Şimdi Ara

El yapımı fakir işi mouse pad

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
31.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bugün oyun oynuyodum mouse kaymaya başladı deli oldum .. söktüm mouse pad'ı
    İnternetten hiçbir sitede ucuz maliyetli mousepad yapıldıgını gormedım çok şey istiyolar pleksi falan filan ..
    Ben bunu şöyle çözdüm . Neyse yapıma geçelim
    Not: Fotograf çekmek sonradan aklıma geldi telde şarj yoktu zaten ama hapılmıs halini göstercem.
    1- Herhangi bi kartonu 20x20 cm ebatında keselim.
    2-Üstünü A4 kağıtla kaplayalım .
    3-Mousepadın güzel durması için internetten herhangi bi sticker resmini yazıcıdan çıkartalım veya elimizle çizelim benim gibi
    4-Varsa fosforlu boyalarla boyayalım ...
    5-Mousepad'ın üstüne streçfilmle 2 kat gergin olacak şekilde kaplayalım.
    6-Mouse pad'ı masaya yerleştirelim
    S O N H A L İ:

El yapımı fakir işi mouse pad

Umarım beğenirsinz

• hocam cok guzelde strec film elimize yapismaz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallaha hocam ben yırtılacak derecede geridğim için yapışmıyor bende .. Fakatşeffaf kitap kaplığı kullanabilirsin çok germene gerek kalmadan yapışma yapmaz
  • Şu ana kadar kullandığım en fakir işi ve en etkili mouse pad, katlanmış gazete :) Çok ciddiyim, magazin sayfalarından yaparsan canın sıkılmaz hem :)

• Haklısınız :)
  • Gerçekten de gaming mousepadler çok pahalı... Bu durumda bu tip alternatif çözümler geliyor haliyle.
  • Gergin ince acik renk bir bez her seye yetecektir

• Valla arkadaşlar şuan kullanmaktayım en ufak bi sorunum yok gidip te mousepad'a 15-20 tl bayılmaktansa 1 tlden daha ucuza kendı imalatımı yaparım dimi
  • Hocam 1 liraya çok güzel mousepadlar varken bu kadar da uğraşılmaz yahu.
  • Hocam oruç oldugum için evden çıkmaya halim yok , vakit de geçmiyo bişeylerle uraşalım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Gergin ince acik renk bir bez her seye yetecektir

Aynen öyle :) Pamuk olacakama, polyester değil.

Ben konuya girerken böyle düşündüm ama arkadaş streç yapmış çok saçma bir şekilde. Fareyi koyduğun zaman streç kaygan bir madde değildir kaydıramazsın, zorlayınca da yırtılır.. Mause pad pürüzlü, dokulu yüzeylerle olur. Pamuk kumaş, Kağıt en iyi örneklerdir. Ancak kağıt kir toplar ve elinizin teriyle buruşur. En iyisi pamuk kumaştır. Streç film nedir yahu

• Bende hiçbi sorun yok streç'e ufak bi mendile kolonya sürüp onu streç üstünde iyice yedirirsenz 2-3 hafta götürür sizi ben bunu yaptım bi sorun yok yani :D
  • saol kardeş süper işime yaradi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s2sonemir -- 26 Ekim 2012; 15:46:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Şu ana kadar kullandığım en fakir işi ve en etkili mouse pad, katlanmış gazete :) Çok ciddiyim, magazin sayfalarından yaparsan canın sıkılmaz hem :)

marifet gazete kağıdında benımde şuan mouse pad diye kullandığım şey kapaklarını gazeteyle kapladığım temrin defteri :D
  • AnonimeouS A kullanıcısına yanıt
    tebrik ederim hocam, eline sağlık:)))
  • Konuyu hortlatayım bari.arkadaşlar mous pad lere öyle 30 TL 50TL ve daha yukarı paralar vermenize gerek yok aslında.biraz el becerisi ile bu işi çok daha ucuza halledebilirsiniz. Geçelim tarife...
    Malzemeler...
    1-en ucuzundan silikon..hani şu tüp şeklinde kocaman olan şey
    2-saten kumaş...ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi hatta leydi saten olarak isteyin ama dikkat edin çin malı kakalamasınlar.
    3-güçlü ve kaliteli bant...ve makas falan gibi evde bulunan malzemeler..ha birde iki tabaka halinde cam.tercihen30x30 iyidir..Gelelim yapımına
    ilk önce 30x30 ebadındaki cama saten kumaş döşenir arka kısmından gerdirilerek bantla sabitlenir.hatta bu sabitleme işi lastik iplikle yapılırsa dikilerek daha iyi olur amaç burada saten kumaşın gergin ve kırışıksız olması.Daha sonra diğer 30x30 cam ise streç film ile yine pürüssüz bir şekilde kaplanır.gelelim en ince kısma.Silikon saten kumaşın üzerine sıkılır ama burada dikkat edilmesi geeken husus silikon sıkılırken hava boşluğu bırakmamak.iyice yayılan silikonlu kumaşa streç filmli diğer cam kapatılır ve az bir güç uygulanarak sıkıştırılır.bu sıkıştırma esnasında dengesiz sıkıştırma olmasın diye camların dört köşesine dört adet 1TL koyulurdaha sonra bu şekilde düz bir zemine oturtturulur ve mümkünse üzerine düz bir sunta ve suntanın üzerine ortalama 2kg lık bir ağırlık koyulur bir gün böyle bekledikten sonra camlardan bantlar sökülür ve dikkatlice silikonlu kumaş düz bir zeminde havalandırılmaya devam edilir.iki gün sonra profesyonel mouse pad iniz hazırdır.ne atlama ne takılma yağ gibi kayan bir mouse ve oyunlarda rekor üzerine rekor.

bu projeyi birkaç arkadaş birleşerek yaparsanız hem yardımlaşarak daha kolay yaparsınız hemde maliyeti düşürebilirsiniz.ben bu projenin eldeki kısıtlı malzemelerle denemesini yaptım gerçekten 30 tl ye aldığım mouse pad den çok daha üstün performans verdi.şimdi yakın zamanda gerçek pad imi yapacağım.yaptığımda resimleri paylaşırım.umarım tembellik etmeden yaparsınız banada dua edersiniz.kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.