Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNEMİN PERVANESİ DÖNMÜYOR. YETKİLİ SERVİS BENİ OYALIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
56.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar. biraz uzun falan olursa tam anlamıyla yardımcı olmanız için sonuna kadar okumanızı rica edeceğim. biraz küstahlık olacak ama neyse konumuza dönelim. geçen bulaşık makinemin pervanesinin dönmediğini fark ettim. yetkili servis çağırdım pervaneler tıkalı o yüzden dönmüyor dediler yeni pervane taktılar ve 30 tl aldılar. lakin pervane yine dönmüyor yine geldiler yine aynı şey halbuki yeni pervane yine bir 30 tl aldılar şu an yine aynı şeyi yapacak oluyorlar ve ben bundan sonra para vermeyeceğimi söyledim. bende oturup düşündüm biraz tıkalı olmasıyla dönmesinin ne alakası var bunu döndüren ayrı bir motor vardır o sorunludur dedim kendi kendime peki sizce bunun sorunu ne olabilir. bir de artık yeni bir bulaşık makinesi almak istiyorum çok pahalı olmayan arçelik beko olmasın bocsh siemens bulaşık makinesi tavsiye edebilir misiniz? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

• up
  • Bulaşık makineniz kaç yıllık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Bulaşık makineniz kaç yıllık.

13 yıllık
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrul6733

quote:

13 yıllık

bulaşık makinesinin pervanesini donduren motor degıl tazyikli sudur. Servisin dediği doğru, eğer tıkalıysa dönmezler fakat birkere değiştiyse ve halen dönmüyorsa tıkanıklık pervanede değil kanaldadır diye düşünüyorum. su yeteri kadar tazyikli gelmiyordur. Belki makineye su girişi sağlayan hortumda bir ezilme olmuş olabilir, onda sorun yoksa makine içndeki kanallara bakmak lazım. siz servisi çağırıp bu açıdan yönlendirin, tabi servis daha iyi bilir. Ama size gelen servis biraz çakal gibi geldi bana. Hangi marka bilmiyorum ama müşteri hizmetlerini arayıp hem makinenin durumunu hemde servisin yaptığını anlatın derim. 3 gün önce benim çamaşır makinesi bozuldu, 1 saat 47 dakka ya gelip orda takılıyordu program hiç bitmiyordu, ne yaptıysak olmadı. arçeliğin müşteri hizmetlerini aradım servis yazdırmak için fakat telefonda sorunu nasıl çözeceğimi anlattılar. Beyni sıfırladık düzeldi. sizide bu şekilde belki yönlendirebilirler o yüzden anlattım. Son olarak o makınenın omru bence coktan dolmuş en ıyısı yenısını alın derım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neofobic -- 9 Ağustos 2012; 19:06:14 >

• ewt kanallar tikali olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neofobic

quote:

quote:

13 yıllık

bulaşık makinesinin pervanesini donduren motor degıl tazyikli sudur. Servisin dediği doğru, eğer tıkalıysa dönmezler fakat birkere değiştiyse ve halen dönmüyorsa tıkanıklık pervanede değil kanaldadır diye düşünüyorum. su yeteri kadar tazyikli gelmiyordur. Belki makineye su girişi sağlayan hortumda bir ezilme olmuş olabilir, onda sorun yoksa makine içndeki kanallara bakmak lazım. siz servisi çağırıp bu açıdan yönlendirin, tabi servis daha iyi bilir. Ama size gelen servis biraz çakal gibi geldi bana. Hangi marka bilmiyorum ama müşteri hizmetlerini arayıp hem makinenin durumunu hemde servisin yaptığını anlatın derim. 3 gün önce benim çamaşır makinesi bozuldu, 1 saat 47 dakka ya gelip orda takılıyordu program hiç bitmiyordu, ne yaptıysak olmadı. arçeliğin müşteri hizmetlerini aradım servis yazdırmak için fakat telefonda sorunu nasıl çözeceğimi anlattılar. Beyni sıfırladık düzeldi. sizide bu şekilde belki yönlendirebilirler o yüzden anlattım. Son olarak o makınenın omru bence coktan dolmuş en ıyısı yenısını alın derım.

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

ewt kanallar tikali olabilir

ikinize de çok teşekkürler. peki bana 600 tl 1000 tl arası mümkünse siemens ya da bosch bulaşık makinesi tavsiyesinde bulunuabilir misiniz? bir de makinenin bir sorunu da hiç iyi yıkamıyor acaba bu pervane dönmediği için olabilir mi ?

• arkadaşlarında dediği gibi motordan değil suyun çıktığı kanalı tıkayan birşey vardır niye bosch siemens istediğinizide anlamış değilim zaten
  • quote:

quote:

quote:

quote:

13 yıllık

quote:

ikinize de çok teşekkürler. peki bana 600 tl 1000 tl arası mümkünse siemens ya da bosch bulaşık makinesi tavsiyesinde bulunuabilir misiniz? bir de makinenin bir sorunu da hiç iyi yıkamıyor acaba bu pervane dönmediği için olabilir mi ?

Bosch siemens e yüksek para vereceğinize muadil parçaları birebir aynıolan 6 programlı profilonun en yeni BM sini öneririm size bm6284..Bende inoxu var gayet memnunum hiç sorunsuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

arkadaşlarında dediği gibi motordan değil suyun çıktığı kanalı tıkayan birşey vardır niye bosch siemens istediğinizide anlamış değilim zaten

quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

quote:

quote:

quote:

quote:

13 yıllık

quote:

Bosch siemens e yüksek para vereceğinize muadil parçaları birebir aynıolan 6 programlı profilonun en yeni BM sini öneririm size bm6284..Bende inoxu var gayet memnunum hiç sorunsuz..
    bocsh ya da siemens istememin sebebi iyi markalar olmasından dolayı arçelik ya da bekodaki durumu bilemeyeceğim ama beyaz eşya da bir alman markası ayrı oluyor. profilo da onlarla aynı şirketten onu da yazmayı unutmuşum. anne annemin alman malı bir çamaşır makinesi vardı otuz küsür sene kullandı daha yeni çamaşır makinesini alalı 1 2 sene olmuştur. peki o bm6284'ün fiyatı ne kadar hocam ?

• bosch siemens te kurutma sorunu vardır profiloda öyle bunu göze alarak ürünü seçin
  • Erzurumdayım buranın suyu nasıl bilmem ama prilde kullandım finiş de kullandım parlatıcı ayarım minimumdadır..Tuzu var makineninde bugüne kadar hiç öyle problemle karşılaşmadım...Taban vs komple çelik gizli ısıtıcılı.O paraya alacağın bosch siemenslerin taban plastik olur deterjan hazneside farklı oluyor incelemiştim.Bendeki hazne sistemi bosch ile siemensin üst serilerinde olan sistem..Ses olayıda iyi makinenin..Ben 2 sene önce 970 e kargo dahil internetten almıştım akakce den gir bak en ucuz nereyse orayı önce ara ellerinde varmı sonra direk al..900 ü geçeceğini sanmam..
  • quote:

bosch siemens te kurutma sorunu vardır profiloda öyle bunu göze alarak ürünü seçin

kurutma sorunu derken tam olarak açklayabilir misiniz. bir de bu sorun çok önemli midir. peki bosch siemens profiloya alternatif hangi markaları öneririrsiniz ?
  • quote:

Erzurumdayım buranın suyu nasıl bilmem ama prilde kullandım finiş de kullandım parlatıcı ayarım minimumdadır..Tuzu var makineninde bugüne kadar hiç öyle problemle karşılaşmadım...Taban vs komple çelik gizli ısıtıcılı.O paraya alacağın bosch siemenslerin taban plastik olur deterjan hazneside farklı oluyor incelemiştim.Bendeki hazne sistemi bosch ile siemensin üst serilerinde olan sistem..Ses olayıda iyi makinenin..Ben 2 sene önce 970 e kargo dahil internetten almıştım akakce den gir bak en ucuz nereyse orayı önce ara ellerinde varmı sonra direk al..900 ü geçeceğini sanmam..

akakçeden baktım en ucuz 985 lira peki böyle biraz daha ucuz önerebileceğiniz iyi bir makine varmı. almışken iyisi olsun bu mu olsun yoksa ?
  • quote:

quote:

bosch siemens te kurutma sorunu vardır profiloda öyle bunu göze alarak ürünü seçin

kurutma sorunu derken tam olarak açklayabilir misiniz. bir de bu sorun çok önemli midir. peki bosch siemens profiloya alternatif hangi markaları öneririrsiniz ?

bulaşıklar ıslak çıkar verim alamassınız ama yıkamasına lafım yok yanlış kullanımlarda canına okur bulaşıklarında kullanmayı bilirsen sorun olmaz enerji tüketimini düşürdükçe yıkama ve kurutma performansı düşmekte marka farketmez ariston hariç a sınıfı olsun bol su harcayan makine bulun kıtlıktançıkmış birmakinenin sağlıklı olcağını düşünmüyorum

• valla o konu doğru gibi geliyor ama ne bileyim işte.Eko modda dahi çok iyi sonuç veriyor makine..Bende isterim 30 lt su harcasın.Zaten 7 tl su faturası geliyor.Bende çm ile bm nin bol suda yıkaması taraftarıyım..varsın 7 değilde 10 gelsin.
  • quote:

valla o konu doğru gibi geliyor ama ne bileyim işte.Eko modda dahi çok iyi sonuç veriyor makine..Bende isterim 30 lt su harcasın.Zaten 7 tl su faturası geliyor.Bende çm ile bm nin bol suda yıkaması taraftarıyım..varsın 7 değilde 10 gelsin.

yıkamaya yıkarlar ama ne kadar iyi durularlar orası düşündürür yıkama boyunca 7 lt su harcayan makine
  • quote:

quote:

valla o konu doğru gibi geliyor ama ne bileyim işte.Eko modda dahi çok iyi sonuç veriyor makine..Bende isterim 30 lt su harcasın.Zaten 7 tl su faturası geliyor.Bende çm ile bm nin bol suda yıkaması taraftarıyım..varsın 7 değilde 10 gelsin.

yıkamaya yıkarlar ama ne kadar iyi durularlar orası düşündürür yıkama boyunca 7 lt su harcayan makine

7 değil eko programda 12 lt su harcıyor.Ah 20 harcasaydı ne vardı şöyle bidaha üstünden geçseydi..

• quote:

quote:

quote:

7 değil eko programda 12 lt su harcıyor.Ah 20 harcasaydı ne vardı şöyle bidaha üstünden geçseydi..

benimkide 14 lt yıkıyor ah o eski leydimi özledim foş foş yıkardı

• ya ne bileyim bosch siemens profilo bunlar kendini kanıtlamış markalar iyi markalar alman malı kurutmaları çok mu kötü. peki arçelik de en az onlar kadar sağlam mıdır ya da vestel felan. bir de bu üç markadan tavsiye edin dememin sebebi malum bizim buradaki arçelik servisi kötü o yüzden :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.