Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1888. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.711
Cevap
457
Favori
3.638.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18861887188818891890
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Motor sesi evet normal. Logoyu çevirdiğinizde bir motor sizin için kilidi açıyor. Eğer o ise bahsettiğiniz normal ama kapı sesi gibi bişey değil bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.shadowx -- 6 Eylül 2015; 13:13:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim hocam bi sorum daha olacaktı araç kılıtlıyken sadece bagajı açtığımda bagaj açılıyor ama yukarı kalkmıyor tam olarak açılmıyor ben bagajı kumanda ile açtığımda bagaj full açılsın istiyorum tam açıyla bunu nasıl yaptırabılırım?

• SEGHRİ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Ben de bu paspaslardan düşünüyorum. HB de yokken bulmuştum ama güvenememiştim. Paylaştığınız imgur linklerini açamadım. Rica etsem başka bir yerden paylaşır mısınız? Bir de sorum; tam kapatıyor mu kenarlara tam oturuyor mu? Malzeme kalitesi nasıl? Ve arka şaft kapatan yeri çıkıyor mu toplanıyor mu yani kullanışlı mı?

• burak_ylmz B kullanıcısına yanıt
    Hayır bunu yaptıramazsınız. Tabi ki yaptırılır ama aracın orjinalini bozarsınız ve gereksiz masralı olur. Birçok parçayı değiştirmeniz gerek. Bahsettiğiniz özellik aracın hiçbir modelinde (gti vb.) yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.shadowx

Merhabalar. Ben de bu paspaslardan düşünüyorum. HB de yokken bulmuştum ama güvenememiştim. Paylaştığınız imgur linklerini açamadım. Rica etsem başka bir yerden paylaşır mısınız? Bir de sorum; tam kapatıyor mu kenarlara tam oturuyor mu? Malzeme kalitesi nasıl? Ve arka şaft kapatan yeri çıkıyor mu toplanıyor mu yani kullanışlı mı?

Hocam merhaba,

Benim bilgisayarımda gözüktüğü için arkadaşın resimlerini sizlerde görebilmeniz adına farklı bir kaynağa aktardım.

Ayrıca resimlerdeki paspasın aynısını altta paylaştığım linkten bende satın aldım. Gayet kaliteli ve kullanışlı bir ürün. Tavsiye ederim. 3 Günde elime ulaştı.

http://www.hepsiburada.com/tarz-volkswagen-golf-7-3d-havuzlu-special-paspas-seti-2013-sonrasi-p-OTELF17965?productId=otelf17965&categoryId=20035778

http://postimg.org/image/t8etop1mj/

http://postimg.org/image/96blppk81/

http://postimg.org/image/wnhq63mmf/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oGuxXx* -- 6 Eylül 2015; 19:34:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

quote:

Hocam merhaba,

Benim bilgisayarımda gözüktüğü için arkadaşın resimlerini sizlerde görebilmeniz adına farklı bir kaynağa aktardım.

Ayrıca resimlerdeki paspasın aynısını altta paylaştığım linkten bende satın aldım. Gayet kaliteli ve kullanışlı bir ürün. Tavsiye ederim. 3 Günde elime ulaştı.

http://www.hepsiburada.com/tarz-volkswagen-golf-7-3d-havuzlu-special-paspas-seti-2013-sonrasi-p-OTELF17965?productId=otelf17965&categoryId=20035778

http://postimg.org/image/t8etop1mj/

http://postimg.org/image/96blppk81/

http://postimg.org/image/wnhq63mmf/

hayırlı olsun gayet güzel.

• quote:

Arkadaslar 1.4 tsi highline dsg aracimin motoruna baktigimda motor kapagi olmadigini farkettim acaba koymayi mi unutmuslar yoksa olmuyor mu ?

1.4 lerde kapak yok hocam. dizellerde var.
  • quote:

Arkadaşlar aracımı alalı bir hafta oldu. İnceledikçe beğenmediğim özelliklerini fark ediyorum ve sizlerle paylaşayım istedim.

1.4 tsi dsg highline aracımda beğenmediğim özellikler;

1)Gündüz sürüş farlarını kapatma seçeneği yok.
    2)Motora kapak koymamışlar.
    3)Arka kapı döşemeleri sert plastik kullanılmış önler gibi yumuşak malzeme daha hoş olurdu.
    4)Vites önündeki göze aydınlatma koymamışlar.
    5)Media ekranına beklemedeyken görsel ekolazyer tarzı bir görüntü ekleme seçeneği olsaymış güzel olurmuş ama olmasada olur (bunu sanırım güvenlik açısından dikkat dağıtmamak adına koymamışlar)
    6)Sanroof bölümü içerden bana küçük geldi açılmasa bile arkaya doğru cam olsa daha güzel bi görsellik katabilirdi.
    7)dikiz aynası bölümünden ön konsola düşecek şekilde loş bir ambiyans aydınlatması çok hoş olurdu.
    8)Start stopu açma kapama işini her kontak çevirdiğimde yapmak zorunda kalıyorum.
    9)aracın ayarlarına müdahale edilen menüler detaylı değil. Bana göre çok sınırlı seçenekler sunulmuş.

Yanlış anlaşılmasın aracımdan memnunum ama olumsuz düşündüğüm yönlerini paylaştım ki alacak arkadaşlara fikir olsun.

1 ve 8 için gündüz farlarını ve starstobu vag.com kodlama ile kapatabilirsiniz.

• Comfortline araca sonradan bluetooth ekleniyor mu? maliyeti hakkında bilgisi olan var mı? araçta highline direksiyonu mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtsutu

Merhaba,
    Ben de Golf 7 için Thule Deluxe 727 almak istiyorum kışınvsnowboard taşımak için. Bu taşıyıcı ayakları kaça aldınız acaba?

ben 2.el az kullanılmış komple set aldım. o yüzden gerçek fiyatı bilmiyorum. ancak aes veya sgl otomotiv satıyor. nette siteleri mevcut tel ile arayın yardımcı olurlar.
  • Abilerim Merhaba ,

Sizlere bir kaç sorum olucak .

9 aydır kullandığım aracımda dün yağ seviyesi uyarısı aldım .

Aracı durdurup yağ çubuğuna baktığımda yağ vardı . Sonra yeniden çalıştırdığımda uyarı kalktı 100 km sora yeniden yandı. Başka marka yağ karıştırmak istemedim . Yarın servise gidip ekleticem. Bunun için ücret alırlar mı ?

Bir diğer sorum da ;

Sağ arka lastik te sıkıntı çıktı . Amcamın lastikçi olmasından dolayı lastikleri kontrol ettirdim. Çünkü 100 den sonra araabada titreme olmaya başlamıştı. Sağ arka lastik içten atık dedi amcam ve söküp yerine stepneyi taktık . Çıkan lastik garanti için fabrikaya yollandı. Stepneyi taktıktan sonra da sıkıntı devam ediyor. Araba özellikle 120 den sonra sanki böyle yolda yalpalıyo gibi gidiyor . Sanki rüzgarlı havada yolda giderken rüzgar yandan vurunca aracın yaptığı gibi. 140 ta da aşırı titreme meydana geliyor . 225 45 17 lastikler mevcut araçta. Özellikle arka süspansiyonlar son zamanlarda daha da bi sert hal aldı . Yoldaki en ufak bozukluğu hissediyorum ve baya sert vruyo fln . Sizce sorun tam olarak nedir sizce ? 3 ay sonra arabanın bakımında herseyi söylemeyi düşünüyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum abilerim. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick666

quote:

evet gerek var. kolu tutmanız lazım.

bilgiler için teşekkürler... bu opsiyonu istiyorum.. karşılığını veren opsiyonlardan biri bence...

ancak ergo active koltuk opsiyonlu bir model bulamadım... sırf bunun için özel sipariş vermeye gerek var mı... highline ın standard koltuklarının baldır desteğinin iyi olmadığını duydum.. ergo active koltuk almazsam standard koltuklardan pişman olurmuyum.. baldır ağrısı şikayeti var mı standard koltıklarda uzun süreli kullanımlarda?

cumartesi ender elektronikte bir işim vardı. çok yoğunlardı. birkaç golf sahibi ile tanıştık. bir arkadaşımızda çift u-led dahil orijinal R görünümlü çok masraf yapılmış beyaz golf vardı. 2 yıl önce almış. siyah döşeme standart highline döşeme ancak bu sene koltuk yanlarındaki aşınmalardan dolayı kumaş olan koltuk kenarlarını ve kapı iç döşeme ve kol dayamayı ART CAR'da siyah deri ile kaplatmış. kendisi çok memnundu. çünkü zamanla kumaş olan kısımlar daha çabuk renk atıyor.

başka bir arkadaş bayiden yeni getirdiği araca ergo koltuk seçmemiş. araç 1.4 tsi act cam tavan+dcc+ durban ile alınmış. o da hemen gidip yaptırmayı düşünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fbtolgafb

Abilerim Merhaba ,

Sizlere bir kaç sorum olucak .

9 aydır kullandığım aracımda dün yağ seviyesi uyarısı aldım .

Aracı durdurup yağ çubuğuna baktığımda yağ vardı . Sonra yeniden çalıştırdığımda uyarı kalktı 100 km sora yeniden yandı. Başka marka yağ karıştırmak istemedim . Yarın servise gidip ekleticem. Bunun için ücret alırlar mı ?

Bir diğer sorum da ;

Sağ arka lastik te sıkıntı çıktı . Amcamın lastikçi olmasından dolayı lastikleri kontrol ettirdim. Çünkü 100 den sonra araabada titreme olmaya başlamıştı. Sağ arka lastik içten atık dedi amcam ve söküp yerine stepneyi taktık . Çıkan lastik garanti için fabrikaya yollandı. Stepneyi taktıktan sonra da sıkıntı devam ediyor. Araba özellikle 120 den sonra sanki böyle yolda yalpalıyo gibi gidiyor . Sanki rüzgarlı havada yolda giderken rüzgar yandan vurunca aracın yaptığı gibi. 140 ta da aşırı titreme meydana geliyor . 225 45 17 lastikler mevcut araçta. Özellikle arka süspansiyonlar son zamanlarda daha da bi sert hal aldı . Yoldaki en ufak bozukluğu hissediyorum ve baya sert vruyo fln . Sizce sorun tam olarak nedir sizce ? 3 ay sonra arabanın bakımında herseyi söylemeyi düşünüyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum abilerim. Teşekkürler

Değerli Hocam;
    Aşağıda gördüğünüz çubuğun en alt sınırındaysa yaklaşık 1 litre yağa ihtiyaç var demektir ve genellikle 1 litre eksiltince yağ ışığı yanarak uyarı verir.

Castrol Edge veya Mobil 1 marka ve 5W / 30 VW 507 sertifikalı motor yağı bir litrelik şişe alın.
    Tedbiren şişenin 3/4'ünü yağ ekleme kısmından takviye edin sonra yağ sviyesini ölçün. eğer halen çubukta boşluk varsa geri kalanını da ekleyin.

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Sizin yaşadığınız durum bir çukura sert düşünce veya kaldırıma diklemesine çıkınca gerçekleşen lastiğin içerisindeki kord bezi yırtılması ve çelik kuşağın kırılmasıyla olur.
    Titreme balans titremesinden kaynaklı olandan daha farklıdır ve tıpkı pat pat diye atlamaya benzerdir. muhtemelen iki ön tekerlek de aynı durumdadır.
    Bu durum rot ve ön düzen ayarlarını ciddi biçimde bozabilir.
    Çare her iki lastiği de değiştirmek ve ön düzen yapan bir yere göstermek olabilir.
    Aracın süspansiyonları patlamışsa küt küt diye vurur çukura girip çıkınca az önce söylediğim gibi bir çukura sertçe hızla girme veya tümseğe sertçe çarpmayla olması muhtemel.
    Aslında yapılan genel hata çukuru eya kasisi fark edince aracın frenlerine abanıp çukurdan veya kasisten geçerken aracın bütün ağırlığını ön tekerleklere transfer etmemeli. Elbette frene basın ama tam kasis veya çukuru geçeceğiniz an bırakın.
    Süspansiyonun sertliğinin sorumlusu daima ve sadece amortisörler olmayabilir. eğer ola ki yayların boyu ile oynandıysa veya lastik basınçları ideal fabrika değerleri değil de göz kararı lastiklerin diri bulunduğu andaki değerlerle kullanılıyorsa hiç kaçarı yok kemik gibi olur araç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 7 Eylül 2015; 11:01:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick666

quote:

Anahtarı cebinizden çıkarmanıza gerek yok. Açarken sürerken ve kilitlerken yanınızda olması yeterli. Elinizi kapı koluna tutunca açılır bulunduğunuz taraf. İçerde düğme var basınca çalışır veya stop eder.

peki kitlerken... kapı kolunu tutmaya gerek var mı yoksa uzaklaşınca otomatik kitleniyor mu ?

Anahtar cebinizde siz belli bir mesafeye kadar yaklaşınca kapılar kendiliğinden açılır .
    Eğer yakınlarda bulunacaksanız kapı kolu üzerindeki sol elinizle sürücü kaapısını tutunca baş parmağınızla tutulacak kısımda yer alan minik dokunmatik göze parmağınızı sürterseniz kapılar o anda kapanır.
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Ya da siz uzaklaşınca sizin ayarlayabileceğiniz süre geçene kadar bekler ve sonra kilitler.
    Fakat ben bunu tavsiye etmiyorum çünkü ola ki kapılardan biri aralık kaldı kapıları otomatik kilitlenme fonksiyonu devreye girmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 7 Eylül 2015; 11:01:11 >

• yudevil kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var . Son 1 aydır sesi fark ettim ama dün detaylı inceledim yolda giderken dikiz aynası arkasından geliyor. Çözümü yaptırdınız mı ?
  • SILVERSHADOW kullanıcısına yanıt
    Abi ,

Öyle aşırı sert bir çukura düşmedim ama ufak tefek çukura düşmeler tabiki olmuştur. Amcam lastikçi olduğundan her lastiği söküp inceledik. Sadece sağ arkada sıkıntı var dedi. Ama ben elimdeki pirelleri 2.el satıp araca michelin takmayı düşünüyorum.

Bakım sırasında aracın süspansiyon ve rot ayarlarına da bakıyorlar mı ?

Teşekkürler ilgin için.
  • budak_1903 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...
  • Arkadaşlar merhaba,
    Golf 7 aracım için arka difüzör taktırmayı düşünüyorum. Uygulanmış olan var mı ? Piano black maslak tuning garage da olan iyimiş sanırım. Ancak görsel bulamadım.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Golf 7 facelift
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan.e -- 7 Eylül 2015; 14:26:16 >

• Fake? Değilse facelift ne zaman uygulanacak?
  • 
Sayfa: önceki 18861887188818891890
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.