Şimdi Ara

Asus Transformer Pad TF300 (Resmi Android 4.1 Jelly Bean Güncellemesi ÇIKTI!!!) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
7
Favori
41.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Borcuma karşılık tf300t aldım. Lacivert, şarj cihazı orjinal. Ekrenın ortasında kapalı iken belli olan hafif bir sıyrık var, onun dışında hiçbir sıkıntısı yok. Şimdi elden çıkarmayı düşünüyorum, paraya ihtiyacım var. Taksitle sahibinden , gg vs açabilirim yada elden satabilirim işime gelir, indirim de yapabilirim hem de görerek alınbır ama bayram da Marmara ereğlisindeyim, oraya yakın biri olabilir yoksa işim mecidiyeköyde. Özelden PM atabilirsiniz evde ipad'im var bu fazla oldu. Bir de sıfır dock var. O gri ama (beyaz da diyorlarmış). Onu da verebilirim tf300t dock'u.

İyi Bayramlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mangel1374

Borcuma karşılık tf300t aldım. Lacivert, şarj cihazı orjinal. Ekrenın ortasında kapalı iken belli olan hafif bir sıyrık var, onun dışında hiçbir sıkıntısı yok. Şimdi elden çıkarmayı düşünüyorum, paraya ihtiyacım var. Taksitle sahibinden , gg vs açabilirim yada elden satabilirim işime gelir, indirim de yapabilirim hem de görerek alınbır ama bayram da Marmara ereğlisindeyim, oraya yakın biri olabilir yoksa işim mecidiyeköyde. Özelden PM atabilirsiniz evde ipad'im var bu fazla oldu. Bir de sıfır dock var. O gri ama (beyaz da diyorlarmış). Onu da verebilirim tf300t dock'u.

İyi Bayramlar.

hocam ne kadar bi tutara elden cıkarmayı düşünüyorsun acaba =) bilelim =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mourah

quote:

Orijinalden alıntı: buzkiran88

Merhaba TF300 kullanıcıları.Bir şey soracaktım benim galeride alakasız bir sürü klasör oluştu oyunların içinden resimleri aldı real racing 2 nin resimlerini bunu nasıl engelleyebilirim bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

Dosya yoneticinden fotograflarini gormek istemedigin dosyalarin icine girip .nomedia adini verdigin klasor olustur sorunun cozulur, nomedia nin onune nokta isaretini koymayi unutma ama..

Teşekkür ederim sonunda oldu yalnız başına nokta koyarak dosya eklememe izin vermedi başka klasörden o isimli dosyayı bularak hallettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

tf 300 tg cihazım jellbean güncellemesinden sonra çok fazla ram kullanmaya başladı daha önce icecream'da ram'i task killer ile temizlediğimde 650 mb'ları görüyordu şimdi 450'yi anca görüyor ,yani jellybean yaklaşık 200 mb daha fazla ram kullanıyor bu durum acaba optimizasyonla olan bir sıkıntı mı ilerde yapılacak güncellemelerle düzelirmi yoksa jellybean daha fazlamı ram kullanıyor ...sonradan jellybean güncellemesi alan galaxy s3 v.b diğer cihazlarda durum nedir bilgisi olan varm?

ne yazıkki güncelleme bekliyoruz=(
  • bende dün ereyon'dan 3g li modelini sipariş ettim. 3g li ve normal versiyonun fiyatı aynı idi. Dock ile birlikte 1130 tl ye falan geldi. Sanırım tatillerden dolayı en erken çarşamba ya da perşembe günü elimde olur ürün gelince bende tf kullanıcıları arasına katılacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: lvien

quote:

Orijinalden alıntı: Mangel1374

Borcuma karşılık tf300t aldım. Lacivert, şarj cihazı orjinal. Ekrenın ortasında kapalı iken belli olan hafif bir sıyrık var, onun dışında hiçbir sıkıntısı yok. Şimdi elden çıkarmayı düşünüyorum, paraya ihtiyacım var. Taksitle sahibinden , gg vs açabilirim yada elden satabilirim işime gelir, indirim de yapabilirim hem de görerek alınbır ama bayram da Marmara ereğlisindeyim, oraya yakın biri olabilir yoksa işim mecidiyeköyde. Özelden PM atabilirsiniz evde ipad'im var bu fazla oldu. Bir de sıfır dock var. O gri ama (beyaz da diyorlarmış). Onu da verebilirim tf300t dock'u.

İyi Bayramlar.

hocam ne kadar bi tutara elden cıkarmayı düşünüyorsun acaba =) bilelim =)

PM'den ulaşabilirsiniz, burada rakam yazmak (direkt satış) diye düşündüm, yönlendirme yapıyorum.

• Amerika B&H Photo dan aldığım sıfır ayarında Asus TF300 var.orjinal asus kılıfı ve usb aparatı ile birlikte 900 tl ye verebilirim.
  • ARkadaşlar merhaba. Dün bende bu cihazı aldım. TG serisini aldım. Son derece memnunum. Yanlız daha önce kullanan arkadaşlardan şarj etme konusunda yardım istiyorum.

Cihazı nasıl şarj etmeliyim? Ben az önce dock'u şarja taktım. Tabletin kendisi %97 doluydu. Şu an sadece dock'u şarj ediyorum. Kırmızı ışık yanıyor. Tam dolduğu zaman kırmızı ışık farklı renkte mi görünecek? Bu şekilde şarj etmem doğru mu? Ya da tablet dock'a takılıyken mi şarj etmem gerekiyor?
  • Arkadaşlar sistem güncellemesini kontrol edin yeni güncelleme geldi..
    Jro03c - 10.4.2.17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzkiran88 -- 3 Kasım 2012; 13:33:05 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar sistem güncellemesini kontrol edin yeni güncelleme geldi..
    Jro03c - 10.4.2.17

4.1.2 guncellemesi mi geldi aldininizmi guncellemeyi? Benimki tg modeli henuz bende gorunmuyor...

Yok hala 4.1.1 yabancı forumlardan okudugum ve benimde farkettiğim restart sorunu ortadan kalkmış tarayıcı önceden bende çok hata veriyordu oda düzelmiş.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

ayarlardan fabrika ayarlarina don dedim ve duzeldi tesekkurler..ayrica sarzla ilgili kafama takilan bikac sey var tablet kapaliyken sarza taktigimda otomatik olarak kendi kendine aciliyor bu herkeste boylemi? bide kullanma klavuzunda sarz ettiginizde en az 8 saat sarz edin diyor ancak 3-4 saatte full doluyor zaten

Aynısı bendede oluyor.Kapalı şarza takıyorum açılıyor.Açıldıktan sonra kapatıyorum be seferde şarz % kaç göstermiyor.Herhangi bir ışık yok.Ne durumda olduğunu anlamak için mecburen açıp şarz ediyorum.

• Selam arkadaşlar,

Geçen hafta bende vatandan 1135 TL ye dock dahil TF300TG aldım.Herşey çok güzel beklediğim gibi bir alet.Hele docka takıp birde usb mause bağlayınca tadından yenmiyor.Çok hoş bir netbook oluyor.Neyse uzatmıyayım.Günlerdir model ile ilgili forumları okuyorum.İngilizcem çok iyi olmadığı için bazı yazılanları anlamakta zorluk çekiyorum. Herkez gibi benimde bazı sorunlarım var.Öne çıkan sorunlarımı maddeler halinde aşağıda belirtmeye çalıştım.Basit şekilde cevaplamaya çalışırsanız çok sevinirim.Aleti teslim alışımın bugün 5.günü. 7 gün içinde iade hakkım varmış.2 gün içinde sorunlarımı halledemezsen aleti iade edip ya dilinden anladığım windowslu bir ultrabook alıcam yada herkezin yazılım açısından daha stabil olduğunu söyledi ipad. Asus desteği arıyorum açan yok. Bu arada bazı sorunumu başka bir başlık altındada sormuştum ama cevap alamadım. Yazmanızda şart değil isteyene telimi veririm telini verenide arıyabilirim.Yeterki bugün bu iş çözülsün.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1 - Bazı uygulamalar bende açılır gibi yapıyor ama tam ön yüz göründüğü anda maleesef kapanıyor.Bunlardan biride facebook.Ben face uygulaması çalıştıramıyacaksam bu aleti ne yapayım. Browser üzerinden açabiliyorum ama uygulama olarak indirdiğimi açamıyorum. Tam açılacakken melesef facebook açılamıyor mesajı çıkıyor. Mesajda iki seçenek var ; bildir ve tamam

2 - Ftalk uygulaması açtığımda uygulama ekrana tabletin uzun kenarı boyunca yerleşiyor.Eğer klavye takılıysa kullanamıyorsunuz.Tabii kafanızı 90 derece eğik tutarsanız kullanabilirsiniz :) Acaba bu uygulamanın ön yüzü kısa kenara göre çevrilemiyormu ?

3 - Android sürümüm 4.0.3 Bildiğimi kadarıyla bu ICS demek. Bana güncelleme geldi.Jellybeen kurmamaı istiyor. Ama burada okuduklarım yüzünden kurmaya korkuyorum. Benim bildiğim JB 4.1 di. Şimdi bu yükletmek istediği 4.1.Kaç ? Bunuda mesajda söylemiyor. Birde mesajda flash ve direct wi fi yok demiş.Hadi flash yok analadım da Direct Wi Fi yok ne anlama geliyor acaba. Ben bu versiyonu yüklediğimde artık tableti modem olarak gösteremeyecekmiyim anlamalıyım. alet bu haliyle kalsınmı yoksa JB yi yüklüyeyimmi ?

4 - Bir de forumlarda flash,rom,bootloader,CWM,CR kelimeleri bo lbol kullanılıyor.Kafam çok karıştı. Mesela forumdan Hasan Akdaş arkadaşım bir konu açmış.Başlığı Asus TF300 Bootloader Kilidi Açma - Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme.

Bootloder kilidid açmayı anladım birşeyleri yükleyebilmek için aletteki engeli kaldırmak.
    Root etmek windostaki Administrator yani.
    ROM anladığım kurcalanmış android yazılımları.Doğrumuyum acaba ?
    CWM kurmak ne anlamadım malesef.

Birde Hasan Bey baked rom kurduğumuzda şimdikine göre artılarımız eksilerimiz nelerdir kısaca yazarsa sevinirim.Belki açtığınız başlıkta anlattınız ama okumak için daha zamanım olmadı.Henüz bu başlıkta yazılanları bitirebildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tg04

Selam arkadaşlar,

Geçen hafta bende vatandan 1135 TL ye dock dahil TF300TG aldım.Herşey çok güzel beklediğim gibi bir alet.Hele docka takıp birde usb mause bağlayınca tadından yenmiyor.Çok hoş bir netbook oluyor.Neyse uzatmıyayım.Günlerdir model ile ilgili forumları okuyorum.İngilizcem çok iyi olmadığı için bazı yazılanları anlamakta zorluk çekiyorum. Herkez gibi benimde bazı sorunlarım var.Öne çıkan sorunlarımı maddeler halinde aşağıda belirtmeye çalıştım.Basit şekilde cevaplamaya çalışırsanız çok sevinirim.Aleti teslim alışımın bugün 5.günü. 7 gün içinde iade hakkım varmış.2 gün içinde sorunlarımı halledemezsen aleti iade edip ya dilinden anladığım windowslu bir ultrabook alıcam yada herkezin yazılım açısından daha stabil olduğunu söyledi ipad. Asus desteği arıyorum açan yok. Bu arada bazı sorunumu başka bir başlık altındada sormuştum ama cevap alamadım. Yazmanızda şart değil isteyene telimi veririm telini verenide arıyabilirim.Yeterki bugün bu iş çözülsün.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1 - Bazı uygulamalar bende açılır gibi yapıyor ama tam ön yüz göründüğü anda maleesef kapanıyor.Bunlardan biride facebook.Ben face uygulaması çalıştıramıyacaksam bu aleti ne yapayım. Browser üzerinden açabiliyorum ama uygulama olarak indirdiğimi açamıyorum. Tam açılacakken melesef facebook açılamıyor mesajı çıkıyor. Mesajda iki seçenek var ; bildir ve tamam

2 - Ftalk uygulaması açtığımda uygulama ekrana tabletin uzun kenarı boyunca yerleşiyor.Eğer klavye takılıysa kullanamıyorsunuz.Tabii kafanızı 90 derece eğik tutarsanız kullanabilirsiniz :) Acaba bu uygulamanın ön yüzü kısa kenara göre çevrilemiyormu ?

3 - Android sürümüm 4.0.3 Bildiğimi kadarıyla bu ICS demek. Bana güncelleme geldi.Jellybeen kurmamaı istiyor. Ama burada okuduklarım yüzünden kurmaya korkuyorum. Benim bildiğim JB 4.1 di. Şimdi bu yükletmek istediği 4.1.Kaç ? Bunuda mesajda söylemiyor. Birde mesajda flash ve direct wi fi yok demiş.Hadi flash yok analadım da Direct Wi Fi yok ne anlama geliyor acaba. Ben bu versiyonu yüklediğimde artık tableti modem olarak gösteremeyecekmiyim anlamalıyım. alet bu haliyle kalsınmı yoksa JB yi yüklüyeyimmi ?

4 - Bir de forumlarda flash,rom,bootloader,CWM,CR kelimeleri bo lbol kullanılıyor.Kafam çok karıştı. Mesela forumdan Hasan Akdaş arkadaşım bir konu açmış.Başlığı Asus TF300 Bootloader Kilidi Açma - Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme.

Bootloder kilidid açmayı anladım birşeyleri yükleyebilmek için aletteki engeli kaldırmak.
    Root etmek windostaki Administrator yani.
    ROM anladığım kurcalanmış android yazılımları.Doğrumuyum acaba ?
    CWM kurmak ne anlamadım malesef.

Birde Hasan Bey baked rom kurduğumuzda şimdikine göre artılarımız eksilerimiz nelerdir kısaca yazarsa sevinirim.Belki açtığınız başlıkta anlattınız ama okumak için daha zamanım olmadı.Henüz bu başlıkta yazılanları bitirebildim.

cok soru sormuşun bu kadar cok sorma iyi değildir türkiyede XDXD cevaplıyalım madem
    1- eğer uygulama acılır gibi yapıp kapanıyorsa ya versiyon uyumsuzlugu vardır yada apk dosyasında sorun vardır kaldır abstan yükle kaldıramıyorsan güncellemeleri kaldırıp bastan üncelle (not yazılımıda güncelleyebilirsin)

2- ftalk uygulaması dikey ekranlara yönelik bir uygulama bu sebepten ötürü yan yatıramıyorsun onu uygulama geliştiricisine bildirilmesi lazım

3-sana gelen güncelleme 4.1.0 yada 4.1.1 dir bana sorarsan güncelle ,direct wifi tam olarak emin değilim ama iki cihaz arasında wifi ile dosya paylaşabilmene yarıyor zannedersem.

4-bootloader kilidi= asusun root işlemi cihaza root atmak için bootloader kullanmalısın (aynı zamanda farklı romları kurmak istersende yapmalısın)
    root etmek =doğru yönetici yetkisi
    rom =kurcalanmış kurcalanmamış tüm android işletim sistemlerine rom diyoruz genelde=)
    cwm kurmak= CWM=ClockWorkMod bu tarz android cihazlara custom rom(bunlar genelde kurcalanmış romlar olur işte oldukça güzelleri var ve sistem güncellemeden kurulamazlar cünkü .zip uzantılıdırlar ) kurabilmen için sistemin boot menüsünü değiştiriyorsun (cihazı brick (yani kiitleme ihtimali yaratır)etme durumun olabilir)mesela orjinalinde toplamda 4 tane menü var cold boot ,usb,wipe data 4. yü hatırlayamadım bunların yanına baska seceneklerde ekleniyor ve oradan zip uzantılı romları kurabiliyorsun.
    5- custom rom henzü önermiyorum 4.1.2 dgüncellemesinden oldukça umutluyum cunku =)

• asus un web sitesinde tf300t modeli için bu gün bir güncelleme yayımlanmış ama tablete henüz gelmedi manuel olarak yüklemeyi deniycem umarım 4.1.2 dir

ASUS Transformer Pad TF300T Firmware: V10.4.2.17 Only for WW SKU (Android 4.1)
    2012.11.05 update
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar sistem güncellemesini kontrol edin yeni güncelleme geldi..
    Jro03c - 10.4.2.17

4.1.2 guncellemesi mi geldi aldininizmi guncellemeyi? Benimki tg modeli henuz bende gorunmuyor...

Yok hala 4.1.1 yabancı forumlardan okudugum ve benimde farkettiğim restart sorunu ortadan kalkmış tarayıcı önceden bende çok hata veriyordu oda düzelmiş.

Ram kullanımı nasıl peki bi değişme var mı? sırf jellybean'ın fazla ram kullanımından dolayı cihazı rootlayıp custom rom kuracam sonunda..

ne yazıkki son güncelemeyle değişen hiçbir şey yok hala rami sömürüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: lvien

asus un web sitesinde tf300t modeli için bu gün bir güncelleme yayımlanmış ama tablete henüz gelmedi manuel olarak yüklemeyi deniycem umarım 4.1.2 dir

ASUS Transformer Pad TF300T Firmware: V10.4.2.17 Only for WW SKU (Android 4.1)
    2012.11.05 update

güncellemeyi ben 2 gün önce tabletten sorunsuz şekilde sistem güncellemesinden aldım.

• abs ne demek.Rami sömürüyor dendiği halde neden güncelleme yapmamı önerdiniz

• Arkadaşlar merhaba. Yakınlarda bende tablet almayı düşünüyorum ve kafamda marka olarak asus ve model olarak tf 300 tg modeli var. Kafama ençok yatan tablet bu ama windows 8 i görmeden geçemiyorum.Acaba siz tablette win8 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yakın bir zamanda alıcam ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • tf201 kullanıcısıyım aleti yeni aldım ama flash player indirdiğim halde bazı videoları açamıyorum,özellikle onlıne ders izlemem lazım o açılmıyor flash player indir diyor ama indirdim zate lütfen yardım edin çıldıracam :(
  • Ürünü vatana iade bildirdim. Sonrada aşağıdakini aldım. Eğer peşin parası olan varsa aldığım fiyata onada verebilirim.

http://www.hayatimizfirsat.com/firsat-detay-1577-
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.