Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
27
Favori
189.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aglarm

quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading

quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading

Arkadaşlar kartımla Metro2033 oynayamıyorum?
    Driver 12.11 beta 11 ve Cap3 yüklü. Physx Metro2033 ile gelen yüklü.

Denediklerim:
    1- Son physx'i denedim yemedi. Oyun ilk video'dan sonra hata verip kapanıyor.
    2- Oyun klasöründeki install'daki herşeyi yükledim çalışmadı.
    3- Driveri sildim kurdum yemedi.
    4- Oc'yi iptal ettim hem sistemden hemde ekran kartından gene yemedi.

İlk videoyu geçiyor ve kapanıyor. Tekrar açtığımda safe mod'da açayımmı diye soruyor. Aç diyorum. Bu sefer açıyorum. Grafikleri ayarlıyorum oyuna giriyorum. Yarım saat sıkıntısız oynadıktan sonra bir anda fps 3-5'e düşüyor. Başka hiç bir oyunda şikayetim yok. Kasamın soğutması iyi. İşlemci ve gpu yükte ikiside 55C. Boşta Gpu 32, Cpu 41C. ;)

Kartım MSi 7850 O.C EDT. 1GB
    Sistem:
    AMD Phenom 955 B.e @ 3.8 GHZ
    Xilence M606 Soğutucu
    OCZ 700W Psu
    Asus M4A88TD-V/Evo USB3
    2 x 4GB Corsair Vengeance Low Profile 1600 @ 9-9-9-24 1.5V
    4 Tane HDD

Yardımlarınızı bekliyorum. Çıldırmak üzereyim çünkü. Birde Physx hakkında bilgisi olan var mı? Yanına GT430 alıp taksam?

Arkadaşlar sorunlarıma çare bulamadım. Hala yardımlarınızı bekliyorum.

Birde Photoshop Cs5 anlık olarak kararıp geri geliyor. Screen Flickering denen olay yani. Onunda çözümü var mı?

12.10 da sorunsuz oynuyorum beta ilemi alakalı aceb herkeste tam tersini söylüyor yani performas artar felan diyen var yinede sen 12.10 kur bence

sırf sen dedin diye 2033 indirdim kurdum şimdi baktım sorun yok herşey yüksek ayarda

acaba oyunumu tam kuramadınmı dicem oyun açılıyor diyorsun oyunun crak değiştirsenmi ne yapsan

yani kartan değil bundan emin ol ya 12.11 den yada oyun kurulumundan bence

İlaç farketmiyor. 12.10 imdiricem. Acaba ekran çözünürlüğünden yapar mı? Çünkü safe modda (bknz eski msjlarim) 1024x768de sıkıntısız açarken, 1280x1024 native çöz. geçince açmıyor.

Oyunun user.cfg sini silincede açmıyor.
    Bu oyunların çözünürlüklerini downsample yaptığımız program neydi? 2048x1516da deneyeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: trablon

quote:

Orijinalden alıntı: barman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barman

quote:

arkadaslar kartta 2 dvi-i girişi var hdmi var ama vga yok dvi to vga değiştirici ile kullanyorm performansa veya kalite düşüklük yapiyormudur 7850 2 gb

Aynı kartı ben de o şekilde kullanıyorum. LG W1952S 19" 5 ms monitör var. Dönüştürücü kullanarak kullanıyorum. Şimdilik tabii geçici olarak düşünüyorum. Biz de bir şey bozulmadan yenisini almak pek adet değildir; ama belki yaza doğru, belki de seneye değiştiririm. Acelesi yok.

dostum peki bu arkadaki 2 dvi girişide dvi-i girişi mi?
    çeviricili taktim video izlerken karelenmeler oluyor sende oluyor mu 1080p lerde bile ?

Net olarak gözümü alan bir şey olmadı. 1080p oyun testleri yapmıştım. Söylediğin gibi bir durum olmamıştı. DVI çıkışlara da çok dikkat etmedim açıkçası. Yalnız ikisinin de DVI-i çıkışlı olduğunu tahmin ediyorum. Benim monitör VGA girişli olduğu için direk dönüştürücüyü takıp üsttekine taktım. Şu an karanlık ve kasanın yerinden dolayı çekip iyice incelemedim; ama yarın bakarım. Seni başka rahatsız eden unsurlar var mı? Hani 1080p'deki karelenmelerden biraz bahsedebilir misin?

videolarda karelenmeler var birde dvi monitorle değiştirecektim ama piyasadakiler hep dvi-d o yalan oldu sanirin istersen bi bak 2 sn kart arkasina .monitoru degiştirmeye çalişacam 1600 900 çözünürlük belki o yüzden bu problemi yaratiyor .birde darksouls aldim bide bakayim ne göreyim 1600 çözünürlükte ekran karti oyunu 16 bit destekliyordu belki monitordendir.yarn monitör değiştirecem onun için dvi konusunda takili kaldim bu gece ona göre ucuz vga li ile de değiştirebilirim işin komik yani kartin kutusunda dl dvi-d destekliyor yaziyor peh

Hocam arkadaki çıkışlara baktım da DVI ile ilgili bir bilgi yazmıyor zaten. Mesela soketin sağında HDMI solunda VGA yazıyor. Altındaki sokette hiçbir şey yazmıyor. Ya hocam bence her türlü monitörü alıp bağlasan sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum. Boşuna pimpiriklik yapıyorsun bence. Herhangi DVI çıkışı olan monitörü rahat bağlarsın diye düşünüyorum.

• Merhabalar şuan HD6850 ekran kartını kullanıyorum. Acaba HD7870 ile değiştirmelimiyim yoksa pek farketmez mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

arkadaslar kartta 2 dvi-i girişi var hdmi var ama vga yok dvi to vga değiştirici ile kullanyorm performansa veya kalite düşüklük yapiyormudur 7850 2 gb

monıtorun vga ıse tabıkı dusuk kalıtede goruntu alırsın..renkler soluk ve monıtore ıyı bakarsan dalgalanma gorursun..hangı ekran kartını baglarsan bagla aynısını gorursun..d-sub artık tarıhe karısması lazım..

dostum dvi girişlerine baktım kutuda dvi-d ve dvi-i var yaziyor ama arkadan baknca 2 girişte ayn şekilde görünüyor bi hata m var acaba kartta powercolor 2 gb 256 bit 7850 kart

aynı gıbı gozukurler ama ıkısıde farklıdır..dvı-ı ıle hem analog hemde dıjıtal goruntu aktarırsın..dvı-vga cevırıcısını buraya takman lazım..dvı-d ıse yalnızca dıjıtal goruntu aktarır..

@ The_Wishbone

tabıkı performans farkı olacaktır..ınternet uzerındekı testlerde farkları gorebılırsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 7 Ocak 2013; 2:20:01 >

• 7870 PCS+ alalı iki ay oluyor neredeyse ve daha dün gece ilk defa doğru düzgün oyun oynayabildim :) arada diablo açmışlığım var ama kartın performansını anlamak için yeterli bir oyun değil bana göre.

Oyunumuz The Witcher 2

12.11 driver yüklü, bütün ayarlar sonda, uber sampling (bu isme bayıldım) açık 30fps civarı ve kart 72-74 derecelerde. fan %50 dönüyordu ve hissedilir bir gürültü vardı. Anlık takılmalar, fps düşüşleri vs hissetmedim. Oynarken uber sampling i kapatırım muhtemelen. Ciddi bir fps artışı olur diye düşünüyorum.

GPU kullanımı %99 dan aşağıya düşmedi. 3.8Ghz de çalışan x4 955 işlemcimin 2 çekirdeği arada %60 lara kadar kullanıldı, genelde tüm çekirdekler %20 civarı aktifti.

Genel olarak ilk izlenimlerim olumlu. Beni fazlasıyla tatmin etti.
  • Merhaba bonser24 Hocam
    İncelemenize bir göz attım. Sapphire hd7850 oc ile ilgili sıcaklık, malzeme kalitesi, oc potansiyeli, performansı, ses durumu hakkındaki yorumlarınızı öğrenmek istiyorum. Bu kartı tavsiye eder misiniz yoksa powercolor pcs+ mı almalıyım ?

Bu konularda beni detaylı bir şekilde bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Pm atarsaniz cok guzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogz008 -- 7 Ocak 2013; 9:41:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sizin kartlar mı sıcak? Benim kart mı soğuk?
    Boşta 32C yükte 55C. Tek fanlı msi'ın oc edt. modeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • WHQL sürücü nerede kaldı yahu, bilen var mı?
  • Kasa içi soğutmam da çok iyi ama 7870 PCS+ 70derece civarı tam yükte. Diablo oynarken 50-60derecelerde geziyor. GPU kullanımı da vsync açık %50 yi geçmiyor diabloda..
  • POWERCOLOR 7870 Gzh edition kartı iade edip bu kartı aldım

ASUS HD7870-DC2-2GD5-V2

referans 1000 Mhz Gpu 1200 Mhz ram hızı varmış en çok nereye kadar oc olur forumda kullanan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ogz008

Merhaba bonser24 Hocam
    İncelemenize bir göz attım. Sapphire hd7850 oc ile ilgili sıcaklık, malzeme kalitesi, oc potansiyeli, performansı, ses durumu hakkındaki yorumlarınızı öğrenmek istiyorum. Bu kartı tavsiye eder misiniz yoksa powercolor pcs+ mı almalıyım ?

Bu konularda beni detaylı bir şekilde bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Pm atarsaniz cok guzel olur

sıcaklık konusunda cıdden cok ıyı..tek kart olarak 60-65 ın uzerını gormezsın..malzeme kalıtesı orta ayarda..oc potansıyelı konusunda bırsey dıyemem..tamamıyle sans ısı..ama genelde sapphıre ler daha ıyı gıbı..ses durumu tatmınkar sevıyede..genel bazda gayet memnunum..powercolor olayına hıc sıcak bakmadım..genede kullananlara sor derım..

@icphedia

gpu kullanımı zaten oyundan oyuna degısır..kımı oyunda optımıze sorunu vardır gpu kullanımı dusuktur kımı oyun yuksek cpu ıstedıgı ıcın gpu kullanımı duser kımı oyunda sadece ekran kartına gomer gpu kullanımı %99 sevıyelerınde olur..tek oyunu baz alarak bırsey dıyemeyız..monıtorunuz 60 hz ıse 60 fps ye sınırlayacagı ıcın gpu kullanımlarının dusuk cıkması normal..kısıtlama olup olmadıgını vsync kapatarak anlayabılırsınız..

@HaypurTiryading

gayet normal deger..

@X2

dedıkoduya gore bu ay ıcınde kesın gelecek..

@hdoguc

ıyı gpu geldıyse 1200-1250 gpu ram ıse 1450-1500 arası yapabılırsınız..ortalama olarak gpu 1100-1150 ram ıse 1350-1400 cıvarı olması lazım..

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

gpu kullanımı zaten oyundan oyuna degısır..kımı oyunda optımıze sorunu vardır gpu kullanımı dusuktur kımı oyun yuksek cpu ıstedıgı ıcın gpu kullanımı duser kımı oyunda sadece ekran kartına gomer gpu kullanımı %99 sevıyelerınde olur..tek oyunu baz alarak bırsey dıyemeyız..monıtorunuz 60 hz ıse 60 fps ye sınırlayacagı ıcın gpu kullanımlarının dusuk cıkması normal..kısıtlama olup olmadıgını vsync kapatarak anlayabılırsınız..

vsync açıp 60fps stabil oynuyorsam yeterli zaten, yoksa 120 fps olmuş, 200 olmuş bana ne fayda.

orada gpu kullanımı düşükken daha az ısınıyor demek istedim :)
  • HD7870-DC2-2GD5-V2

gpu tweak programında voltaj ayarı en fazla 1.250 ye çıkıyo
    burda ve bazı forumlarda 1.300 verenler var onu nasıl yapıyolar hangi programlarla yapılıyo bilmiyorum..

ama kart gerçekten kalite

tam yükte ses yok sıcaklıkta 55-60 geçmiyo

MSI mı daha iyi yoksa asus mu

bu fiyata MSI da geliyodu ama asus un DC ll soğutucusu ve kartın tasarımı hoşuma gittiği için asus tercih ettim
  • ASUS un tasarımı yeter. Güle güle kullanın..
  • Kartı almış bulunmaktayım klube ekleyebilirsiniz. Bide oyun oynarken mutlaka bi defa 15-20 saniye donup devam ediyo hangi oyunu oynarsam oynayayım sizce neden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallica80s

Kartı almış bulunmaktayım klube ekleyebilirsiniz. Bide oyun oynarken mutlaka bi defa 15-20 saniye donup devam ediyo hangi oyunu oynarsam oynayayım sizce neden ?

sorun yasadıgınız oyunlar ve kullandıgınız drıver nedır?
  • Uye lıstesı guncellendı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerZamankinden

beyler sapphire 6850 den geçen varmı gerçekten aradaki farkı vermeye değermi.oc olmadan phenom x4 955 ile kullanıcam sanırım darboğaz yapacak?

Şu darboğaz denen konudan hiç anlamam ama tarif edilene göre ben böyle bir sorun yaşıyor olabilirim.

GTX 460 ekran kartı, x4 965 işlemci ve 8 GB bellek vardı ve mutlu mesut oyunlarımı oynuyordum. GTX 460 bozulunca Sapphire 7850 2b ekran kartı aldım. BF3'de beklediğim çıkışı yaşayamadım hatta eskisinden daha kötü performans aldığımı söyleyebilirim. Max Payne 3'de en yüksek ayarlarda, DX11 modunda genel olarak akıcı oynatıyor. DX10.1'de yağ gibi akıyor. Lakin geçen gün arkadaşlarla Bad Company 2 oynamaya başlayınca asıl felaketi yaşadığım. GTX 460 ile oynadığım zamanlarda hiç soru yaşamadığım oyun 7850 ile 40 fps'ye kadar düşüyor. Öyle ki, grafikleri düşürmekte fayda etmiyor. Bu sıkıntıdan sebep bilgisayara format bile attım ama çare olmadı. Geçen gün de Chivalry denilen kılıç oyununu oynamak istedim ama o oyunda da performans alamadım.

Bu yaşadığım durumun adı darboğaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: gesso

quote:

beyler sapphire 6850 den geçen varmı gerçekten aradaki farkı vermeye değermi.oc olmadan phenom x4 955 ile kullanıcam sanırım darboğaz yapacak?

Şu darboğaz denen konudan hiç anlamam ama tarif edilene göre ben böyle bir sorun yaşıyor olabilirim.

GTX 460 ekran kartı, x4 965 işlemci ve 8 GB bellek vardı ve mutlu mesut oyunlarımı oynuyordum. GTX 460 bozulunca Sapphire 7850 2b ekran kartı aldım. BF3'de beklediğim çıkışı yaşayamadım hatta eskisinden daha kötü performans aldığımı söyleyebilirim. Max Payne 3'de en yüksek ayarlarda, DX11 modunda genel olarak akıcı oynatıyor. DX10.1'de yağ gibi akıyor. Lakin geçen gün arkadaşlarla Bad Company 2 oynamaya başlayınca asıl felaketi yaşadığım. GTX 460 ile oynadığım zamanlarda hiç soru yaşamadığım oyun 7850 ile 40 fps'ye kadar düşüyor. Öyle ki, grafikleri düşürmekte fayda etmiyor. Bu sıkıntıdan sebep bilgisayara format bile attım ama çare olmadı. Geçen gün de Chivalry denilen kılıç oyununu oynamak istedim ama o oyunda da performans alamadım.

Darbogaz degıl. 7850 Ile bende dusuk performans alıyorum.Genel sorun herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: gesso

quote:

Oyunlarda islemci ve gpu kullanimini takip edip fikir edinebilirsiniz ancak o islemci darbogaz yapacagini sanmiyorum phenom ii x4 965 kullaniyorum bende

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.