Şimdi Ara

ipad 2 internete girmiyor, pc giriyor çözüm nedir!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
14.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evde pc ve ipad 2 var airmax 101 wireless üzerinden internet kullanıyoruz ama ipad 2 nete gırmıyor aga bağlanıyor ve şıfre gırılıyor ama ınternet yok ama baglı sımgesı cıkıyor. ama suan oldugunu gıbı pc gırıyor, çözumu bulamadım acıp kapadım sıfre degıstırdım tekrar kurulum yaptı son surum yuklu ipad 2 ceacklı egıl 3 g modelı ve yasal fırmeware yuklu, yardımcı olabılne sımdıden cok tskler.!

• Baglandigin wifi 'in yanindaki oku tikla statik de
    İp adresi : 192.168.2.X veya 192.168.1.X(modemin ipsi 2 mi 1 mi ona gore yaz 10<X<255)
    Alt ag maskesi:255.255.255.0
    Yoneltici:modemin ipsi
    Dns:modemin ipsi

Bn cok aradim bulamadim bu sekilde giriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de aynı sorun var hobametin bey dediklerinizi yaptım olmadı ne yapmalıyım
  • ağ ayarlarını sıfırla bir de dnsyi 8.8.8.8 yap dene
  • En son restore denenebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bestanden dediklerini denedim olmadı ipadle başka wi-fi ya bağlanabiliyorum.restore derken neyi kastediyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi5566

bestanden dediklerini denedim olmadı ipadle başka wi-fi ya bağlanabiliyorum.restore derken neyi kastediyorsunuz

başka wifiye bağlanabiliyorsa modemle ilgili modem arayüzünü kurcala bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

quote:

bestanden dediklerini denedim olmadı ipadle başka wi-fi ya bağlanabiliyorum.restore derken neyi kastediyorsunuz

arayüzde ne yapmalıyım sence
  • quote:

quote:

quote:

bilmiyorum ki varsayılan ayarları geri yükle diyebilirsin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yardımın için çok teşekkür ederim bir teknisyen çağırsam daha iyi olacak çünkü ben çok da iyi değilim bu işlerde saol

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yardımın için çok teşekkür ederim bir teknisyen çağırsam daha iyi olacak çünkü ben çok da iyi değilim bu işlerde saol

ondan önce müşteri hizmetlerini ara modemi sıfırlasınlar olmazsa çağır.rica ederim

• Bende Airties RT-204 var.WPA şifreleme kullandığımda iPod Touch ve Samsung Galaxy S I9000 nete bağlanamıyordu. Şifreleme sistemini WEP yapınca her iki cihaz da bağlandı. WEP şifrelemesi daha düşük güvenliğe sahip ama mecburen kullanıyorum. Sizde de şifreleme WPA ise WEP yapıp deneyin bir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordinary Story

Bende Airties RT-204 var.WPA şifreleme kullandığımda iPod Touch ve Samsung Galaxy S I9000 nete bağlanamıyordu. Şifreleme sistemini WEP yapınca her iki cihaz da bağlandı. WEP şifrelemesi daha düşük güvenliğe sahip ama mecburen kullanıyorum. Sizde de şifreleme WPA ise WEP yapıp deneyin bir.

doğru bazı ağlarda wpaya bağlanmıyor bazılarında bağlanıyor neden böyle ki
  • quote:

Bende Airties RT-204 var.WPA şifreleme kullandığımda iPod Touch ve Samsung Galaxy S I9000 nete bağlanamıyordu. Şifreleme sistemini WEP yapınca her iki cihaz da bağlandı. WEP şifrelemesi daha düşük güvenliğe sahip ama mecburen kullanıyorum. Sizde de şifreleme WPA ise WEP yapıp deneyin bir.

acaba şifrelemeyi nereden değiştirebilirim
  • quote:

quote:

Web tarayıcınızda 192.168.1.1 yazın. Gelen kutucukta kullanıcı adına admin şifreye ise password yazın (eğer değiştirmediyseniz fabrika çıkışı olarak şifreler bu şekidle ayarlı).
    Aşağıdaki ekranı görüyor olacaksınız:

Sol kısımdan KABLOSUZ seçeneğine tıklayın. Açılan alt seçeneklerden de GÜVENLİK yazana tıklayın.
    Şimdi sağ tarafta şifreleme türünü göreceksiniz, eğer WPA seçili haldeyse onu WEP olarak değiştirin ve aşağıdaki kısma yeni bir şifre oluşturup girin.
    Son olarak en alttaki Kaydet / Uygula butonuna tıklayın.

Umarım bu şekilde sorununuz çözülür.

• quote:

quote:

quote:

Web tarayıcınızda 192.168.1.1 yazın. Gelen kutucukta kullanıcı adına admin şifreye ise password yazın (eğer değiştirmediyseniz fabrika çıkışı olarak şifreler bu şekidle ayarlı).
    Aşağıdaki ekranı görüyor olacaksınız:

Sol kısımdan KABLOSUZ seçeneğine tıklayın. Açılan alt seçeneklerden de GÜVENLİK yazana tıklayın.
    Şimdi sağ tarafta şifreleme türünü göreceksiniz, eğer WPA seçili haldeyse onu WEP olarak değiştirin ve aşağıdaki kısma yeni bir şifre oluşturup girin.
    Son olarak en alttaki Kaydet / Uygula butonuna tıklayın.

Umarım bu şekilde sorununuz çözülür.

Arkadaşım çok saol gerek kalmadı ben hallettim aynı şekilde çok teşekkürler ilgilendiğin için...

• Aynı problem bende de oluştu. Bilgisayarlar internete girerken, android telefonlar bağlı olduğu halde sayfa açmıyordu. Wireless modemin adını ve şifrelerini değiştirince sorun çözüldü.
  • Modem üzerinden aynı anda hem aes hemde tkip i seçerseniz ve kablosuz ağınıza bir laptop bağlı olup aes üzerinden giriyorsa ipad2 girmiyor. Modem arayüzünüzden tkip i seçerek ipad2 İnternet'e giriyor, sonrasında laptop cihazınızı da aes yerine tkip olarak ayarlarsanız problem kalmıyor. İpad mini için prob. Yok ama İpad2 de ben bu şekilde çözdüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.