Şimdi Ara

Güvencin Buldum Hareket Etmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar biraz önce balkonda yerde hareketsiz yatan güvencin buldum aldım sanırım cn çekişiyor su vermeye çalıştım az da olsa içti nadiren hareket ediyor gözlerini de nadiren acabiliyor hızlı nefes alıyor. bir iki kuşçu aradım nafile bazıalrı kumru olabileceğini söyledi ölür falan dediler. ne yapcam bilmiyorum arkadaşlarıma da danıştım bırak ölsür o diyenler var.Daha önce hiç kuş beslemediğimden ne yapacağımıda bilmiyorum.Ama çok hareketsiz olmasından dolayı korkuyorum.Ölmemesi için ne yapabilirim?

• Güvercin
  • bi ss ekle yavrumu bakalım bugday yiyebiliyormu yem yiyorsa kendini zamanla toplar salarsın sonra. yem yiyemeyecek kadar yavruysa bugdayları hasla ez biraz sulandır mama kıvamına gelsin sırınga ile agzına yavaas yavas ver zamanla alısır bu duruma

avivit in vitaminleri var onlarıda suyuna karıştırabilirsin daha cabuk direnç kazanır

yumurtada verebilirsin haslayıp muhabbet kuslarıma veriyorum güvercinde yer herhalde son olarak yem tüketiyorsa zamanla iyileşir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaNiDüNYa -- 12 Ağustos 2012; 13:43:08 >
  • şırıngayla su verdim geri çıkartıyor ve can çekişiyor sanırım... yem aldım tepki ok bence gidici
  • Başın sağolsun kardaş.
  • Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin
    Güvencin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yehenebe -- 12 Ağustos 2012; 13:46:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coming

şırıngayla su verdim geri çıkartıyor ve can çekişiyor sanırım... yem aldım tepki ok bence gidici

eger durum çok vahimse dedigimi yap bugdayı hasla ez sulandır mama kıvamı ver bir elinle gagasını hafifce aç digeriyle sırınga ile yavas yavas besle partnerin olursa daha rahat olur cok sıkma hayanı yedikten sonra bırak istirat etsin sonra 2 ögün daha verirsin eger yavruysa günde beş ögün beslersin
  • kuşçular yavru degil yetişkin dediler ve güneş çarpmış olabilir dediler. Yani gidiciymiş. Neyse bakıcaz bakalım duruma göre bildiricem size fotografını cekemiyorum cünkü bu konularda oldukça duygusalımdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coming

kuşçular yavru degil yetişkin dediler ve güneş çarpmış olabilir dediler. Yani gidiciymiş. Neyse bakıcaz bakalım duruma göre bildiricem size fotografını cekemiyorum cünkü bu konularda oldukça duygusalımdır.

valla şöyle deyim bi çok hayvan besledim suanda kuşlarımda var hasta bir kuş eger besleniyorsa büyük ihtimal atlatır eger beslenmiyorsa ölür beslenme çok önemli o yüzden bu kadar üstünde durdum sırıngayla beslemeni
  • ıslat
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.