Şimdi Ara

Evde büyü olup olmadığı nasıl anlaşılır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
172
Cevap
1
Favori
49.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hardstyler

Git bi falcıya sana söylesin kimin yaptığını.

Alıntıları Göster
    Hocam eğer cidden büyü olduğuna inanıyorsan, PM attım bir bak. İleride başınızı ağrıtabilir.

Burda dalga geçenlere de hiç bakma, muhattap olma. Ne zaman büyüyle ilgili bir konu açılsa ilk işleri dalga geçmek. Susup gitmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 11 Ağustos 2012; 10:06:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Üyelerin çoğunun çöplük olduğu bir kez daha ispatlanmış oldu bu konuyla. Gecenin şu saatinde bile ergen kaynıyor olması ramazan ve sahurdan kaynaklanıyor olsa gerek.

Konuya gelirsek büyü müdür değilmidir bilemem ama telaş yapmayın, böyle birşeyin olmasından Allah'a sığının. Hoca diye geçinen büyü yaptığını-bozduğunu idda eden kişilere gitmeyin. Müslüman olarak büyünün varlığına inanıyorum zamanında Peygamber efendimiz (s.a.v)'e de yapılmış. Bunun üzerine felak ve nas sureleri nazil olmuştur. Büyü yapan Allah'a şirk koşmuş sayılır bu yüzden büyük günahtır.

Hocam sen ne diyon ya büyü dediğin filmlerde olur. Görmesiğim şeylere inanmam ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FeuerBlume

Evi yan yatırıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hardstyler

Git bi falcıya sana söylesin kimin yaptığını.

Alıntıları Göster
    1-2 arkadaş büyüye hâlâ inanlar var demiş. Buyrun burdan yakın:

Bakara Suresi 102. Ayet Meali:
    (Gittiler) Sülayman'ın devletine dair şeytanların uydurup takip ettikleri şeylerin ardına düştüler.Oysa Süleyman inkâr etmedi, ancak şeytanlar inkar ettiler, insanlara sihir yapmayı öğretiyorlar. Babil'de Harut ve Marut (adlı) iki meleğe indirilen şeyleri (öğretiyorlardı). Oysa o ikisi "Biz ancak imtihan için gönderildik, sakın sihir yapmayı caiz görüp de kafir olma!" demedikçe bir kimseye öğretmezlerdi. İşte bunlardan, kişi ile eşi arasını ayıracak şeyleri öğreniyorlardı. Fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar veremezler. Onlar kendilerine zarar verecek, faydası olmayacak bir şeyi öğreniyorlardı. Yemin olsun her kim onu satın alırsa, kesinlikle ahirette onun nasibi olmayacaktır, bunu biliyorlardı. Bunların kendilerine sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bunu bilselerdi!
    Kaynak: Elmalı'lı Hamdi Yazır Kuran'ı Kerim ve Türkçe Meali.

İnternetten harut ve marut diye aratırsanız olayı görürüsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dwightt

quote:

Üyelerin çoğunun çöplük olduğu bir kez daha ispatlanmış oldu bu konuyla. Gecenin şu saatinde bile ergen kaynıyor olması ramazan ve sahurdan kaynaklanıyor olsa gerek.

Konuya gelirsek büyü müdür değilmidir bilemem ama telaş yapmayın, böyle birşeyin olmasından Allah'a sığının. Hoca diye geçinen büyü yaptığını-bozduğunu idda eden kişilere gitmeyin. Müslüman olarak büyünün varlığına inanıyorum zamanında Peygamber efendimiz (s.a.v)'e de yapılmış. Bunun üzerine felak ve nas sureleri nazil olmuştur. Büyü yapan Allah'a şirk koşmuş sayılır bu yüzden büyük günahtır.

Hocam sen ne diyon ya büyü dediğin filmlerde olur. Görmesiğim şeylere inanmam ben.

O zaman kafirsin ve bu mesele inancımla alakalı. Yani farklı kulvarlardayız genç adam sen yoluna ben yoluma

• quote:

quote:

quote:

O zaman kafirsin ve bu mesele inancımla alakalı. Yani farklı kulvarlardayız genç adam sen yoluna ben yoluma

Sen de yobazsın. Senin gibiler yüzünden ülke ilerlemiyor modernleşemiyor. Saçma sapan şeylere inanıyorsunuz. Büyü diye bişey olsa herkes yapmanın bir yolunu bulur ve bilinir görülürdü sürekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz1076

S ye bas , buff menüsünden cleric de integrity / innocent skilleri var maxla bunları sorun kalmaz.

Alıntıları Göster
     Evde büyü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

• quote:

Sen de yobazsın. Senin gibiler yüzünden ülke ilerlemiyor modernleşemiyor. Saçma sapan şeylere inanıyorsunuz. Büyü diye bişey olsa herkes yapmanın bir yolunu bulur ve bilinir görülürdü sürekli.

Yobazlıkla alakası yok, Müslüman olan herkes büyüye inanmak zorunda. Kur'an'da geçiyor

Yapmanın zaten yolları var. İnternet dolu, bazı kaliteli kitaplar var. Wicca, witchcraft yada havvas yolunda rahatça ilerleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 11 Ağustos 2012; 10:32:38 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Öyle çoluk çocuk işiydi zaten abra kadabrayla oldu bittiydi demi ? Büyü yapmak Allah'a şirk koşmaktır niye büyü yapmaya çalışsın millet. Saçma sapan dediğin şeye her müslümanın inanması farzdır çünkü Kuran-ı Kerim'de ayetle varlığı sabit. Önce saygılı olmayı öğren sonra birşeyler söyle.

Muhtemelen daha 16-17 yaşlarında bi ergensin böyle kafana estiği gibi sallıyorsun. Bu gibi dertlerden muzdarip memlekette kaç bin insan var haberin yok tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 11 Ağustos 2012; 10:34:47 >

• Dalga mı geçiyorsunuz yoksa gerçekten inanıyor musunuz oha. Ne diyeyim sizin beyinler iyi yıkanmış. Çok takılmayın abilerin yanında.
  • Haplar var böyle naftalin gibi anan bilir. Yastık , yorgan , koltukların altına koyuyorsun.. Önce o yastığa , yorgana sinen PİS kokunuzu alıyor sonra da o yuvanın içindekini dışarı çıkartıp eritiyor..

NOT : Bu olayın gerçekleştiği an evde birileri varsa o büyü ömür boyu onun üzerine sinmiş bir şekilde kalıyor.. O zaman onu ne Hap kurtarır ne de Şap..
  • quote:

Dalga mı geçiyorsunuz yoksa gerçekten inanıyor musunuz oha. Ne diyeyim sizin beyinler iyi yıkanmış. Çok takılmayın abilerin yanında.

Abilerin yanı ?
    Müslüman adamın zaten büyüyle işi olmaz, olamaz. Eğer büyü işine girerse haram işler, affedilmeyen günahlardan birini yapmış olur. Arap büyülerini araştırın, çoğu gayet etkili ve tehlikeli büyülerdir. O dönemde büyücülük yaygın olduğundan Hz. Muhammed'in önünde engel oluşturabilirlerdi. Bu ve bunun gibi çeşitli sebeplerden dolayı büyü yasaklandı ve İslam'da ilelebet haram kılındı.

Bildiğim birşey var ki inanıyorum. En azından semavi dinler gibi "görmediğim" birşeylere inanmaktan iyidir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 11 Ağustos 2012; 10:38:25 >

• quote:

Dalga mı geçiyorsunuz yoksa gerçekten inanıyor musunuz oha. Ne diyeyim sizin beyinler iyi yıkanmış. Çok takılmayın abilerin yanında.

+1905
  • Executor hadi büyü yapmak günah müslümanlar o yüzden yapmıyor da niye müslüman olmayanlar yapmıyor böyle bişey var mı ya hıristiyanı musevisi falan bunlar yapabilir ya da hiç bir dine inanmayanlar. Şimdi tamam kuranda yazıyor var diyorsun e diyelim diğer din kitaplarında da yok mesela onlar da yok diyor. E ne olacak iki taraftan biri haksız olacak ya vardır ya yoktur sana göre var bana göre yok diye birşey de olmaz. Kitapta yazıyor diye her şeye körü körüne inanmamak gerek. Ha 2 kere 2 eşit 4 gibi bütün dünyadaki kitaplarda yazıyosa genel kabul görmüştür o zaman inanırsın. Bu haliyle efsaneden başka bişey değil
  • quote:

Executor hadi büyü yapmak günah müslümanlar o yüzden yapmıyor da niye müslüman olmayanlar yapmıyor böyle bişey var mı ya hıristiyanı musevisi falan bunlar yapabilir ya da hiç bir dine inanmayanlar. Şimdi tamam kuranda yazıyor var diyorsun e diyelim diğer din kitaplarında da yok mesela onlar da yok diyor. E ne olacak iki taraftan biri haksız olacak ya vardır ya yoktur sana göre var bana göre yok diye birşey de olmaz. Kitapta yazıyor diye her şeye körü körüne inanmamak gerek. Ha 2 kere 2 eşit 4 gibi bütün dünyadaki kitaplarda yazıyosa genel kabul görmüştür o zaman inanırsın. Bu haliyle efsaneden başka bişey değil

3 semavi dinde de büyü yasaktır.

Wicca gibi pagan inancı ve büyü temelli büyük bir dinin mevcut olduğunu da hatırlatırım.

• Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

Harry ?

Alıntıları Göster
    Dean ve Sam kankamdır söylüyeyim ilgilensin bu konuyla
  • quote:

Harry ?

Alıntıları Göster
    Akla ve bilime inanarak bu tip safsataların var olmadığını anlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MerveKaya14

Büyü fal vb. şeylere inanan biri değilim zaten ama bugün olabilir mi acaba diye düşünmeye başladım.Böcek yuvası diye atarken annem aldı büyümü acaba falan dedi diye sordum.Diğerleri alay etmeye gelmiş en başta demiştim alaycılar defolsun diye ama nafile..

Sen evde büyü mü var diye konu açarsan biz de dalga geçeriz. En doğal hakkımız bu ve sen bunu engelleyemezsin.
  • quote:

Harry ?

Alıntıları Göster
    Biz evde Dört tane bulduk. Hiç aklınıza gelemeyecek yerlerde, Mutfağa döşeli dolabın arkasında ve en köşede, Balkon korkuluğu demirinin içinde. Yüklüğün kırık olan bölmesinin içinde. Her biri kırmızı ve arapça yazılmış yazı, İplere sarılmış ve iğneler batırılmış topaç şeklinde yine yazılı bir büyü. Evde dedem ve ninem sürekli Kuran okur. Bir tanesi Anneme yazılmış bir büyüydü zaten neredeyse boşanacaklardı, Şeker hastalığı çıktı ve Psikoloğa götürdük annemi. Büyüyü yaktıktan sonra sakinleşti. Ve evde hala olduğu kesin. Ama eskisi kadar etkili değil. Nerede olduğunu bulamıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.