- x
SAHİBİNDEN.COM FAZLASIYLA ÜCRETLİ OLDU!...
242 Cevap21984 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

374 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:56:10 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

2006 dan buyana sahibinden.com a üyeyim. Gittikçe işi ticarete döktüler:

İlanınız bir müddet yayımlandıktan sonra "aylık ücretsiz kotanızı doldurdunuz, ücretli(39,90.-TL) ilan veriniz veya mağaza açınız" uyarısı geliyor
(Yanlış anlaşılmasın hepi topu 1 araç ilanım oluyor,galerici değilim)

ŞİMDİ bir adım daha ileriye götürmüşler, ilanınızın süre bitimine 1 ay kalsa bile BU KEZ "ilan içeriği güncelleme limitinizi doldurdunuz, ücretli(39,90.-TL) ilan veriniz veya mağaza açınız" tarzı bir uyarıs geliyor, o dakikadan sonra ne ilanınızın fiyatını ne de içeriğini (mesela km güncelleme) yapabiliyorsunuz.Ya sileceksiniz ya o haliyle ilan müddetini tamamlayacak...

İlla şu siteye bu siteye destek verelim şeklinde değilde "sahibinden.com" dan desteği çekelim şeklinde protesto yapmalı diye düşünüyorum.

Hem (bireysel/amatör/adını ne koyarsanız) bizlerin ilanlarıyla ilan adedini yükseltip "böylece en etrcih edilen popüler site olup" hemde bizden Deli Dumrul misali "geçersen bir akçe geçmezsen bin akçe" uygulamalarını yapamasınlar. Bankaların aklına gelmiyor bunların aklına gelenler.

Tesadüfen bu konuya cEvap yazmadan önce defalarca bunlara(sahibinden.com) mailler attım. Karıncaya masaj yapacaksanız tekniğiyle yapın,merhametle yapın bu işten profesyonel manada kazanç elde edenlere yönelin diye.

Hiç okumuyor gibi standart basmakalıp yanıtları verip geçtiler.Şikayetvar a yazacaktım, baktım orası dolmuş taşmış ve o sitede müşterilerine verdikleri yanıtlarda ayrı bir zihni sinir...

Bu sitede her türlü ilan verilebiliyor ya;

Şimdi benim bir dairem var satılığa çıkarmışım fiyatı da son derece ortalama belirlemişim. Banka kredileri yükselmiş şu olmuş bu olmuş alıcı çıkmamış,eskiden uzatma hakkı vardı. Şimdi 1 kısa uzatma sonrası bunu sil 39 TL den yeniden ilan ver diyor... Ama bu arada daire (veya araç) satılsın diye ilan tarihini güncelleme, vitrine çıkarma vırt zırt bir sürü paralı uygulamayı (kaç 39 TL) yapmışım. Şimdi benim durumumdakilere bu yapılır mı? Kazandığın yetmiyor mu bir de gece tarifesi açıyorsun demezler mi insana?

Öyle ücretsiz ilan diye sitenin başına kocaman yazmasın,desinki ilk ay ücretsiz devam eden aylarda ücreti bu.Ali cengiz yapmasın bilemediğimiz bir sayıda güncelleme limiti vs. olmasın.Net olsunlar.

Bunları Aynen burada yazdığım gibi onlara da yazdım, kötüniyetli kullanan ilan müddetince paralı uygulamalarla hiç siteye kazanç sağlamayanla, sağlayan veya sayısal/adetsel varlığı nedeniyle siteye güç verenleri ayırın diye.

Öyle parasız ilanla fiyatlarda suni artış olur mu? Piyasa saf mı? Kısa süre sonra reel fiyat ve ilan fiyatı diye gerekirse ikili fiyatlandırma yapar yine kül yutmaz bu piyasa.

Bir çırpıda alternatif pek çok site buldum(mesela araba, arabam,hurriyetoto,milliyetemlak,hurriyetemlak), onlara da ilanımı koydum,ilginçtir onlardan sahibinden'den daha çok yanıt geldi...

Not-Bir başka konunun altında bu konuya değinmiştim,yanlış anlaşılır arada kaynar diye bağımsız bir başlık açayım diye düşündüm.

Güncelleme:

Bir kısım cevapları dikkatle okudum;

Evet herşeyin bir bedeli vardır,olmalıdır ama bu bedel, öngörülebilir ve kabul edilebilir (makul) olmalı ve başlangıçta koşulları açık seçik deklare edilmelidir.

Bir kısım arkadaş ücretli ilan olunca ciddi satıcı olmayanların ilan vermeyeceğini veya aynı ilanı yeniymiş gibi günaşırı tekrar veremeyeceklerini, piyasanın gerçek alıcı ve satıcılarla ütopya daki gibi cennete döneceğini düşünmüşler.

Sahibinden.com da üyelik ücretsiz. Bu nedenle kişi uydurma bilgilerle ücretsiz email hesaplarını aktivasyonda gösterip dilediği kadar ilanı yukarıdaki istenmeyen şekillerde verir ve sistem bunları yakalamakta zorlanır. Dolayısıyla ücretlendirme ilan kalitesini arttrmaya yetmez.Zaten bunu bildiklerinden kayıt dışıyla değil,bu tarz ayak oyunlarıyla işi olmayan ücretli uygulamaları kullanan müşterilerinden ilave tahsilata yöneliyor sahibinden.

Toparlarsak; ilanlar başlangıçtan itibaren paralı olmuş değil, çoklu (sahte) üyelikle mükerrrer ilan vs.mahsurlar hala devam ediyor.
Yapılan; ilanınızı vermişsiniz favorilere ekleyen takipçileriniz oluşmuş...çeşitli satış kolaylığı aktivitelerine avuçla para vermişsiniz(bu sizin gırgırına ilan vermediğinizi gerçek satıcı olduğunuzu da gösterir) sonra gelsin ek ücretler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 11 Ağustos 2012; 21:09:01 >

HAYATTA KESKİN KILIÇ OLMAK İÇİN ÇOK ÇEKİÇ YEMEK GEREKİR.

5724 Mesaj
10 Ağustos 2012; 7:36:50 

Ben bu gibi sitelerin çok az da olsa ücretli olması taraftarıyım.
Sembolik bir ücret, belki 3-5 lira.

İnsanlar bir araç aldığı gün aracın ilanını veriyorlar, aldığı fiyatın üzerine 1-2 koyup, biri çıkarsa satarım, para kazanırım mantığıyla.
Sonra aynı araçtan satacak olan birisi bu ilanı görüyor, "benim aabam bundan daha temiz" diyor ve 1-2 yukarısına o da ilan veriyor.
Sürü psikolojisi böyle gidiyor.
Bu şekilde sanal bir sekilde piyasa yükselmiş oluyor.

Sahibinden.com gerçek satıcılardan çok enayi bekleyen insanlarla ve al-satçılarla, galericilerle dolu. Gerçek satıcıları aradan cımbızla zor çekersiniz.

Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2130 Mesaj
10 Ağustos 2012; 7:59:09 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

İnsanlar bir araç aldığı gün aracın ilanını veriyorlar, aldığı fiyatın üzerine 1-2 koyup, biri çıkarsa satarım, para kazanırım mantığıyla.
Sonra aynı araçtan satacak olan birisi bu ilanı görüyor, "benim aabam bundan daha temiz" diyor ve 1-2 yukarısına o da ilan veriyor.

Sahibinden.com gerçek satıcılardan çok enayi bekleyen insanlarla ve al-satçılarla, galericilerle dolu. Gerçek satıcıları aradan cımbızla zor çekersiniz.

Selamlar.

+1 kendini çok zeki sanan sığırlar yüzünden ilan siteleri kirleniyor

8369 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:26:25 

Bence gayet iyi.

Bedava diye gerekli gereksiz , satici olmayan herkes ilan veriyor , belki bi enayi bulurum diye.

Bunu bizim forumumuzda yapanlarda var. Kesinlikle dogru isler yapiyor sahibinden.com

Bence direk ucretsiz ilani kaldirmali , cok pahali olmamakla birlikte ucretliye gecilmeli ki ciddi saticilar belli olsun.

Simdi bana fakir edebiyati yapmayin sakin , eskiden internet yoktu , ya pazara giderdiniz ya da seve seve gazetelere para ile ilan verirdiniz.

1237 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:37:40 

kesinlikle bedava olmasindan iyidir. Su an bedava diye cilki cikmis durumda

4132 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:40:24 

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Bence gayet iyi.

Bedava diye gerekli gereksiz , satici olmayan herkes ilan veriyor , belki bi enayi bulurum diye.

Bencede gayet iyi

Privilège

1294 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:40:48 

Paralı olması mantıklı olmuş gerçek satıcının ortaya çıkmasına katkısı da olur ama istedikleri rakam 10-15 tl civarında olmalıydı, 40 tl fazla.

738 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:46:36 

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Bence gayet iyi.

Bunu bizim forumumuzda yapanlarda var. Kesinlikle dogru isler yapiyor sahibinden.com

Bence direk ucretsiz ilani kaldirmali , cok pahali olmamakla birlikte ucretliye gecilmeli ki ciddi saticilar belli olsun.

Simdi bana fakir edebiyati yapmayin sakin , eskiden internet yoktu , ya pazara giderdiniz ya da seve seve gazetelere para ile ilan verirdiniz.

evet 30 40 lira verelim sonra da satılmasını bekleyelim sonra güncelleme derdine tekrar 30-40 tl verelim. kardeşim insaf yahu 40 liraya inşaat işçisi 1 gün çalışıyor yazık

1408 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:56:28 

Bencede çok başarılı bir uygulama olmuş, keşke limit vs demeseler ilan başına 20tl ücret alsalar. böyle gerçek satıcı ile satma düşüncesi olmayan ama arabasının piyasısını merak eden şurdan yazarsam gider mi diyen, birisine kakalıyımda bir üst modelini alırım diyenler kaybolur gider.

2011 Renault Megane III 1.5 dci Dynamique
2010 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna Executive

4100 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:56:52 

Ayrıca doping sahibi olsanda o ilanı 10 'dan fazla güncelleyemiyorsun, 11.'de de yine ücret ekranı geliyor. Haziran'da ilan açtım Temmuz MTV yeni fotoğraflar, şu bilgi, bu bilgi derken bir şekilde 10 ilan değişikliğini doldurmuşum, 11.'de ve hala doping sürem de varken ilanımı güncellemedi ve doping süresinde ilanım pasifti.

sahibinden bu durumla çok ilgili gibi gelmedi, sahipleri yüksek ihtimalle, kar oranlarını yükseltip önümüzde 1 veya 2 yıl içerisinde satıp çıkmak istemekte.

Bkz gittigidiyor, ebay
bkz sahibinden, amazon, tiger global, tickermaster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 10 Ağustos 2012; 9:04:15 >

2273 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:05:02 

Para uygulaması tabi olacak ama bu güncelleme vs. çakallıklarına bencede gerek yok.

4046 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:05:19 

Çok iyi bir uygulama olmuş her ilandan ücret alınmalı böylece elindeki ürünü gerçekten satmak isteyen iasanla bulunur ve gerçek fiyatlar ortaya çıkar...

Resmen çöplüğe döndü önüne gelen ilan açıyor ve fiyatlar ciddi derecede uçuyor buna bir çözüm getirilmeliydi zaten geç bile kalındı sayelerinde 2. el piyasası tavan yaptı...

738 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:12:23 

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Verme kardeşim o zaman sende ilan milan, git eskiden nasıl satıyorsan öyle sat.

Eskiden internet mi vardı?

Fakir edebiyatı yapmanın lüzumu yok, uygulama gayet yerinde.

sitenin sahibi sen misin? nasıl kesin hükümle konuşuyorsun? hem sen kimsin ki bana böyle emrivaki yapıyorsun. ben tatlı tatlı çok pahalı olduğunu 10-15 tl nin makul olabileceğini anlatıyorum sen çıkmışsın fakir edebiyatı yok eskiden nasıl satıyorsan öyle sat.

cuma günü sinirlenmeyeyim diyorum ama... git kardeşim sana ne diyeyim ben? 1000 tl yapsalar sen onu da verirsin. hadi selametle.

11709 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:24:52 

evet sahibinden.com ücretli oldu yazlık kategorisinde ilanlarda 39 tl 1 aylık yayın süresi var bence iyide oldu herkes ilan veremiyor.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

7006 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:32:02 

O sitede 5-10 liralık mal satanlar ne olacak peki?

Bence saçma bi uygulama olmuş.Millet ücretsiz diye yüklendi o siteye.Sonuçta bunlar reklamdan, tıklanma sayısından dünyanın parasını götürüyor.Ayrıca galericiler, emlakçılar ve diğer satıcılardan da para kazanıyorlar.Normal vatandaş 1 tane ilan açtı diye 40 lira mı alınır?Bari 5-10 lira al.

Başka site mi yok sanki güle güle sahibinden.com

2604 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:35:42 

ücretsiz iğne bile satılmasın sitede bence..

dolandırıcılar o kadar çok arttı ki..

örnek veriyorum 5 liralık aylık abonelik bedeli bile siteden çok fazla sayıda pislik temizlenmesine faydası dokunur

1404 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:09:54 

quote:

Selamlar.

aynı fikirdeyim

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

8369 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: winneras

evet 30 40 lira verelim sonra da satılmasını bekleyelim sonra güncelleme derdine tekrar 30-40 tl verelim. kardeşim insaf yahu 40 liraya inşaat işçisi 1 gün çalışıyor yazık

Çok pahalı olmamakla birlikte dedim.

1-2 ay süreli ilan için 20-30 tl gayet ideal ama güncelleme için para almamak kaydı ile.

1073 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:24:07 

Eskiden gazetelerin seri ilanlar bölümüne kelime başına para ile ilan verildiği günler çabuk unutulmuş.
O yüzden şu 40 TL koyuyor insanlara

Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering..

829 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:32:02 

bence satilan urunun, fiyatina gore ilan acildigi vakit ucret talep etmeliler. Arkadaslarin dedigi gibi, is olsun diye ilan veren kisiler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Medium is The Massage

2040 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:42:21 

Aynı ev ilanından 40 tane var. Aynı aracın 10 tane ilanını veriyorlar. Honda, Piaggio sayfasına kymco, asya motor ilanı koyuyorlar. İlan ücreti olsa tertemiz bir site olur.

4404 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:43:11 

quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

ücretsiz iğne bile satılmasın sitede bence..

dolandırıcılar o kadar çok arttı ki..

örnek veriyorum 5 liralık aylık abonelik bedeli bile siteden çok fazla sayıda pislik temizlenmesine faydası dokunur

Bu sistem de zaten dolandırıcıların işine yarar. Havadan gelen para onlarda nasıl olsa.

Belli bir limitin üzerindeki satışlara ücret konsa mantıklı ama düşük fiyatlı satışlarda ücretlendirme olmaması lazım.

Bu arada sahibinden, gittigidiyora dönüşür, sanalpazar sahibindene dönüşür. Yarın sanalpazar da ücretli ilan alır yeni bir site çıkar. Bu böyle devam eder.

866 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:52:09 

ücretli olmalı tabi keyfe keder koyanda var burda forumda arkadaşlar
aslında satmak istemiyordum ama ilanı verdim diyen yuh

1016 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:06:00 

samimiyetsiz insanlar ayıklanır belki bu şekilde..
ben şahit oldum mahallemizde bir vatandaş 16 ya aldığı aracı aynı gün 20 liradan ilana koyduğunu söyledi acelem yok diyor bi şekilde satılır.
sonra ne diyoruz bu ikinci el piyasası durduk yerde neden yükseliyor değilmi?

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez...

5627 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:12:53 

quote:

Selamlar.

3-5 LİRA dışında tamamen harfiyen katılıyorum.Ortada bir hizmet varsa bedeli olmalı,yoksa .o.u çıkıyor.
Kategoriye göre fiyatlandırma olması şart bence.
Ayrıca 10 bin liraya satılan araçla 100 bin liraya satılan araçtan alınan ilan bedeli aynı olmamalı.

Bir kişi kıvırıyorsa o kimseye "kıvır kıvır" yazmayın.
"Yan çizme" yazın.
Kişileri aşağılayıcı, alaycı, küçümseyici mesaj kapsamına giriyormuş.

212 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:13:01 

İşi iyice ticarete döktüler ne hocam ya adamlar para kazanmak için yapıyorlar bunu tabii ki, amme hizmeti mi yapıyorlar?

Önce gel gel yaparlar, bankaların otomatik ödeme için "2 otomatik ödeme verin hesap işletim ücreti almayalım" dediği gibi... Sonra seni alıştırılar otomatik ödemeye, bu sefer fatura başına ücret alırlar. Ticaret işte:)

1873 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:55:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

Bencede gayet iyi

+1 iyice artık çığırından çıkmıştı bu sahte ilan işleri

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2012; 12:05:38 

Bence cok iyi bu sekilde gelen gecen ilan veremiyor en azindan ayrica adamlar benim aracimi milyonlarca müsteriye altin tepside sunup yardimci oluyor ve 100 bin liraya satiyor 39 lira feda olsun.

55 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:28:50 

Buradaki yorumlar genelde alıcıların zihniyetiyle yapılmış. Eğer ücretli olursa gelen geçen ilan veremez bende piyasa fiyatı şişmeden alacağımı daha uygun fiyata alırım. Güzel bir düşünce ama satıcı tarafını da düşünmek lazım.

Neticede benim fikrimce ücretsiz ilan mümkün olmalı, ekstra özellikler için makul miktarlarda ücret alınmalı...

5635 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:42:23 

Konuya verilen bazi cevaplari hayretle okudum...

Tamam ucretli olsun da 1 kereye mahsus ucret alinsin 30 lira mi aliyor 50 lira mi aliyor...

Bu tek seferlik ucrete de hersey dahil olmali sinirsiz guncelleme gibi....

Tabi para hos geldiginden onlar da bu turseylere basvuruyorlar.

TEOMAN ?
TEOMAN ?
TEOMAN ?

1686 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xmiralay
10 Ağustos 2012; 12:46:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ibr_simsek

Buradaki yorumlar genelde alıcıların zihniyetiyle yapılmış. Eğer ücretli olursa gelen geçen ilan veremez bende piyasa fiyatı şişmeden alacağımı daha uygun fiyata alırım. Güzel bir düşünce ama satıcı tarafını da düşünmek lazım.

Neticede benim fikrimce ücretsiz ilan mümkün olmalı, ekstra özellikler için makul miktarlarda ücret alınmalı...

faydası belli olmayan bir ilan için 40tl yüksek bir rakam ben vermem. akılları almıyor bugün 1 model için 100 farklı seçenek varken yarın üzerine ilan masrafıda bindirilmiş vaziyette 10a düşecek zaten yüksek rakam isteyenler 40tldenmi çekinecek verecek 40ı ekleyecek fiyata 1000i buradaki şakşakçı kamillerde gene başlık açacak alacak araba yok ikinci el öldü ühüü dövlet bize bahmiyy piskevitim yooh benim oğlumun fülüdü niye yok üleeen

5293 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:00:39 

Herkes eski günlerde pazar ve gazete ilanları diye söylenmiş. Bende ücretli olmasını isteyenlerdendim ama böyle aylık 40 TL uçuk rakam ve tek ilan için geçerli. Mesela yıllık 49 TL gibi bir rakama tek alanda sadece tek ilan koymak kaidesiyle ücret taleb edilebilirdi ve 1 yıl boyunca güncelleme ücretsiz olabilirdi çokta ekomik oldur. Zaten galerilerden fazlası ile alıyorlar 1000 TL gibi bir rakamı yıllık.

Önceden oto pazarına gidince herkes senin aracını görürdü alıcı olmasa da olsa da ve başkasına da tavsiyede bulunurdu almak kaidesi olmasa bile aracı inceler temiz ve begenirse bir anda fikirleri değişir ve senin araca yönelirdi bu gazete ilanları içinde geçerli. Gel gör sahibinden.com artık öyle değil adam illa senin aracının modeli bilip isteyecek ve katogorilerden senin aracının olduğu ilanları seçip arayacak ki ulaşabilsin ölme eşşeğim ölme..

Elbette adamlar emek harcamışlar karşılıgı olacaktır ama fazlası ile abarttılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yek_ka -- 10 Ağustos 2012; 13:03:05 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1364 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:11:48 

ücretsiz olmasın zaten, ücretsiz olunca bi işin hoklu çıkıyor.. böyle daha iyi sembolik olsun bi ücret alsınlar 5-10 TL neyse ne, en azından gereksizler ayıklanmış olur..

2012 CITROEN C4 1.6 E-HDi 112 HP EXCLUSIVE MCP + KÖR NOKTA + NAVIGASYON / BEYAZ

9539 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:17:12 

O kadar sikayet ettiniz ucretsiz ilan ucretsiz ilan diye babalar gibi ucretlendi simdi. Ne sorun varsa ucretsiz ilanda..

5463 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:24:29 

Yemin ederim neşem yerine geldi. Bence ilan başına ilanın satış bedeli kadar bir ücret alınması gerekiyor. 30 Bin TL lik bir otomobil için 3 aylık 15 TL makul bir rakam olurdu. Cep telefonu, bilgisayar gibi şeyler için ise 1-5 TL arasındaki bir fiyat uygun olur.

Ama her şekilde ücretsiz olmasından daha iyi olacağı kesin.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

1224 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:42:25 

Parasız kalsın iste kardesim para vermeye çok meraklısınız herhalde.Gereksiz ilan vs. Sana ne ?Biyerine mı batiyor?Milletin düşünecek isi kalmamış "'ilanlar cok bozdu paralı olsunn para verelim " diye düşünüyor Allah akıl fikir versin.
Konuyu açan arkadas,kesinlikle haklısınız

2012 Honda civic elegance otm. beyaz

675 Mesaj
10 Ağustos 2012; 14:16:26 

quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

Aynı ev ilanından 40 tane var. Aynı aracın 10 tane ilanını veriyorlar. Honda, Piaggio sayfasına kymco, asya motor ilanı koyuyorlar. İlan ücreti olsa tertemiz bir site olur.

bence çok doğru.
ev bakarken yüzlerce ev ilanı gördüm.
hepside aynı evler, hatta bazıları hayali müşteri çekmek için açılmış olta olanlar.
aynı evi satan emlakçı her gün yeni bir ilan veriyor ki , aramada sıralamada üst sırada çıksın diye.
sonrada çöplüğe dönüyor istediğin ilanı bulamıyorsun.
emlakçılar içinde ilan başına ücretli olmalı ki düzgün gerçek ilanlar versinler.

Fiat Bravo Sport Style 1.6 120 HP Multijet Dualogic Skydome

1686 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xmiralay
10 Ağustos 2012; 14:42:46 

insanların mallarında gözünüz var ben kendim 2. el bir ticari alıcısıyım aynanda mevcut kullandığım binek de satılık hocam güzel bir şeyi sadece kendinize yakıştırıyorsunuz başkasını haketmediğinimi düşünüyorsunuz adam pahalıya satıp yenisini alırmış parası var alır yapmayın insanlar çalışıp kazanıp bir şeylerden vaz geçip araba alıyor ve bu arabalarını satarken sizi memnun etmeye mecbur değil geçmişte vazgeçtiklerinden dolayı satarkende mutlu olmaya hakları var aynanda siz söz konusu malı aldığınızda ödediğiniz fiyattan memnun olmayacaksanız o mal için yeterince çalışmadınız demek kısacası opel almıycaksın renoya biniceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmiralay -- 10 Ağustos 2012; 14:58:41 >

Uzaklaştırılmış
10 Ağustos 2012; 15:23:52 

%0,1 komisyon ideal

1082 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:28:45 

milletin artık hoşuna gidiyor birilerinin geçirmesi. ücret alınmasına sevinenler var arkadaş şaka gibi ya. gereksiz ilan var diye benden mi alınsın parası? sen aradığın şeyin iyisini kötüsünü ayıramıyorsan benim suçum ne? adam gibi araştır doğrusunu al. vallaha şaka gibi ya artık oksijen paralı deseler eyvallah diyecekler var

Rüzgar ve Güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerji sorularınızı sorabilirsiniz.

Kardeş kardeşi öldürmedikçe savaş yoktur.

374 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:34:23 

Gelen cevapları dikkatle okudum;

Bir kısım arkadaş ücretli ilan olunca ciddi satıcı olmayanların ilan vermeyeceğini veya aynı ilanı yeniymiş gibi günaşırı tekrar veremeyeceklerini, piyasanın gerçek alıcı ve satıcılarla ütopya daki gibi cennete döneceğini düşünmüşler.

Sahibinden.com da üyelik ücretsiz. Bu nedenle kişi uydurma bilgilerle ücretsiz email hesaplarını aktivasyonda gösterip dilediği kadar ilanı yukarıdaki istenmeyen şekillerde verir ve sistem bunları yakalamakta zorlanır. Dolayısıyla ücretlendirme ilan kalitesini arttrmaya yetmez.Zaten bunu bildiklerinden kayıt dışıyla değil,bu tarz ayak oyunlarıyla işi olmayan ücretli uygulamaları kullanan müşterilerinden ilave tahsilata yöneliyor sahibinden.

Evet herşeyin bir bedeli vardır,olmalıdır ama bu bedel, öngörülebilir ve kabul edilebilir (makul) olmalı ve başlangıçta koşulları açık seçik deklare edilmelidir.

Kişiye herhangi bir konu başlığında ayda 1 ilanı ücretsiz yayımlama hakkı veriyorsa (dikkat edin her safhada öndeyim vitrindeyim,kalın yazılıyım,fotografım görünsün vs. ilan tarihini güncelle tarzı dopinglerle zaten ek hizmetlere ek ücretler alınıyor ve bunu tenkitte etmiyoruz) devamında süre uzatımına makul ücret belirlesin,güncelleme için limit koymasın.Mesela 10 güncelleme(sayıdan tam emin değilim,yukarıda bir arkadaş demiş,ben saymadım) sonrası ücretli dediği de bu ilana artık dokunamazsın yeni ilan ver 39 TL ye demek şık değil. Şuan satılık araç ilanımın fiyatını düşüremiyorum limitim dolmuş diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 10 Ağustos 2012; 15:57:52 >

1149 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:39:51 

quote:

Selamlar.

+1 sonra ikinci el piyasası neden düştü , sen sıfır aracla aynı fiyata ikinci elini koyarsan adam bakmadan gider sıfır alır tabi.

FORD FOCUS 180 PS ECOBOOST TİTANİUM- FORD CONNECT 110 PS GLX
SONY A57 SONY 50 MM 1.8 SAM SONY 55-200MM

1516 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:44:39 

Harika oldu.

3 yılda bir araç değiştiriyorum satarken gerekirse 100 lira veririm ilan parası ama şu; Keyfe kederci ve enayisini bekleyenlere çok güzel kapak olmuştur.

Satılmıyacağını bile bile görüntü kirliliği ve piyasayı yükselten tiplerden kurtuluruz.

Az ve öz ilan olur en azından.

2656 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:45:32 

quote:

Orijinalden alıntı: retro.

%0,1 komisyon ideal

bu dediğin imkansız tamam küçük şeyler için olabilir kredi kartıyla ödenen falan onlardan alır komisyonu ama adam araba sattı atıyorum 32.000 yazdı 30.000 e bitti pazarlık burdan nasıl alacak komisyonu nerden takip edecek ?

İnternetten Para Kazanma
clickbank nasıl kullanılır
Web Sitesi Kurma Rehberi Dijital Eğitim Kitabı

Uzaklaştırılmış
10 Ağustos 2012; 16:03:03 

quote:

Orijinalden alıntı: tniaskrad

bu dediğin imkansız tamam küçük şeyler için olabilir kredi kartıyla ödenen falan onlardan alır komisyonu ama adam araba sattı atıyorum 32.000 yazdı 30.000 e bitti pazarlık burdan nasıl alacak komisyonu nerden takip edecek ?

yazdığı fiyattan kesecek böylelikle insanlar düşük fiyat yazacak(tabi düşük bir ihtimal)

1686 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xmiralay
10 Ağustos 2012; 16:08:59 

quote:

Orijinalden alıntı: retro.

yazdığı fiyattan kesecek böylelikle insanlar düşük fiyat yazacak(tabi düşük bir ihtimal)

bakın bu yöntem mantıklı faydalı olur

2656 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:17:59 

quote:

Orijinalden alıntı: xmiralay

bakın bu yöntem mantıklı faydalı olur

böyle bişey zor ama böyle bir sistem oturursa piyasada kendini çok akıllı zanneden çakallardan eser kalmaz..

İnternetten Para Kazanma
clickbank nasıl kullanılır
Web Sitesi Kurma Rehberi Dijital Eğitim Kitabı

1686 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xmiralay
10 Ağustos 2012; 16:21:17 

bir zamanlar noterler benzer bir şey yapardı fiyata göre vergi

6691 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:51:23 

Sahibinden Com. un yapması gereken bence bu yol..BİR TEK İLAN VEREN İNSANLARA DOKUNMA...90 gün süre ver..İlanı yayınlansın.., istediği gibi güncelleme yapsın..Dokunma.. 90 gün sonra ilanı sil..Kaldır.. 90 günlük ilanı kaldırılan isterse tekrar ilan versin..Onada 90 gün izin ver...ADAM MALINI , ARABASINI, SATSIN, KİRALASIN..Çakallara yem olmasın. Bu durumda bir insan en çok senede 4 defa beleş ilan verebilir...Sahibinden com...Burada çok büyük hayır yapmış olur..Bu sitenin maliyeti yokmu ? Sen ne diyorsun ? Yazacaklara cevap..Paralı ilan verenler bu sitede çok fazla ,her zaman avantajlı..Vitrinde malını sergiliyor..Emlakçılar ve GALERİLER 90 günlük guruba alınmasın. KESİN ÜCRETLİ İLAN VERSİNLER..HAYIR İŞİ DEĞİL..PARA KAZANIYORLAR..Sah. Com.a her ilan için parasını ödesin..40 Lira versin. Aynı ev aynı daire için sürekli her gün tekrar ilan veriyorlar..Bir ev için 1 ayda 20 ilan verilmez..AYIPTIR...Bedava diye istismar yapılmaz...Bütün emlakçılar bunu yapıyorlar..Emlakçı ilanlarının tamamına yakını tekrar ilanları...Girin bakın.. Benim düşüncelerim bunlar..Saygılarımla.. SAHİBİNDEN COM BU UYGULAMA İLE GALERİDEN COM. VEYA EMLAKÇIDAN COM.. Olarak ismine ihanet ediyor...Çünkü üç senede bir tek ilan vererek arabasını, evini, dairesini satmak veya kiralamak için ilan veren insanları kösteklemiş oluyor..Her şey para değil..Parasız hayat mümkün değil...Dengeyi kurmak önemli..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 10 Ağustos 2012; 19:20:54 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

3755 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:51:25 

Zaten tıklanarak yeterince kazanıyorlar birde kısıtlaama, aşırı fiyat politisakı benimde hoşuma gitmiyor..

1627 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:54:13 

Aslında araç modeli seçince model yılına göre verilebilecek max. değer üzerinde fiyat yazılamazsa sorun çözülür.
Extra donanımlar içinde özel bir opsiyon konulduğunda, araç orjinal ise max limitiniz belli olur faiş fiyat veremezsiniz, araç extra donanımlar nedeniyle oriinalinden pahallıysa bunu da belirterek fiyat yazarsınız.
Örneğin Rally için çelik bar eklenmiştir de model yılında benzeri modellerden pahallıdır.
Ama adam sıfır Jetta almıştır sıra bekleyenlere karaborsa olsun diye galeri fiyatına ekleyerek fiyat verir.
Sahibinden bunun satışına izin vermemiş olur.

Ama bu sitenin sahip olduğu prestijdir, müşteri kitlesini de belirler, daha elit bir statüde olur.
Fakat para kazanmaya yönelik uygulamalar ile sitenin tirajına güvenerek prim yapılıyor.

374 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:55:02 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Sahibinden Com. un yapması gereken bence bu yol..BİR TEK İLAN VEREN İNSANLARA DOKUNMA...90 gün süre ver..İlanı yayınlansın.., istediği gibi güncelleme yapsın..Dokunma.. 90 gün sonra ilanı sil..Kaldır.. 90 günlük ilanı kaldırılan isterse tekrar ilan versin..Onadana 90 gün izin ver...ADAM MALINI , ARABASINI, SATSIN, KİRALASIN..çakalara yem olmasın. Bu durumda bir insan en çok senede 4 defa beleş ilan verebilir...sahibinden com...Burada çok büyük hayır yapmış olur..Bu sitenin maliyeti yokmu ? Sen ne diyorsun ? Yazacaklara cevap..Paralı ilan verenler bu sitede her zaman avantajlı..Vitrinde malını sergiliyor..Emlakçılarve GALERİLER KESİN ÜCRETLİ İLAN VERSİNLER..HAYIR İŞİ DEĞİL..PARA KAZANIYORLAR..Sah. Com. her ilan için parasını ödesin..40 Lira versin.Aynı ev aynı daire için sürekli her gün tekrar ilan veriyorlar..Bir ev için 1 ayda 20 ilan verilmez..AYIPTIR...Bedava diye istismar yapılmaz...Bütün emlakçılar bunu yapıyorlar..Emlakçı ilanlarının tamamına yakını tekrar ilanları...Girin bakın.. Benim düşüncelerim bunlar..Saygılarımla..

Kaldı ki bu halde ilan standart durumda. Benim gibi isteyenler vitrine çıkarmak,aramalarda fotoğraf gözükmesi,ilan tarihi güncellemesi,aramalarda üst sırada görün vs. uygulamalara avuçla para döküyor, sadece (sahibinden. de mağaza açan)emlakçılardan para almıyorlar zaten halihazırda da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 10 Ağustos 2012; 17:04:26 >

675 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:59:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

milletin artık hoşuna gidiyor birilerinin geçirmesi. ücret alınmasına sevinenler var arkadaş şaka gibi ya. gereksiz ilan var diye benden mi alınsın parası? sen aradığın şeyin iyisini kötüsünü ayıramıyorsan benim suçum ne? adam gibi araştır doğrusunu al. vallaha şaka gibi ya artık oksijen paralı deseler eyvallah diyecekler var

çalışan bir çok insan içinde mühendisler de var , bunların maaşları , bina kirası , donanım yazılım masrafları , makina masrafları.
bir çok gideri var bu işin.
bir hizmet veriyorsa bunun bedeli de olması çok normal.

sen minibüse otobüse vapura bedavaya binebiliyormusun.
onu bırak yol kenarına bırakılan araba için bile ispark otopark parası alıyor.
eninde sonunda bu işin paralı olacağı belli.

Fiat Bravo Sport Style 1.6 120 HP Multijet Dualogic Skydome

348 Mesaj