Şimdi Ara

Acer, Microsoft'tan Surface için adil bir fiyatlandırma istedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acer, Microsoft'tan Surface için adil bir fiyatlandırma istedi

Daha önce iki kez kendi uzmanlık alanı olan yazılım işinde kalması için Microsoft'a ısrar eden Acer, bu kez Surface tabletlerin adil bir fiyatlandırmaya tabi tutulmasını istedi.

Acer patronu JT Wang yaptığı açıklamada, Microsoft'un diğer üretim ortaklarını rahat ettirecek ve nefes aldıracak bir fiyat politikası gütmesinin şart olduğunu belirtti. Wang, hali hazırda Microsoft'un olumsuz etkileri en aza indirecek bir çözüm üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.

Microsoft da Surface tabletlerin üretim ortaklarına negatif etki yapmasından endişeli ve raporlar da zaten firmanın problemsiz bir fiyat politikası izlemeye çalıştığına işaret ediyor.

Wang, 199$ gibi bir seviyenin ortaklar üzerinde çok büyük bir etki yapacağını belirtiyor. 499$-599$ arası bir seviye ise etkileri en aza indirecek kadar makul olacak.

Surface tabletlerin fiyatı halen belirsiz. Microsoft piyasadaki bir ARM tablet veya Ultrabook modeli ile fiyat açısından rekabetçi olacağını söylemişti. Ancak bazı kaynaklar ARM tabanlı Surface tabletin 1800TL-2000TL arası olacağını belirtiyor. Bu da doğal olarak rekabeti ortadan kaldırıyor ve diğer üreticilere bir şans tanıyor. Fakat 299$-399$ arası bir fiyatlandırma Windows 8 tablet piyasasını domine etmesine yetecektir.

• acer derdin ne oğlum senin adamlar istediği sektöre de girer istediği fiyattan da satar yerin mi daralıyor?

• Acer adam gibi tablet çıkaramayınca etrafa dalaşıyo :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bu Acer sonunda bizim başımızı yakacak. Acer oğlum bak git !!!

• amma uğraştı buda Mikrosofla :)

• Bir bildiği varki konuşuyor...

• Bu adam kafayı yemiş. Kendini küçük düşürdüğü yetmedi, markaya da zarar verecek. Benim cebime zarar vermeye niyet edecek firmayı silerim kendi adima...

• Gerçekten de Surface ler pahalı olacaksa pek rağbet görmez...

Acer Surface hakkında ilk defa HAKLI buluyorum..

Hangi tüketici PAHALI ÜRÜN İSTER Kİ?

Tabletler n efazla 400$ olmalı.. Bunun Türkiye yansıması ise 2 katı olacaktır... Türkiye'ye yansıyan fiyatlar zaten Allah'ın emridir!...

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Gerçekten de Surface ler pahalı olacaksa pek rağbet görmez...

Tabletler n efazla 400$ olmalı.. Bunun Türkiye yansıması ise 2 katı olacaktır... Türkiye'ye yansıyan fiyatlar zaten Allah'ın emridir!...

haberi yanlış anlamadıysam acer microsofta "surfaceyi ucuza satmayın ki zarar görmeyelim" diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesona

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Gerçekten de Surface ler pahalı olacaksa pek rağbet görmez...

haberi yanlış anlamadıysam acer microsofta "surfaceyi ucuza satmayın ki zarar görmeyelim" diyor.

+1
  • Acer , fena bir marka değil aslında arkadaşlar... Bakmayın çoğu exper'i , Casper'ı fena bozar...
    Tabii bir Asus , MSI gibi olamaz ama PB , Lenovo v.s. ile fena kapışır benim fikrimce...

Bende var , çok memnunuz , parasının hakkını veren bir makine...
    Arkadaşlarımda da var onlarda çok memnun... Hele ki bir arkadaşım , günlerce açık bırakarak kullanır... Makinede tık yok der...

Bence günlük kullanım için alınası cihazlar yapıyor Acer...

• Acer sen bir dolan bak bakalım ben evde miyim?

Ne demek 500-600$ olursa diğer üreticiler rahat nefes alırmış.

Sen ucuza satarsan biz pahalıya satamayız ondan sende pahalı sat ki biz rahat edelim.

Oldu gözlerim doldu.

Microsoft pahalıya da satsa Acer almam artık.

• Acer haklı.Burdaki herkez kendi açısından bakıyor acere e sallıyor.Microsoft surface tabletlerin fiyatını rekabetçi bir fiyata sunarsa bütün oem üreticiler microsofta cephe alır.Bu firmaları hayır kurumu sanan var forumda.Adamlar kar edicek ki ayakta dursun.

Eksi 50 ye tamamlayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 13 Ağustos 2012; 0:51:39 >
  • Lan bari açık açık söylemde bulunma git microsoft un satış ve pazarlama departmanıyla felan anlaşma yap. Rezilliğin böylesi.

• Acer da burnunu sokmassa olmaz zaten.. Bi sus ya bi sus.. Birak istedigi fiyata satsinlar...

• Ya zaten Acer'dan haz etmiyordum, şimdi iyice gıcık almaya başladım. Ya senin derdin ne bi defol git arkadaş. Nasıl bir patronsun ya salak, git adam akıllı Microsoft'la direk görüş nedir bu medyaya kendini acındırma işleri?

• sade bulaşıkmış bu Acer.hiç ısınamamıştım zeten...

• quote:

Orijinalden alıntı: Boracalin

Acer , fena bir marka değil aslında arkadaşlar... Bakmayın çoğu experi , Casperı fena bozar... Tabii bir Asus , MSI gibi olamaz ama PB , Lenovo v.s. ile fena kapışır benim fikrimce... Bende var , çok memnunuz , parasının hakkını veren bir makine... Arkadaşlarımda da var onlarda çok memnun... Hele ki bir arkadaşım , günlerce açık bırakarak kullanır... Makinede tık yok der... Bence günlük kullanım için alınası cihazlar yapıyor Acer...

Acer Lenovo ile fena kapışır mı dedin sen

• quote:

Orijinalden alıntı: Boracalin

Acer , fena bir marka değil aslında arkadaşlar... Bakmayın çoğu experi , Casperı fena bozar... Tabii bir Asus , MSI gibi olamaz ama PB , Lenovo v.s. ile fena kapışır benim fikrimce... Bende var , çok memnunuz , parasının hakkını veren bir makine... Arkadaşlarımda da var onlarda çok memnun... Hele ki bir arkadaşım , günlerce açık bırakarak kullanır... Makinede tık yok der... Bence günlük kullanım için alınası cihazlar yapıyor Acer...

adam lenovo ile acer ı aynı kategoriye aldı bide üstüne kapıştırdı. vay be ne enteresan insanlar var.

• Microsoft ne kadara mal edip satabilecekse o fiyata satmalı, elinden geldiğince en düşük fiyatı sunup en az karla satması lazımki Windows 8 tabletler piyasada çoğalsın, millet alıp kullanabilsin, pahalı olursa tutacağı varsa da tutmaz o tabletler sonuçta alıtın veya başka bir cevher satılmıyor, Google'ında Apple'ında tableti var bu markalarla rekabetçi olması lazım ki kendi işletim sistemi pazardan pay alabilsin.

Acer'ın derdi ise Windows 8'in lisans bedeliyle alakalı, Windows yüksek bir fiyat çekmişti diğer üreticilerin Windows 8'i cihazlarında kullanması için. Acer bu lisans bedelinin donanım maliyeti haricinde microsoftla rekabeti engellediğini düşünüyor, bu konuda haklı, Windows lisanlama bedelini yine kendisi için aşağı çekip Androif tabletler ile yarışabilmek için bir girişimde bulunmalı. Lisans bedeli yüksek olursa rekabet edemez hiçbir Windows 8 tablet. Belki sadece Microsoft'un kendi tableti bir miktar rekaber edebilir..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.