Şimdi Ara

Apple'ın Samsung'u Android platformunun patent ihlaline yol açtığı konusunda uyardığı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın Samsung'u Android platformunun patent ihlaline yol açtığı konusunda uyardığı ortaya çıktı

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin San Jose şehrinde sürmekte olan Apple ile Samsung arasındaki davada tanıkların mahkemeye sundukları belgelerden bir tanesinde Apple'ın sadece Samsung'a değil, Android ve Google'a da suçlamalar yönelttiği belirtiliyor. 

Ağustos 2010 tarihinde Samsung'un yöneticilerine gönderilen 67 sayfalık belgede Güney Koreli üreticinin akıllı telefonlarında ihlal edildiği düşünülen patentler yer alıyor. Söz konusu ihlallerin ortak noktasıysa Google'ın Android işletim sistemi. Sahip olduğu patentlerin Android tarafından kullanıldığı veya kullanmaya teşvik edildiği konusunda birçok örnek sunan Apple, söz konusu belgelerde bu patentlerin kullanımı için herhangi bir izin verilmediğinin de altını çiziyor.

Apple'ın belgesinde herhangi bir tasarım patent iddiası ve özel ticari takdim yer almazken, her iki platform için düşüncelerini yansıttığı çeşitli görseller içeriyor. Söz konusu belgenin en dikkat çekici ''Samsung iPhone'u kopyalıyor'' başlığı altında ise iPhone 4 ve Galaxy S görünüş, uygulama tasarımları ve ambalajlama gibi değişik açılardan karşılaştırılıyor.

Sadece Android işletim sistemi ile sınırlı kalmayan belgede, ayrıca Bada ve Symbian'ın da Apple'a ait çeşitli patentleri ihlal ettiği dile getiriliyor. Apple, Samsung'un patent ihlali yaratan akıllı telefonlarında söz konusu patentleri kullanmaya devam edebilmesi için lisanslama yoluna gitmesi gerektiği de belirtiliyor.

Apple ile Samsung arasındaki geçen konuşmaların başlangıcı olarak gösterilen bu belgelerin mahkeme tarafından ne şekilde değerlendirileceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz. Apple tarafından Samsung yöneticilerine gönderilen belgeye buradan ulaşabilirsiniz. 

• Acaba GoodYear neden Michelin'e dava açmıyor sen benim lastik tasarımımı çaldın diye. Açmaz tabi bir lastik daha nekadar farklı olabilirki. Dokunmatik telefon işte en fazla 1 tuşu var ve dokunmatik daha nekadar farklı olabilir ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayraak -- 13 Ağustos 2012; 4:08:26 >
  • Ne demiştik?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabi tabi. Utanmasalar donunuzun lastiğinin de patenti bizde diyecekler. Apple nedir ya son birkaç yılda parlamış, öncesi fiyaskolarla dolu bir şirket. Ürettiği hiçbirşey parasını haketmiyor. Hala da bik bik konuşuyorlar...

• Gun gectikce samsungun kendi kuyusunu kazdigini acikca gormekteyiz. Apple ise onlemez yukselisini ara vermeden surduruyor. Bu cekismenin galibi ise tartismasiz son kullanici oluyor

• apple idi samsung idi hzıır idi yunus idi...

bu uzar gider

• Sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sabah akşam ergenekon davalarını işleyen haber kanallarına döndü DH. Her girdiğimde Samsung-Apple davasındaki bi gelişme haber. Hayır, son kullanıcı olarak bizim bu kadar gereksiz detayı görmemiz gerekiyor mu? Bence hayır. Sadece site boş kalmasın diye gereksiz haber yapılıyor. Bu uygulamadan vazgeçin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

Gun gectikce samsungun kendi kuyusunu kazdigini acikca gormekteyiz. Apple ise onlemez yukselisini ara vermeden surduruyor. Bu cekismenin galibi ise tartismasiz son kullanici oluyor

Açılan patent davalarının ve bu davaların sonucunda yaşananların tam aksine son kullanıcıya olumsuz yansıdığını düşünüyorum. Bir ürünün belli bölgede satışının yasaklatılması tüketicinin seçim özgürlüğünü engeller. Eğer üretici mahkeme sonucunda lisans bedeli ödemek zorunda kalırsa da fiyat seviyeleri olumsuz yönde etkilenebilir.

Apple yükseliyorsa Samsung da yükseliyor. Samsung, ikinci çeyrekte Apple'ın iki katı kadar akıllı telefon sattı. Apple'ın zamanında Nokia'yı geçerek birincilik koltuğuna oturduğunu hatırlatırım. Buzdağının görünmeyen yüzü bu zaten. Apple, kendisine tehdit olarak gördüğü tüm firmaları dava ediyor. Apple'ın geçmişini hepimiz biliyoruz. Başkalarının üstüne basa basa, başka fikirleri kendilerince yorumlaya yorumlaya bu seviyelere kadar geldiler. Apple, sütten çıkma ak kaşık değil. Son dönemlerde bu kadar azıtlamalarının nedeni kendilerine adeta tapan müşterileri.

• dava 40 sene sürse donanım haber 40 yıl yayınlar.. malzeme olur sizlere.. kardeş bir halt olcağı yok işte.. kazanan taraf olursa bizim paralarımız gidecek bir yerlere.. bize faydası nedir bu dava sonucunun..

• Ya Lanet Olsun Apple Samsung Dava Haberlerinden Bıktırdınız 3 Lü Olarak (Dh 3.)

• quote:

Gun gectikce samsungun kendi kuyusunu kazdigini acikca gormekteyiz. Apple ise onlemez yukselisini ara vermeden surduruyor. Bu cekismenin galibi ise tartismasiz son kullanici oluyor

Bu çekişmenin galibini bilemem ama mağlubu kesinlikle sizin gibi Apple Fan'ları. Her haberde Apple'ı savunmaya çalışıp, başarısız oluyorsunuz ve eksi rekoruyla o habere bir daha girmeye yüzünüz olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

quote:

Bu çekişmenin galibini bilemem ama mağlubu kesinlikle sizin gibi Apple Fan'ları. Her haberde Apple'ı savunmaya çalışıp, başarısız oluyorsunuz ve eksi rekoruyla o habere bir daha girmeye yüzünüz olmuyor.

50 kere yazdim bunu ben x yada y firmasinin fani degil kalitenin estetigin faniyim ve bundan hic gocunmuyorum

• milyar dolarlik sirketler, dunyanin en iyi avukatlari, amerikan adaleti derken aslinda ortada cok ciddi dava ve iddalar var. bunlar haber olacagi zaman hedef kitleye yonelik olsun diye o kadar basitlestiriliyor ki resmen iki cocugun mahalle maci kavgasi duzeyine erismis yoksa bu kadar salakca iddalara baska turlu anlam vermek mumkun degil.

• Apple ile Samsung timashın 2 ağızı gibidir biri alttan biri üstten ağzındaki diğer firmaları çiğnerken çarpışırlar..

• Apple, Samsung, HTC, LG, Sony, vs.
    Bunların hepsi dokunmatik akıllı telefon üreticisi. Durmaksızın yeni gelişimlerle yeni modeller çıkarıyorlar. Ama Apple dışında dava ile uğraşan yok. Niye Sony HTC'ye dava açmıyor? Veya LG diğerlerinin yakasına patent parası diye yapışmıyor? Ya da diğer tüm firmalar bugün ürettikleri telefonların tüm detaylarını bu güzide Amerikan Elması'ndan çaldı. Yersen tabi. Son olarak da Apple'ı Amerika dışında bir davada görmek isteriz. Mahkeme Amerikan davacı Amerikan al gülüm ver gülüm.

• ben samsungun yerinde olsam bi tane ürünümü sokmam o ülkeye.

• eanstain gelse deseki atomu ben icat ettim kullanani mahkemeye veririm bole dunya gelisirmi

• Madem ihlallerin cogu google ile ilgili, sikiysa davayi google'a acsin,
    Ama yemez, cunku google Amerikan sirketi, Amerikan mahkemelerinde dava kazanmasi zor.

• Mahkeme bitmeden o hakli bu haksiz demek dogmamis cocuga don bicmek olur bence fakat şu da varki samsung iphone dan once de taklit - benzer telefonlar uretiyordu, blackberry taklidi uretti, nokia takliti telefonlar uretti. Samsung Ace modeli bile yeterince bariz bir ornek Apple dan etkilendigini gosterebilecek.

Fakat şu da varki bu sene icinde biraz kipirdanma var tasarimlarin da Samsung un. Artik mahkemeler de surunmekten yoruldugundan mi? Yoksa başka bir sebepten mı? Bilmiyorum. Kendini biraz daha geliştirse çok daha iyi olmazmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

Mahkeme bitmeden o hakli bu haksiz demek dogmamis cocuga don bicmek olur bence fakat şu da varki samsung iphone dan once de taklit - benzer telefonlar uretiyordu, blackberry taklidi uretti, nokia takliti telefonlar uretti. Samsung Ace modeli bile yeterince bariz bir ornek Apple dan etkilendigini gosterebilecek.

Fakat şu da varki bu sene icinde biraz kipirdanma var tasarimlarin da Samsung un. Artik mahkemeler de surunmekten yoruldugundan mi? Yoksa başka bir sebepten mı? Bilmiyorum. Kendini biraz daha geliştirse çok daha iyi olmazmı?

Valla doğru söyledin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.