Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1453. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14511452145314541455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: newerdais

Limitlerin üstüne çıkılınca arkanın kopması normal.
    Kontrolünü yapamayacağın hızlara çıkma. Volkan hocam yolun durumu lastikler vs bunlar herzaman sürüşü etkiler. Lastiklerin ısınması,lastik hava basıncları. Golf'un yoltutuşu çok iyidir. Bazı arkadaşlar bana gönderme yapiyor sürüş konusunda sallıyorum gibi:)) golf7 kullanırım lakin o şahıslar kendilerini golf R'da sanırlar:)) NEWERDAİS

Aman hocam tartışma çıkmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SILVERSHADOW

quote:

Orijinalden alıntı: dtvolkanozbay

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dtvolkanozbay

bende 18'' lerimle çok mutluyum. yeni araç alan arkadaşa hayırlı olsun diyorum
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Volkan Hocam;
    Hiç moral bozacak bir durum yok..
    Sizin aracınız 105 Beygirin 1295 kg'lık ağırlığı
    O tarif ettiğiniz araçsa
    Eğer karşılaştığınız 2013 ve üstü 4. nesil Range Rover ise
    En iyimser tahminle 3.0 litrelik versiyonu ise 260 beygirlik 600 Nm torku veya V6 versiyonu ise 292 beygirlik gücü, BMW'den tanıdığımız ZF8 şanzıman ve 275 mm genişlikliğe sahip lastiklerle yola aktarıyor.
    veya 4.4 litrelik motora sahipse 340 beygir, 5.0 litrelik V8 motora sahipse 510 beygir güce sahiptir.
    Hepsinde standart olarak yüksekliği ayarlanabilir havalı süspansiyon sistemine, Bizde GTI'da bulunana benzer özellikteki Dinamik Aktif Arka Kilit Diferansiyeline, iki ya da dört çeker olarak çekiş sistemini ayarlayabilme özelliğine, ACC olarak bildiğimiz kendiliğinden kalkış da yapabilen aktif Cruise Control gibi teknolojik oyuncaklara sahip.
    kaputun içerisinde gizlenen 260 beygirlik mütevazı motor, bunca teknoloji, gösteriş ve lüksün karşılığı olan ağırlığı olarak 2160 kilogramlık güç ve ihtişamı taşıma görevi üstlenmiş.Güç ağırlık dengesi gözetilirse boş ağırlıkla her bir beygire 8,3 kg taşıma görevi verilmiş. Golf'te bu oran 12,3 Kg.
    Kısacası özet olarak
    706 bin liralık araca karşılık 100 bin liralık araç
    Her bir beygirin taşıması gereken ağırlıklara bakarak...
    Akşam akşam canınızı sıkmamak için onca para verip onca beygir besleyen burjuva sınıfının standart binek aracı konumundaki bu araca hiç bulaşmayın.. Geçmişseniz izin verdiği içindir ya da ciddiye almadığı için olabilir.
    Benim dikkatimi çeken başka bir ayrıntı fotoğraflarda gizli..
    Bana kalırsa sonuncusu jant veya kaliper araştırması sırasında edindiğiniz fotoğraflar diyebilirim.Son fotoğraf Carbon steel gray bir GTI çükü...
    İlk önceki üç tanesi Ekim ayının 13'ünde Samsung S3'ünüzle alışverişe gittiğinizde sat 20:30 sıralarında çektikleriniz. Diğerleri 9 gün sonra R kaliper uygulaması yaptırdığınız kaliper uygulaması öncesi ve sonrasını içeren detay fotoğraflar. Sabah 09:07'de teslim etmişsiniz öğleden sonra 15:09 gibi işleri bitmiş Canon 600D ile detay fotoğraflarını almışlar.
    Edit:Ben bunu dinlene dinlene yazarken zaman geçmiş yine ve Emir Hocam aklımdan geçenlerin aynısını çoktaaan yazmış... Emir Hocamla aynı fikirdeymişiz...

evet hocam jant seçerken biriktirdiğim resimlerim var bir derleme yaptım konu janttan acılınca. vouge 2006-2007 modellerden ama bu aktif süspansiyon gerçekden çok efektifmiş gözlerimle gördüm ben yan yan giderken adam beni resmen virajda solluyordu. çok etkilendim

Değerli Volkan Hocam;
    Yıl 2005'te feleğin sillesini henüz yemediğimden altımdaki Megane'yi Ferrari sanarken;
    Antalya'dan İzmir istikametine yola çıktığınızda henüz Antalya il sınırları içerisinde ve şehir merkezinin hemen çıkışında keskin U virajların olduğu varyanttı tırmanırken son model E 46 bir M3 yanlaya yanlaya sıyırıp geçti yanımdan arkasından Range Rover Sport... Benim maksimum 40-60 km/s hızla girebildiğim virajları onlar düz yolda drag yapar gibi bilmem hangi hızla ama kesinlikle benim bu yolların en hızlısı olduğum gibi kahramanlık hayallerimi ve rüyalarımı arkalarında bıraktıkları türbülansta sürükleyip bir kenara atacak kadar hızlıydılar desem yeridir.

Not:
    Arada kaynamasın lütfen: Volkan Hocam ya R kaliperler?

Aklımız R de ya kaliper o bakımdan

• quote:

Orijinalden alıntı: alper029

@sedakt

Hayırlı olsun. Bence Golf'e en çok yakışan birkaç renkten biri...

teşekkür ederim arkadaşım.. renk gerçekten çok güzel ama başlangıçta tunsten gri denince gri rengi sevmediğim için üzülmüştüm ama gerçekten değişik bir gri dikkat çekici ve yakından görmek düşüncemi tamamen değiştirdi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetk54

arkadaşlar,
    genel bir cevap vermek isterim,

araclarınızın parasını ödeyip, trafik tescil işlemini ocak ayına bırakabilirsiniz, kimse bune neden diyemez, ancak şunu da hatırlatmak isterim, ötv de yeni yılda zam olursa sıkıntı olur, bayilerle bunu muhakkak konuşun, yani ötv aralıkda yatırılıp, tarfik tescili ocakda olabiliyor mu?

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum, Aralık 24-25 de aracım teslim edilecek, ne yapmak lazım?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sedakt

arkadaşlar kaç gündür resim koymak istiyorum ama telefondan yapamadım birtürlü bugün bilgisayardan denedim oldu sanırım..tam bir hafta oldu arabamı alalı tunsten gri 1.2 confortlıne.beyazdan farklı bir renk istememkte çok kararlıyken araç bulamadım diye bu aracı bayi bildirince aldım şimdi çok alıştım çok sevdim :)
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Değerli Hocam;
    Hayırlı olsun.
    Resimler geride kaldığı için gözden kaçırmış olabilir dostlarımız.
    Kutlayalım bunu.

teşekkürler arkadaşım saol:)
    araç gerçekten harika..ekonomik açıdan düşünemediğim donanımlarda araç yokluğundan dolayı imkanları zorlayıp eklenince çok daha harika oldu:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zxx

Çok Güzel Anlatmışsınız fakat benim kafam karıştı..

Yani VDF kasko + uzatılmış garanti olunca nasıl zarar ettiğimizi anlayamadım..

Çünkü bugün arkadaşıma araç alırken 47.000 TL kredi girişi yapıldı - 1330 TL aylık ödeme ile 48 ay vade

+2 garanti uzatma ve vdf kasko yaptırdı toplam da aylık ödemesi 1370 TL oldu şimdi zararın nerde olduğunu bu yüzden anlayamadım

Değerli Hocam;
    Demek ki güzel anlatamamışım veya anlattıklarımda tutarsızlık ya da basit ifadeyle atıp tutma olmalı..
    Öncelikle finans uzmanı değilim...
    Ama hesabını bilmeye çalışan bir vatandaşım.
    Dilerseniz ekran alıntısı resmine güvenmeyip iş bankasının sitesine girerek de teyid edebilirsiniz.
    Aslında 0,92 faizle vermediklerinin en güzel kanıtı burada...
    Üzerine bindirilen kredi dosya masrafı ve benzeri masraflarla kredi oranı piyasaya yaklaşıyor.
    Fakat bu arada hiç de ihtiyacınız olmayan ürünleri size yutturmuş oluyorlar.
    Buradaki hesaba göre 47.000 TL için 48 ay vade ile geri ödenmesi gereken miktarın 1266 TL olması gerektiği yazıyor.
    1330-1266=64 TL her ay toplamda 4 yıl sonunda 3072 TL fazla ödeyeceksiniz.
    Diyelim ki burada bir hesap hatası yapıyorum fakat o halde bu fark neden var sorusunu bir bilen yanıtlar umarım..
    1330 x 48 = 64.840 demek ki 47.000 TL 4 yıl için toplamda %35.8 oranında faiz işlemi görmüş.
    Kredi dosya masrafını da peşin ödemenize izin vermiyor.
    600 TL'yi de bu hesaba dahil edersek ve ödeyeceğiniz faizleri de eklersek 4 yılın sonunda 600 x 1.358= 814 TL maliyeti olacaktır.
    Şimdi gelelim 2yıl garanti uzatma ve vdf kaskoya..
    Benim ilk aracımdı ve herhangi bir meslek vs. indirimi de alamayınca bana 1950TL fiyat çıkarttıklarını ve bunun da alınan diğer teklifler içerisinde en uygunu olduğu söylenmişti.
    Ancak bunu peşin ödememi kabul etmediler haliyle...
    Trafik sigortasından bahsetmiyorum bile...
    Benim 240 TL'ye yaptırdığım sigorta için onlar 480 TL fiyat istediler.
    Ben 1340 TL'ye mal ettim kasko ve trafik dahil..
    Kısacası fark devasa üzerine bir de faizleri ekleyin 3299 TL size hediyesi. Bize peşin ve piyasadaki maliyetinden çıkartınca 1959 TL fark var.
    2 yıllık uzatma mecburen alınıyor. Normalde zorunlu değil. bunun maliyeti de 4 yıl sonunda 2716 TL
    İşte size hesap:
    3072+814+1959+2716=8561 TLDolayısıyla ben az bile söylemişim.

Sizin hesabınıza henüz gelebildik...
    Çok merak ediyorum ben de...
    Nasıl olur da
    Aradaki farkı faizleri dikkate alarak hesaplarsak:
    1370TL-1330TL= 40TL x 48 ay = 1920 TL bundan faizi düşersek 1413 ana para çıkar.
    2 Yıl garanti uzatma minimum 1200 TL iken ve bunun 1200'ünü 2 yıl garantiye düştüm...
    213 TL ye hem trafik hem kasko sigortası yapmış olamazlar değil mi?
    ne olur bir açıklığa kavuşturursanız sevinirim

valla bu işten bende bişey anlamadım

bilen birisi açıklağa kavuşturursa bende sevinirim

aralığın son haftası aracımızı alıcaz

şimdi 2 sene uzatma yaptırıyımmı yaptırmıyımmı bende anlayamadım

• sedakt S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun , kazasız belasız kullanın inşallah.
  • dtvolkanozbay kullanıcısına yanıt
    Hocam kavga çıkmaz. murat hocam erdemli bir insandır ve kibir sahibi değildir. Sizde öylesiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: macman35

Saol arkadasim insallah

• zxx Z kullanıcısına yanıt
    SILVERSHADOW kullanıcısına yanıt
    ben okadar fiyat farkını nasıl çıkardın halen anlamadım
    zannedersem siz araç alırken fiyat veren arkadas size yanlış bilgiler verdi

şimdi vdf ten kredi hesaplattırdım

47200 TL 48 Ay Ödemeli

1. SEÇENEK
    47200 TL kasko + 2 yıl garanti uzatma ekletmezsek

aylık 1.306 TL Ödemesi Var
    48 Aylık toplamı : 62.688 TL

2. SEÇENEK
    Sadece vdf kasko ekletirsek

aylık 1.346 TL ödemesi var
    48 Aylık Toplamı : 64.608 TL

3. SEÇENEK
    Hem Kasko Hemde +2 Garanti Ekletirsek
    aylık 1.358 TL Ödemesi Oluyor
    48 Aylık Toplamı : 65 184 TL

Buna göre :

1. ve 3. seçenekten toplam vade sonundaki miktarları birbirinden çıkarırsak
    65.184 - 62.688 = 2.496 TL Kalır

sizin söylemiş olduğunuz gibi 1.200 TL garanti uzatma fiyat farkınıda bu rakamdan çıkarırsak

2.496 - 1.200 = 1.296 TL
    Bulduğumuz rakam bizim vdf kaskomuzdur

Fakat :

aracın kaskolu olan fiyatıyla kaskosuz olan fiyatını birbirinden çıkardığımızda (yani 1. ve 2. seneçekten)
    mantık olarak bize aracın kasko değerini vermesi gerekir.. oda

64.608 - 62.688 = 1920 TL

Şimdi ilk bulduğumuz rakam 1.296 Tl idi Şimdiki 1.920 TL

Buda demek oluyorki aracın garanti uzatma fiyatı 1.200 TL değil..

ben hesabı buraya kadar yaptım fikir düşünce paylaşımı açısından fikri olan varsa söylesin de şu hesabı sonlandıralım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zxx -- 21 Aralık 2014; 19:06:51 >

• Def-Tech kullanıcısına yanıt
    Siz aracın ödemesini 2014 yılında yaparsanız,aracın öedemesi yapıldığından 2015 yılı vergi değişikliklerinden etkilenmezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macman35

çok teşekkür ederim arkadaşım inşallahh
  • arkadaşlar ben kapı eşiği çıtası ile bağaj eşiği çıtası arıyorum sizce nerden bulabilirim internetteçok fazla model var ama hangi model daha iyi durur ve sağlam olur bilemiyorum bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim
  • Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize ben de 1.2 TSI Comfort Manuel siparişi verdim. 54.250 anlaştığımız fiyat. Haftaya gelecekmiş sanırım şu anda gemide. Ben de Ocakta tescil işlemlerini yaptırmayı düşünüyorum vergi ödemesinden dolayı. Sizce fiyat nasıl? Bir de bir hafta beklemek mantıklı mı?
  • Arkadaşım aracı nereden aldın acaba bana yok dediler Ocak A kadar nasıl oluyor anlamadım benim de almam lazım Ocak A kadar bilgin varsa 1.2 comfort manuel
  • Bugun 1.4 tsi highline aracımda anlaştım 72.500tl + Trafik sigortası fiyat nasıl acaba araç bugun gemiden indi 3 ocakta teslim alıcam ilk vergiyi volkswagen ödemesi için yarın 50000tl yatırıcaz gerisi kredi ile garanti uzatma ve kasko ekletirsek faiz düşüyormuş heralde sizce uzatmalımıyım birde arac fiyat olarak iyimi daha uygun bulabilirmiydik ?
  • Ben de aracı bulamamıştım. Son anda İstanbul'da buldum bir tane kalmış. Ankara ve daha birçok ilde de yoktu.
  • İzmir - Uşak Eşme ve Uşak Eşme - İzmir ve İzmir'de şehir içi 100 km kullanım toplam 500km yol ve 5.4 L/100 km ortalama yakıt tüketimi.
    Genelde sakin kullandım ancak bazı durumlarda trafik içerisinde tahriğe kapılıp yarış:) Yorumlarınızı bekliyorum. Aracım an itibariyle 700 km oldu. Tüketim değerlerim nasıl arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bomber46 -- 21 Aralık 2014; 22:57:51 >
  • 2015te bayiden güncel opsiyon listesi almayı düşünüyorum, buraya koyarım ssleri
  • quote:

quote:

quote:

Çok Güzel Anlatmışsınız fakat benim kafam karıştı..

Yani VDF kasko + uzatılmış garanti olunca nasıl zarar ettiğimizi anlayamadım..

Çünkü bugün arkadaşıma araç alırken 47.000 TL kredi girişi yapıldı - 1330 TL aylık ödeme ile 48 ay vade

+2 garanti uzatma ve vdf kasko yaptırdı toplam da aylık ödemesi 1370 TL oldu şimdi zararın nerde olduğunu bu yüzden anlayamadım

Değerli Hocam;
    Demek ki güzel anlatamamışım veya anlattıklarımda tutarsızlık ya da basit ifadeyle atıp tutma olmalı..
    Öncelikle finans uzmanı değilim...
    Ama hesabını bilmeye çalışan bir vatandaşım.
    Dilerseniz ekran alıntısı resmine güvenmeyip iş bankasının sitesine girerek de teyid edebilirsiniz.
    Aslında 0,92 faizle vermediklerinin en güzel kanıtı burada...
    Üzerine bindirilen kredi dosya masrafı ve benzeri masraflarla kredi oranı piyasaya yaklaşıyor.
    Fakat bu arada hiç de ihtiyacınız olmayan ürünleri size yutturmuş oluyorlar.
    Buradaki hesaba göre 47.000 TL için 48 ay vade ile geri ödenmesi gereken miktarın 1266 TL olması gerektiği yazıyor.
    1330-1266=64 TL her ay toplamda 4 yıl sonunda 3072 TL fazla ödeyeceksiniz.
    Diyelim ki burada bir hesap hatası yapıyorum fakat o halde bu fark neden var sorusunu bir bilen yanıtlar umarım..
    1330 x 48 = 64.840 demek ki 47.000 TL 4 yıl için toplamda %35.8 oranında faiz işlemi görmüş.
    Kredi dosya masrafını da peşin ödemenize izin vermiyor.
    600 TL'yi de bu hesaba dahil edersek ve ödeyeceğiniz faizleri de eklersek 4 yılın sonunda 600 x 1.358= 814 TL maliyeti olacaktır.
    Şimdi gelelim 2yıl garanti uzatma ve vdf kaskoya..
    Benim ilk aracımdı ve herhangi bir meslek vs. indirimi de alamayınca bana 1950TL fiyat çıkarttıklarını ve bunun da alınan diğer teklifler içerisinde en uygunu olduğu söylenmişti.
    Ancak bunu peşin ödememi kabul etmediler haliyle...
    Trafik sigortasından bahsetmiyorum bile...
    Benim 240 TL'ye yaptırdığım sigorta için onlar 480 TL fiyat istediler.
    Ben 1340 TL'ye mal ettim kasko ve trafik dahil..
    Kısacası fark devasa üzerine bir de faizleri ekleyin 3299 TL size hediyesi. Bize peşin ve piyasadaki maliyetinden çıkartınca 1959 TL fark var.
    2 yıllık uzatma mecburen alınıyor. Normalde zorunlu değil. bunun maliyeti de 4 yıl sonunda 2716 TL
    İşte size hesap:
    3072+814+1959+2716=8561 TLDolayısıyla ben az bile söylemişim.

Sizin hesabınıza henüz gelebildik...
    Çok merak ediyorum ben de...
    Nasıl olur da
    Aradaki farkı faizleri dikkate alarak hesaplarsak:
    1370TL-1330TL= 40TL x 48 ay = 1920 TL bundan faizi düşersek 1413 ana para çıkar.
    2 Yıl garanti uzatma minimum 1200 TL iken ve bunun 1200'ünü 2 yıl garantiye düştüm...
    213 TL ye hem trafik hem kasko sigortası yapmış olamazlar değil mi?
    ne olur bir açıklığa kavuşturursanız sevinirim

valla bu işten bende bişey anlamadım

bilen birisi açıklağa kavuşturursa bende sevinirim

aralığın son haftası aracımızı alıcaz

şimdi 2 sene uzatma yaptırıyımmı yaptırmıyımmı bende anlayamadım

Değerli Hocam;
    Kısaca söylemek gerekirse...
    DSG değilse garanti uzatmaya girmenizi
    DSG'li değilse garanti uzatma almayacağınız için şu ekstra indirim olayına girmemenizi.
    DSG ve/veya garanti uzatma yoksa dışarıdan en az iki yerden teklif almanızı.
    DSG ve / veya garanti yoksa VDF'nin indirimsiz olsa dahi kredisiyle almanızı öneririm.
    Ben en az 5 kez aynı hesapları yapmak zorunda kaldım ekonomimin sınırlarını zorlayarak aldığım için aracımı.
    Ünlü bir söz vardır para saymakla artmaz ama azalmaz da diye...
    Fakat bu hesaplamalar çok alengirli ve çok fazla ayrıntı ve olasılık içerdiği için o an ödediğinize değil 4 yl sonunda ödemiş olacağınıza göre maliyet hesabı yapmanızı öneririm.
    Siz bir bankadan araç kredisi teklifi alın... Sonra VDF'den aldığınız teklifle gidip indirim nasıl alınıyor görebilirsiniz.
    Benim tek gayem yanlış yönlendirilmenizi önlemek ve daha önce neden aklıma gelmedi dediğiniz bir seçeneğin kalmaması.
    En doğrusunu elbette siz bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 15 Mart 2015; 17:51:35 >

• 
Sayfa: önceki 14511452145314541455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.