Şimdi Ara

Babam 23 senedir büfe işletiyor. Soruları alayım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
27.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelimeyounu

Babanın büfede geçirdiği en ilginç hikaye nedir? Müşteri-Maliye vs. herşey olabilir. Alıntı yaparak cevaplarsan, ben de hemen okuyabilirim.

Ya hocam neler neler vardır kim bilir :D en komik mesela şey oluyor. Adam geliyor. Su ne kadar diyor. 50 kuruş diyorum. Ee bizim orada 25 kuruş diyor. Tamam abi gıt oradan al o zaman diyorum. Adam mal gibi kalıyor :D kimisi gelir. Oturur. Gazeteyi alır okur baya baya. Sonra giderken. hoop gazeteni unuttun deriz. Almadım ki der. Ee okudun ya deyince mal gibi kalıp parasını veriyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

Bende baya yaptim o isi tutturursan kral is..

Aynen. Biz tutturduk. Hava için söylemiyorum. 1 ev yaptırdık. 10 senedir oturuyoruz. 2 katlı bir ev yaptırdık. Tarlalar aldık filan. Zamanında böyle bir yeri babam bulmasaydi hiçbiri olmazdi. Kirada otururduk.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ay hoşt ulan

quote:

Aynen. Biz tutturduk. Hava için söylemiyorum. 1 ev yaptırdık. 10 senedir oturuyoruz. 2 katlı bir ev yaptırdık. Tarlalar aldık filan. Zamanında böyle bir yeri babam bulmasaydi hiçbiri olmazdi. Kirada otururduk.

Cok rahat yaptirirsin.. Zaten sabah ogle aksam hep standarttir musteriler genelde belli adamlar abone olur toptancilarla arayi iyi tuttunmu sikinti yok

Toptancı ıle aralar süper. Mesela normalde ıçki, sigara grubu kimseye veresiye vermiyor. Ama bize 3000 tl lik veresiye bile veriyorlar. Ayrıca hocam tam tersi aynı müşteriler gelmiyor bize :) yol kenarı olduğu için müşterinin yüzde 90'inını hayatımızda ılk defa görüyoruz :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cok rahat yaptirirsin.. Zaten sabah ogle aksam hep standarttir musteriler genelde belli adamlar abone olur toptancilarla arayi iyi tuttunmu sikinti yok

Toptancı ıle aralar süper. Mesela normalde ıçki, sigara grubu kimseye veresiye vermiyor. Ama bize 3000 tl lik veresiye bile veriyorlar. Ayrıca hocam tam tersi aynı müşteriler gelmiyor bize :) yol kenarı olduğu için müşterinin yüzde 90'inını hayatımızda ılk defa görüyoruz :D

Ben got metrekare dukkanda aksama kadar 1-2bin arasi ciro yapardim ufak sehirde sizin durum ne ? Birde vinkara aliyormusunuz

Hocam biz günde 2 bin tl ciro, aylık 6 bin tl net kâr yapıyoruz .

• bizimde 25 yıllık büfemiz var samsunda yeni yapılan bulvar avm nin yanında bu senenin sonunda belediye kaldıracak şimdiye kadar çok ekmeğini yedik oranın 2 sene inşaat olduğu için yanımızda günü kurtaracak kadar iş yapabiliyorduk ( içki satmıyoruz bu arada ) tam avm açıldı işlerde açıldı dedik bu sefer belediyeden kaldırma kararı çıktı araya bakan bile sokmamıza rağmen samsun büyükşehir belediyesi başkanı yusuf ziya dönmedi kararından zaten en başından beri avm nin sahibi ile tartışıyorduk sürekli büfenin önüne mal koymalar falan tatsız hareketler oluyordu . size şöyle söyleyeyim samsunun en işlek yerlerinden birisi burası avm inşaatından önce hemen yanımızda otobüs durağı vardı o günlerde ( temmuz-ağustos gibi sıcak aylarda ) günde 150-200 koli sadece su satıyorduk koli başı kar 6tl gerisini siz düşünün

• bizde büfe açacağız bir kaç aya.meşrubat,dondurma,çerez,cips vs.. olacak siz ne satıyorsunuz en fazla,neler satmak lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erectus

bizde büfe açacağız bir kaç aya.meşrubat,dondurma,çerez,cips vs.. olacak siz ne satıyorsunuz en fazla,neler satmak lazım ?

kardeş su ve sigara en çok dönen mallardır sigaranın karı çok yoktur ama para çevirici bir özelliği olduğu için sigara olmazsa dükkanı döndüremezsin meşrubatlardan da coca cola ile anlaşmanı tavsiye ederim kimse coca cola varken pepsi varmı demez ama pepsi alırsan millet coca cola yokmu der bu arada bunların dolabınıa almayı unutma dondurma da aynı şekilde algida al cips fritolay çerez ise tercihine kalmış ama piyale almanı tavsiye ederim ( çerezde tek markaya bağlı kalmak zorunda değilsin aslında ) bisküvi çikolata yı sakın dandik marka alma eti ülker falan olsun gibi gibi daha çok uzatılır bu liste

• Vaybe helal olsun babana nerden nereye gelmis , simdi ailesine guzel rahat bir yasam sunuyor. Umarim isleriniz dahada artar. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dewilmacry.

Vaybe helal olsun babana nerden nereye gelmis , simdi ailesine guzel rahat bir yasam sunuyor. Umarim isleriniz dahada artar. ;)

Aynen hocam aynen. Adam kamyonculuk yapmış, simitçilik yapmış herseyi yapmış. En son borç harçla büfe açtı. Ve bizim hayatımız kurtulmus. 10 sene önce kiradan çıkıp kendi evimizi yaptırdık. Simdi 2 ev daha yaptırdık onlari da kiraya vereceğiz :)
  • Günde kaç kişi adres soruyo ?

Bazı büfeler cama adres sormayın yazıyoda ondan merak ettim
  • abi acayip para varmış bu işte allah bereket versin
  • Benim babamda kadıköyde 25-30 yıldır işletiyor tam bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Cazador

Sigaralarda ne kadar kâr oluyor. Yani 8 liralık marlboronun ne kadarı sizin kârınız.

25 kuruş felan oluyor bildiğim kadarıyla sigaranın karı.
  • Biz de 20 yıldır bir pastane ve börekçi işletiyoruz ilk 10 yıl işler iyi olmasına rağmen son 10 yıl da pastane/börekçiliğin adeta bo*unu çıkardılar
    İstanbul arnavutköy de saha kenarında büfe / kuruyemiş tarzı birşey açmayı planlıyoruz sor bakalım babana tutarmı ? Genelde arnavutköyspor klübünün maçları olurken yani hafta sonları insan trafiği fazla oluyor ve yakınında düğün salonu olduğundan mantıklı diye düşünüyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhenoMachinal -- 26 Eylül 2012; 23:08:21 >
  • konuyu hortlattım ama inş cevap gelir. :)
    yakın bi tanıdığım spor salonu açıyor, yaklaşık 2000-3000 üye kapasiteli, buranın kantinini sen işlet ihale falan açmayım hiç diye teklif geldi. Açıköğretim okumuş adamım doğru düzgün iş güç yok bu teklif çok cazip geldi. şuan tadilatı falan sürüyor 2ay sonra görüşelim şartları dedi bende de biraz birikmiş para var kafama çok yattı açmayı düşünüyorum. Çay tost su vs. olacak salonun kapalı bölümünde olacak asıl yer, havuzların ve terasın olduğu yere de vitamin bar tarzında biyer yapcam işletme konusunda sıkıntı yok ne alınır ne satılır tahmin ediyorum. Ama bu işin defter kısmı nedir ne değildir hiç bi fikrim yok. benle birlikte 4-5 kişi çalışan olur, açmak için yeterlilik belgesi meslek odası vs kayıt yapılması gereken yerler varmı dır? ahmet büfe, mehmet büfe gibi isim almam gerekecekmi yoksa spor salonunun bünyesindemi olacağı için oranın ismimi geçecek, tost vs olduğu için gıda denetlemeleri olacakmı? şimdi gidip adama da soramıyorum. 4milyarlık yatırım yapıp işletme kuruyo adam gidip sorarsam hem uğraşmaz benle hemde bu beceremicek heralde diye düşünür :D bu büfeyi (büfemi kafemi kantinmi ne gecer adı onuda bilmiyorum gerçi) sıfırdan nasıl açabilirim yardımcı olursan sevinirim.

• 2 sene once bufede 2.5 saat mahsur kaldim.

Karnim acti abimle bufede toat yedik brn bitimemistim abimi biri cagirdi gitti.
    Bende yavas yavas yedim. Abim gelcek oduyucek diye. 2.5 saat bekledim abim geldi na yapiyon hayla burda dedi şok oldum =)
  • Kardesim ben suanda fabrikada isciyim ve artik millet amelesi olmaktan cok sikildim ve 4 5 seneden beri bu isi yapiyorum ve suanda bende bufe acmayi dusunuyorum ama hic bu isleri yapmadim hic bir sey bilmiyorum püf noktalar nelerdirbanlatirmisin?
  • PeerNet* kullanıcısına yanıt
    Oha hocam nasıl unutmadınız

Valla hırsızlık işi öyle kaldı. Babam gidip konuşmadı o adamla. O da zaten bir daha gelmedi bizim dükkana. Öyle bitti gitti.

Bu yaz sonunda da Büfeyi devredecek artık. Çok yoruldu, 25 sene oldu. Biraz kendine ayıracak, bağ işleri ile uğraşacak vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrullah.

Evet beyler. 23 senedir yol kenarında büfe işletiyoruz. Merak ettiğiniz sorular varsa buyrun sorun.

Her beyaz yakalının hayali olan "işlek yerde büfe açma" onların sandığı kadar rahat mı ve çok kazandırıyor mu? Bi de ne zaman işlek yerde bi büfeden alışveriş yapsam lan boşuna okuyorum yemin ederim duygusu çöküyor haklı mıyım öyle düşünmekte?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.