Şimdi Ara

VW passat mı ford mondeo mu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
73
Cevap
0
Favori
22.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konu 2002 burda sunu bunu al diyosunuz hala ,atı alan uskudari gecti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aykutpafuli A kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi cahil insanlar yüzünden forum kirleniyor iki Arçata D segmenti Piremiumluğu siz bi tarafıızdan uydurmayın.
  • ANIL-D kullanıcısına yanıt
    ne 2002 si 2012 :D
  • Passat

• Merhabalar, öncelikle ford düşmanı ya da volkswagen taraftarı değilim. Türkiyede segmentinde en çok satan araçlardan biri passattır.Gördüğüm kadarıyla iki markanında aynı segmentteki araçlarını kıyaslayınca volkswagen hep üstün geliyor.Passat da gerek konfor gerek güvenlik gerek performans gerekse yakıt açısından kendini kanıtlamış bir otomobildir.Dış görünüş açısından iki araç da dışarıdan bakıldığında güzel görünüyor ancak passatı mondeoya göre iç mekanı biraz daha şık görünüyor.Bu arada otomatik şanzumanda volkswagen grubunun kullandığı dsg yi otomobil yorumcularının hepsi çok beğeniyor.Eğer biraz daha para koyarım kralına binerim derseniz de audi a4 e bakmanızda fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yiğit44

Merhabalar, öncelikle ford düşmanı ya da volkswagen taraftarı değilim. Türkiyede segmentinde en çok satan araçlardan biri passattır.Gördüğüm kadarıyla iki markanında aynı segmentteki araçlarını kıyaslayınca volkswagen hep üstün geliyor.Passat da gerek konfor gerek güvenlik gerek performans gerekse yakıt açısından kendini kanıtlamış bir otomobildir.Dış görünüş açısından iki araç da dışarıdan bakıldığında güzel görünüyor ancak passatı mondeoya göre iç mekanı biraz daha şık görünüyor.Bu arada otomatik şanzumanda volkswagen grubunun kullandığı dsg yi otomobil yorumcularının hepsi çok beğeniyor.Eğer biraz daha para koyarım kralına binerim derseniz de audi a4 e bakmanızda fayda var.

Bunları neye dayanarak söylüyorsunuz anlamak çok güç.Hayatınızda hiç Mondeo'ya bindiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi real_madrid_ -- 2 Eylül 2014; 1:02:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: real_madrid_

quote:

Orijinalden alıntı: yiğit44

Merhabalar, öncelikle ford düşmanı ya da volkswagen taraftarı değilim. Türkiyede segmentinde en çok satan araçlardan biri passattır.Gördüğüm kadarıyla iki markanında aynı segmentteki araçlarını kıyaslayınca volkswagen hep üstün geliyor.Passat da gerek konfor gerek güvenlik gerek performans gerekse yakıt açısından kendini kanıtlamış bir otomobildir.Dış görünüş açısından iki araç da dışarıdan bakıldığında güzel görünüyor ancak passatı mondeoya göre iç mekanı biraz daha şık görünüyor.Bu arada otomatik şanzumanda volkswagen grubunun kullandığı dsg yi otomobil yorumcularının hepsi çok beğeniyor.Eğer biraz daha para koyarım kralına binerim derseniz de audi a4 e bakmanızda fayda var.

Bunları neye dayanarak söylüyorsunuz anlamak çok güç.Hayatınızda hiç Mondeo'ya bindiniz mi?

İki arabaya da bindim ikisini de sürdüm bu bilgilere dayanarak söylüyorum herkesin kendi fikri...

• İngilteredeki passat ve mondeo fiyatlarını karşılaştırdım hemen hemen aynı fiyatlar hatta mondeo biraz daha pahalı.Satış sıralamasında da mondeo passatın önünde.Almanya satış sıralamsını bilmiyorum.Passat daha fazla satıyor olabilir ancak yine fiyatlar hemen hemen aynı.
    Sonuç olarak Vw nin Ford a göre ülkemizde daha fazla tercih edilmesi satış pazarlama becerisini düşünürsek doğal olabilir ama sırf passat diye fazla para saymak mantıklı değil. Fazla para verilerek alınması arabanın daha iyi olduğunu göstermez.
  • arka koltukta seyehat edeceksen passat, direksiyonda olacaksan mondeo.
  • 6 ileri dsg varsa passat hiç düşunme..

• Konforlu, bakım masrafı az ve görüntüsüyle ilgi çeken, çok iyi yol tutan ve performansı ile şaşırtan, geniş bir araca bineceksen MONDEO 2 TDCİ,
    Daha az konforlu, bakım parası ve servis masrafıyla bunaltan, yol tutuşu biraz daha az olan, iç hacmi biraz daha dar olan, sürücüsü müteahhit imajı uyandıran ve satarken aldığı paraya yakın bir fiyata satabileceğin bir araç arıyorsan PASSAT.
  • +100000000000

• quote:

Orijinalden alıntı: 392869

mondeo :daha hızlı,daha geniş,daha sağlam, daha konforlu...yol tutuşu ise müthiş...
    passat:daha az yakıyor.bu durum ekonomik gibi görünsede aslında öyle değil.çünkü 2 ay önce mondeo 1.6 tdci titaniuma 64000 Tl verdim.passat tdı 1.6 ise 71.000 idi.Arada 7000 TL var.dolayısıyla mondeo daha ekonomik..Üstelik 2 ay beklemiyorsun...

Passat mi mondeo mu ararken bu mesaji gördüm. O zaman iki arac arasında 7 bin far varken bugün iki arac arasında değer artışı farkına bakmak lazım. O model temia bir mondeo şu an 70 bin civarına zor satılıyorken aynı model mondeo 90bine kadar çıkabiliyor. Degerleri ortalama yazdım. Üç aşağı bes yukarı bu civarda.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.