Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13221323132413251326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o da tuzluya geliyo baya kdv ödüyoz o olmasa alinirda ben 1.4 tsi dsg yada 1.6 tdi manuele gitcem iste arada kaldim 5 yil sonra dediginiz gibi satisa cikarcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Bende 2 sinin arasinda kaldim

• quote:

Orijinalden alıntı: FuNNx

Hocam o da tuzluya geliyo baya kdv ödüyoz o olmasa alinirda ben 1.4 tsi dsg yada 1.6 tdi manuele gitcem iste arada kaldim 5 yil sonra dediginiz gibi satisa cikarcam
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 28 Ağustos 2016; 18:25:40 >
  • SILVERSHADOW kullanıcısına yanıt
    Hocam özürlü bu engelliyle karistirmis olmayasin bana sadece otv ve motorlu tasitlari odemiyosun 5 yil satamazsin birde ilk yil vergi vermiyon dediler kdv ve aracin net fiyatini verceksin dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: Dragonxxxx

kesinlikle ilgilenmeyin eyvallah diyip çıkın gerekirse istanbul dışına ankara izmir bursa gibi bayileri gezin yada telefonla arayıp sorun ortada olmayan bir araç için 5 bin lira istemek küfretmek gibi bişey üstelik yasal hiçbir tarafı yok

Gidip 5 bin lira kapora vermeyi dusunmuyorum. Aslinda araci almaktan vazgececek degilim. Alimida nakit yapacagim. Miktar sorun degil. Ancak satici musteriye hakki olan sunumu yapmiyor.
    Incelemek icin arac yok, tum para pesin odense bile fiyat garantisi yok. Su opsiyon olmaz. Bu janti getiremiyoruz falan. Uretimde bile olmsyan bir arac icin kapora neden istenirki. Zaten araci getirip pazarlamak onlarin gorevi degil mi?

Herkese yorumlari icin tessekkur ediyorum. Yarin baska bayilere bakacagim.

• kaan27m K kullanıcısına yanıt
    Oyle dediklerine gore satislari yerinde galiba

• quote:

Hocam özürlü bu engelliyle karistirmis olmayasin bana sadece otv ve motorlu tasitlari odemiyosun 5 yil satamazsin birde ilk yil vergi vermiyon dediler kdv ve aracin net fiyatini verceksin dediler
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 12 Ocak 2016; 5:32:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs_bursa_gemlik

quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

Merhaba,

Arkadaslar bende 1.2 Golf DSG sanzimanli midline plus vardi ancak ne yazikki Besiktasta otoparki sel basmasi uzerine aracim pert oldu.

Simdi sigorta firmasindan parayi aldim ve gene araba almayi dusunuyorum ancak benim Golfumde 70 ile bile hafif bir viraja girerken arac guven vermiyor. Sirketin dandik 2011 model accenti ile bile ayni viraja girerken daha iyiydi :)

Neyse bu sefer 1.2 comfortline almayi dusunuyorum. 1.4 disinda hic birinde bagimsiz suspansiyon yok deniliyor. Virajdaki bu sikintinin sebebi ne olabilir? Comfortline da ayni midir?

Yardimci olursaniz sevinirim

hocam merhaba.
    sizin yaşadığınız kadar olmasa da astra j den (17 inç jant ve gayet sert bir süspansiyonlu bir araçtır oldukça spor sürüş hissi veren ve gerçekten çok sevdiğim bir araçtı ) 1.6 tdi golf 7 ye geçince ki 17 inç jantlı olmasına rağmen araç aşırı yatıyor hissi uyandı ve tedirgin oluyordum . ancak aracı daha uzun süre kullanınca anladım ki araç yatıyor ancak gayet iyi yol tutuyor. arada astra mı aradığım olmuyor değil tabi :) hattinden hızlı girdiğim virajlarda bile kaymıyor araç. benim size tavsiyem torsiyonlu golf 7 alacaksanız 17 inçli almanız. Merak etmeyin konfor konusunda pek fark etmiyor ancak yol sesi (225 tabandan ve tabiki bridgeston er300 lastikten kaynaklı) biraz artıyor. yol tutuş düşünüldüğünde yol sesi benim için çok da önemli değil. sizin pert olan aracınız midline donanımlı olduğundan 195 65 r15 yani yanakları kalın ve jant 15 olduğundan bu yatma hissi daha fazla olabilir. kendi aracımdan başka golf 7 kullanmadım bağımsız süspansiyonlu olanını deneme fırsatım olmadı. ancak şöyle düşünüyorum bağımsız daha güzel bir şey olmasa daha iyi yol tutuşu sağlamıyor olsa 1.4 122 ve üstüne hatta golf gti a hatta ve hatta golf R a koymazlardı bu tamamen maaliyetten kısmak için yapılmış bişey.

Not: eğer durumunuz varsa alın 1.4 tsi highline manuel i hem bağımsız hem 17 inç, çok keyif veren bir araç olur.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 28 Ağustos 2016; 18:26:02 >

Hocam bu dediginiz uygulama bugunde gecerlimi kdv indirimi. Geçerliyse % olarak ortalama ne kadar kdv indirimi oluyo

• quote:

Hocam bu dediginiz uygulama bugunde gecerlimi kdv indirimi. Geçerliyse % olarak ortalama ne kadar kdv indirimi oluyo
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 12 Ocak 2016; 5:33:27 >
    Hocam tessekkur ederim demek istediginizi anladim yalniz burda dogusun uyanikliginida ortaya cikarmis olduk adamlar kdv hesaplarken otv ekli sekilde fiyat hesaplamis bayi net fiyat uzerinden mi kdv hesaplar yoksa otv ekli sekilde hesapladigi kdv yimi bize soyler orasini konusmak lazim sayet aradaki farki dusmesse bayi bayi gezcez demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SILVERSHADOW

quote:

quote:

Merhaba,

Arkadaslar bende 1.2 Golf DSG sanzimanli midline plus vardi ancak ne yazikki Besiktasta otoparki sel basmasi uzerine aracim pert oldu.

Simdi sigorta firmasindan parayi aldim ve gene araba almayi dusunuyorum ancak benim Golfumde 70 ile bile hafif bir viraja girerken arac guven vermiyor. Sirketin dandik 2011 model accenti ile bile ayni viraja girerken daha iyiydi :)

Neyse bu sefer 1.2 comfortline almayi dusunuyorum. 1.4 disinda hic birinde bagimsiz suspansiyon yok deniliyor. Virajdaki bu sikintinin sebebi ne olabilir? Comfortline da ayni midir?

hocam merhaba.
    sizin yaşadığınız kadar olmasa da astra j den (17 inç jant ve gayet sert bir süspansiyonlu bir araçtır oldukça spor sürüş hissi veren ve gerçekten çok sevdiğim bir araçtı ) 1.6 tdi golf 7 ye geçince ki 17 inç jantlı olmasına rağmen araç aşırı yatıyor hissi uyandı ve tedirgin oluyordum . ancak aracı daha uzun süre kullanınca anladım ki araç yatıyor ancak gayet iyi yol tutuyor. arada astra mı aradığım olmuyor değil tabi :) hattinden hızlı girdiğim virajlarda bile kaymıyor araç. benim size tavsiyem torsiyonlu golf 7 alacaksanız 17 inçli almanız. Merak etmeyin konfor konusunda pek fark etmiyor ancak yol sesi (225 tabandan ve tabiki bridgeston er300 lastikten kaynaklı) biraz artıyor. yol tutuş düşünüldüğünde yol sesi benim için çok da önemli değil. sizin pert olan aracınız midline donanımlı olduğundan 195 65 r15 yani yanakları kalın ve jant 15 olduğundan bu yatma hissi daha fazla olabilir. kendi aracımdan başka golf 7 kullanmadım bağımsız süspansiyonlu olanını deneme fırsatım olmadı. ancak şöyle düşünüyorum bağımsız daha güzel bir şey olmasa daha iyi yol tutuşu sağlamıyor olsa 1.4 122 ve üstüne hatta golf gti a hatta ve hatta golf R a koymazlardı bu tamamen maaliyetten kısmak için yapılmış bişey.

Not: eğer durumunuz varsa alın 1.4 tsi highline manuel i hem bağımsız hem 17 inç, çok keyif veren bir araç olur.

Burak Hocam ağzınıza sağlık...
    Benim gözden kaçırdığım bir konuydu midline plus'un 15" lik jantları ve dolayısıyla lastiklerinin yüksek yanakları hususu...
    Gerçekten de yanakların yüksek oluşu aracın yatma hissini güçlendirebilir...
    Aklınızla bin yaşayın....

Cok tesekkurler murat hocam. Midline plus i okuyunca bir anda aklıma geldi jant ve yanak olayı. Belki benim de kafama takılan bir konu olduğundan olabilir. Aracim 17 olmasına rağmen hala fazla yatıyor gibi geliyor ama araca güvenim yüksek. Artik alıştık birbirimize :)

• gs_bursa_gemlik G kullanıcısına yanıt
    illaki her araçta başta bir alışma süresi acemilik olur ilk aldıgın kullanımla 1 sene sonraki kullanman arasında dağlar vardır aracın nasıl tepkiler verecegini kavrar araca güvenir artistik hareketlere başlarsın artık en azından bende boyle oluyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: SILVERSHADOW

quote:

quote:

Merhaba,

hocam merhaba.

Burak Hocam ağzınıza sağlık...
    Benim gözden kaçırdığım bir konuydu midline plus'un 15" lik jantları ve dolayısıyla lastiklerinin yüksek yanakları hususu...
    Gerçekten de yanakların yüksek oluşu aracın yatma hissini güçlendirebilir...
    Aklınızla bin yaşayın....

Cok tesekkurler murat hocam. Midline plus i okuyunca bir anda aklıma geldi jant ve yanak olayı. Belki benim de kafama takılan bir konu olduğundan olabilir. Aracim 17 olmasına rağmen hala fazla yatıyor gibi geliyor ama araca güvenim yüksek. Artik alıştık birbirimize :)

• quote:

illaki her araçta başta bir alışma süresi acemilik olur ilk aldıgın kullanımla 1 sene sonraki kullanman arasında dağlar vardır aracın nasıl tepkiler verecegini kavrar araca güvenir artistik hareketlere başlarsın artık en azından bende boyle oluyo

Haklısınız hocam. Gerçekten fark oluyor, alıştıktan sonra insan kendini daha rahat ve güvende hissediyor. Tabi ona göre de alacağınız risk fazla oluyor. Merak etmeyin bende de ayni

• arkadaşlar 2014 model araçlardada dsg problemi devam ediyomu ?
  • Ben korkuma alamadım dsg. şöyle bir gelişme olmuş mekatronik ağrızasına yol açan şanzıman yağındaki buharlaşmaya daha dayanıklı bir yağ ile değişim söz konusu imiş
  • dtvolkanozbay kullanıcısına yanıt
    O zmn dsg alirken + 2 yil garanti uzatimi yapmak şart

• quote:

O zmn dsg alirken + 2 yil garanti uzatimi yapmak şart

+2 yıl garantinin içeriği farklı yani fabrika garantisi gibi herşeyi kapsamıyor... belirli başlı parçalar garantili oluyor..
    araştırın öyle tercih yapın.

VDF ile kredi alacaksanız zaten mecbur yaptırması şart : ) bu yüzden pek kafa yormaya gerek yok.
  • 1.6 tdi golfun performansi nasil?
    Ara hizlanmasi nasil ?
    1.4 tsi 122 ile asiri derece performans farki var mi?

• 
Sayfa: önceki 13221323132413251326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.