Şimdi Ara

Windows 8'li Lenovo ThinkPad Tablet 2 resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 8'li Lenovo ThinkPad Tablet 2 resmiyet kazandı

Windows 8 işletim sisteminin piyasaya çıkışı için geri sayım devam ederken, sisteme eşlik edecek tablet ürünleri de boy göstermeye başladı. Bunlardan birisi Lenovo'nun ThinkPad Tablet 2 modeli.

Lenovo'nun ThinkPad serisine ait olan yeni tableti Computex 2012 fuarında ilk kez kendini göstermişti. Bugün detayları da resmi olarak açıklandı.

10.1 inçlik IPS ekrana sahip tablet modelinde 1366 x 768 piksellik çözünürlüğe yer verilmiş. İşlemci olarak ise Intel Atom serisinden yana tercih kullanılmış. 8MP arka/2MP ön kamera, 10 saat kullanım süresi, 3G, WiFi, Windows 8 Pro işletim sistemi, 9.8mm kalınlık, 600gr ağırlık, opsiyonel klavye, USB portları, HDMI çıkışı, LTE versiyonu açıklanan diğer özellikleri.

Lenovo kesin fiyat vermemekle birlikte tableti Windows 8 çıkışı ile birlikte piyasaya süreceğini belirtiyor.

• Atom işlemcili tablet oyhşş iyiymiş
  • Ayıp diye bişey var. Madem Adom işlemci kullandın o zaman ThinkPad serisine koyma tableti. 1.4 motorlu 60 beygir Ferrari çıktı demekle ne farkı var bunun.

• ohşşşşşşşşşşşşşşş atom işlemci ohşşşşşşşşşşşşşşşşşş

• atom karınca

• 8 mp kamera koycana süzgün bir işlemci koysaymış alınırmış

• bencede kasmayıp pentium 233 işlemcide olurmuş aslında :D
  • atom işlemci:) oldu teşekkürler :)

• belki f/p kategorisinde olacak ürün. bekleyip fiyatını görmekte yarar var.
  • Aslında Lenovo'nun burdaki amacı çift çekirdekli atom işlemci kullanarak direkt olarak Windows RT tabletleri hedef almış.Zaten kendileri de belirtiyo tablet ama Windows RT gibi sınırlı değil Pro bir windows 8 diye.Burda amaç windows 8 proyla bütün programları çalıştırmak ve daha çok tablete özel geliştirilen oyunları oynamak.Yani Windows 8 Pro lu RT tabletler gibi tam ortada bi sınıf oluşturup ordan satış gerçekleştirmek istemiş

• quote:

Orijinalden alıntı: kepenk

belki f/p kategorisinde olacak ürün. bekleyip fiyatını görmekte yarar var.

Bir daha düşün :)http://www.donanimhaber.com/tablet-pc/haberleri/Lenovonun-Android-40-iCS-isletim-sistemli-tableti-ideaPad-A1107-ortaya-cikti.htm

• Atom işlemci
  • Bu atam işlemciler benim 6 yıl önceki p4 işlemcimden daha güçsüz bir işlemci.Zamanında intel celeron serileriyle epey bir milletin başını ağrıtmıştı şimdi atomla aynı işi yapıyor.Ucuz satılıyor diye milletin asabını bozmaya da gerek yok.Bari i3 koysaydın olmadı amd işlemci tercih edip grafik yönünden de daha iyi bir çözüm sunardın.

• Bimde 280 liraya satıldığı zaman alırız inşallah
  • ayıplan tablet yapıcam diye taplet çıkarılırmı insan biraz özenirde yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sticer12

ayıplan tablet yapıcam diye taplet çıkarılırmı insan biraz özenirde yapar

Bu urun anca kurumsalda ihalelerle devlete satılır ...
  • Mukemmel bir markanin, mukemmel bir isletim sistemli, mukemmel ozelikli, mukemmel tasarimli tableti. Gelsin satacagim su lanet androidli, lanet motorola tabletimi. Daha ICS gelmedi. Eski versiyonuna geldi buna gelmedi ayiptir yaw.

• ben kazandaımm hatta iphone ama tablette bu siteeden isteyen baksın hiç bir şey deme ümraniyeye git orda pamidor bedava jhatta şuan hiç bozulmadıı 7 yıldır kullanıyorum :)

• Atom işlemci derken clover trail işlemci. Yeni versiyon ve en önemlisi çift çekirdekli. Bence lenovo tercihini iyi yapmış. Çünkü hem intel mimari (yani desktop uygulamalarını da çalıştıracak) ve hem de tablete çok uygun bir seçim. Ivy bridge makineler elbette daha hızlı çalışacaklar, fakat tablet ortamında ısınan bir makineyi, havalandırma delikleri olan, kalın, ağır ve en önemlisi şarjı 5 saat vb giden bir makineyi almak mantıklı olur mu ? İhtiyaca göre düşünülebilir. Clover Trail işlemcide ise ince, hafif (örneğin bu makinede 600 gr dan düşük bir ağırlık var, mükemmel bir ağırlık bence), ısınmayan ve 10 saat şarjı giden bir makineyi düşünün. Ayrıca dediğim gibi desktop uygulamalarını da çalıştıracak. RT versiyon makineler gibi olamayacak. Şu an ivy tablet Windows 8 'den yazıyorum, ama lenovo thinkpad 2 ve benzeri donanımlar benim radarımda olan makineler

• Atom işlemci derken clover trail işlemci. Yeni versiyon ve en önemlisi çift çekirdekli. Bence lenovo tercihini iyi yapmış. Çünkü hem intel mimari (yani desktop uygulamalarını da çalıştıracak) ve hem de tablete çok uygun bir seçim. Ivy bridge makineler elbette daha hızlı çalışacaklar, fakat tablet ortamında ısınan bir makineyi, havalandırma delikleri olan, kalın, ağır ve en önemlisi şarjı 5 saat vb giden bir makineyi almak mantıklı olur mu ? İhtiyaca göre düşünülebilir. Clover Trail işlemcide ise ince, hafif (örneğin bu makinede 600 gr dan düşük bir ağırlık var, mükemmel bir ağırlık bence), ısınmayan ve 10 saat şarjı giden bir makineyi düşünün. Ayrıca dediğim gibi desktop uygulamalarını da çalıştıracak. RT versiyon makineler gibi olamayacak. Şu an ivy tablet Windows 8 'den yazıyorum, ama lenovo thinkpad 2 ve benzeri donanımlar benim radarımda olan makineler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.