Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1951. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19491950195119521953
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benzın deposunda yazıyor lastik boyutuna ve yük durumuna göre bakabilirsin..benım lastikler 205 55 16 ben genelde 33-33 kullanıyorum genelde tek kışıyım..yumusak hamurlu lastiklerde bu oranı iyi ayarlamanız gerekiyor..benım gibi fabrika çıkışı bridgestone kullanıyor isen 33-33 yeter..alttaki resmi nette buldum bizim Türkiyedeki araçlarda başka tavsir olabilir.. resimdede yazdığı gibi lastikleri soğuk iken kontrol etmek gerekiyor..ısınan havanın basıncı artıgından çok yol alıp lastik kontolunde istediginiz ayarları yapamayabilirsiniz..
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 4 Aralık 2015; 11:34:13 >

• Bilgilendirme için çok teşekkür ederim hocam, benim lastikler dunlop bende genelde 2 kişi kullanacağım, 33 ideal gibi, akşam ayar çekerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reko

benzın deposunda yazıyor lastik boyutuna ve yük durumuna göre bakabilirsin..benım lastikler 205 55 16 ben genelde 33-33 kullanıyorum genelde tek kışıyım..yumusak hamurlu lastiklerde bu oranı iyi ayarlamanız gerekiyor..benım gibi fabrika çıkışı bridgestone kullanıyor isen 33-33 yeter..alttaki resmi nette buldum bizim Türkiyedeki araçlarda başka tavsir olabilir.. resimdede yazdığı gibi lastikleri soğuk iken kontrol etmek gerekiyor..ısınan havanın basıncı artıgından çok yol alıp lastik kontolunde istediginiz ayarları yapamayabilirsiniz..

benim araçta da 29 psi yazıyor. sanırım bu resim golf 7 nin değil. yada bi terslik var

• casper73 C kullanıcısına yanıt
    olabilir..zaten mesajımdada belirttim..nette ararken buldum...vw passatında olabilir eskide..temsili gösterdim..tesaduf buradada 33 yazıyor...ben ön ve arkayı 33-33 yaptım..yakıt tasarufu olarak 0,1-0,2 lt katkı yapıyor...siz 29 yapabilirsiniz..fabrıka çıkışı sanırım 41 ile geliyor lastikler..
  • aliatabak_ kullanıcısına yanıt
    genelde lastikçiler 32-32 bırakıyor bazıları 29-32 bırakıyor ben 33-33 yapıyorum tamamen kendıme özel yakıt tasarufunda 0,1 lt farkedıyor(muş)..çok fazla sertte yapmamak lazım ön takımlara zarar verebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper73

quote:

Orijinalden alıntı: reko

benim araçta da 29 psi yazıyor. sanırım bu resim golf 7 nin değil. yada bi terslik var

O fotoğraftaki 2.0 TDI'a veya DCC'li bir araca aittir.
    Araçtaki donanım motor gücüne göre basınç değişir

• reko kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam 33 iyi bence de. daha dinamik sürüş oluyor sanki
  • SILVERSHADOW kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler hocam .. bu arada kış yada yaz lastiği için bu değerler değişmiyor diye biliyorum doğru mudur? eskiden hatırlıyorum da karda kalan arabanın lastik havasını düşürürlerdi..o zamanlar mantıklı gelirdi ama olayın tam tersi olması gerektiğini biraz geç farketmiştim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 4 Aralık 2015; 16:52:51 >
  • N KUL kullanıcısına yanıt
    ben bu değerleri kullanıyorum memnunum lastiklerim birazda sert olunca daha iyi yol tutusu oluyor.. bridgestone turanze e300 lastiklerm çokda iyi lastik değil..ses seviyesi oldukça yüksek.. düşük basıncta ses sevıyesı iyice artıyor..o nedenle ben 33 de ısrarlıyım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 4 Aralık 2015; 16:59:48 >
  • arkadaşlar selam,

aracımı 1 hafta önce almıştım 1.4 tsi highline ve malum 17' dijon jantlar ile geliyor. sözlüm aracı çok beğendi ama jant'lara pek ısınamamış ben normalde durban istiyordum ama sonradan taktırmak istemedim ve 17' madrid jant'ları gözüme kestirdim.

1-doğus'tan istediğim anda madrid jant'ları alabilir miyim?
    2-aracımdaki stepne'de tam boy o yüzden 5 tane sipariş verebilir miyim?
    3-elimdeki dijon jantları satmam kolay olur mu?
    4-lastik değiştirmem gerekir mi? sanırım madrid ve dijon aynı bijon aralığında..
    5-sizce bu değişikliği yapmaya değer mi?
  • Selam herkese araç alma arefesindeyim Otomobil Genel bölümüne şöyle bir konu açtım kirlilik olmaması bakımından buraya açmadım söylemek istedikleriniz varsa katkılarınızı beklerim.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=112443315

• quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

arkadaşlar selam,

aracımı 1 hafta önce almıştım 1.4 tsi highline ve malum 17' dijon jantlar ile geliyor. sözlüm aracı çok beğendi ama jant'lara pek ısınamamış ben normalde durban istiyordum ama sonradan taktırmak istemedim ve 17' madrid jant'ları gözüme kestirdim.

1-doğus'tan istediğim anda madrid jant'ları alabilir miyim?
    2-aracımdaki stepne'de tam boy o yüzden 5 tane sipariş verebilir miyim?
    3-elimdeki dijon jantları satmam kolay olur mu?
    4-lastik değiştirmem gerekir mi? sanırım madrid ve dijon aynı bijon aralığında..
    5-sizce bu değişikliği yapmaya değer mi?

Sonradan jant almaktansa aracı yenileyin daha iyi. Neden mi;

5 bin jant + adam akıllı 235-40 lastik 2000 TL de oradan oldu 7 bin ortalama masraf. Değip değmeyeceğine varın siz karar verin. (En son cms'ye ürettirdiklerini öğrendim ve yanılmıyorsam 4 bin TL fiyatı vardı)

Ben de Durban için eriyip bitiyorum, yolda midline plus, hatta polo'da bile görüyorum aracı muazzam oturaklı gösteriyor ama yok arkadaş sipariş verirken eklemediysen o iş yaş.

Şimdilik replika almamak için direniyorum, kaliteli sağlam bir şey üretilirse ileride düşünürüm.

• oGuxXx* kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben alpin 5 aldim, oldukca yumusak bir lastik, henuz iyi oldugunu deneyecek bir hava ile karsilasmadim ama, alpin 4 icib yorumlar superdi, 5 te oyle olur sanirim.

• reko kullanıcısına yanıt
    Bridgestone; işini çok iyi yapar. Kimse (diğer lastik firmaları) onunla boy ölçüşemez
  • arkadaşlar lastik yorumlarınızı acil bekliyorum bugün yarın alacağım
  • Bende ki michelin gayet güzel. Tavsiye ederim.

Bridgestone yada Michelin en iyisi onlar
  • arkadaşlar 225 45 r17 alphin 5 alacağımda fiyat 430 tl dediler bu lastiğin fiyatı nedir? 500 diyende var
    Hocam ben 400 tl ye almistim

• 
Sayfa: önceki 19491950195119521953
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.