Şimdi Ara

Microsoft, Windows RT için katkı yapan ortaklarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Windows RT için katkı yapan ortaklarını açıkladı

Bir süre önce Microsoft'un Windows RT işletim sisteminin çıkışı ile belirli sayıda üretim ortağına tablet üretimi izni vereceği, gelecek yıl da bu sayının artacağı iddia edilmişti. Microsoft resmi bir duyuruyla olayı doğruladı.

Resmi blogundan yapılan açıklamaya göre, Windows RT tabletleri NVIDIA, Qualcomm, and Texas Instruments üretimi işlemcileri kullanacak.

Windows RT geliştirme sürecinde Microsoft'a desteklerini esirgemeyen Dell, Lenovo, Asus ve Samsung, işletim sisteminin çıkış tarihinde ilk tabletlerini piyasada göreceğimiz firmalar olacak. Firma resmi blogunda katkılarından dolayı bu firmalara teşekkür etti.

Lenovo ThinkPad Tablet 2, IdeaPad Yoga, Asus Tablet 600 ilk etapta karşımıza çıkacak modeller arasında. 

Bu firmalar haricindeki diğer ortakların gelecek yıl başında Windows RT tabletlerini piyasaya süreceği daha önce bazı kaynaklarda ifade edilmişti. HP bilindiği gibi Windows RT tablet üretimini ertelemişti. HTC ise yeterli bulunmadığı için programa alınmadı. Acer ise bir süredir Surface tabletler nedeniyle Microsoft'u eleştiriyor. Bu firmaların yıl sonuna doğru Windows RT tablet hazırladıkları biliniyor. Ancak yıl bitmeden piyasaya sürülüp sürülemeyeceği şimdilik belirsiz.

• İşte merakla beklenen işletim sistemi...

• Ti OMAPlari çok seviyoruum ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • asus sayfasına neden yönlendiriliyoruz?

• htc neden yetersiz bulundu ?

• and texas insturments derken bi yazim hatasi olmus sanirim :D Neyse yine de tesekkurler caniniz sagolsun :D

• Ortalik iyice kizisacak. Umarim bu durumdan en karli tuketiciler cikar.

• Merakla bekliyorum.. iPadin tahtını sallayabilecek tabletler olarak gördüğüm tek tabletler desem yalan olmaz sanırım.

• En çok merak ettiğim şey diğer tabletler arasında ne gibi farklı özellikleri olacak.
  • O kadar marka yazilmis ama henuz Asus disinda hicbir markada bir gelisme yok. Zaten farkettiyseniz 2 resim var haberde, ikisi de Asus...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.