- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Ağaç testeresi önerisi yapabilecek varmı?
44 Cevap29330 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4107 Mesaj
14 Ağustos 2012; 20:02:45 

ağaç testeresi istiyor annemler. hb ye baktım fiyatlar normal ama marka seçimim nasıl olmalı? black&decker var iyi marka olarak bildiğim. öneride bulunurmusunuz?

Sony VAIO VPCF13S0E Sony DSC-WX1 Sony Walkman Z1040 Logitech® Z-906 5.1 THX Speaker Creative Sound Blaster X-Fi HD with THX Samsung Galaxy SIII PSP 3004 PIANO BLACK Sedona 771 2013

873 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:11:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

ağaç testeresi istiyor annemler. hb ye baktım fiyatlar normal ama marka seçimim nasıl olmalı? black&decker var iyi marka olarak bildiğim. öneride bulunurmusunuz?

husgvarna biraz pahalıdır ama bir kere alırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4107 Mesaj
15 Ağustos 2012; 22:20:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ekrem3457

güvenilir bir siteden link verme imkanınız varmı ?
ben genelde hepsiburada.com dan alışveriş yapıyorum. bu markalar mevcut. Belirtmeyi unutmuşum. Bu arada benzinli testere uygun bizim için.

http://www.hepsiburada.....aspx?categoryId=451867

Sony VAIO VPCF13S0E Sony DSC-WX1 Sony Walkman Z1040 Logitech® Z-906 5.1 THX Speaker Creative Sound Blaster X-Fi HD with THX Samsung Galaxy SIII PSP 3004 PIANO BLACK Sedona 771 2013

2 Mesaj
17 Ağustos 2012; 22:05:39 

[font="Times New Roman"]birader aşağda linkini vereceğim testereyi alırsan hiç pişman olmazsın :) bunu köyde 6 senedir sürekli kullanıyoruz. [/font]

http://www.ziraishop.co...ORLU-TESTERE,PR-35.html

-1

Ekteki dosya (1)

4107 Mesaj
18 Ağustos 2012; 23:46:43 

quote:

Orijinalden alıntı: *mozart*

[font="Times New Roman"]birader aşağda linkini vereceğim testereyi alırsan hiç pişman olmazsın :) bunu köyde 6 senedir sürekli kullanıyoruz. [/font]

http://www.ziraishop.co...ORLU-TESTERE,PR-35.html

-1

tamam dostum inceliyorum, babamda biryerden öğrenmiş sthil markasını black&decker dan daha iyimiş şuna gir de bir bakalım diyip duruyordu 2-3 gündür, isabet oldu

873 Mesaj
19 Ağustos 2012; 1:01:12 

sthil,dolmar,husgvarna.çin mallarına yaklaşma
bu üç marka bütün dünyada tutulan bu işin uzmanı olmuş firmadır.belki biraz pahalı gelecek diğer markalara göre.ama şöyle düşün yaklaşık yirmi yıldır aynı motoru kullanıyoruz köyde husgvarna 51 .ayrıca ıstanbulda isen eğer başka yerlerde uğraşma.bu işin başkenti karaköy dür.önce bir dolaş derim,

4107 Mesaj
19 Ağustos 2012; 12:58:02 

quote:

sthil,dolmar,husgvarna.çin mallarına yaklaşma
bu üç marka bütün dünyada tutulan bu işin uzmanı olmuş firmadır.belki biraz pahalı gelecek diğer markalara göre.ama şöyle düşün yaklaşık yirmi yıldır aynı motoru kullanıyoruz köyde husgvarna 51 .ayrıca ıstanbulda isen eğer başka yerlerde uğraşma.bu işin başkenti karaköy dür.önce bir dolaş derim,

hayır dostum aydın- kuşadası bölgesindeyim fakat 2 bin lira bizim için pahalı. arada bir köye, bağa, dereye gidince kullanacağız. yılda 5-6 yı geçmez bence onun için o para bence şuan için gereksiz sence şunlar nasıldır?

http://www.hepsiburada....842&categoryId=34001225

http://www.hepsiburada....045&categoryId=34001225

http://www.hepsiburada....040&categoryId=34001225

diğerlerinede gerek yok dersen eğer bu da en ucuz al kullan at seçeneği

http://www.hepsiburada....ryId=34001225#Gorseller

üstteki 3 tanesi alman ve isveç malı

873 Mesaj
20 Ağustos 2012; 10:36:12 

quote:

hayır dostum aydın- kuşadası bölgesindeyim fakat 2 bin lira bizim için pahalı. arada bir köye, bağa, dereye gidince kullanacağız. yılda 5-6 yı geçmez bence onun için o para bence şuan için gereksiz sence şunlar nasıldır?

http://www.hepsiburada....842&categoryId=34001225

http://www.hepsiburada....045&categoryId=34001225

http://www.hepsiburada....040&categoryId=34001225

diğerlerinede gerek yok dersen eğer bu da en ucuz al kullan at seçeneği

üstteki 3 tanesi alman ve isveç malı

ozaman mesele yok senede üç beş kere kullanacaksan hangisi olsa olur,işini görürler.
benzin yağ karışımını iyi ayarlıyacaksın,pala boyunu geçen ağaçlara vurmayacaksın,artı erik, meşe, gürgen ceviz gibi kuruyunca çok sertleşen ağaçları keserken tam gaz verme motora şişirirsin hemen.
ha birde zincir çok önemi herzaman eğelenmiş ve keskin olmalı,kesmeyen zincir çok yorar motoru.
hayırlı olsun şimdiden

4107 Mesaj
24 Ağustos 2012; 17:13:10 

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar şunu alacağız yorumunuz nedir ?
isveç malıymış

0

5 Mesaj
16 Aralık 2012; 23:49:21 

Selam Arkadaşlar... Bereket Tv'de yayınlanan Hyundai 550 Motorlu Testere'yi almak istiyorum. Bu motorlu testereyi bilen veya kullanan arkadaşlar varsa yorumlarınızı görmek istiyorum. Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler...

4107 Mesaj
17 Aralık 2012; 0:32:26 

quote:

Orijinalden alıntı: YazilimUzmani

Selam Arkadaşlar... Bereket Tv'de yayınlanan Hyundai 550 Motorlu Testere'yi almak istiyorum. Bu motorlu testereyi bilen veya kullanan arkadaşlar varsa yorumlarınızı görmek istiyorum. Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler...

Bu arada babam benden habersiz tekzenden 300tl ye sıradan birşey alıp gelmiş

3 Mesaj
15 Ocak 2013; 22:47:42 

hyundai 550 motorlu testereyi aldik ve kullanıyoruz cok memnunuz gayet güclü ve kaliteli

4107 Mesaj
17 Ocak 2013; 20:55:13 

quote:

Orijinalden alıntı: keens

hyundai 550 motorlu testereyi aldik ve kullanıyoruz cok memnunuz gayet güclü ve kaliteli

hayırlı olsun

10 Mesaj
20 Ocak 2013; 18:15:08 

Sakın OLEOMAC almayın.Distribütör ilgisiz.İnternet sitelerinde telefonu bile yok.Manavgat DOĞRUYOL TİCARETten Oleomac952 aldık. 3 ayda motor gitti.Yağ koymamışsınız dediler (tek kişi kullandım ve kesinlikle yağ koymamazlık etmedim kendilerinden orjinal yağını aldım onu kullandım)salladılar bizi.Sonra 850 tl ye sattıkları motoru 450 liraya aldılar bizden aman dikkat edin.Yetkili servisleri çok kötü.Ne satıcı ne distiribütör sattıkları malın arkasında durmuyor.Size tavsiyem önce STHİLL sonra HUSQVARNADIR.Onların da giriş modelleri var çin imalatı dikkat edin.

4 Mesaj
28 Ocak 2013; 1:31:10 

Merhabalar, Öncelikle bu tarz ürünler hakkında yorumda bulunan neredeyse nadir sitelerdene birisi. Buna rağmen doyurucu yorum yapan arkadaş bulunmamakta. Google arama motoru artık tüketiciyi evire çevire ücret aldığı siteye yönlendiriyor. Hiçbir inandırıcılığı kalmadı. Kapitalist sistemin çarklarında toplumumuzu hiç fark ettirmeden kanına hatta hücrelerine kadar girerek ezebildiği kadar eziyor. Artık türk yapımı bir arama moturu zamanı geldi. ... horozu öttürmüyor vesselam!

FURKAN

56 Mesaj
31 Ocak 2013; 10:21:21 

Arkadaşlar ben motorlu testere işi yapıyorum.
Size tavsiyem hiç bir çin malı testereye yaklaşmayın. Bugün iyi çalışıyor deyip geçmeyin. Parçası zor bulunuyor bulunsa bile kalitesi çok kötü.
Kesinlikle stihl ve husqvarna tavsiye ederim.Dolmarın yedek parçası çok fiyatlı oluyor.
Son zamanda çıkan hyundai marka motora gelince bildiğimiz araba markası hyundai ile alakası yok. İşin ilginç tarafı Hyundai'ın bu işe hiç ses çıkarmaması, isim hakkını kullanmasına nasıl izin veriyor hakikaten ilginç.

54 Mesaj
17 Şubat 2013; 18:55:21 

bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarım sizlerden bir öneri isteyecektim...
bir motorlu testere alacağım bereket TV reklamlarından gördüğüm 2testere var karasız kaldım. 2 sinden biri mi yoksa başka bir marka mı?

HYUNDAİ 550 MOTORLU TESTERE

http://www.etkinpazarla...dai-motorlu-testere.htm

diğeri de

Secho ZM4100 Motorlu Testere
her ikisi de benzinli ve fiyat olarak da 299 TL karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim...

İnsan Dünya Gibidir,
İçinde Yüzlerce Fırtına Kopar,
Ama Çoğunu Yalnızca Kendi Bilir...

34 Mesaj
18 Şubat 2013; 17:44:13 

HYUNDAİ 550 MOTORLU TESTERE 50 cc 2.8 beygir güç üretiyor.Kaliteli motorların 42 cc veya 45cc lik modellerinedenk geliyor. Ağaç motorunda 0.5 beygirlik güç bile çok farkediyor. Dolmar 115 52 cc 3.8 beygir güç üretiyor. Neredeyse aynı hacme sahip.Dedikleri gibi hyundai ile bir alakaları yok gibi görünüyor.Ama etkin pazarlamayı aradığımda aynı firma olduğunu söylediler .Birde şimdi hyunda jeple reklamları varki direk sanki aynı marka izlenimi veriyorlar. Dedikleri gibi aynı marka olsalar ağaç motorunun gücü en az 3.4 beygir olmalı. Bu güce oleo mac bile ulaştıysa onlarda ulaşmalıydı diye düşünüyorum. Aslında Hyundai müş. hiz. görüşüp bilgi alınabilir.
Secho motorlarında kaliteli parça kullanıyor gibi görünüyor. (kullanılan parçaların çakma olasılığına karşı). Parçaları orijinal ise bendeki dolmar 111 in karbüratörü ile aynı karbüratörü kullanıyor.

34 Mesaj
18 Şubat 2013; 18:07:36 

Ben Samsun dayım. İnternetteki motor fiyatları bence aşırı yüksek. Burda bu türlü makineleri satan bir yer var fiyat olarak daha uygun. Daha önceden oleomac 952 motoru 530 tl ye almıştımnet fiyatları 700 tl civarlarındaydı. tabi para nakit.
Parçalar orijinal ise secho alınabilir. Daha güclü isteyenler için 60 cclik olanı alınabilir. fiyat ise 499 tl. Kaliteli olanlar ise 1000 tl civarında.
fiyat performans güç isteyenler için Oleo mac 962 bence ideal. Husqvarna 61 lik ile aynı hacimde. Husqvarna 3.9 beygir güç üretirken 962 isw 4.7 beygir güç üretiyor. Sağlamlığa gelince kesinlikle husqvarna. Husqvarna 61likler çok eskiden beri varlar. Halkımız tarafından çok tutulduğu için halen daha üretiliyorlar. Efsane olan nadir motorlardan. Husqvarnanın yeni motorları hem estetikli hemde daha güçlü. Aynı zamandada Jonsered veMcculloch gibi markalarıda husqvarna üretiyor. Jonseredle kalite olarak bir farkaları yok.fiyatlarıda aynı. Mcculloch hakkında ise bir fikrim yok.

187 Mesaj
21 Şubat 2013; 12:46:59 

sthil'den şaşma dayımların çiftlikte kullanılıyor tık demeden çalışıyor sadece bakımlarını ve yağını zamanında yaparsan sıkıntı yaşamazsın.

56 Mesaj
2 Mart 2013; 10:45:32 

quote:

Orijinalden alıntı: gelweri

bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarım sizlerden bir öneri isteyecektim...
bir motorlu testere alacağım bereket TV reklamlarından gördüğüm 2testere var karasız kaldım. 2 sinden biri mi yoksa başka bir marka mı?

HYUNDAİ 550 MOTORLU TESTERE

http://www.etkinpazarla...dai-motorlu-testere.htm

diğeri de

Secho ZM4100 Motorlu Testere
her ikisi de benzinli ve fiyat olarak da 299 TL karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim...

Mesajiniza biraz geç cevap veriyorum ama umarım bu bahettiklerinizi almamışsinizdir.
Fiyatları uygun diye düşünüyorsunuz heralde ama ikisinide bulaşmayın derim. Yedek parça konusunda ikisinde de çok büyük sıkıntı var. Markalı modelleri düşünün. Hem ömür boyu kullanirsiniz ;) parça sıkıntısı cekmezsiniz ve en önemlisi bir defa motorlu testere almış olursunuz. Bu bahsettiğiniz markaları en fazla 3-4 sene kullanabilirsiniz. Hele birde tamire gitmeye bir başlasınlar, tamirciyle akraba olursunuz.

54 Mesaj
6 Mart 2013; 13:14:49 

quote:

Mesajiniza biraz geç cevap veriyorum ama umarım bu bahettiklerinizi almamışsinizdir.
Fiyatları uygun diye düşünüyorsunuz heralde ama ikisinide bulaşmayın derim. Yedek parça konusunda ikisinde de çok büyük sıkıntı var. Markalı modelleri düşünün. Hem ömür boyu kullanirsiniz ;) parça sıkıntısı cekmezsiniz ve en önemlisi bir defa motorlu testere almış olursunuz. Bu bahsettiğiniz markaları en fazla 3-4 sene kullanabilirsiniz. Hele birde tamire gitmeye bir başlasınlar, tamirciyle akraba olursunuz.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum..

Açıkcası Yoğun bir şekilde Testere kulanıcısı değilim. sadece senede 1-2 kez küçük bir bağım var oradaki ağaçları budamak maksatlı almayı düşünüyordum.

Kaliteli ve markalı olanlar da fiyat olarak 800 TL'nin üstünde.
O kadar bütçe ayıramıyorum malesef....

Ama Daha Almadım yazdıklarınıza da katılıyorum zaten firmlar bana çok güvensz gelmişti tek cezbedici yanı fiyatıydı.
Bir de Reklamlarınında Servis ağının geniş olduğunu falan da gösteriyorlar...
Yedek parça konusun da önemli....

İnsan Dünya Gibidir,
İçinde Yüzlerce Fırtına Kopar,
Ama Çoğunu Yalnızca Kendi Bilir...

10 Mesaj
10 Mart 2013; 14:30:30 

MERHABA BEN BİR MOTORLU TESTERE ALMAK İSTİYORUM. VE BÜTÇEM 300 TL. MOTORLU TESTERE HAKKINDA HİÇ BİLGİM YOK .HANGİSİNİN PARCASI DAHA CABUK BULUNUR,HANGİ MARKA DAHA İYİ VB.. LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

56 Mesaj
14 Mart 2013; 9:25:00 

quote:

Orijinalden alıntı: mülteci orhan

MERHABA BEN BİR MOTORLU TESTERE ALMAK İSTİYORUM. VE BÜTÇEM 300 TL. MOTORLU TESTERE HAKKINDA HİÇ BİLGİM YOK .HANGİSİNİN PARCASI DAHA CABUK BULUNUR,HANGİ MARKA DAHA İYİ VB.. LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Motorlu testereyi ne için alacağınız çok önemli çeşitli pala boyu ve güçlerde motorlu testere mevcut. 300 tl ye çok iyi bir marka alamazsiniz Sadece reklamlarda görünen çin menşei taklit ürünler var. Fakat 350-375 TL arası Stihl ms170 ler var bir inceleyin derim eğer pala boyu gücü bana yeter diyorsanız tavsiye ederim. (orada yazan fiyattan iskonto düşerler)
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkleader78 -- 14 Mart 2013; 9:26:32 >

10 Mesaj
29 Mart 2013; 23:44:31 

teşekkür ettim . acaba ben 300-400tl arasında başka bir testere bulabilir miyim.

7 Mesaj
10 Nisan 2013; 16:45:46 

52 cc 36 Diş Motorlu testere 199 Tl Diyo
Nasıl Olabiliyor arkadaşlar bu fiyata.Bu testereyi kullaan varsa yorum yazabilrmi

https://www.istanbulunfirsati.com/firsat-motorlu-testere-vnt-star-52n-52cc-36-dis-bonus-kartlara-3-taksit-sadece-199-tl-1261.aspx

7 Mesaj
10 Nisan 2013; 16:47:22 

7 Mesaj
10 Nisan 2013; 16:49:11 

199 Tl ye bu işimi gorurmu .kullanan varmı ?
ben sadece bikaç ufak ağaccık budamak istiyorum iş gorur mu

https://www.istanbulunfirsati.com/firsat-motorlu-testere-vnt-star-52n-52cc-36-dis-bonus-kartlara-3-taksit-sadece-199-tl-1261.aspx

15 Mesaj
12 Nisan 2013; 11:57:51 

s.a bence hiç bulaşma nedenmi bende şu ne olduğu belli olmayan motorlardan alan akıllılardanım ne oldu 130 tl çöpe gitti sinirlerimin bozulduğu çalıştırmak için söküp takmadığım yerinin kalmaması da cabası sadece benmi dayımda 3 tane var bunlardan hepsi hurdalıkta duruyor 3ünü toplasan bi motor etmez en son hugsvarna aldı dayım bence on numara hugsvarna shtill başka motor tanımam kaliteden şaşma 200 tl ni çöpe atma adam gibi bişey al bir kere al benim görüşüm

şarkımızın adı onun adı efsane SAKARYA !!!!

3 Mesaj
19 Nisan 2013; 17:21:30 

Echo marka bu işin en iyilerinden biridir herşeyi ile Japonya da üretiliyor. Sthil ve Husqvarna iyiler fakat artık çoğu ürünü Çin de yaptırıyor. Echo veya Shindaiwa da yedek parça sorunuda yaşamazsınız çünkü arza vermez zaten:)

5 Mesaj
17 Temmuz 2013; 15:08:04 

quote:

Orijinalden alıntı: keens

Aynen ben de aldım ve çok memnunum. gayet güçlü ve kaliteli. Almak isteyen arkadaşlar, gönül rahatlığıyla alabilirler...

42 Mesaj
4 Eylül 2013; 17:31:06 

arkadaşlar marka konusunda değilde silindir hacmi ve beygir gücü konusunda araştırma yapıyorum orta yollu bi motorun silindir hacmi ve beygir gücü ne olmalı acaba

42 Mesaj
4 Eylül 2013; 17:36:34 

s.a kardeşim samsunun neresinde hangi dükkan bu acaba

94 Mesaj
30 Eylül 2013; 3:10:10 

S.A. Arkadaşlar bu hafta BİM Mağazalarına DBK Motorlu testere geliyor.Bahçedeki ağaçları budamaya, kesmeye vs. işler için uygunmudur. Fiyatı 150 TL.Uzman arkadaşlarımızdan tavsiye bekliyoruz.

ÖZELLİKLERİ:

Motor hacmi: 52 CC / 2 zamanlı
Zincir bölünmesi: 0,325''
Anti titreşim fonksiyonu
Zincir freni
Otomatik zincir yağlama
Maksimum güç: 1,9 kW
Pala boyut: ~50 cm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mch26 -- 30 Eylül 2013; 3:11:07 >

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

348 Mesaj
12 Ekim 2013; 22:20:25 

quote:

Orijinalden alıntı: mch26

S.A. Arkadaşlar bu hafta BİM Mağazalarına DBK Motorlu testere geliyor.Bahçedeki ağaçları budamaya, kesmeye vs. işler için uygunmudur. Fiyatı 150 TL.Uzman arkadaşlarımızdan tavsiye bekliyoruz.

ÖZELLİKLERİ:

Motor hacmi: 52 CC / 2 zamanlı
Zincir bölünmesi: 0,325''
Anti titreşim fonksiyonu
Zincir freni
Otomatik zincir yağlama
Maksimum güç: 1,9 kW
Pala boyut: ~50 cm

Bizde aldik ufak tefek agac ve cok az odun kesmek icin bakalim nasil cikacak

34 Mesaj
31 Ekim 2013; 23:19:21 

Saglam ticaret. 3. hattın ana yoldan bulvara çıktığı yerde. Hemen sağda. Önceden çok büyük dükkan idi. şimdi küçültmüşler. Dükkanın kalan kısmına banka yapıyorlar. Adamlar pazarlık yapmıyorlar. Müşteriye bence hiç iyi davranmıyorlar. Ama en uygun fiyatlar onlarda. Bir şubeleride Termede var. onlarda aynı şekilde çalışıyorlar. Müşteriye ilgisizler.Daha önceleri Kemal ticaret vardı onlarda uygun fiyatlı idiler. Şimdilerde sadece Agromac diye bir marka satıyorlar. başka marka satmıyorlar. @atcı55

Bu mesajda bahsedilenler: atcı55

5692 Mesaj
12 Kasım 2013; 19:09:52 

iki gündür Çin menşeli ucuz benzinli testerelere bakıyordum.
net de Çin malı veya kaliteli benzinli testre hakkında daha iyi bilen ve tecrübeli yorumlar, siteler olabilir. okumaya zaman bulamadım.
peşinen piayasada
görüp inceleme şansı olmayınca neyin ne olduğunu bir türlü çözemedim.
arkadaşlarımdan biri tv.de gördüğü Hyundai 550 testereyi almış. ordan öğrendik bu ne menem şeyi. elemanın hoşuna gitmiş. Husqrvarna kullanan biri... lan dedim Çin işi. ne işim olur.
Çin işi ama belli ki kaşınıyoruz.
neyse
Orac Ranger 550 diye bir motor var. Hundai 550 ile aynıdır. Byorac motorlu. Güney Koreli Hyunda'i ile bir ilgisi yok belirtelim. Kulaktan dolma bilgiye dayanarak yazıyorum Orac, Hyundai ye reklamlarda ki 550 motoru üretiyormuş. Hyundai dedin mi bir marka ismi anlaşıldığından tv. reklamı sayesinde de peynir ekmek gibi satıyor şu an... kaşınırsak bizde bu furyaya katılmış olacağız.
düşüncem eğer 350TL den fazla vereceksem Husqvarna, Stihl, Dolmar vb. geleneksel kaliteli markaların giriş seviyesinden bir benzinli testere almak. bana en mantıklı gelen bu.
adün sitenin birinde 12 ay taksitle DBK 5201 model testerenin 149TL satıldığını öğrendim. BİM de satılan motor... ona tav olup alayım dedim 185 TL olmuş. salladım.
şu an aklımda RTR MAX RTM950, 940 vs., Ranger 550, Ferrino. aradığım bilgileri güvenilir bir şekilde bulup öğrenebilirsem bu ürünler hakkında fikrim netleşecek. olmazsa Stihl, Husqvarna vs. paraya kıyıp istediğim modeli alacağım...
ek Royal motor, BYorac motor, Karbütör marka-modelleri hakkında fikri, tecrübesi olan varsa bizimle paylaşmasını isterdim.

KING

5 Mesaj
17 Kasım 2013; 17:51:12 

Arkadaslar ben de bir motorlu testere almayı düşünüyorum daha almadım. Simdi herkes haklı olarak Dolmar, Stihl ve Husqvarna tavsiye ediyor. Ben de buradan hareketle bütçem de fazla olmadığı için bu markaların herhangi birinin giriş seviyesinden hafif motor sınıfı bir testere alayım diyorum. Mesela Husqvarna 236, Husqvarna 240e Series ya da Stihl MS 170. Ancak bu markaların da giriş sınıfları, Çin üretimi diyorlar, kafam bulanıyor. Ayrıca bu giriş sınıfı motorlar çok hafif mi kaçar. Daha önce hiç motorlu testere kullanmadım, hiç alakam yoktur fakat 1 aydır ben de piyasayı araştırıyorum. Bu modeller acaba nasıldır, yoksa biraz daha güçlü motorlara mı bakmak lazım. Amacım 10*10 kalas, ağaç dalı ve 25 cm çaplı kütük kesmek. Var mıdır bu modelleri kullanan, bilgisi olan? Herkese iyi forumlar

"Sensiz ben bir hiçim."

5692 Mesaj
18 Kasım 2013; 10:36:59 

Arkadaşlar,
Çin malı uyduruk testerelerin hepsi aynı tatava.
Almayın derim.
alacaksanız illa da önerimi şöyle yapayım. görebildiğim, kurcaladığım kadarıyla;
en ucuzunu alın gitsin. atıyorum DBK 50201, Max Extra vs. 100-150 kağıta alırsınız. gidip Hyundai zannedip Hyundai palalı 550Ranger Orac, Ama, Bolat, vs bilmem neye para vermeyin. ben gidip 80-90 TL ye olanını alacam :)) sırf merakımdan. ama kararım Dolmar veya Husqvarna olacak.
düz kontak Çin malı motorlu testereye sakın para vermeyin derler ya durum bu şekilde. emin olun bozulsa toplamaya başlasanız yenisi fiyatına gelir. zahmeti meşakkati bir yandan.
bu yüzden ha DBK almışsınız ha Baykal motor almışsınız Ha Hyundai. malzeme kalite aynı. bizatihi gördüm baktım. benzin deposu, rimli zincir yuvası etrafı plastik bilmem neresi hepsinde olduğu plastik.
sadece kimisinde hangi marka karburator, bilmem ne buji, bilmem ne pala, bilmem ne zincir farkları vardır... soğuk mezelerden seçme ekmek arası yapma gibi bir şey. ortaya çıkan sonuç ise bana göre yine aynı.
ufak birşeyler. küçük bir şey isterseniz eğer erir mi çalışır mı elde patlar mı? 10dk. çalıştırıp kapatacaksınız birşey diyemem...

her daim TV.de eğer uyduruk birşey satılsa; bunu alanlar var mı diye merak ederim. satılan ürünü tv.den reklamdan değil piyasada araştırır 2 kat daha ucuza satıldığını; almasamda bulabileceğimi bilirim. tv.reklamı daha pahalı satma ve etkileme sanatıdır. yerseniz...

bu sebeple adı sıkca geçen Hyundai 550 motora meraklandım. önce ki mesajımda dediğim gibi kaşınıyoruz ya. yutub da şurda burda bazı alan insanların çok hoşuna gitmiş felan filan. en sonunda bende bulduğum en ucuz fiyata, peşin fiyatına taksitle, iade şartlı ücretsiz kargo ile Hyundai Öm-Ka Royal motorlu testereyi aldım. bu neymiş ya dedim. gerek yok. sandım BİM de 149TL ye satılan DBK benzinli testere... bir kaç resim eklerim. detaylı. faydalı olur düşüncesiyle.

önerim ise gidip biraz daha paraya kıyıp Dolmar, Oleo Mac, STIHL, Makita, Husqvarna, McCulloch kalite markaların giriş seviyesi almak (tabi ihtiyacınızı net belirlemek kadıyla) daha mantıklı ve isabetlidir.

KING

1 Mesaj
21 Ocak 2014; 16:55:42 

kesinlikle Dolmar

15 Mesaj
7 Mayıs 2014; 22:41:04 

STIHL-Husqvarna-Dolmar bunların dışında ucuzda olsa hiçbirine yaklaşma...Ben yıllardır Stihl MS360 kullanıyorum canavar gibi güç,kalite,servis imkanları ile şiddetle tavsiye ederim bugünü kadar kullandım sıkıntı yaşamadım çok kez çivi,demir teli,çelik tele dahi zinciri kaptırdım hepsini jilet gibi kesip uçurdu...

1199 Mesaj
19 Ağustos 2014; 16:42:54 

ACİLLLL -
Arkadaşlar çok kullanmayacağım ama evde bağda kullanacağım ....2 kaliteli üründen hangisini tercih etmeliyim....
1- stihl ms170----alman malı(sanırım çinde üretiliyor ufak modelleri.) ---500 tl
2-HUSQVARNA 236 isveç malı (nerdeüretim bilmiyorum)---475 tl

iki modelin bir üstleri stihl m 180 ve HUSQVARNA 240 50 tl farklı?
Sizce hangisini almalıyım.....????? ACİLLLL

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

1199 Mesaj
22 Ağustos 2014; 12:41:56 

husqvarna alınmıştır.şimdi iş ilk çalıştırmayı yapmada.....önerisi olan var mı nelere dikkatedelm?

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

12 Mesaj
29 Ağustos 2014; 20:13:06 

ziraishopcom alışveriş yaparak hata etmişim. 1 aydır siparişten haber yok.

http://sanayi-ve-ticare...om-alsveris-sitesi.html

1 Mesaj
30 Ağustos 2014; 15:22:52 

SLM ARKADAŞLAR BEN İKİ TESTERE ARASINDA KALDIM YARDIMCI OLACAK VARMI? BOSCH AKE 40-19 PRO VE BLACK DECKER GK 2240 TX BUNLAR HAKKINDA BILGISI OLAN VARMI????

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » Ağaç testeresi önerisi yapabilecek varmı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.602