Şimdi Ara

Buderus Logamax u062 oda termostatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
11.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Buderus Logamax u062 (hermetik) kombi aldım ve montajı yapıldı. Kombiyle beraber oda termostatı hediye geldi (On/Off Oda Termostadı)
    Servis gelmeden önce oda termostatı netleştireyim dedim... Gelen oda termostatı sizce nasıl? Önerebileceğiniz başka oda termostatı var mıdır ? Limitim 200-300 tl arası...

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c@ctus -- 16 Ağustos 2012; 9:21:54 >

• u062 sadece Buderus'un değik tüm markalar içinde en iyi konvansiyonel kombilerin başındadır. Minimum ısıtma kapasitesi 7,2Kw, modülasyon aralığı %30-100 dür. Kalorifer suyu, kullanım suyu sıcaklıkları ile oda sıcaklığı tercihlerinde modülasyonlu çalışır. Oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilmesi için modülasyonlu oda termostatı ile kullanılmalıdır. On/off termostatın hem hassasiyeti düşüktür, hem de modülasyonlu çalışma özelliği yoktur. Yerine Logamatic RC10 modülasyonlu oda termostatı öneririm. Kombi kalorifer devresi sıcaklığını 60-65C, oda termostat üzerinden oda sıcaklığını 21-22C yaparak kullanmanızı öneririm. Kombi 60C de yandığında istenen oda sıcaklığı daha çabuk sağlanır ve kombi daha çabuk kapanır. Oda termostatını tercihen salon veya koridora monte ettirin ki buralar ısınıp kombi kapandığında diğer alanlar da yeterince ısınmış olur.

Logamatic RC10:http://www.e-kombi.net/buderus-oda-termostadlari/1683-buderus-logomatic-rc-10-modulasyonlu-oda-termostati.html
  • tşkr... Bu kombiyle oda termostatı olmadan yakıt tüketimi çok oynar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c@ctus -- 16 Ağustos 2012; 15:52:45 >
  • Dış sıcaklığa göre kombi ayarını gün içinde değiştirebilecekseniz + istenen oda sıcaklığını elde edince kombiyi kapayıp + sıcaklık düşünce tekrar açabilecekseniz; kısacası kombiyi siz yönetebilecekseniz oda kumandasına gerek kalmaz. Yoksa kombiyi en düşükte bile kesintisiz çalıştırsanız, en azından güneşli kış günlerinde ve mevsim geçişlerinde, yani kombinin kapalı olması gereken zaman kesitlerinde gereksiz sarfiyat olacaktır.
    Gündüz evde olmayacaksanız oda termostatı kullanmakta yarar var, 1-2 yılda kendini amorti edercektir. Karar sizin...
  • Detaylı bilgiler için tşkr...
    Aslında ben evinin içinde kablo çekmek, kablo kanalı falan filan uğraşmak istemiyorum, ilerde rc20 klabosuz modeli olduğunu fark ettim... bu ürünle tavsiyeleriniz, öneriliniz veya tecrübeniz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c@ctus -- 16 Ağustos 2012; 17:10:37 >
  • Kombinin bulunduğu alandan salon veya koridora tek duvar delerek kablo çıkartabiliyorsanız bence kablosuz kumandaya çok para vermeye gerek yok.

RC20RF: http://www.kombiveklima.com/RC-20-RF-Modulasyonlu-ve-Standart-Programli-Kablosuz-Dijital-Oda-Termastadi,PR-742.html

Para ve tercih sizin...
  • bu kombi yoğuşmalı mı acaba?
  • tosur32 T kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı değildir, yoğuşmalı modeli GB062 piyasaya yeni çıktı.

http://www.buderus-tr.com/urundetay/10/291/358/logamax-plus-gb062
  • Bu kombıyı aldıgıma pisman oldum. 3a arızası verdı. Internetten okudugum kadarıyla servıs 750 tl ye anakart degısımı dıyor, servıs cagırdım bakalım ne dıyecekler banada,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buderus RC 10 DİGİTAL ODA TERMOSTATI

1 YIL KULLANILMIŞ TEMİZ HİÇBİR SORUNU YOKTUR.KONYA VE KARAMAN İÇİ ELDEN TESLİM YAPILIR

FİYAT:180 TL

Buderus Logamax u062 oda termostatı Buderus Logamax u062 oda termostatı Buderus Logamax u062 oda termostatı Buderus Logamax u062 oda termostatı Buderus Logamax u062 oda termostatı
  • Manuel aç kapa kablolu termostatlar hiçbir işe yaramıyor onlara termostat bile demek doğru değil boşuna alıp iade ile zaman kaybetmeyin.piyasada 30-60 liraya satılan çevirmeli olanlar Alacağınız termostat mutlaka dijital gostergeli termometreli olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu termostatı nasıl iptal edebilirim? Bağlıyken petekler çabuk soguyor. Daha önceden kombi uzerinden sistem su sicakligini ayarliyordum odalar iyi isiniyordu. Bilgisi olanlardan ogrenmek isterim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Buderus logomax u062 kombime syntech marka oda termostatı aldım.Başka Buderus modeli olan gb062 ye bağlantısını yaptım sorunsuz çalışıyor.Fakat u062 ye bağladığım zaman 8y hatası veriyor.Termostat görevini yapıyor aktif haldeyken kombiyi çalıştırıyor istenen sıcaklığa gelince kombiyi durduruyor fakat termostat durduğu zaman ekranda 8y hatası veriyor ve sıcak su vermiyor.Termostat çalışırken ise normal olarak üzerinde su sıcaklığını gösteriyor, kaloriferleri ısıtıyor ve musluktan sıcak su veriyor.Hangi noktalara bağlantı yaptığımı aşağıdaki resimde işaretledim.Önce 161 numarayla gösterilen yerdeki köprüyü söküp 8-9 yazan yere taktım ve 8y hatası verdi fakat dediğim gibi oda termostatı aktifken normal şekilde çalıştı.Sonrasında ise BB yazan kısma bağladım bu seferde 5L hatası verdi.Yardımınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifa401 -- 18 Kasım 2018; 20:1:32 >
  • Belki işine yarayan olur sorunu çözdüm.Kombini şebeke elektiriği bağlantısının yanında Lr Ls soketleri var oradaki köprüyü söküp bağlantı yaptım sıkıntısız çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lr-Ls bağlantısı yaptığınızda modülasyon çalışmaz sadece on/off kullanırsınız dediler bana ama siz de nasıl durum?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.