola çıktım.Yaklaşık 4 km yol yapıp eve vardım.hareret hiç yükselmedi.Kontağı kapattığımdada fanın çalışma sesini duydum.Kaputu açıp bakmadım.Gece yarısı diye bugüne bıraktım.Sabah işe servisle gittiğimden arabaya baktım.Altından su aktığını gördüm.Kaputu açtım.Motorun sağ tarafından su deposunun hemen yanında sarı çamurumsu lekeler vardı.Belliki depodaki su püskürmüş.Depoya baktığımda içinde su vardı.çalışmasında bir farklılık göremedim.Bu akşam bir kontrole götürücem ama sizce ne sorun olabilir?şimdi adam bana direk conta yanmış derse tufaya gelmemeyim diye öğrenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talihligen -- 16 Ağustos 2012; 11:30:56 >

• Aracınızın muhtemelen devirdayım veya radyotorunen su eksıltmıştır. Aracın suyunu tamamlayıp motor sogukken su bıdonunun kapagını acın ronaltide çalısırken bidonda su kaynaması (taşma) yok ise conta zarar görmemiştir. Bidonun üstündeki tahlıyesinden ufak bir su döne bilir ona aldanmayın. Saygılar...

http://bilenlerrenaul.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.