Şimdi Ara

>>SONY XPERİA GO ST27İ<<[ANA KONU] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.165
Cevap
28
Favori
175.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • :) aldıktan 12 saat sonra xperia go elimden düştü,önce ayağıma sonra yere ve ekran çatladı servis kesinlikle kullanıcı hatası diyor aklınızda bulunsun sakın almayın go kullanan bir kaç kişiyle konuştum 2 sinin camı çatlakmış hatta birisi 30cm.den düştü kırıldı abi dedi ben bu kadar adi bir telefon hiç duymadım ve görmedim denemesi bedava yere düştümü kırılıyor....

servis kullanıcı hatası diyor
    su geçirir ve su geçirirse servis garanti dışı diyor
    darbeye dayanıklı değil diyor
    düşürmiceksiniz ekranı çilizmesin diye CAM diyor:)))))

yani GO bir yalan arkadaşlkar denemesi bedava.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan omay

:) aldıktan 12 saat sonra xperia go elimden düştü,önce ayağıma sonra yere ve ekran çatladı servis kesinlikle kullanıcı hatası diyor aklınızda bulunsun sakın almayın go kullanan bir kaç kişiyle konuştum 2 sinin camı çatlakmış hatta birisi 30cm.den düştü kırıldı abi dedi ben bu kadar adi bir telefon hiç duymadım ve görmedim denemesi bedava yere düştümü kırılıyor....

servis kullanıcı hatası diyor
    su geçirir ve su geçirirse servis garanti dışı diyor
    darbeye dayanıklı değil diyor
    düşürmiceksiniz ekranı çilizmesin diye CAM diyor:)))))

yani GO bir yalan arkadaşlkar denemesi bedava.....

Aynen katiliyorum dostum hatta benim bu konuda yazdıklarım ve ayrıca actigim konular da mevcut.
    Almayın ve aldırmayın sevgili dostlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne alalım peki? O kötü bu kötü. Memnun olanda var olmayanda. Ama alınmaz diyilecek kadarda kötü değil.

• **Yazılım yükseltemeyen arkadaşlar win7 yüklü bilgisayarlarda sony pc companion ile yüklesinler sorun yaşamayacaklardır. ICS ye geçtikten sonra kasma donma vs yaşamak istemeyenler yazılım yüklendikten hemen sonra "fabrika ayarlarına dön" desinler telefon gayet hızlı oluyor. (daha da hızlandırmak istiyorsanız "ayarlar/uygulamalar/tümü" diyerek ordan kullanmadığınız uygulamaları/özellikleri devre dışı bırakın )

**Dayanıklılık konusuna gelince: ikinci kattan düşürdüm , arabayla giderken mucurlu asfalta düşürdüm (100-120km hızla gidiyorduk), bi kaç defa okula yetişmek için koşarken cebimden düşürdüm, 2 yaşındaki yeğenim telefonu eline alıp ekranının üstüne betona vurdu ve oyunca araba zannedip sürmeye başladı (ekranda küçük bi çizik oluştu bu sebepten dolayı) ve bunların sonunda sadece iki köşesinde ufak tefek ezilme izleri oluştu ve herhangi bir kırılma söz konusu olmadı. onu da garantiye gönderdiğimde telefon arka kapağını değiştirmişler.

**şarj konusuna gelince: Vodafone kullanıyordum ve 3g açıkken telefon 1 günü zor çıkartıyordu, 2g ye geçiyordum fakat bölge değiştirdiğimde telefon full çekiyor göstermesine rağmen çekmiyordu ama şarjı 2-3 kata kadar uzun gidiyordu Dün itibariyle Turkcell'e geçtim, 3g şebeke kullanmama rağmen şarj süresinin en az 2 kat arttığını söyleyebilirim. (Henüz Turkcell 2g-3g kıyaslaması yapmadım) telefon kullanım ekran görüntüleri:

http://i50.tinypic.com/ppyj6.jpg
    http://i46.tinypic.com/10o1d2f.png
    http://i50.tinypic.com/282hr9w.png

**ekran ayarlarım:
    http://i49.tinypic.com/2j1s8y0.png
    http://i50.tinypic.com/33djwhj.png

**Ekran çözünürlüğü konusuna gelirsek: bu çözünürlük bana yetiyor ama yanına daha iyi çözünürlüklü bir telefon koyduğunuzda aradaki fark, parlaklık olsun çözünürlük olsun bariz bir şekilde belli oluyor, kamerası öyle çok iyi bir kamera değil gündüzleri mükemmel çekim yapıyor fakat geceleri fotoğraf olayı o kadar iyi değil. ve bazen bu durumlar rahatsız ediyor beni ama yine de telefonumu seviyorum.

Not: Merak ettiğiniz başka konu varsa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kater -- 10 Mart 2013; 9:04:33 >

• BU jb ne zaman gelecek GOya ?
  • Mart sonu diye açıkladı sony. az kaldı az :)
  • peki ya bu kasmalar ve dokunmatik hassasiyeti daha iyi olacakmı .s
  • quote:

Orijinalden alıntı: megagrkn

peki ya bu kasmalar ve dokunmatik hassasiyeti daha iyi olacakmı .s

dokunmatik hassasiyeti gayet güzel değilmi? donmalarda bana kalırsa sonynin yüklediği ıvırık zıvırık büssürü abuk subuk uygulama yüzünden bence jb ile onlara bi ayar çekerlerse gayet stabil olacak telefon bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: quinkan

quote:

peki ya bu kasmalar ve dokunmatik hassasiyeti daha iyi olacakmı .s

dokunmatik hassasiyeti gayet güzel değilmi? donmalarda bana kalırsa sonynin yüklediği ıvırık zıvırık büssürü abuk subuk uygulama yüzünden bence jb ile onlara bi ayar çekerlerse gayet stabil olacak telefon bence

o ıvır zıvır uygulamaları eğer kullanmıyorsanız; ayarlar>uygulamalar>tümü sekmesinden devre dışı bırakarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz

Benim merak ettiğim diğer telefonlarda da vodafone benim yaşadığım sorunu gösteriyor mu yoksa xperia go ya mı özel

• arkadaşlar bende yeni telefon almayı düşünüyorum. araştırmalarım sonunda galaxy ace 2 ve bu telefon arasında kaldım.
    benim için internet, ebook okumak, ve belli başlı uygulamaları yüklemek önemli...
    fiyatları 700tl civarlarında oluyor hafta sonları. bu hafta sonu karar veremediğim için alamadım.
    ama bu hafta sonu kesin belirleyip almayı düşüüyorum..
    sizce hangii daha iyi..
  • allah askına telefonda hiçbişey yuklu değil forumda yazanların hepsini yaptım nasıl oluyorda hala yavaş bu telefon .s sizinki nasıl hızlı arkadasım benmi yalan sölüyorum sizmi anlamıyorum .. bu forum sitesi güzel dediler yardımcı olurlar dediler hemen üye oldum ama yardım eden dahi yok nasıl bişedir bu en azından bu xperia go larda 2.3.7 ye dönen arkadaşlara sesleniyorum bana yardım edin artık bende dönmek istiyorum .... Geri dönüş yapamazsınız denmesine ragmen nasıl dönüyorsunuz anlamıyorum banada öğretin gözünüzü seveyim..
  • GO ya jb gelsede romla Sola ya atsak.
    Sony bazen saçmalıyor Net.
  • quote:

allah askına telefonda hiçbişey yuklu değil forumda yazanların hepsini yaptım nasıl oluyorda hala yavaş bu telefon .s sizinki nasıl hızlı arkadasım benmi yalan sölüyorum sizmi anlamıyorum .. bu forum sitesi güzel dediler yardımcı olurlar dediler hemen üye oldum ama yardım eden dahi yok nasıl bişedir bu en azından bu xperia go larda 2.3.7 ye dönen arkadaşlara sesleniyorum bana yardım edin artık bende dönmek istiyorum .... Geri dönüş yapamazsınız denmesine ragmen nasıl dönüyorsunuz anlamıyorum banada öğretin gözünüzü seveyim..

fabrika ayarlarını sıfırlama yaptınızmı ?
  • Arkadaşlar bana da yardım lazım. Bir arkadaşıma go aldırdım -hoş kendisi sony diye tutturunca bu sana yeter dedim-. İlk akıllı telefon deneyimi. Sürümü yükseltmiş 4.0 a. şu anda telefon hiçbir şekilde internete bağlanmıyor. yükseltmeden önce youtube, tarayıcı şakır şakır açılıyordu. Fabrika ayarına da döndürdük ama tabii sürüm aynı kaldı, değişen birşey yok.

Var mıdır bir hal çaresi? Ben samsung kullanıyorum, hiçbir prb yok. Pişman oldum işine karıştığıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyd_s

Arkadaşlar bana da yardım lazım. Bir arkadaşıma go aldırdım -hoş kendisi sony diye tutturunca bu sana yeter dedim-. İlk akıllı telefon deneyimi. Sürümü yükseltmiş 4.0 a. şu anda telefon hiçbir şekilde internete bağlanmıyor. yükseltmeden önce youtube, tarayıcı şakır şakır açılıyordu. Fabrika ayarına da döndürdük ama tabii sürüm aynı kaldı, değişen birşey yok.

Var mıdır bir hal çaresi? Ben samsung kullanıyorum, hiçbir prb yok. Pişman oldum işine karıştığıma

Hal çaresi telefonları değişmek

• kardeşim aklına gelebilecek herşeyi yaptım herşeyi bu forumda ne yzdılarsa hepsini denedim :(
  • quote:

kardeşim aklına gelebilecek herşeyi yaptım herşeyi bu forumda ne yzdılarsa hepsini denedim :(

Ürün Türkiye çıkışlı ise ; Ülkemizde yayınlanan son yazılımı manuel indirip flashtool ile yükleyin düzelecektir
  • kutusunda çinde üretilmiştir yazıyor ve manuel olarak nasıl indirip yükleyebilirim yaparken telefonun tamamen kitlenme açılmama durumu olurmu kardeşim bunu hiç duymamıştım eger yardımcı olursan sevinirim
  • Burda yazılan sorunlardan sonra Xperia Sola almayı düşünmeye başladım...
  • quote:

kutusunda çinde üretilmiştir yazıyor ve manuel olarak nasıl indirip yükleyebilirim yaparken telefonun tamamen kitlenme açılmama durumu olurmu kardeşim bunu hiç duymamıştım eger yardımcı olursan sevinirim

dostum teknik bilgin yoksa malesef tarif etsemde olmaz, Türkiyeden aldıysan üründe Türkiye garantiliyse, servise verip yeniden yazılım yüklenmesini talep edebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.