Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar günaydın bende saphire hd 7850 2 gb oc kullanıyorum bu kartı trixx programı ile biraz oc yapmak istiyorum ama pek anladığım işler değil şu andaki değerlerim
    gpu clock: 860
    memory clock: 1200
    vddc :1038
    bunları karta zarar vermaden kaça çekersem crysis 3 te en yüksek ayarlarda msaa en yüksekte 28 veya 30 fps nin altına düşmeden oynayabilirim
    sistemin geri kalanı imzamda yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: çakır_16

arkadaşlar günaydın bende saphire hd 7850 2 gb oc kullanıyorum bu kartı trixx programı ile biraz oc yapmak istiyorum ama pek anladığım işler değil şu andaki değerlerim
    gpu clock: 860
    memory clock: 1200
    vddc :1038
    bunları karta zarar vermaden kaça çekersem crysis 3 te en yüksek ayarlarda msaa en yüksekte 28 veya 30 fps nin altına düşmeden oynayabilirim
    sistemin geri kalanı imzamda yazıyor

Bendede aynı kart var trixx değilde catalyst üzerinden gpu 1050 bellekleride 1450 de kullanıyorum uzun zamandır bf4 multi oynuyorum yani sıkıntı çıkmıyor bu ayarlarda.
  • Hd 7870 myst edition kullanıyorum catalyst kurduğum zaman dota 2 oynarken bile takılmalar oluyor,sildiğim zaman düzeliyor. Neden böyle bi sorunum var anlamadım.Catalyst kurmadan kullanıyorum anlayacağınız.
    Bir de mantle diye birşey varmış sanırım. Açıklayabilecek var mı?
  • Sanırım bende bugün aranıza SAPPHIRE HD7850 O.C Edition 2 GB modeliyle katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kild

Arkadaşlar selamlar,

30/05/13 tarihinde bende aranıza katıldım Sapphire HD7850 ile beraber :) Fakat bukadar zamandır hep bir cızırtı sorunum vardı ve en son durak olarak buraya yazayım dedim. Tabi herkes öncelikle ram psu işlemcimi falan sorucaklar fakat hepsi yeterli düzeyde ayriyetten eski HD4870'imi taktığımda bir sıkıntı olmamakta. O yüzden bu sorunu çözmek için (eğer garantiye yollatmak dışında varsa bir çözüm) desteğinizi bekliyorum.

teşekkürler

Cızırtı derken ses mi, görüntü mü, yoksa Ekran kartı donanımından mı geliyor?
  • HIS 6870 den powercolor 7850 ye yükselttim yaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aranıza dün katıldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kild

Arkadaşlar selamlar,

30/05/13 tarihinde bende aranıza katıldım Sapphire HD7850 ile beraber :) Fakat bukadar zamandır hep bir cızırtı sorunum vardı ve en son durak olarak buraya yazayım dedim. Tabi herkes öncelikle ram psu işlemcimi falan sorucaklar fakat hepsi yeterli düzeyde ayriyetten eski HD4870'imi taktığımda bir sıkıntı olmamakta. O yüzden bu sorunu çözmek için (eğer garantiye yollatmak dışında varsa bir çözüm) desteğinizi bekliyorum.

teşekkürler

Hocam karttan geliyorsa cızırtı, coil whine sorunu gibi duruyor. Benimde başıma geldi sapphire hd 7850 ile, servise gönderin birebir değişim yapıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Ekran kartımdan da şüphelendiğim için soruyu buraya da yazmak istedim. 2 ay önce civarı, güç kaynağımı değiştirmeden bir iki defa fotoğraftaki şekiller oluşmuştu. Bir keresinde tamamen renkler birbirine girmişti. 2-3 defa mavi ekran hatasından sonra sistem yeniden başlamıştı. O zamanlar 460w high power psu vardı. Hiç resetlenme veya kapanma yapmadığı halde ona bahane bulup imzamdaki psu dan aldım. Değiştirdikten ve format attıktan sonra 2 ay civarı bir daha sorun almadım. Fakat bugün o şekillerden yine çıktı. Bir iki gün öncede masaüstü sürekli yenileniyordu. Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır? CPU ve GPU sıcaklıklar gayet iyi, oyun esnasında sorun almadım hiç. Sadece masa üstünde sorun almıştım. Sistem şu an sorunlu gibi format bekliyor. Virüsten de şüpheleniyorum. Kasper sürekli açık aslında.
     AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

Arkadaşlar, daha önceden böyle bir sorunum vardı. Fakat @FalloutNV arkadaşımız cevap yazıp, sorunun firefox tarayıcısından kaynaklandığını, Seçenekler-Gelişmiş-Genel başlığı altında mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan seçeneğini devre dışı bırakınca sorunun düzeleceğiniz söylemişti. Dediğini yapınca sorun ortadan kalktı. Çok nadir de olsa, fare imleci aşağıdaki duruma bürünüyor. Internet explorer kullanırken de diğer fotoğraftaki hatayı yarım saatte bir filan alıyorum. atidxx32.dll den bahsediliyor diye dosyayı indirip sistem klasörüne attım. Bir müddet hata gelmiyor fakat tekrardan bu hata çıkmaya başlıyor. 10 gün önce RAM larımdan şüphelenip, memtest86 da tarattığımda sorun olduğu çıktı. şu an garantiden daha gelmedi. Birisinin bilgisayarı tamir amaçlı bendeydi (quad core işlemci, 4 gb ram). Ekran kartımı RAM larım gelene kadar buna takıp kullanayım dedim. Alttaki sorunlar bunda da oluştu. Yani ekran kartı donanımı, sürücüsü ya da catalyst ile alakalı olsa gerek? Bu konu hakkında fikirlerinizi paylaşır mısınız, tşk.

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

• Firefox hata forumunda konusuda var, bu olay firefox ile alakalı sadece diye biliyorum ve bendede sadece firefoxda oluyor diğer tarayıcılarda sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 11 Nisan 2014; 0:08:00 >
  • Vallahi hocam dediğim gibi, kartı anakartı işlemcisi kasası tamamen farklı kasaya monte edip kurunca sürücüleri vs. bu hatalar yine ortaya çıktı. Acaba donanımsal bir sorun mu, yoksa yazılımsal mı? Ona göre garantiye göndermek lazım.
  • arkadaşlar 2.pc ye PowerColor HD 7850 PCS+ 2 GB alarak bende aranıza katılmış bulunmaktayım.

bu kart için en stabil ve performanslı driver hangisidir acaba?

birde max oc değerleri nelerdir?

ben gpu-1170@gpu ram 1450 ye çıkabildim anca
  • benide ekle asus hd7870 dc2 1150/1350 1.2 volt stabil (yaklasık 4 saat bf4 oynadım)
  • hd7870 cf kullanan var mi? bf4'de her seyi en yuksege getirdiginizde 1920*1080'de 60+ fps ustu alabiliyor musunuz?
  • Yeni WHQL sürücü ne zaman gelir acaba? 4 ay oldu hala çıkarmadılar..
  • Üstteki sorunumu aynı şekilde Sapphire firmasına yazdım, fotoğrafları da ekleyip. Bana alttakileri uygulamamı söylemişler. Sadece 4. maddeyi yapacağım bakalım sorun düzelecek mi? Diğer maddeleri zaten uyguladım.

"Dear Sir:
    Please check below steps,
    1. Clear your motherboard CMOS first and update your motherboard chipset driver and BIOS to the latest version. Please note this.
    2. Make sure the Windows OS you are using was up to date with all patches released from Microsoft.
    3. Remove all you previous card drivers (Nvidia or ATI drivers)
    4. Install v14.3 beta driver
    http://support.amd.com/en-us/download
    5. Load CCC to factory default."

• quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

arkadaşlar 2.pc ye PowerColor HD 7850 PCS+ 2 GB alarak bende aranıza katılmış bulunmaktayım.

Son beta sürücüyü deneyebilirsin.son driverlar 7000-r8-r9 serileri için çıktığından günceli kullanmak herzaman iyidir.Max oc değerleri değişkendir.Misal bendeki sapphire 7850 ler 1250 de çalışıyorlar.cf de 1250 de bazen sorun çıkarıyordu bende 1225 de kullanıyordum.memory bende 1450 i geçemiyordum artifac veriyordu.7850 in gücü belli olduğu için memory hızı 1450 bile fazlasıyla yeter.gpu hızı ise şans işi.1150-1300 mhz arasında karttan karta değişir.bazı kartlar 1150 de bile stabil olmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

arkadaşlar 2.pc ye PowerColor HD 7850 PCS+ 2 GB alarak bende aranıza katılmış bulunmaktayım.

Son beta sürücüyü deneyebilirsin.son driverlar 7000-r8-r9 serileri için çıktığından günceli kullanmak herzaman iyidir.Max oc değerleri değişkendir.Misal bendeki sapphire 7850 ler 1250 de çalışıyorlar.cf de 1250 de bazen sorun çıkarıyordu bende 1225 de kullanıyordum.memory bende 1450 i geçemiyordum artifac veriyordu.7850 in gücü belli olduğu için memory hızı 1450 bile fazlasıyla yeter.gpu hızı ise şans işi.1150-1300 mhz arasında karttan karta değişir.bazı kartlar 1150 de bile stabil olmayabilir.

o değerlere normal voltajlamı çıktınız acaba?

msı after burnerde standart voltajdan bir tık ileri gitmiyor bende

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

o değerlere normal voltajlamı çıktınız acaba?

msı after burnerde standart voltajdan bir tık ileri gitmiyor bende

1.1v ile 1100 mhz stabil.1.2 v ile 1200 mhz stabil.1.225v ise 1225 mhz stabil.cf sistem dahil.

• Yaz reyiz yaz sapphire hd 7870 xt kullacısıyım bende kanırta kanırta oynuyorum oyunları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 11 Nisan 2014; 11:56:24 >
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.