Şimdi Ara

Yeni iPhone'dan muhtemel konnektör ve batarya görselleri internette paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
5.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni iPhone'dan muhtemel konnektör ve batarya görselleri internette paylaşıldı

Apple'ın yeni nesil iPhone modelinin muhtemel tanıtım zamanı yaklaştıkça her gün yeni bir görsel internette paylaşılıyor. Genelde tedarik zincirindeki kaynaklardan elde edildiği belirtilen parçalar, modelin pek çok özelliği hakkında tahmin yapılmasına neden oluyor. Son sızıntılar ise yeni iPhone'daki 9 pinli konnektör ve yeni batarya ile ilgili.

Daha önce pek çok parçayı sızdıran Nowhereelse sitesinin son paylaşımı iddia edilen 9 pinli dock konnektör görselleri. Hali hazırdaki 30 pin sayısının 19'a ineceği iddialarının aksine görsellerde 9 pine sahip erkek bir dock konnektörü ve USB adaptörü görülüyor. 

Tahminler iPhone girişi ve USB adaptörü arasında iki tarafı da 9 pinli erkek konnektöre sahip bir kablo ile bağlantı işlemlerinin yapılacağı yönünde. Dock konnektörü ile ilgili farklı iddialar olduğu için bir tahminde bulunmak da güçleşiyor.

Diğer bir paylaşım ise 9to5Mac sitesinin yeni batarya görselleri. Yeni iPhone modelinde kullanılacağı iddia edilen yeni batarya 1440mAh gücünde ve Haziran ayında imal edilmiş. Site, bataryanın öncekilere göre daha büyük olduğunu belirtiyor. Ekran ve kasa boyutu büyük olduğu takdirde, batarya da buna paralel olarak büyüyecektir. 

iPhone 4 bataryası 1420mAh, iPhone 4S bataryası 1430mAh gücündeydi. LTE ağlarına destek vermesi muhtemel yeni iPhone modelinde daha güçlü bir bataryaya elbette ihtiyaç duyulacaktır. Ancak Apple'ın Qualcomm Gobi iletişim yongalarına yer vererek enerjiden tasarruf yapmayı istediği de iddia ediliyor.

Bataryanın voltajı ise 3.8'e yükselmiş. Saatte harcanan watt miktarı da 5.45wHr. Bu değerler de önceki iPhone'lardan yukarıda.

9 pinli konnektör iddiasıyla, yeni iPhone kasa görselleri birbiriyle çelişiyor. Apple'ın her türlü alternatif tasarımı denediği bilindiği için bunların hiçbiri de gerçek olmayabilir.

Yeni iPhone'dan muhtemel konnektör ve batarya görselleri internette paylaşıldı

• Ekran 4"
    Girişi küçülecek
    Çözünürlük yükselecek

Artık bunlar kesin gibi. Sabırsızlıkla bekliyoruz
  • Önlerden yer alalım bence tartışılır bu konu
  • Allahım sana geliyorum,yine yeni yeniden başladılar.Biitmezzzz.
    Geçenkindede kılıflar çımıştı ortaya.En güzel sevgili ulaşılamayan sevgilidir.

• Ne kapağı kaldı haberi yapılmadık, ne düğmesi, ne pili, ne soketi....

Pil konusunda da resmen dalga geçiyorlar insanlarla.

iPhone4 te pil 1420 imiş, 4S te 1430 yapmışlar. Şimdi 5 te 1440 mAh yapacaklarmış.
    10 ar 10 ar arttırıyorlar. İnsanlarla dalga geçer gibi.

iPhone6 da 1450mAh, iPhone7 de 1460, Gider.....

• Yine bir iPhone 5 vakası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • magsafe olayı yalan oldu galiba

• Haber bloklama diye birşey olsa keşke...

• Ben de hiç biri gelmeyecek diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

quote:

Orijinalden alıntı: HirdLite

Önlerden yer alalım bence tartışılır bu konu

İşte o boş insanlardan biri.

Bu şekilde insanlara hakaret ettiğin için O boş insan sen olmayasın.

Beğenmediysen başka kapıya sana zorla okutan yok millete hakaret edip tartışma çıkarmanın hiç alemi yok şöyle ufak ufak uza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 11 Ağustos 2012; 14:40:13 >
  • Iphone 8 çıksın alacam kesin

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimhd

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HirdLite Önlerden yer alalım bence tartışılır bu konu
    Bu şekilde insanlara hakaret ettiğin için O boş insan sen olmayasın. Beğenmediysen başka kapıya sana zorla okutan yok millete hakaret edip tartışma çıkarmanın hiç alemi yok şöyle ufak ufak uza.

Sen ne nazik, ne şeker bir insansın öyle. Apple'a rica edeceğim, yeni iPhone da ğilini çıkarabilir yapsın, pili okşar okşar rahatlarsın.

Ne hakeretinden bahsediyorsun. Haber sitesi arkadaş burası. Sen ve senin gibilerin beslediği editörlerin dedikodularını görmek istemiyorum ben. Beğenmezsen uza, beğenirsen kısal ne demek. Komedyenmisin sen. Öyleysende en berbatlarındansın heralde.

• Neden her dedikodu haber olur anlamıyorum. Sıkı bir Apple hayranıyım. Ama bu tür haberler artık Apple'a hakarettir. Apple iPhone'u dizayn ederken gerizekalı mı da LTE teknolojisi olan, daha büyük ekranlı olan bir telefona yetersiz bir batarya koyar? DonanımHaber editörlerini iyi seçmesi gerek. Her haberi ilk önce okuyup mantıklı mı mantıksız mı onu tartması gerek. Bu şekilde saçma haberler olmamalı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimhd

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HirdLite Önlerden yer alalım bence tartışılır bu konu
    Bu şekilde insanlara hakaret ettiğin için O boş insan sen olmayasın. Beğenmediysen başka kapıya sana zorla okutan yok millete hakaret edip tartışma çıkarmanın hiç alemi yok şöyle ufak ufak uza.

Sen ne nazik, ne şeker bir insansın öyle. Apple'a rica edeceğim, yeni iPhone da ğilini çıkarabilir yapsın, pili okşar okşar rahatlarsın.

Ne hakeretinden bahsediyorsun. Haber sitesi arkadaş burası. Sen ve senin gibilerin beslediği editörlerin dedikodularını görmek istemiyorum ben. Beğenmezsen uza, beğenirsen kısal ne demek. Komedyenmisin sen. Öyleysende en berbatlarındansın heralde.

Komedi olan sensin dengesiz insanlara boş insan demek ne demek hakaret etmiyormusun git bir doktora görün.
    Evet haberi yapan editörüde destekliyorum haber senin hoşuna gitmeyebilr görmek istemeyebilirsin benimde hoşuma gidiyor bende görmek istiyorum varmı ötesi beğenmiyorsan uzarsın gelip kimseye boş insansın diyemezsin ben gibiler çıkar ağzının payını verir.

• Doğmamış cocuğa don bicen kültür bizim kültür, çok normal bu haberler...

Ama kalite yerlerde o ayrı :) applein her ürününe hayranım ve cogunun sahibiyim ama vallahi bıktım ya böyle b.ku çıktı

• ekrem çukurca yüzünden donanım habere girmicem bidaha..

• Ciksada millet su asilsiz haberlerden kurtulsa biran once :D

• Sırf reyting kazanmak için paylaşılan haberlere bak.

Çıksa da, kurtulsaydık artık.
  • yeni iphone cikana kadar haberini yapmasaniz hic fena olmayacak.olabilir isaret ediyor.apple da ortakliginiz yok.maksat haber olsun diyorsaniz magazin haberleride koyun tam olsun

• iphone 4s çıkmadan önce ne dedikodular ne görseller sızdı internete..Tabi oradan da donanım habere.. ama hiçbirisi doğru çıkmadı. hatta hiç alakaları bile olmadı. o yüzden bu tip haberlere yaklaşmak için yada bunları haber sayfalarına taşımak için çok daha titiz olmak gerekir diye düşünüyorum. sonuçta iki ay sonra sözüne güvenilmeyen ve safsata yazılarla dolu bir site olma olasılığınız ortaya çıkar... bu tip haberler zamanla güvenilirliğinizi artırıp azaltabileceği gibi aslında "site olan saygı" açısından da risk taşır..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.