Şimdi Ara

>>SONY XPERİA GO ST27İ<<[ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.166
Cevap
28
Favori
175.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonu iki gündür kullanıyorum. daha önce android ve dokunmatik telefon hiç kullanmadım ancak hiç yabancılık çekmedim.dokunmatiği o kadar hassas ki bazen dokunmadan bile parmağı yaklastırdığında algılıyor.suyun içine de attım gayet başarılı ancak sudan çıktıktan sonra höparlörden ses biraz boğuk geliyor.kuruyunca düzeliyor.normalde sesi de çok çıkmıyor ama benim için yeterli düzeyde.fotoğraf konusunda da iyi çünkü geldğinde ayar 3mp deymiş onu şimdi 5mp yaptım 3 mp de bile gayet iyiydi. yarın filan 5mp çekip örnek koyarım.ekran kalitesi çok yeterli bence.yeri geldikçe deneyimlerimi paylaşacağım.sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: felicita289

Arkadaşlar bende bir go kullanıcısıyım ve ilk birkaç sayfayı okudum birkaç siteden baktım ve biraz kötülenmiş telefon yani bu fiyatı hak etmiyor denmiş.böyle düşünmüyorum ve kendimce deneymlerimi yazarak kullananlara ve yeni alıcaklara faydalı olmayı umut ediyorum.öncelikle çözünürlükten başlıyayım.bravia olduğu için telefonda emin olun çözünürlük çok iyi sürekli film izleyen biriyim ve çok memnunum MX Playerı yükledikten sonra dahada memnun oldum.yazılımsal çözücü(SW) türünde izlediğinizde muhteşem bir görüntü ve ses kalitesi veriyorki pcyle kıyaslanıcak nitelikte.ses demişten ses kalitesine gelelim biliyorsunuz telefon su geçirmez ve bu yüzden kapalı bir kutu hoparlörlerde buna dahil.baştan söyliyeyim eğerki telefonunuzu sesi dışarıya vericek bir şekilde kullanıyorsanız bunu almayın daha doğrusu herhangi su geçirmez bi telefon almayın.çünkü su geçirmezlik sağlamak için dışa ses kalitesi düşüyor (ses miktarı gayet yüksek sadece test ettiğim kadarıyla metalde biraz bozulmalar oluyor rahatsız edici değil ama müzikten anlıyorsanız pek tat aldırmaz) ama telefon çalıdğındada rahatça duyabiliyorsunuz.ayrıca konuşurkende etrafın sesini bastırıp sizin sesizini ön planda tutuyor bu sayede kalabalık yerlerde rahatça konuşabiliyorsunuz.kulaklıkta ise muhteşem bir ses kaltesi var abartı değil ama yeni aldığım Sony NWZ-W273L mp3ümü bırakıp onunla dinlemeye başladım çünkü ses kalitesi aynı ve çok rahat bir albüm listesiyle kolaylık sağlıyor.su geçirmezliğine gelelim fakat bunda pek söylenilecek bişi yok mikrofon girişi usb girişi ve sd kart girişi kapalı olduğu sürece ki zaten normaldede kapalı durur kesinlikle su geçirmez bir telefon parmak izi oluyor haliyle telefonda film izlediğim için ekran koruyucu takmıyorum ve sürekli telefonu yıkıyorum şu ana kadar en ufak bişi bile olmadı.şimdide ekranına gelelim az önce dediğim gibi ekranı hiç bişey takmadan kullanıyorum ve arada sırada kalemle kullandığım bile olur ve emin olun en ufak çizilme bile yok demir çizilir bu çizilmez (tabi biraz hayvansal kullanan varsa o çizeblir ona şunu söyleyip ordan uzaklaşıyoruz ; kardeşim sana demirden göt bile dayanmaz.) Kırılma olayına gelirsek çok kolay kırılacak değil ama bi kırılma noktasıda var tahminimce 70 kiloluk biri üstüne bassa kırılmaz ama 85 üstüne bilemem burdan anlayın işte.dış kaplamasıysa biraz narin kasa kapağı çok dayanıksız gibi görünsede esnek ve sağlam ama telefonun köşeleri için aynı şeyi söliyemem.biraz sert ham bir plastik sanki köşeleri birkere yere dik şekilde düştü ve köşeşi yere baya sert çarptı plastiği hafiften yamuldu uzaktan belli olmuyor ama yanına gelince görülecek şekilde bu yüzden kullananlar dikkatli olsunlar plastik kısmı o şekilde sert darbede yamulur içine doğru hafiften erir gibi girebilir ama genel baktığımızda sağlamdır.şimdide telefonun şarj olayına gelelim.öncelikle şarj konusunda şunu belirtmek isterimki kullandığınız andorid sürümü çok önemli ve bu her xperia için geçerlidir ICS tam bir rezillik bu konuda.bu yüzden ICS yüklüyse telefonunuzda kalıdırp 2.3.7 sürümünü kurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum ve kaldırmanız için bi neden söliyeyim şarjı ICS de su gibi gidiyor abartısız su gibi 1 gün bile yetmiyor ve telefon aşırı derecede yavaşlıyor bu yüzden 2.3.7 emin olun çok daha iyidir.2.3.7 de şarj 3 gün gidebilecek kapasitededir ki buda android telefonlar için azımsanmıyacak birşey.en önemli noktasıda ekran parlaklığıdır.tavsiyem telefonun parlaklığı ekranı seçebildiğiniz en düşük seviyede tutmaktır gözlerini rahatsız etmiyecek şekilde hem böylelikle zararlarındada korunmuş olur ve şarjınızın ömrünü uzatırsınız ama diyeceksinizki öyle video mu izlenir MX Playerı yükleyip her videoyu onunla açmanızı tavsiye ederim ve MX Playerın ekran parlaklığından parlaklığı 13 yapıp ne çok parlak ne çok karanlık şekilde güzel güzel izleyebilirsiniz.nette ve diğer whatsaap ve benzeri programlardaysa şarj diğer androidlere göre daha az gitmektedir s3 le birkeresinde kıyaslamıştım ve s3 emin olun çok daha fazla şarj tüketti.telefonun hızına gelelim.az öncede baya bi anlattığım gibi ICS yi yüklemeyin!!! tam bir xperia canavarı ve telefonun hızını çok düşürüyor menü geçişlerinde bile kasmalar takılmalar oluyor.ama 2.3.7 sürümünde gayet hızlı hatta 512ramlik bir telefona göre çok daha hızlı emin olun s3le program çalıştırma konusunda rahatlıkla yarışır.oyunlarda temple run gibi telefon oyunlarında sıfır kasmayla oynatıyor ve açış hızıda mükemmel birden çok oyunu açıp sıfır kasmada cabası.sizin yüklediğiniz oyunlardaysa açılış hızı düşüyor misal gta vice city açılırken biraz bekletiyor (30sn kadarcık) most wanted sa hiç bekletmeden açılıyor ve herikisindede sıfır kasma var görüntü kalitesi en yüksekteyken. (daha geçen sene benim masaüstü pcmde most wanted full görüntüde oynanılmayacak kadar kasıyordu :D.şimdide gelelim bir eksik noktasına buda telefon hafızası. 4gb telefon hafızası ve 32 gb kadar sd kart desteği veriyor fakat bu oyunlar telefon hafızasına yüklenildiğinden biraz iş zor oluyor(gerçi bi şekilde sd karta yükleme olayıda varmışta du bakam bi bu akşam araştırım onu neyse).bildiğiniz gibi temple run vb. oyunlar düşük boyutlarda ama gta vice city 1.5gb most wanted sa 2gb boyutlarında ve yüklediğinizde telefonda hafıza diye bişi kalmıyor buda biçok zorluk getiriyor bu yüzden tek tek oyun yüklemenizide tavsiye ediyorum hafıza kartı işini çözerseniz bilemem tabi telefondaki programlara gelicek olursak bilirsiniz bazı yan uygulamalar vardır mesela IDM andorid versiyonu gibi ve bu türden tellerde çok faydalıdır Film İzle HD adlı programı googleplay'den kurduktan sonra ordaki filmleri yarım saat dolmasını bekleyip izlemek yerine bu IDM android versiyonu sayesinde telefonunuza indirip izleyebilirsiniz ve çokta hızlıdır.ayrıca google play deki daha birçok programıda indirip kurdum test ettim ve hiçbirisinde kasma yaşamadım ve açmadığı bir program bile çıkmadı bu konuda gerçekten çok başarılı.bu arada aklıma gelmişken film izlemek dedik sakın alacaklar şekline bakıp bu ne biçim ekranı var demesinler (bilirsiniz muhterem biraz geniştir) filmler bu genişlik sayesinde daha tat veriyor ve MX Player sayesinde (GENE MX GENE MX) filmin ekran boyutunu değiştirebilir altyazıyı farklı yerlere taşıyabilirsiniz(NOT:Her tür altyazıyı açar ve türkçe karakter desteklidir.video türlerindeyse pek tür denemedim ama uç türler haricinde mp4 mkv avi vb. türleri denedim ve ne kadar video kalitesini yükseltsemde hiç kasma yapmadı kendi video playerındaysa kasma yapıyor ve altyazıda türkçe karakteri desteği yok).kamerasına gelicek olursak biraz ayarlarından kurcalayın değiştirin oynayın ve gerçekten çok kaliteli çektiğini anlıcaksınız zaten flashıda gece karanlığında bile gayet net çekim yapıcak kadar yeterli.Evet benden bu kadar sabahtan beri anlatıyorum özetle telefon iyi ve fiyatını tamamen hakediyor tek eksiği benim için telefon hafızasının 4gb kullanılabilirlikte olması.başkada bi eksiği yok.bu eksiğinide zaten piyasadaki diğer telefonlara göre en büyük farkı olan su geçirmezliğiyle tamamen kapatıyor.ama haa dersinki 512 ram var 1gb olaydı iyi olmazmıydı? iyi olurdu tabikide ama emin olun piyasadaki 1gb ramli rakiplerine baktığımızda performansından bahsetmeye bile gerek yok.tek sorun şimdi sony android 4.1 sürümünü çıkardı ve bunu 512ramli bir telefonun nasıl karşılayacağı. 2.3.7 sürümünde ramden hiç şikayetim yok gerçekten çok iyi ama 4.1 de sorun çıkartabilir gibime geliyor.bunu bu konunun uzmanlarına bırakmak istiyorum ve bi ara kendimde bi güncelleyip deniyecem o zaman gene yazarım.yazımda bir hata varsa yanlış birşey varsa affola hepinizi öptüm iyi forumlar :* (bu yazıyıda ne kadar samimi ne kadar içten yazdım vay arkadaş okuduktan sona farkettimde neyse :D

quote:

Orijinalden alıntı: lAshH

Bu telefonu stabil kullanmak isteyen arkadaşlar bazı özelliklerden feragat edip 2.3.7 gb sürümünde kullanmalıdır. Ne 4.0.4 ne de 4.1.2 sürümü bu telefonda stabil değildir ve aşırı kasma yapmaktadır. 1 haftadır 2.3.7 kullanıyorum ve telefon yağ gibi akıyor. Keşke daha önce yapsaydım bunu dedim kendi kendime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonzales20 -- 9 Şubat 2014; 15:31:51 >

• ss

• ss

• ayrıca fiyat olarak 250 euroya almanyadan getirttim +100 tl de vergi dairesine 20 tl de telefoncuya vereceğim toplamda bana 670 maal olacak...

• bu gece ışık ortamında çekilmiş resim

bu da tamamen karanlık ortamda çekilmiş resim

• Nereden aldın kardeşim fiyat ne kadar yani türkiyeye geldimi bende çoks istiyorum go olmaz ise sola alcam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat olarak 250 euroya almanyadan getirttim +100 tl de vergi dairesine 20 tl de telefoncuya vereceğim toplamda bana 670 maal olacak.türkiyede satısa sunulmadı henüz ama eylülün başında satısa sunulur die tahmin ediyorum ama telefon harbiden güzel.
  • Offf iyiymis aslinda go iyi ama ekran cozunurlugu beni biraz bozdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Cenk-er

Offf iyiymis aslinda go iyi ama ekran cozunurlugu beni biraz bozdu

Evet hocam. Sony herşeyi yapmış ama ekrandan çalmış... Ilk gördüğümde şok oldum resmen. Insan kör olur dedim :) . Kullanan arkadaş, ekran çözünürlülüğü bi sorun oluşturuyor mu? Bi de bu tayland da çıkmış midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tkillas

quote:

Evet hocam. Sony herşeyi yapmış ama ekrandan çalmış... Ilk gördüğümde şok oldum resmen. Insan kör olur dedim :) . Kullanan arkadaş, ekran çözünürlülüğü bi sorun oluşturuyor mu? Bi de bu tayland da çıkmış midir?

Yani ne bileyim bare 480x800 olsaymış iyi olurmuş neyse ne yapalım sony yine bence diğer markalardan iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Tkillas

quote:

valla hiç bir sorun yok gayet iyi bence sony bravia teknolojisi var
  • Olsun

• Bana kalirsa yine android alinirsa sony alinir sence

• Şarjı ne kadar gidiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonzales20

fiyat olarak 250 euroya almanyadan getirttim +100 tl de vergi dairesine 20 tl de telefoncuya vereceğim toplamda bana 670 maal olacak.türkiyede satısa sunulmadı henüz ama eylülün başında satısa sunulur die tahmin ediyorum ama telefon harbiden güzel.

pil süresi ne kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

quote:

Orijinalden alıntı: gonzales20

fiyat olarak 250 euroya almanyadan getirttim +100 tl de vergi dairesine 20 tl de telefoncuya vereceğim toplamda bana 670 maal olacak.türkiyede satısa sunulmadı henüz ama eylülün başında satısa sunulur die tahmin ediyorum ama telefon harbiden güzel.

pil süresi ne kadar

pil süresi biraz düşük günde yaklaşık 30-40 mesaj gidiyo bi o kadarda geliyo yaklaşık 1 ssat müzik dinliyorum höparlörde yarım saat de konusuyorum 2 gün gidiyo 3 de gider ama ben genede sarj a takıyorum
  • memnun olmadığın bir durum var mı? ısınma yada 512 mb ram olması yada ppi 165 olması yada oyun oynarken nova3 gibi oyunları oynayabiliyor musun? ekran 3.5 inc olması bir sıkıntı oluşturuyor mu?
  • Bu telefon bu fiyata alınmaz bu fiyatta bu telefondan çok daha iyileri var.Son olarak konuyu açan arkadaş bu konuyu ana konu yaparsan iyi olur.
  • arkadaşım telefonun fiyatı normal özelliklerine bakmadın mı ve su geçirmez ve dayanıklı fiyatının bu kadar olması normal
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.