Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguney

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehannnn

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguney

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blackh4wk

quote:

Herkese selam,
    Bir konuda danışmak istedim.
    Saphire 7850 ekran kartı monitörümle sıkıntı yaratır mı acaba?Marka ve modeli LG FLATRON W1954S
    ÖZELLİKLER:

Çeşit LCD
    Diagonal ekran 19 inç
    En boy oranı 16:10
    Çözünürlük 1440 x 900
    Tepki süresi 5 ms
    Parlaklık 300 cd/m2
    Dinamik kontrast oranı 50000:1
    Portlar
    VGA (D-sub) Var
    DVI Yok
    HDMI Yok
    DisplayPort Yok

Acil cevaplarınızı beklemekteyim.Bu ekran kartıyla bu monitörü sıkıntısız bir şekilde kullanabilir miyim?

Büyük ihtimalle sıkıntı yaratır. Monitör vga olduğu için.

Genelde full hd çözünürlükte sıkıntılar yaşanmış.
    Bense 1440 900 çözünürlükte kullanacağım.Acaba fark yaratır mı?

monitör vga ise yaşarsın çözünürlükle bir alakası yok, sadece yüksek çözünürlükte daha çok göze batar, ben genellikle 1680-1050 kullanırım daha altınıda denedim dalgalanma var.

Anladım teşekkür ederim.Bir deneriz artık bazılarında sıkıntı yaratmamış.Olmazsa monitörü de değiştireceğiz.

bu 7850 en çok monitör üreticilerin işine yaradı zaten

Sizde de aynı sıkıntı var galiba.

• kesinlikle yapar dalgalanma. çünkü ekran kartları artık hdmi ve dvi çıkışına göre yapılıyor daha kaliteli olduğu için, buda vga nın ayarı ile uyuşmuyor. yeni monitor şart eninde sonunda değişecek o monitör ben aldım kurtuldum
  • Powercolor 7850 PCS+ kullanıyorum benide ekleyin

ilk overclock ve test sonucu

• Ben de 7850 almayı düşünüyorum. Kartı DVI girişli bir monitörde kullanacağım. Bu VGA girişi problemi dışında yaygın bir sorun var mı?
  • Arkadaşlar bu PowerColor HD7870 PCS+ Kutusu içerisinde VGA dönüştürücü kablo varmı yoksa biz mi alacağız?

Benim monitörüm VGA acaba direk takabilirmiyim yoksa VGA dönüştürücüsümü lazım?

"ALINTI " olarak cevaplarsanız süper olur
  • Arkadaşlar powercolor un 7870 pcs+ modelini almayı düşünüyorum sizce doğru bir karar vermiş olurmuyum birde vga girişli monitörüm herhangi bir sıkıntı yaratırmı saygılar.
  • vga girişli monitor samsung syncmaster 943nwx pwclr 7870pcs+
    çözünürlüğü 1920*1080 getirdim ama o otomatik monitorun gösterebileceği çözünürlüğe düşürdü sonuç.
    hızaşırtmasız

monitorun normal çözünürlüğü ile
    hızaşırtmasız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrking -- 16 Aralık 2012; 18:09:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alihan59

Arkadaşlar bu PowerColor HD7870 PCS+ Kutusu içerisinde VGA dönüştürücü kablo varmı yoksa biz mi alacağız?

Benim monitörüm VGA acaba direk takabilirmiyim yoksa VGA dönüştürücüsümü lazım?

"ALINTI " olarak cevaplarsanız süper olur

PowerColor HD7870 PCS+ Kutusu içerisinde VGA dönüştürücü aparat var (dvi-vga) daha önceki kablonuzu kullanabilirsiniz.
    forumda takip ediyorsanız bazı 7850 kartlarda vga sorunu varmış ben hdmi kullandığımdan herhangibir sorun yok. bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Locke

Ben de 7850 almayı düşünüyorum. Kartı DVI girişli bir monitörde kullanacağım. Bu VGA girişi problemi dışında yaygın bir sorun var mı?

Hocam bende daha önce msı 7850 kullandım o bahsettiğiniz vga problemini yaşadım ve kartı geri iade ettim benim monitörde vga girişli 7870 almayı düşünüyorum ama bu vga sorunu canımı sıkmıyor değil ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

quote:

Orijinalden alıntı: John Locke

Ben de 7850 almayı düşünüyorum. Kartı DVI girişli bir monitörde kullanacağım. Bu VGA girişi problemi dışında yaygın bir sorun var mı?

Hocam bende daha önce msı 7850 kullandım o bahsettiğiniz vga problemini yaşadım ve kartı geri iade ettim benim monitörde vga girişli 7870 almayı düşünüyorum ama bu vga sorunu canımı sıkmıyor değil ;)

Vallahi alsam mı almasam mı bilemedim
  • arkadaşlar öğrenme amaçlı soruyorum hd 7850 alırsam benim imzadaki sisteme ekleyebilirmiyim cf olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oondun

arkadaşlar öğrenme amaçlı soruyorum hd 7850 alırsam benim imzadaki sisteme ekleyebilirmiyim cf olarak ?

6 serisi bir kart kullanıyorsun. Sisteminde bunu yapman imkansız. Birbirininden farklı mimariler. Ama 6 serisi bir kartla mümkün olur dediğin. Senin için en iyisi onu satıp 7 serisi güzel bir kart almak olur...
  • far cry 3 için en akıcı ayarları verebilecek varmı arkadaşlar?
    sistem:
    ANAKART :ASROCK 990FX EXTREME 3
    İŞLEMCİ :AMD FX 6100
    İŞLEMCİ SOĞUTUCU:COOLER MASTER HYPER 212 EVO
    RAM :Geil Enhance Corsa 8GB(4GBX2) 1600MHz CL9
    EKRAN KARTI :SAPPHIRE 2GB 7850 256 BIT OC.
    hdD :SEAGATE 7200 RPM 500 GB
    SSD :TEAM EXTREME 120 GB
    KASA :COOLER MASTER HAF X 942 FULL TOWER
    GÜÇ KAYNAĞI :THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS 530W
  • Bütün ayarlar ultra 1080p msaa 4x 50 fps nin altına düşüyorsa ekran kartına yorma boşuna ben sabit 55 fps ile oynuyorum, geriye tek işlemcinin sorun yaratma şıkkı kalır, bu ayarlarda bi dene bakalım ne olacak.

edit: zaten aldığın ram lar 1600 mhz ama anakartın 1333 e kadar destekliyor gibi gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monster1912 -- 17 Aralık 2012; 16:47:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_power

quote:

Orijinalden alıntı: oondun

arkadaşlar öğrenme amaçlı soruyorum hd 7850 alırsam benim imzadaki sisteme ekleyebilirmiyim cf olarak ?

6 serisi bir kart kullanıyorsun. Sisteminde bunu yapman imkansız. Birbirininden farklı mimariler. Ama 6 serisi bir kartla mümkün olur dediğin. Senin için en iyisi onu satıp 7 serisi güzel bir kart almak olur...

O işlemci ile 6870 - 7850 - 7950 takmışsın cf yapmışsın zaten bi değişikilik olmayacak, şuanki kullandağın 6870 gayet iyi bi kart bence şimdilik sadece işlemcini güncelle, sonra 7850 yada 7870 alırsın yada 8800 serisini beklersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: monster99

Bütün ayarlar ultra 1080p msaa 4x 50 fps nin altına düşüyorsa ekran kartına yorma boşuna ben sabit 55 fps ile oynuyorum, geriye tek işlemcinin sorun yaratma şıkkı kalır, bu ayarlarda bi dene bakalım ne olacak.

edit: zaten aldığın ram lar 1600 mhz ama anakartın 1333 e kadar destekliyor gibi gördüm

hocam anakart 2100 ram e kadar destekliyor.o konuda sıkıntı yok,deneyip dönerim,ilgin için sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenimsi

quote:

Orijinalden alıntı: monster99

Bütün ayarlar ultra 1080p msaa 4x 50 fps nin altına düşüyorsa ekran kartına yorma boşuna ben sabit 55 fps ile oynuyorum, geriye tek işlemcinin sorun yaratma şıkkı kalır, bu ayarlarda bi dene bakalım ne olacak.

hocam anakart 2100 ram e kadar destekliyor.o konuda sıkıntı yok,deneyip dönerim,ilgin için sağol

hocam fps ara ara çok düşüyor.video settings te bir yığın grafik ayarı var,bana sizdeki ayarların tam listesini verebilirmisiniz?
  • arkadaşlar merhaba.
    bende dün vatandan sapphire 7850 oc 2 gb aldım.
    işlemci x6 1090t
    ram 4 gb..Sürücüsü sürümü 12.11 beta 11.
    Bf3 mp oynarken kaplama sorunları yaşıyorum.Kaplamalar bir bazen sıyah oluyor bazen gidip gidip geliyor bazen ise gayet iyi.
    Sebebi nedir sizce?
    Birde kutunun içinden çıkan 6 pin girişi yerine güç kaynağından gelen 6 pin girişini direkt taksam karta sorun yapar mı?
    Bu kaplama sorunu nedendir arkadaşlar?
    Siz hangi sürücüyü kullanıyosunuz?
    Monitörüm vga çıkışlı ama dvi adaptörü ile dvı bağlıyorum kartı.
    Çok hafiften de bir dalgalanma mevcut ama dikkatlı bakmadıkca gözükmuyor.
    Sizce ne yapmayalıyım?Siz hangı surucuyu kullanıyosunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lebbeyk_ -- 17 Aralık 2012; 19:01:13 >
  • Hangi 7870'i tavsiye edersiniz? Birde amd fx 6100 işlemci bu kart için yeterli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raven

Hangi 7870'i tavsiye edersiniz? Birde amd fx 6100 işlemci bu kart için yeterli mi?

imkanin varsa msi hawk 7870'i al islemcinde yeterli
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.