- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Laptoptan Fabrika Ayarlarına Dönme
5 Cevap21755 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

19 Mesaj
15 Ağustos 2012; 18:57:35 

Arkadaşlar, benim Asus K53SV laptopum var. Alalı yaklaşık 1 sene olacak. Yüklediğim onca şeyden sonra kasmaya başladı. Sistem özellikleri iyi olmasına rağmen bazı oyunlar kasmaya başladı (önceden kasmıyordu). Bana alırken hiçbir CD/DVD verilmedi. Bu yüzden format atamıyorum. Yaklaşık 1 buçuk ay önce ablamın laptopunda fabrika ayarlarına geri dönmek için uğraşmıştık ve başarmıştık. Şimdi aklımdan gitti ve ben de bunu yapmak istiyorum. Olay şöyleydi; PC açılırken F8 tuşuna basıp oradan yapıyorduk. Sadece D Sürücüsündeki dosyalar kalıyor. Diğer dosyalar gidiyor. 1 saatte tamamlanıyordu. Bana tam olarak nasıl yapıldığını analatabiliri misiniz? Yardımlarınızı bekliyorum acilen.

4122 Mesaj
15 Ağustos 2012; 19:01:58 

Laptopun kitapçını oku orada vardır, her laptopun farklı olabiliyor.

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

8220 Mesaj
15 Ağustos 2012; 19:11:07 

quote:

Orijinalden alıntı: MrFormader

Arkadaşlar, benim Asus K53SV laptopum var. Alalı yaklaşık 1 sene olacak. Yüklediğim onca şeyden sonra kasmaya başladı. Sistem özellikleri iyi olmasına rağmen bazı oyunlar kasmaya başladı (önceden kasmıyordu). Bana alırken hiçbir CD/DVD verilmedi. Bu yüzden format atamıyorum. Yaklaşık 1 buçuk ay önce ablamın laptopunda fabrika ayarlarına geri dönmek için uğraşmıştık ve başarmıştık. Şimdi aklımdan gitti ve ben de bunu yapmak istiyorum. Olay şöyleydi; PC açılırken F8 tuşuna basıp oradan yapıyorduk. Sadece D Sürücüsündeki dosyalar kalıyor. Diğer dosyalar gidiyor. 1 saatte tamamlanıyordu. Bana tam olarak nasıl yapıldığını analatabiliri misiniz? Yardımlarınızı bekliyorum acilen.

Hocam sizin HDD'nizde ayrılan bir Recovery bölümü vardır. Eğer siz buna zarar vermediyseniz ilk günkü ayarlara geri dönebilirsiniz. Genelde bilgisayar açılırken Alt+F10 fonksiyonu kullanarak açılıyor. Markaya göre değişebilir. Bunun için kitapçığı inceleyin. Eğer zarar verdiyseniz bu bölüme formattan başka çare yok.

Bilgisayar ilk alındığında birkaç DVD'den oluşan recovery diskleri oluştursaydınız da aynı işlevi görecekti.

Flickr || Pixoto || DH Sergi
@@@ || Pentax K10D || Pentax-DA 50 mm F1.8 || Pentax-A 50 mm F1.7 || @@@
@@@ || Sigma 70-300 F4-5.6 APO DG Macro || Pentax-DA 18-55 AL || @@@
∫ KOÜ-Makine Mühendisliği ∫

Comfortably Numb...

Pink Floyd | King Crimson | Camel | Rush | Eloy | Deep Purple | Led Zeppelin | Scorpions | Guns N' Roses | Iron Maiden | Manowar | Opeth | Dream Theater | Anathema

166 Mesaj
4 Eylül 2013; 12:56:20 

teşekkürlerrrr

soru sordum mu cevap isterim :)
CASPER DUAL CORE P6000 1.86GHZ-2GB-250GB- MAX.512MB INTEL -14''-CAM-dvdRW-V7STR

1367 Mesaj
4 Eylül 2013; 13:07:43 

Hocam windows açılıyorsa başlat programlar kısmında recovery management vardır oradan geri alabilirsiniz.

607 Mesaj
4 Eylül 2013; 13:41:32 

aynen hocam recovry den yapabilirsin tüm laptoplarda vardır ilk alındığında...

Bu mesajda bahsedilenler: MrFormader

PARAN VARSA ADAMSIN; PARAN YOKSA mADAMSIN.
meneter
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Laptoptan Fabrika Ayarlarına Dönme
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.253