Şimdi Ara

Dikkat! Battle.Net Hacklendi!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•     Blizzard çatısı altındaki oyunların online altyapısını sağlayan Battle.net'ten kötü haber var. Blizzard'ın yayınladığı yazıya göre bazı istenmeyen kişiler, Battle.net'in özel sunucularına erişmiş durumda.

Yayınlanan yazıda hem hukuken, hem de teknik olarak harekete geçtiğini dile getiren Blizzard yetkililerinin belirttiklerine göre hackerların faydalandığı açık kapatıldı. Blizzard'ın başkanı Mike Morhaime'in yazısındaki bilgiye göre henüz kredi kartı bilgilerinin, ödeme adreslerinin ve gerçek kullanıcı isimlerinin çalındığına dair bir kanıt bulunamamış. Açıklamaya göre araştırmaların odak noktası bu konu ve şimdilik herhangi bir bulgu yok.

Morhaime'in yazısına göre sunucuya erişen hackerlar, Çin adına açılan özel sunucu haricindeki bütün Battle.net kullanıcılarının mail adreslerini ele geçirmiş durumda. Ayrıca Battle.net'in Kuzey Amerika sunucularında üyelerin gizli soru-cevapları ve Authenticator sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaraları da hackerlerin erişebildiği gizli bilgiler içerisinde yer alıyor.

Tüm bu kötü haberlere rağmen Morhaime, ele geçirilen bilgilerin hesaplara erişmek adına yeterli olmadığını, yine de Battle.net üyelerinin gizli bilgilerini değiştirmelerinin gerektiğinin altını çizdi.

Tabii böyle haberleri geçtiğimiz dönemde Steam ve League of Legends'den de duymuştuk. Bu iki sistem de hack saldırısından kredi kartı bilgilerini kaptırmadan kurtulabilmişti. 16.9 milyondan fazla oyuncusu olan, Diablo, Warcraft ve StarCraft evrenlerinin altyapısını oluşturan Battle.net'in başından neler geçecek, hep birlikte göreceğiz.

• Durum baya ciddi anlamıyorum sistemler mi güvensiz yoksa hackerlar mı çok iyi?

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuso123

Durum baya ciddi anlamıyorum sistemler mi güvensiz yoksa hackerlar mı çok iyi?

Eğer günün birinde kendini geliştiren psikopat yapay zekalar üretemezlerse sonsuza kadar bu sistemler kırılacak ne yazıkki :(

• Benim de Facebook hesabımı hacklemişler...

• şimdi buraya blizzard ve daibl odüşamanalrı gelir kötüler ben şaşırdım hağla görmediklerine

• En amiyene tabirle güvenlik sistemleri sabit hackerlar değişken sürekli denemekden vazgeçmiyorlar bu yüzden bu işin çözülmesi imkansız.

• güvenlik zayıf bunu fırsat bilen hacker haliyle battle.net i hackler sırf bu yüzden böyle yapmalarını sevmiyorum rockstar ın social club ta aynı şey onuda hacklerler onu hacklerdiklerinde ellerine ne geçecek orası ayrı oyunların böyle online tabanlı bağlantıalrını sevmiyorum şahsen tamam korsanı bir nebze kitliyor ama diğer taraftan adamlar hackliyor seni
  • Bu sistemi yazan da yazılımcı, kıran da yazılımcı. Hackleme olayları engellenmesi zor durumlar. Sadece az zarar almaya çalışırsınız.

• Adamın biri çıkıp ben diablo 3 den 10.000 dolar para yaptım derse hackerlar zaten hacklemesi çok normal. Oyunda RMAH olması zaten hacklenmesi için en büyük sebep

Bakalım sony nin yaptıgı gibi özür dilemek için oyunculara ne hediye edicek blizzard?
  • Diabo 3 ün patlak çıkmasının ardından blizzard iyice sıvama moduna geçti hadi bakalım...

• Battle.net üyesi olan varmı yahu kim oynar bunların paçavralarını. Bütün basit oyunlar bunlarda. PSN/SEN & Xbox Live Forever diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Battle.net üyesi olan varmı yahu kim oynar bunların paçavralarını. Bütün basit oyunlar bunlarda. PSN/SEN & Xbox Live Forever diyorum.

Playstation Network'un ne kadar hacklenebilecek birşey olduğunu herkes bilir, konsol çöplerinden daha güzel oyunlar yaptıkları kesin, bu arada 16 milyon kişi kötü sen iyisin arkadaşım.

• bugün bana ilginç bi mesaj geldi blizzard tan.e-posta olarak.bana hesabınızı aktif etmek istiyorsanız diye bi adres göndermişler blizzard la alakam olmadığı halde.tabi hemen sildim kötü bişey olabilir diye demekki hacklemişler

• Bence Battle.Net gibi bilnirliği yüksek ve çok kaliteli oyunları sunucusunda barındırdığını düşünürsek hackerlar için çok doğru bir hedef ama bu saldırıların olumlu yönde gelişmesi Battle.Net'in aynı güvenlik kalitesini göstermemesini açıkca gösteriyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.