Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kes123kin

Merhaba ben de yeni ekran kartı alıcam da acaba i7 950 le dorboğaz yapar mı bu ekran kartı ? bir de 7870 veya 7950 le kıyaslarsanız ne dersınız fiyat performans olarak ona çıkmaya gerek varmı ?
    Uygun olarak nerden alınabilir bir de ?

Elinizdeki işlemci çok eskiymiş gibi konuşuyorsunuz ,herkes bir darboğaz lafı duymuş ama ne,nasıl olduğunu bilmiyor.Bende i7 960 ile hd7850 kullanıyorum ve işlemci hala daha fazla geliyor.7850 seviyesinde kartları düşünürsek önümüzdeki üç jenerasyon daha gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında ben dorboğaz kelımesını ılk defa bugun burda duydum biri başlığıma yazmış da darboğaz yapabilir mi diye ondan bilmediğimden sordum. Aslında oyun performansı ıcın ıslemcı gayet yeterlı olması lazım tamam yenı nesıllerı cıktı ama yıne de memnunum gayet. sonuç olarak ekran kartı ne alıyım 7850 , 7870 , 7950 veya nvida 660ti ? :D
  • quote:

Aslında ben dorboğaz kelımesını ılk defa bugun burda duydum biri başlığıma yazmış da darboğaz yapabilir mi diye ondan bilmediğimden sordum. Aslında oyun performansı ıcın ıslemcı gayet yeterlı olması lazım tamam yenı nesıllerı cıktı ama yıne de memnunum gayet. sonuç olarak ekran kartı ne alıyım 7850 , 7870 , 7950 veya nvida 660ti ? :D

Madem ilk defa duyup cümle içinde kullandın o zaman fazla yüklenmeyelim Benim şahsi düşünceme göre 7950 ve üstüne fazla para bayılmaya gerek yok hd7850 üstüne 50-100tl daha koyup hd7870 alınabiliyor. Benim tavsiyem hd7870 yada gtx660ti olur.Ama siz ne için aradığınızıda yazmamış çok iyi bişi ararsınız o ayrı.Benim tavsiyem orta seviyedeki kartlar için.
    Birde aldığın kartı 1-2 sene içinde elden çıkarırken ki farkı çok oluyor 900tl lik kartları 1-2 sene sonra 300-400 satarken 400tl ye aldığın kartta 200tl ye satabiliyoruz.Zaten bize zırt pırt kart aldırdıklarını varsayarsak çok uçmaya gerek yok

• Benım amacım yenı çıkan oyunları 1080p de ultra acık oynamak
  • quote:

Benım amacım yenı çıkan oyunları 1080p de ultra acık oynamak

hd7850 hd7870 ve gtx660ti bu üçü daha makul bence ,forumda bir sürü konu var oyun performansları hakkında hepsini twk tek incele aklına ve bütçene yatanı al.

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_tr_31

quote:

hd7850 hd7870 ve gtx660ti bu üçü daha makul bence ,forumda bir sürü konu var oyun performansları hakkında hepsini twk tek incele aklına ve bütçene yatanı al.

teşekkürler 7870 veya 660 ti makul gibi ama zorlarsam 7950 de çıkar belki :D
  • quote:

quote:

quote:

7950 alacaksan:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-hd7950-dc2t-3gd5-hd7950-directcu-ii-top-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=59005

veya bu:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11196-16-20g-hd7950-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63628

tam cf lık kartlar.. asus bıraz kasabılır 3 slotluk oldugu ıcın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

quote:

quote:

7950 alacaksan:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-hd7950-dc2t-3gd5-hd7950-directcu-ii-top-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=59005

veya bu:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11196-16-20g-hd7950-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63628

tam cf lık kartlar.. asus bıraz kasabılır 3 slotluk oldugu ıcın

bi acelen yoksa 8000 serisini bekle derim
  • quote:

Aslında ben dorboğaz kelımesını ılk defa bugun burda duydum biri başlığıma yazmış da darboğaz yapabilir mi diye ondan bilmediğimden sordum. Aslında oyun performansı ıcın ıslemcı gayet yeterlı olması lazım tamam yenı nesıllerı cıktı ama yıne de memnunum gayet. sonuç olarak ekran kartı ne alıyım 7850 , 7870 , 7950 veya nvida 660ti ? :D

darboğaz (nacizane bildiğim bir bilgi) işlemcinin ekran kartının veri yolunu kısıtlaması. yani güzel bir ekran kartın var diyelim ama oyunlarda fsp yerlerde 20 flan diyelim ve çok kasıyor ama ekran kartınız iyi işte bu darboğazdır. işlemciniz gayet yeterli. ben 2008 model phenom x4 kullanıyorum saat hızım 2.6 ghz ki 3 ve üstü önerilir. gayet güzel hertürlü oyunu oynuyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

sayfalarca saphire ve powercolor markasında çok arıza çıkıyor diğer markalarda daha az çıkıyor dememize ramen hala arkadaşlara bunları öneriyorsunuz pes...

Hocam peki neden en çok SAPPHIRE ve PowerColor tercih edilmiş ? 135 kişi arasında en çok SAPPHIRE 2. olarak PowerColor var eğer markada sorun varsa neden insanlar bu 2 markaya yoğunlaşmış ? Yanlış anlaşılmak istemem bilgi edinmek için soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levent02

quote:

sayfalarca saphire ve powercolor markasında çok arıza çıkıyor diğer markalarda daha az çıkıyor dememize ramen hala arkadaşlara bunları öneriyorsunuz pes...

Hocam peki neden en çok SAPPHIRE ve PowerColor tercih edilmiş ? 135 kişi arasında en çok SAPPHIRE 2. olarak PowerColor var eğer markada sorun varsa neden insanlar bu 2 markaya yoğunlaşmış ? Yanlış anlaşılmak istemem bilgi edinmek için soruyorum.

diğerlerine göre daha ucuz materyel kullanılıp maliyeti düşürüp daha uygun fiyata sattıkları için. bu ikisi birde xfx . ondan sonra msi geliyor. daha sonra asus.
  • 8000 serisi ne zaman çıkar ve kım bılır ne kadar olur beklenmesı mantıklı mı sızce
  • quote:

8000 serisi ne zaman çıkar ve kım bılır ne kadar olur beklenmesı mantıklı mı sızce

8000 serısı ıle ılgılı kesın hıcbırsey yok..ama tahmınlere gore nısan-hazıran arası gelme ıhtımalı yuksekmıs..
  • erkan kartları model model olduğu iiçin aynı seviyelerde olur fiyatları şimdikilerle . bu kartlar kalkar onlar gelir . atıyorum 7850 ile 8850 aynı özelliklerde olabilir fiyatlarıda sadece mimarisi değişir ve performansı. evet şuan nasıl bir örnek verdim gecenin şu saatinde hoşgörün
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

SAPPHIRE (11200-14-20g) - SAPPHIRE 2 (11200-14-40g) - POWERCOLOR PCS+ (Tek fan) - MSI TwinFrozr (Stokta yok bekleyebilirim bir süre)

Bu kartlardan hangisini tercih edeyim hangisini önerirsiniz ? SAPPHIRE olanların model numarası dışında ne farkı var bilmiyorum onuda söyler misiniz.

Edit:SAPPHIRE (11200-14-20g) bu kartı almaya karar verdim kullanıcı incelemelerini okuduğumda memnuniyet belirtilmiş çoğunluk SAPPHIRE kullanıcısı zaten

SAPPHIRE idir kardeşim 5 yıldır sapphire kullanıyorum hiç üzmedi beni fiyatıda uygun memnun kalırsın.

Sağolun hocam siparişini geçtim 371 TL ye geldi vatan indirimi ile iyi oldu galiba.

Hayırlısı olsun hocam iyi günlerde kullanın.
  • quote:

quote:

quote:

diğerlerine göre daha ucuz materyel kullanılıp maliyeti düşürüp daha uygun fiyata sattıkları için. bu ikisi birde xfx . ondan sonra msi geliyor. daha sonra asus.

Hocam aslında MSI düşünmüştüm ama bulamadım piyasada Vatan'ı aradım 4 mağazada stok var olarak görünüyor internette oradan gönderseniz diye onlar teşhir falan dedi olmadı yani peki sıkıntılı olup olmadığını nasıl anlarım bunların hiç mi sağlam değil ?

quote:

quote:

quote:

quote:

SAPPHIRE (11200-14-20g) - SAPPHIRE 2 (11200-14-40g) - POWERCOLOR PCS+ (Tek fan) - MSI TwinFrozr (Stokta yok bekleyebilirim bir süre)

Bu kartlardan hangisini tercih edeyim hangisini önerirsiniz ? SAPPHIRE olanların model numarası dışında ne farkı var bilmiyorum onuda söyler misiniz.

Edit:SAPPHIRE (11200-14-20g) bu kartı almaya karar verdim kullanıcı incelemelerini okuduğumda memnuniyet belirtilmiş çoğunluk SAPPHIRE kullanıcısı zaten

SAPPHIRE idir kardeşim 5 yıldır sapphire kullanıyorum hiç üzmedi beni fiyatıda uygun memnun kalırsın.

Sağolun hocam siparişini geçtim 371 TL ye geldi vatan indirimi ile iyi oldu galiba.

Hayırlısı olsun hocam iyi günlerde kullanın.

Sağolun hocam hayırlısı olur inş. @ucuß3 hocamın mesajı biraz karamsarlık yaptı ama yazdığı gibi olmaz inş.

• Kuzu yatıyor bir güzel çok memnunum.. Sapphire 7870 OC Edition
  • arkadaşlar bende de 7850 var yanlız ekrankartı fanını oyunlara girerken kendim açıyorum kartın sıcaklığına göre hızını kendi ayarlayamıyomu.
  • 7850 alıcamda i3 3220 ile problem yaşarmıyım darboğaz olurmu acaba

birde xilence xp500w psu kullanıyorum +80 değil 402w gücünde 7850 için yeterlimidir ?
  • @vartavirtan otomatik kontrol var bende msi kendi programında da var birde amd vision engine cc de otomatik seçeneği var yalnız otomatiğe alınca % 50 den başlıyor ve ses yapıyor . tek fanlı modellerde 40 dan sonra ses yapıyor .

@vreesloos işlemcin yapmaz sanmıyorum ama psu yetmez en az 500w gerekiyor
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.