Şimdi Ara

Nikon, yeni aynasız kamerası 1 J2'nin tanıtımını gerçekleştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Dijital görüntüleme alanının öncü isimlerinden Nikon, yeni aynasız ve değiştirilebilir objektifli kamerası 1 J2'nin tanıtımını bugün itibarıyla gerçekleştirdi.

106 mm x 61 mm x 29.8 mm ebatlarında ve lityum iyon batarya, hafıza kartı dahil 277 gram ağırlığında tasarlanan Nikon 1 J2, 10.1 megapiksel çözünürlüğünde 1-inç CMOS sensöre, CX bayonetli objektif desteğine ve Expeed 3 görüntü işlemcisine ev sahipliği yapıyor. 

1920 x 1080 piksel (60, 30 FPS), 1280 x 720 piksel (60 FPS), 640 x 240 piksel (400 FPS) ve 320 x 120 piksel (1200 FPS) video kaydı yapabilen Nikon 1 J2'de ISO değeri 100-3200 arasında (6400 maksimum), enstantane hızı ise 30 sn - 1/16.000 sn arasında ayarlanabiliyor.

3.0-inç boyutunda - 921.000 piksel çözünürlüğünde TFT-LCD ekrana, görüntü aktarımı için HDMI portuna ve SD / SDHC / SDXC hafıza kartı desteğine yer verilen Nikon 1 J2'nin, en dikkat çekici özelliklerinden birisi akıllı fotoğraf seçim modu. Bu mod devredeyken kamera seri şekilde 20 tane fotoğraf çekiyor ve çekilen fotoğraflardan 15 tanesi kamera tarafından eleniyor. Daha sonra geriye kalan 5 fotoğraftan en başarılı olanı seçiliyor.

Nikon 1 J2'nin 10-30 mm f/3.5-5.6 VR kit objektifle beraber siyah, beyaz, gri, pembe, kırmızı renk seçenekleriyle 549.95$'dan satılması bekleniyor. 1 Nikkor 11 - 27.5 mm f/3.5-5.6 objektifin fiyatının 189.95$, 40 metre derinlikte fotoğraf çekimine olanak tanıyan su altı kılıfının fiyatının ise 749.99$ olacağı tahmin ediliyor. Kamera ve ekipmanlar önümüzdeki ay boy gösterecek.

• aynasız kamera ne oluyo ya

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

aynasız kamera ne oluyo ya

bende bunu sorucaktım diğer kameralarda aynamı vardı ? ayna ne aynası anlamadım açıklayın lütfen

• Sonuçlar tatminkar olursa housingle bakabilirim valla, SLR sisteme housing biraz koyuyo bütçeye
  • aynasiz diye bu kameralari polisler kullandiklari icin diyorlar sanirim:s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slr makinelerde ayna var

• aynasız kamera vizör olmayan makineler heralde bildiğim bu

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

aynasiz diye bu kameralari polisler kullandiklari icin diyorlar sanirim:s

• evet.
    Genellikle polisiye amaçla kullanıldıkları için öyle deniyor.
    O yüzden bu haber DH üyelerinden polis olmayanlar için bir şey ifade etmiyor.
    Siviller dışarı, ticari bekleme yapma orada...

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

quote:

Orijinalden alıntı: talerkaynasız kamera ne oluyo ya
    bende bunu sorucaktım diğer kameralarda aynamı vardı ? ayna ne aynası anlamadım açıklayın lütfen

Neden bir teknoloji sitesinde yapılan fotoğraf makinesi incelemesinin çok fazla şey ifade etmeyeceğinin en güzel örneği. Hedef kitle yanlış. Bence fotoğraf bölümünden yardım alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: suluuguru

evet.
    Genellikle polisiye amaçla kullanıldıkları için öyle deniyor.
    O yüzden bu haber DH üyelerinden polis olmayanlar için bir şey ifade etmiyor.
    Siviller dışarı, ticari bekleme yapma orada...

• quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Sonuçlar tatminkar olursa housingle bakabilirim valla, SLR sisteme housing biraz koyuyo bütçeye

750$, 40metre. Uzerine bir de 550$ makineyi koy oldu 1300$. DSLR sistemlere gore hala cook daha ucuz tabi.
  • aynasız makinelerde normal DSLR makinelerde objektiften gelen ışıgı ve görüntüyü imaj işlemcisine ( sensör) aktaran mekanik sisteme denilmekte.bu makinelerin DSLR makinelerden en büyük farkı bu kismidir ( micro four thirds segmenti diyede gecer )

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

aynasız makinelerde normal DSLR makinelerde objektiften gelen ışıgı ve görüntüyü imaj işlemcisine ( sensör) aktaran mekanik sisteme denilmekte.bu makinelerin DSLR makinelerden en büyük farkı bu kismidir ( micro four thirds segmenti diyede gecer )

m4/3 sistemi de aynasiz ama aynasizlara " micro four thirds segmenti " denmez. Sony NEX var, Samsung NX var, Canon EOS M var, Nikon 1 var, Panasonic ve Olympus m4/3 var, Pentax Q ve K-01 var. Bunlarin hepsi aynasiz sistemler. Mikro 4/3 sistem ilk aynasiz oldugu icin kavramlar karisiyor, bazilari her aynasiza m4/3 diyor.
  • Ben nedense bir türlü ısınamadım bu kompak tarzı makinelere. Hala DSLR'ler daha çekici geliyor.
  • Bu sınıfta Canon EOS M daha cazip görünüyor. Bu bana kaba geliyor. Sony'nin de 1300TL'ye bir cihazı vardı o da alternatif olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.