Şimdi Ara

J.MU.EĞT.TB.K.LIĞI/İZMİR/SEFERİHİSAR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
37.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24 Ağustos'ta teslim olucam. Buraya gidecek ya da gitmiş arkadaşlar arasında bir bilgi alışverişi olursa çok iyi olur. Biraz zor diyorlar ama kolay olan acemi birliği mi var. Herkese hayırlı teskereler

• geçmiş olsun gidecek arkadaşlara en başta uzun acemilik zaten başlı başına zordur 75 mi yoksa 58 e mi gidiyorsunuz bilemem ama şimdiden kolay gelsin muhabere eğitim taburudur 4 bölük var 1. bölük sosyete 2. bölük ördek 3. bölük tertibine değişen bi lakapla 4. bölükte sürüngen bölük diye anılır dua edinde 4. bölüğe düşmeyin herbiri vasıfsız birer insandan oluşan usta askerler yani onbaşı ve çavuşlar sivil hayatta edinemedikleri saygıyı orada sizden kendi yaptırımları ile edinmeye çalışırlar saçma saçma kurallar, gelenekler çerçevesinde alırsınız eğitimlerinizi, bol bol ceza alırsınız niye konuştun niye güldün niye öksürdün niye nefes aldın gibi sebeplerden.... daha merak ettiğiniz bişey varsa sorun anlatayım
  • Bi kaç sorum olucak hocam;

Sen burada yaptın sanırım acemiliğini usta birliğin nereye düştü yani genelde nerelere dağıtım oluyor ?

Muhabereci olmalı mıyım iyi midir ?

Birliğe yakın ATM hangi bankalar var ?

Cevaplarsan çok yardımcı olursun sağol şimdiden
  • orada yaptım acemiliği evet jandarma olarak türkiyedeki tek muhabere eğitim merkezi oldugundan türkiyenin heryerine yollayabiliyor ben adana bölge komutanlığına düştüm şırnak sınıra, hakkari mardin van ığdır gibi doğu illerine giden arkadaslarım oldugu gibi tekirdag istanbul eskişehir antalya(side) çanakkale gibi yerlere düşen arkadaşlarım oldu..

Muhabereci olmalı mısın? evet olmalısın en kebap askerlik türüdür seferihisarda çektiğin çilenin mükafatını usta birliğinde alırsın geri hizmet yapıyorsun muabere yeterli olarak seferihisardan ayrılırsan gittiğin birlikte muhtemelen kapısı şifreli bi bölümde farklı haber alma cihazlarını kullanıyor olursun yada telsiz kısmında olursun...
    he tabi ben bu çileyi çekmek istemiyorum dersen 1 ay sonunda meslekçi olarak gitme tercihini kullanabilirsin ama genelde doğuya gitti bizde meslekçi olmayı tercih eden arkadaşlar sana kalmış...

ATM ile falan uğraşma sana orada ziraat bankasına hesap açacaklar maaşın oraya yatacak ailende sana para yollamak için onu kullanabilir sorunsuz bi şekilde...

varsa başka sorabilirsin....
  • Çok teşekkür ederim gerçekten çok yararlı bilgiler verdin. Son bir soru geldi aklıma yanımda neler götürmeliyim tecrübelerine dayanarak ?
  • hiçbirşey diyebilirim orada sana akletine donuna kadar herşeyi verecekler kendine hiçbirşey yük etme traş malzemesi jilet falan fişman gibi şeyleri file halinde satın alabiliyorsun cok ucuza oradan kendin gitsen yeter...
  • Çok teşekkür ederim hocam çok yardımcı oldun
  • probody08 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle dostum. Konuyu açtığım zaman gittim bende tarihten anlayacağın gibi 2 sene civarı oldu. Yazılanlar tamamen doğrudur.
  • Fataly kullanıcısına yanıt
    Hımm.. muhabereci tam olarak ne yapar orada ordan nereye gönderilebilir biraz bahsedermisiniz... birde genelde galiba ön lisans mezunu haberleşme,elektronik ve mekatronikçiler buraya düşmüş..bende elektronikçiyim..Bazı bilgiler edindim,sizden de dinlemek isterim seferihisarı...
  • Uzun dönem olarak gidiceksen çok büyük ihtimal doğudaki birliklerden birine gidiceksin demektir. Ama bana sorarsan batıdan iyidir. Benim açımdan yaşadığım tek sıkıntı Ktm denilen yerlerde oldu orda da fazla kalmadım şansıma.

Muhabere konusuna gelirsek gerçekten askerde özel bir birimdir. Çok çok rahat edeceğini garanti ederim. Kapalı odada santralin başında durursun. Büyük bir birliğe düşersen kısım olarak ayrılır. Santral kısmı, telsiz kısmı vs. ama hepsi de aşağı yukarı aynı rahatlıkta olur.

Seferihisar çok güzel bir yer ayrıca. Her türlü imkan var askeriyenin içinde. Biraz zor olabilir diğer acemi birliklerine göre ama tempoya ayak uydurunca aşılmıcak bir sorun değil. Sonra keyfini usta birliğinde sürersin zaten.
  • Uzun dönemim ,doğu istiyorum zaten,..teşekkür ederim
  • Aylar geçmiş üstünden ... acemi birliğinde usta olarak kaldık hemi :D
    Hocam selamlar. Aralık 18'de acemi birliğim ve usta birliğim olan seferihisarda askerliğimi yapmaya başlayacağım. Acemilik dönemi ile ilgili birkaç şeyler okudum internetten, bu konuda da konuşulmuş zaten. Yalnız ben de usta birliğimi burada yapacağım belli olduğu için usta olarak kaldığımızda neler bekliyor bizi onu merak ediyorum daha çok Eğitim çavuşu yaparlar falan diyen de var, yazıcı falan filan diyende var. tabi bunlar orayı bilmeden benm durumuma göre yorum yapanlar. Senin hem acemilikte hem ustada gördüklerinle ilgili bir şeyler paylaşabilirsen memnun olurum
  • caner_eem C kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Hayırlı olsun ..Kısa dönemisiniz galiba Türkiyenin en rahat yeri diyebilirim herşeyi zamana bırak :D
    istediğini sorabilirsin Mebs deydim ben
    Eyvallah, hayırlısı olsun inşallah. Mebs derken Mebs okulu mu Ankara'da değil miydi orası. Ben en son mesajınızda acemi birliğinde usta olarak kaldım deyince ustayı da Seferihisar'da geçirdin anladım da yanlış mı anladım acaba :) önce onu sorayım. Oradaki bir birim falan mı yada?

Evet benim kısa olduğu için her ikisi de belli ve seferihisar görünüyor. Eğitim komutanlığı olduğu için falan eğitim çavuşu falan yapabilirler gibi yorumlar yapıldı. Aslında ne görev verilirse yaparız hayırlısıyla da iyi kötü askerlik sonuçta. Sadece en çok etkileyen şeyler sonuçta insan kaynaklı sebepler sen de bilirsin :) rütbelilerin tutumu falan nasıl, her şey sürünerek yapılıyor falan diyeni çok gördüm forumlarda, bazı bölüklerde sıkıntılı askerler yer alıyo falan diyeni gördüm 4. bölüktü sanırsam.

Zamana bırakmakta üstüme yoktur o konuda da sıkıntı yaşmam diye düşünüyorum
  • caner_eem C kullanıcısına yanıt
    Normalde kısa dönem acemi olarak alınmıyodu ama genelde usta birlikleri seferihisar cıkıyodu ,,,istek var demmekki :D

Muhtemelen bölüklerden birine çavuş olursun
    sihirli kelimeleri unutma Emret komutanım emredersiniz komutanım ..gerisini unut :D

Sürünme konusuna gelicek olursak sen dürüst olsan bile bir tane mal yüzünden bütün bölük sürünür yapcak bişe yok
    verilen emir ve yasaklara uy derim ...

muhtemelen hamam a gidersin gidince haruna yada haydar a selam söyle Mebsden mertin slmı varde anlar o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi probody08 -- 14 Aralık 2015; 18:18:39 >
    Aleykümselam söylerim tabi. Telefonlar artık bir şekilde kullanılıyor ama yerine göre değişiyor. Telefon götürsem acemilikte içeri sokma şansım olur mu peki. Çünkü usta da orası olduğu için dağıtım izini kullanmayı düşünmüyorum, yemin törenine dağıtıma falan da bizimkilerin gelmesini istemiyorum. Sonradan getirme şansım olmayacak bu sebeplerden.

Bide usta birliğinde tek planım var akşamları bağımsız olduğumuz vakitlerde, KPSS falan çalışmayı düşünüyorum. Bu sene Mayıs'a denk geldi sınav. Böyle şeyler için yer ve imkan var mıdır yada imkan verirler mi kitaptır falan bulundurmamıza çalışmamıza izin verirler mi? Rütbelilerin tutumlarından en azından bir çıkarım yapabilir misin benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner_eem

Aleykümselam söylerim tabi. Telefonlar artık bir şekilde kullanılıyor ama yerine göre değişiyor. Telefon götürsem acemilikte içeri sokma şansım olur mu peki. Çünkü usta da orası olduğu için dağıtım izini kullanmayı düşünmüyorum, yemin törenine dağıtıma falan da bizimkilerin gelmesini istemiyorum. Sonradan getirme şansım olmayacak bu sebeplerden.

Bide usta birliğinde tek planım var akşamları bağımsız olduğumuz vakitlerde, KPSS falan çalışmayı düşünüyorum. Bu sene Mayıs'a denk geldi sınav. Böyle şeyler için yer ve imkan var mıdır yada imkan verirler mi kitaptır falan bulundurmamıza çalışmamıza izin verirler mi? Rütbelilerin tutumlarından en azından bir çıkarım yapabilir misin benim için

Telefon götürceksen önce bi dükkana bırak ilk çarsında alırsın :D ama çarşıya y.t den sonra cıkarsın

Ustaya gelince görev yerin belirlenince ona göre davranırsın bakarsın kütüphaneci olursun :D bol bol vakit
    Kütüphaneci yaparlarsa tam benm işime gelir o zaman Hayırlısı bakalım... Tekrar sağolasın hocam cevaplar için, senin içinde sivilde hakkında hayırlısı olsun inşallah
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.