- x
--------- BOSCH KGN57P01NE ALARM !!!---------
9 Cevap5145 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

468 Mesaj
14 Ağustos 2012; 23:23:23 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar evdeki KGN57P01NE model buzdolabını kullanıyoruz çok memnunuz ancak 3 sene oldu alalı hiç bir sorun yok fakat şu günlerde buzdolabının alarmı yerli yersiz çalmaya başladı neden olduğunu pek anlamadım eskiden kendim bi ayar felan yapıyordum ancak unuttum böyle bir sorunla karşılaşan var mı bana yardımcı olabilecek bri var mı?

12189 Mesaj
14 Ağustos 2012; 23:48:25 

Alarm vermesinin sebebi dondurucu bölmesinin soğukluğunun -18 üzerine çıkması, yani dondurucudaki gıdaların tazeliğinin tehlikede olmasıdır.

Buzdolabınızın dondurucu kapağının tam kapandığına emin olun, lastiğini kontrol edin.

Elektrik kesilmesi, kapının açık kalması vb. bir durumdan ötürü bloklanma oluşmuş olabilir. Mümkünse buzdolabını tamamen boşaltıp 2 gün buzlarının çözülmesi için dinlendirin ve temizleyip tekrar çalıştırın. Sorun tekrarlarsa buzdolabında bir arıza vardır.

12189 Mesaj
14 Ağustos 2012; 23:49:28 

Ayrıca cihazın kurulduğu tarihe dikkat ederek garanti süresini geçirmeden servisi çağırmanızı öneririm.

468 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:48:56 

arkadaşlar dondurucu kısmı -18 üst kısım 3 derece de ve yine de belli belirsiz bazen yine dııııııııııııııııııııııııııııt diye ses veriyor alarm of a bastığımda ise -18 lik yazan kısım birden bire -10 felan oluyor yani kafasına göre takılıyor anlayamadım acaba dondurucuya ağırlık felan fazla mı geliyor?yaklaşık olarak 3 tane 2,5 lt su koyuyorum ancak bilemedim sorunun neden kaynaklandığını ve bakıyorum sağında solunda kapak sızdırmasıda yok yani herşey normal gibi duruyor yardımlarınızı bekliyorum

2729 Mesaj
1 Eylül 2012; 3:43:38 

bence garanti bitmeden servis çağırın

İmza Falan Kalmadı.

12189 Mesaj
1 Eylül 2012; 9:58:23 

quote:

Orijinalden alıntı: darkwolf33

arkadaşlar dondurucu kısmı -18 üst kısım 3 derece de ve yine de belli belirsiz bazen yine dııııııııııııııııııııııııııııt diye ses veriyor alarm of a bastığımda ise -18 lik yazan kısım birden bire -10 felan oluyor yani kafasına göre takılıyor anlayamadım acaba dondurucuya ağırlık felan fazla mı geliyor?yaklaşık olarak 3 tane 2,5 lt su koyuyorum ancak bilemedim sorunun neden kaynaklandığını ve bakıyorum sağında solunda kapak sızdırmasıda yok yani herşey normal gibi duruyor yardımlarınızı bekliyorum

Cihazınız derin dondurucu bölmesi -18'C üzerine fazla çıktığı için sizi uyarıyor. Alarm tuşuna bastığınızda ise dondurucunun karşılaştığı yüksek sıcaklık hakkında size bilgi veriyor. Yani muhtemelen fazlaca su doldurmuş olduğunuzdan veya kapı fazla açık kaldığından dondurucunun soğukluğu -10'C civarına kadar gerilemiş, bu da dondurucudakilerin tazeliğini tehlikeye düşürmüştür. Soğukluğun daha dengeli olması için tavsiyem su koymadan 1-2 saat evvel super dondurma fonksiyonuna basmanızdır. Buzdolabı büyük ihtimalle normal olsa gerek. Tabi sık alarm veriyorsa soğutmada dengesizlik olabilir, servis çağırın derim öyle bir durum söz konusu ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 1 Eylül 2012; 9:59:33 >

468 Mesaj
4 Eylül 2012; 16:09:06 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Cihazınız derin dondurucu bölmesi -18'C üzerine fazla çıktığı için sizi uyarıyor. Alarm tuşuna bastığınızda ise dondurucunun karşılaştığı yüksek sıcaklık hakkında size bilgi veriyor. Yani muhtemelen fazlaca su doldurmuş olduğunuzdan veya kapı fazla açık kaldığından dondurucunun soğukluğu -10'C civarına kadar gerilemiş, bu da dondurucudakilerin tazeliğini tehlikeye düşürmüştür. Soğukluğun daha dengeli olması için tavsiyem su koymadan 1-2 saat evvel super dondurma fonksiyonuna basmanızdır. Buzdolabı büyük ihtimalle normal olsa gerek. Tabi sık alarm veriyorsa soğutmada dengesizlik olabilir, servis çağırın derim öyle bir durum söz konusu ise.

buzdolabı normal olsa gerek derken neyi kastediyorsunuz ve buzdolabının kapağı kullanım haricinde hiç açık kalmıyor

12189 Mesaj
4 Eylül 2012; 21:38:25 

Cihaz sağlamsa alarmın sebebi açıkladığım nedenlerdir. Ya dediğim gibi aşırı yükleme, ya da kapı açık kalmasından alarm verir. Bu tarz durumların dışında alarm verme söz konusu ise cihazın soğutmasında sorun vardır.

38 Mesaj
14 Ağustos 2014; 15:45:15 

konuyu hortlatıyorum çünkü aynı sorun bendede oldu araştırdım konuyu buldum ne yaptınız en son çözüm olarak? çünkü bende erittim felan olmadı zaten üst kısımda soğutmuyordu servis geldi baktı sensör termik ve kart arızası dedi toplam fiyat 277 tl çıktı size ne kadar çıktı o zaman lütfen bir cvp yazın sorun halloldu mu?

468 Mesaj
23 Ağustos 2014; 22:55:04 

arkadaşlar ben sorunu şu şekilde çözdüm üst bölmenin sıcaklığını 04 dereceye alt tarafı ise-20 derece aldığımdan beri hiç bir sorun yaşamadım bilginize

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Beyaz Eşya » Buzdolapları » --------- BOSCH KGN57P01NE ALARM !!!---------
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.236