- x
Üniversiteden kayıt aldıracak arkadaşlar
75 Cevap6162 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

51 Mesaj
12 Ağustos 2012; 5:07:10 

Arkadaşlar bu eski okuldan kayıt aldırma olayı nasıl oluyor 1 günde halledebilir miyim o işi?

45 Mesaj
12 Ağustos 2012; 5:21:37 

quote:

Orijinalden alıntı: durmusic

Arkadaşlar bu eski okuldan kayıt aldırma olayı nasıl oluyor 1 günde halledebilir miyim o işi?

ben de aldıracağım.aldıran arkadaşlara sordum dediklerine göre öğrenci işlerine gidiyormuşsun kağıt veriyoalrmış imzalatman gereken kişiler varmış imzalatıyormuşsun o kadar.1 günde halledersin.yani imzası gereken kişileri bulmanla alakalı bir durum sanırım bu ama 1 günü geçmez en çok 5-6 saat sürer sanırım.

2281 Mesaj
12 Ağustos 2012; 5:46:31 

Umarım çok uzun sürmez biran önce kurtulmak istiyorum.

Psn: TrGarneTT

707 Mesaj
12 Ağustos 2012; 6:04:03 

bende kayıt aldıracağım üniversiteyi aradım 10 dk da hallederiz dediler

71 Mesaj
12 Ağustos 2012; 7:56:16 

halletmeye hallederler 10 dakikada ama 10dk lık iş için 10+10 saat yol çekmek ve 100 tl vermek koyuyor.

Captain America

The First Avenger

14 Mesaj
12 Ağustos 2012; 8:00:57 

Hocam kayıtı direk siliyorlar mı.Ben dondurmak istiyorum bölümü böyle şansım var mı ?

71 Mesaj
12 Ağustos 2012; 8:02:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mat2özürlü

Hocam kayıtı direk siliyorlar mı.Ben dondurmak istiyorum bölümü böyle şansım var mı ?

Hayır yok. Aynı anda 2 okulda kayıtlı bulunamazsınız.

Captain America

The First Avenger

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
12 gün 3 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
12 Ağustos 2012; 8:03:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Captain.America

halletmeye hallederler 10 dakikada ama 10dk lık iş için 10+10 saat yol çekmek ve 100 tl vermek koyuyor.

+1

Git kayıt al gel sonra yeni üniversiteye kayıt. Uzun sürüyor ya.

71 Mesaj
12 Ağustos 2012; 8:06:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

+1

Git kayıt al gel sonra yeni üniversiteye kayıt. Uzun sürüyor ya.

Daha o var orası da ayrı bir çile , yüzlerce kişi kayıt sırası telaşı falan. Yok harç yatırma sırası cart işlemi curt işlemi. Lisede ne güzeldi valla gitmiştim babamla müdürün odasına girmiştik 2-3 dakika içinde kayıt olup çıkmıştım :)

Captain America

The First Avenger

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
12 gün 3 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
12 Ağustos 2012; 8:11:26 

quote:

Daha o var orası da ayrı bir çile , yüzlerce kişi kayıt sırası telaşı falan. Yok harç yatırma sırası cart işlemi curt işlemi. Lisede ne güzeldi valla gitmiştim babamla müdürün odasına girmiştik 2-3 dakika içinde kayıt olup çıkmıştım :)

Aynen. Ama harç yatırma süresi başladığı an ben buradan gidip bankaya yatıracağım. Kayıt gününü beklemem.

11 Mesaj
12 Ağustos 2012; 11:39:05 

quote:

Orijinalden alıntı: durmusic

çok basit. en azından benimki çok basit oldu ilk öğrenci işlerine gidiyorsun ordan aldığın kağıdı kütüphaneye, yurda, medikoya vs. imzalatıyorsun ve öğrenci işlerine temsil ediyorsun diplomanı alıp çıkıyorsun. yarım saatlik iş.

3 Mesaj
12 Ağustos 2012; 12:19:14 

peki diplomadan başka herhangi bir belge veriyorlar mı ? Öğrenci işleri bizden saçma sapan bir belge istiyor mu ?

121 Mesaj
12 Ağustos 2012; 12:22:17 

benim abime kayıt olurken verdiği vesikalık resimlerini geri vermişlerdi

5 Mesaj
12 Ağustos 2012; 12:25:46 

Ayni okulda baska bi bolum kazandiysam nasi olck acba ayni prosedurmu sncta diplomam fotoraflarim hersy var ellerinde sdce bolum deisikligi olck bilen?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

11 Mesaj
12 Ağustos 2012; 12:26:24 

quote:

Orijinalden alıntı: helder282

peki diplomadan başka herhangi bir belge veriyorlar mı ? Öğrenci işleri bizden saçma sapan bir belge istiyor mu ?

vesikalık fotoğraflarını veriyorlar
herhangi bir belge istemiyorlar. bir kağıt veriyorlar üstünde zaten nerden imza alman gerektiği yazıyor.

3 Mesaj
12 Ağustos 2012; 12:36:26 

quote:

Orijinalden alıntı: bvcxz

vesikalık fotoğraflarını veriyorlar
herhangi bir belge istemiyorlar. bir kağıt veriyorlar üstünde zaten nerden imza alman gerektiği yazıyor.

eyv.

21 Mesaj
12 Ağustos 2012; 13:08:04 

quote:

Orijinalden alıntı: merdo.18

Ayni okulda baska bi bolum kazandiysam nasi olck acba ayni prosedurmu sncta diplomam fotoraflarim hersy var ellerinde sdce bolum deisikligi olck bilen?

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
13 Ağustos 2012; 1:31:13 

ben hacettepeden kaydımı aldırdım yarım saat fln sürdü kütüphaneden yurtlardan fln imza almam gerekti o kadar

400 Mesaj
13 Ağustos 2012; 1:54:27 

Ege'den kayıt aldırmıştım bende(Sanki çocuk aldırmış gibi söyledim ) 1 saatte halloldu.Fazla sürmez zaten Mediko,kütüphane falan çoğu yerde aynıdır heralde.

0 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:09:34 

kırıkkalede biraz meşakkatli açıkçasi. geçen hafta dilekçe verdim bu hafta karar çıkacak yeniden gidip halletmem gerekiyor. Bayramdan sonraya bırakmak biraz korkutuyor beni sınav açıklansa da rahat rahat gitsem

113 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:39:17 

içinizde öğrenim kredisi ya da burs alan var mı? onu devam ettirmek için ne yapıcaz? ben kaydımı aldırdım kazanamasamda devam etmicem %99 kazanıcam ama. kredi konusunda yardım edebilecek var mı

3 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:44:44 

quote:

Orijinalden alıntı: srgncnplt11

içinizde öğrenim kredisi ya da burs alan var mı? onu devam ettirmek için ne yapıcaz? ben kaydımı aldırdım kazanamasamda devam etmicem %99 kazanıcam ama. kredi konusunda yardım edebilecek var mı

ben de bu burs meselesini soracaktım nolacak bizim burs kesilecek mi devam mı edecek?

Not:Kaydı daha sildirmedim.

113 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:47:11 

quote:

ben de bu burs meselesini soracaktım nolacak bizim burs kesilecek mi devam mı edecek?

Not:Kaydı daha sildirmedim.

dostum ben sildirdim.kredi alıyorum.ordan bir belge aldım okulu bıraktıgım tarihi ve sınıfımı gösteren belge. yeni kayt yaptırcagım okuldanda bi belge alıcakmışım sanırım 2sini kyk ya kargolıcam devam edicekmiş ama kesin bilgim yok ya

3 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:53:25 

quote:

dostum ben sildirdim.kredi alıyorum.ordan bir belge aldım okulu bıraktıgım tarihi ve sınıfımı gösteren belge. yeni kayt yaptırcagım okuldanda bi belge alıcakmışım sanırım 2sini kyk ya kargolıcam devam edicekmiş ama kesin bilgim yok ya

hmm anladım kardes sağolasın.Hangi üniden sildirdin kaydını ?

113 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:53:59 

quote:

hmm anladım kardes sağolasın.Hangi üniden sildirdin kaydını ?

trakya

3 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:55:29 

quote:

trakya

ne kadar sürdü sildirmen ben de kazanırsam istanbul üni.den sildireceğim de

1046 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:58:05 

bildiğim kadarıyla okulu bıraktığımız taktirde kredi de otomatikman kesiliyor ve tekrar verilmiyor. burs için de aynı durum var diye biliyorum.

çok olmadığımız kesin
çok olan tarafta değiliz
çok olan tarafta olmayacağız

113 Mesaj
13 Ağustos 2012; 3:02:00 

quote:

Orijinalden alıntı: theturx

bildiğim kadarıyla okulu bıraktığımız taktirde kredi de otomatikman kesiliyor ve tekrar verilmiyor. burs için de aynı durum var diye biliyorum.

verildiğini biliyorum.kesilme gibi bi durum yok en fazla 1 ay yatmıyor belgeleri gönderince öteki ay 2 aylık para yatıyor. kyk nın telefonu arayınca okul değiştirenlerden istenen belgeler diyor çünkü.burs içinde aynı şey geçerli.

113 Mesaj
13 Ağustos 2012; 3:04:01 

quote:

ne kadar sürdü sildirmen ben de kazanırsam istanbul üni.den sildireceğim de

benim yarım saat sürdü dostum. askerlik hakkında bir bilgin var mı o ne olacak ? bana bir belge imzalattılar ama ne anlamadım tam

71 Mesaj
13 Ağustos 2012; 4:16:57 

quote:

verildiğini biliyorum.kesilme gibi bi durum yok en fazla 1 ay yatmıyor belgeleri gönderince öteki ay 2 aylık para yatıyor. kyk nın telefonu arayınca okul değiştirenlerden istenen belgeler diyor çünkü.burs içinde aynı şey geçerli.

Ben de şöyle biliyorum , sildirirken ayrı bir belge alıyoruz , onu ve yeni okulumzdan öğrenci belgesi alıyoruz , bir dilekçe yazıp hepsini beraber ankara kyk'ya postalıyoruz. Ama bu işlemler hallona kadar zaten kredi-burs yatıyormuş kasım aralık ayına kadar falan kesilmeden. E ozamana kadar da halledilir çoktan heralde hiç kesilmeden devam eder.

Captain America

The First Avenger

113 Mesaj
13 Ağustos 2012; 16:35:47 

quote:

Ben de şöyle biliyorum , sildirirken ayrı bir belge alıyoruz , onu ve yeni okulumzdan öğrenci belgesi alıyoruz , bir dilekçe yazıp hepsini beraber ankara kyk'ya postalıyoruz. Ama bu işlemler hallona kadar zaten kredi-burs yatıyormuş kasım aralık ayına kadar falan kesilmeden. E ozamana kadar da halledilir çoktan heralde hiç kesilmeden devam eder.

neden kasım aralık?

71 Mesaj
13 Ağustos 2012; 21:07:03 

quote:

neden kasım aralık?

Ancak o zaman kesiliyormuş kredin/bursun , okuldan kaydını sildiğin bilgisi onlara ulaşsa bile okullar açılınca ilk 1-2 ay yatmaya devam ediyormuş , ben mesela 2-3 eylül gibi sildiricem kaydımı , ama 7 eylülde yatar para sanıırım ?

Captain America

The First Avenger

113 Mesaj
14 Ağustos 2012; 2:18:49 

quote:

Ancak o zaman kesiliyormuş kredin/bursun , okuldan kaydını sildiğin bilgisi onlara ulaşsa bile okullar açılınca ilk 1-2 ay yatmaya devam ediyormuş , ben mesela 2-3 eylül gibi sildiricem kaydımı , ama 7 eylülde yatar para sanıırım ?

yatar diye düşünüyorum . ama 2-3 eylül geç olmasın? sen kazandığını gördüğün günün ertesi sildir bir terslik olur falan . bugun kyk yı aradım birine bağlanabildim sonunda. bıraktığınız okuldan belge alın dediler bıraktığınıza dair tarihi olan. ve yeni okuldan öğrenci belgesi 2si yeterliymiş

71 Mesaj
14 Ağustos 2012; 2:53:28 

quote:

yatar diye düşünüyorum . ama 2-3 eylül geç olmasın? sen kazandığını gördüğün günün ertesi sildir bir terslik olur falan . bugun kyk yı aradım birine bağlanabildim sonunda. bıraktığınız okuldan belge alın dediler bıraktığınıza dair tarihi olan. ve yeni okuldan öğrenci belgesi 2si yeterliymiş

Peki kaç aylık kesinti oluyormuş olursa sordunuz mu ?

Captain America

The First Avenger

69 Mesaj
14 Ağustos 2012; 3:01:16 

Ben de ankara'dan konya'ya gidicem kaydı sildirip diplomayı almak için zaten 8binden 20bine geriletti beni bu iş keşke geçen sene kayıt yaptırmasaydım neyse sağlık olsun şu diplomayı alıp sağ salim eve ulaşsaydım iyiydi yav :)

1233 Mesaj
14 Ağustos 2012; 3:46:42 

ben de eskişehir osmangaziden kayıt aldırıp anadoluya kayıt ettiricem kendimi. 1 gün sürmesi iyi oldu. ben tercih sonucum açıklanır açıklanmaz gidicem ve kaydımı aldırıcam osmangaziden. sonuçlar açıklanmadan aldırma gibi bir zorunluluğum yok değil mi.?_ yeni okuluma kayıt olmadan da önce aldırabiliyorum.

Nokia N95 8Gb -GENPA -Nokia 6630
Asus F3JC

467 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
o gemi bir gün gelecek
14 Ağustos 2012; 3:51:57 

quote:

Orijinalden alıntı: hangar18a

Ben de ankara'dan konya'ya gidicem kaydı sildirip diplomayı almak için zaten 8binden 20bine geriletti beni bu iş keşke geçen sene kayıt yaptırmasaydım neyse sağlık olsun şu diplomayı alıp sağ salim eve ulaşsaydım iyiydi yav :)

Vay ben de aynı dertten muzdaribim;) Beni 8 binden 23 bine attı.
Kaydı aldirdıktan sonra yeni okula kayıt icin 10 gün falan olacak. Askerlik sorun olur mu ki bu arada?

METU

69 Mesaj
14 Ağustos 2012; 16:47:49 

quote:

Orijinalden alıntı: rahatı kaçan klavye

Vay ben de aynı dertten muzdaribim;) Beni 8 binden 23 bine attı.
Kaydı aldirdıktan sonra yeni okula kayıt icin 10 gün falan olacak. Askerlik sorun olur mu ki bu arada?

Yok artık 10 günde mi :) zaten artık gbt'lerde çıkmıyorsun askerlik durumuyla ilgili askeri mahkeme tarafından aranman lazım ki aransan bile dersin böyle böyle okuyom ben ya dersin bırakırlar :)

113 Mesaj
14 Ağustos 2012; 17:20:58 

quote:

Peki kaç aylık kesinti oluyormuş olursa sordunuz mu ?

olmaz dedi

28 Mesaj
14 Ağustos 2012; 17:22:27 

beyler önce yerleşin sonra aldırım.zaten sonuçlar bugün yarın açıklanacak.AMA asıl mesele KYK bursunda olacak.sistemde yeni kayıt olarak mı ara sınıf olarak mı görüneceğiz?

her şey bi tarafa şu ösym denen kurum artık şu sonuçları açıklasın bekleye bekleye yorulduk

113 Mesaj
14 Ağustos 2012; 17:22:59 

quote:

Orijinalden alıntı: dwyanewadecns

ben de eskişehir osmangaziden kayıt aldırıp anadoluya kayıt ettiricem kendimi. 1 gün sürmesi iyi oldu. ben tercih sonucum açıklanır açıklanmaz gidicem ve kaydımı aldırıcam osmangaziden. sonuçlar açıklanmadan aldırma gibi bir zorunluluğum yok değil mi.?_ yeni okuluma kayıt olmadan da önce aldırabiliyorum.

zorunluluk yok tabi istediğin zaman aldırabilirsin.

1233 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:07:37 

quote:

zorunluluk yok tabi istediğin zaman aldırabilirsin.

peki kaydımı aldırmak benim çok vaktimi almaz değilmi ben 24 ü gbi eskişehirde olacağım. o zamana kadar tahmin ediyorum sonuçlar açıklanmış olacak. ben diek kaydımı alıp anadolunun kayıt gününü beklemeyi düşünüyorum.

Asus F3JC

113 Mesaj
15 Ağustos 2012; 21:20:26 

quote:

peki kaydımı aldırmak benim çok vaktimi almaz değilmi ben 24 ü gbi eskişehirde olacağım. o zamana kadar tahmin ediyorum sonuçlar açıklanmış olacak. ben diek kaydımı alıp anadolunun kayıt gününü beklemeyi düşünüyorum.

dostum en fazla 1 saat sürer tahminim . benimki yarım saat sürdü ama sen ara sor ne kadar sürer diye genede.

1233 Mesaj
15 Ağustos 2012; 23:44:40 

quote:

dostum en fazla 1 saat sürer tahminim . benimki yarım saat sürdü ama sen ara sor ne kadar sürer diye genede.

anladım dostum teşekkür ederim arar sorarım ben.

Asus F3JC

113 Mesaj
16 Ağustos 2012; 15:54:54 

quote:

anladım dostum teşekkür ederim arar sorarım ben.

benim bi tanıdık özelde okuyodu onun kayıt alması 1 hafta sürdü. önce dilekçe verdi onaylanması 1 hafta sonra gelmiş falan filan. o yüzden okuldan okula değişebilir aklında bulunsun

1233 Mesaj
16 Ağustos 2012; 16:01:05 

quote:

benim bi tanıdık özelde okuyodu onun kayıt alması 1 hafta sürdü. önce dilekçe verdi onaylanması 1 hafta sonra gelmiş falan filan. o yüzden okuldan okula değişebilir aklında bulunsun

ben yurtdışındayım ayın 23 üne kadar. türkiyeye dönünce ilk işim okulu aramak olucak zaten o süre zarfında sonuçlar belli olucağı için ilişik kesme için okulu ararım ne kadar sürüceğini öğrenirim 25inde de eskişehirde olacağım direk kaydımı aldırmak için uğraşırım o zaman. teşekkür ederim. eskişehir osmangaziden kaydını alan varsa bana aslında söylese fena olmaz ya da öğrenci işlerini arayabilecek varsa bi iyilik yapıp sorup bana ulaşsa süper olur.telefonlarım buralarda çekmiyor çünkü.

Asus F3JC

1830 Mesaj
16 Ağustos 2012; 16:07:59 

hala açıklamadılarki kayıt alalım arkadaş. 22 saat yol gidecem 10 dklık bir iş için. verceğim para cabası. daha sonra yeni okula kayda gidecem. lanet olsun böyle işe...

AÇIM DİYE AĞLAMA; MARKETLERİ YAĞMALA...
Ana sevri, ana arabi. Ana arabi ah yaniyyali...

113 Mesaj
16 Ağustos 2012; 16:35:37 

quote:

ben yurtdışındayım ayın 23 üne kadar. türkiyeye dönünce ilk işim okulu aramak olucak zaten o süre zarfında sonuçlar belli olucağı için ilişik kesme için okulu ararım ne kadar sürüceğini öğrenirim 25inde de eskişehirde olacağım direk kaydımı aldırmak için uğraşırım o zaman. teşekkür ederim. eskişehir osmangaziden kaydını alan varsa bana aslında söylese fena olmaz ya da öğrenci işlerini arayabilecek varsa bi iyilik yapıp sorup bana ulaşsa süper olur.telefonlarım buralarda çekmiyor çünkü.

dostum bölümün ney ben ararım.

1233 Mesaj
16 Ağustos 2012; 16:43:52 

quote:

dostum bölümün ney ben ararım.

iktisat 2.sınıf bitti bu sene. osmangazi üniversitesi iktisat bölümü.

Asus F3JC

113 Mesaj
16 Ağustos 2012; 16:46:24 

quote:

iktisat 2.sınıf bitti bu sene. osmangazi üniversitesi iktisat bölümü.

aradım . 1 saat içinde biter dediler.

113 Mesaj
16 Ağustos 2012; 17:03:35 

bende bugün gazeteye ilan verdim öğrenci karnemi ve akbilimi kaybettim hükümsüzdür diye.malum okuldan aldıgımız herşeyi geri teslim etmemiz gerekiyor.hazırlık olsun haftaya tekrar ugraşmıyayım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1233 Mesaj
16 Ağustos 2012; 17:13:22 

quote:

aradım . 1 saat içinde biter dediler.

dostum çok teşekkür ederim ya.

Asus F3JC

113 Mesaj
16 Ağustos 2012; 17:19:22 

quote:

dostum çok teşekkür ederim ya.

rica ederim ne demek

107 Mesaj
16 Ağustos 2012; 17:23:27 

arkadaslar ustekı arkadaslardan bazıları yenı unıversıtenızde aldıgınız kyk bursu kesılmeyebılır demıste bu duruma saıt olan yada bır yakınından bu durumda olup bursu kesılmeyen varmı malum bu burs cok onemlı benım tek madı kaynagım oldugu ıcın endıselıyım

SHARİNGANLI KAKASHİ

113 Mesaj
16 Ağustos 2012; 18:22:38 

quote:

Orijinalden alıntı: kakashi hatake

arkadaslar ustekı arkadaslardan bazıları yenı unıversıtenızde aldıgınız kyk bursu kesılmeyebılır demıste bu duruma saıt olan yada bır yakınından bu durumda olup bursu kesılmeyen varmı malum bu burs cok onemlı benım tek madı kaynagım oldugu ıcın endıselıyım

kyk yı ara. burs kesilmemesi için istenen belgeleri sor. kesilmiyor bildiğim kadarıyla fakat hiç ara vermeden kazanırsan tekrardan