Şimdi Ara

FLASH ( Karakter ana başlığı )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
11.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, yaşayan en hızlı varlık olan ( Marvel DC farketmez ) FLASH hakkında biraz bilgi paylaşmak istedim.

Marvel da da DC de de en hızlı varlık FLASH tir. Farklı FLASH ler olmuştur. Wally West ten bahsedeceksek normal hayatında polis memurudur. Diğer FLASH BARRY ALLEN dır ve en hızlı FLASH tır. Wally West ten bile hızlıdır.

Superman den bile hızlıdır. Ayrıca Superman in aksine hızını istediği gibi çevreye zarar vermeden kullanmasına yarayan bir enerji alanı vardır.

Zamanda sıçramalar yapabilir.

Yani mesela bir örnek vereyim bir keresinde bir şekilde o zaman diliminde kaçmasının imkansız olduğu bir cisim tarafından takip ediliyordu yani eninde sonunda durduğu gibi ölecekti sanırım.

Bundan kurtulmak için kendi varlığı için zamanı 3 4 saniye ileriye sardı hızıyla ve kendi gerçekliğini 3 4 saniye değiştirdiği için cisim onun varlığını bulamadı daha sonra.

Hızını başkalarına da onları tutarak etki ettirebiliyor yine.

Nükleer bir patlamayla 1 saniye sonra yokolacak bir yerdeki yüzbinlerce insanı patlamanın etki alanı dışına mikro saliseler içerisnde taşıyabilir mesela.

Hatta zamanı kendisi için durdurabilir.

Zamanda sıçramalar yapabilir, titreşerek faz haline geçebilir hiç bir nesne enerji o haldeyken zarar veremez, çok çok hızlı refleksleri vardır, kendisinden sonra ki en hızlı varlık olan ( hem hız hem refleks olarak ) Superman çok zor farkeder takip eder FLASH ı.

Başkaları farkına bile varamaz.

100.000 kişilik silahlı bir orduyu ne olduklarını bile anlamadan silahsızlandırabilir mesela, zaman duruyor adam için çünkü.

Malum hız bariyerleri var onunla anlatayım ;

Sırasıyla Ses, Işık, Zaman, Boyutsal ve son olarak ta SPEED FORCE bariyeri var.

Superman mesela ses bariyerini ışık bariyerini rahatlıkla aşabilir. Zaman bariyerini de aşar, ( zaman bizim algıladığımızın dışında uzay zaman düzleminde fiziki bir kavramdır ölçüdür, hacim, kütle gibi ) boyutsal bariyeri de aşar.

Boyutsal ( Dimensional ) bariyeri Silver Surfer da aşar mesela, evrenin bir yerinden diğerine çok hızlı yolculuk eder böylece.

Fakat ne Silver Surfer ne Superman Speed Force bariyerini aşamazlar.

Barry Allen Superman in Speed Force bariyerini aşabilecek kapasitede olduğunu düşünür ancak.

Flash işte tüm bu sürat hız bariyerlerinin de kaynağı olan tüm FLASH ve benzeri SPEEDSTER ların güç kaynağı olan SPEED FORCE a da hükmeder onu da aşar.

Wally West gücünü direk olarak Speed Force dan alır ve gücünden ayrı düşürülemez diğer Flash lar gibi.

Wally Speed Force a çekilmiş ve kendi iradesiyle çıkabilmiştir.

Barry Allen Speed Force a girip çıkabilir. BArry Wally den hızlı olan tek kişidir.

Flash ler ve yakınları sonsuz gençliğe sahip ölümsüz kişilerdir. Kendileri ve eşleri bu sebepten yaşlanmaz. Speed Force güç kaynaklarından aldıkları gücün bir eseridir bu, yani ölümsüzdürler bir anlamda.

Aynı şekilde yaşayan bir enerji kütlesi olması sebebiyle de Superman de teorik olarak ölümsüzdür.

Yani yaşlanarak ölme gibi durumları yoktur.

Bu anlamda THOR dan da babası ODİN den de ZEUS tanda daha ölümsüzdürler yani.

Speed Force enerjisini kullanarak enerji inşaa ları ( construct ) oluşturabilir, Flash kostümü böyledir mesela enerji den oluşan bir katı maddedir.

Etrafına enerji duvarları örebilir.

Hızını objelere yada başka insanlara aktarabilir, mesela Superman e aktarıp aynı hızda hareket etmelerini sağlayabilir.

Ayrıca bir başka cisme insana molküler enerji vererek moleküler hareket hızını arttırabilir.

Herkesten ve herşeyden HIZ çalabilir.

Mesela Superman ın hızını çalarak onu heykel gibi bırakabilir. Bir keresinde tüm bir gezegenin ve içinde yaşayan herkesin hızını momentumunu çalmıştır. Bu şekilde her şey ama herşey hareketsiz kalmıştır. Gezegen yörüngesel ve kendi ekseni etrafında ki döngüsünü bile yapmayı bırakmıştır.

Sadece kendisi gibi Speed Force kaynağını kullananlardan hız çalamaz ve diğer Flash olan ve kendisiniden daha hızlı olan SPEED FORCE un kendisi konumunda ki BARRY ALLEN dan hız çalamaz.

Speed Force Aura sayesinde hız yaparken zarar görmez darbelerden etkilenmez, yaralanmaz, etrafındaki lere de geçirebilir bunu. Ayrıca hızın etkilerinden etkilenmez ve dış dünyaya da etki etmez.

Wally West düşünce hızından çok daha hızlı hareket eder koşar.

Wally nin hızının bilinen bir sınırı yoktur, İstediği kadar sürat yapabilir.

Hatta o kadar hızlıdır ki ışık hızında atılan bir yumruk ona hiç kımıldamayan havada asılı kalan bir el gibi görünür.

Bu bakımdan Superman den çok daha hızlıdır denebilir.

Barry Allen orijinal Flash olmamakla birlikte Wally den az da olsa hızlı olduğu kabul edilir. Her türlü zeminde koşabilir, gökdelenlere tırmanıp inebilir.

Uzayda desteksiz yaşayabilir Speed Force sayesinde.

Bir keresinde bir yarışta evrenin başlangıcına Big Bang e gitmiştir zaman içerisinde koşarak.

1 pico saniyede ( bu nasıl bir zaman dilimiyse artık ) 500. 000 bin insanın yüzünü tek bir ifade için ( birini arıyor yani ) tarayabilir koşarak. Bunu yapmış manyak yani.

Hmm bu arada o nükleer bomba patlamış... Patlayan nükleer bombadan 500.000 insanı 100 pico saniyede 35 mil öteye taşıyarak kurtarmışlığı var arkadaşın.

Her yerde aynı anda olacak kadar hızlı hareket etmiş, 500.000 bin insana 500.000 flash gibi hemde çoktan Nükleer patlama olduğunda yapmış bunu.

HAtta ölümden bile kaçmış, evrenin ve zamanın sonuna kadar oradan da bir sonra ki big bang e ve yeni evrene kadar kaçıp atlatmış ölümü, yuh bu yuh !

Kendi vücudu güçleri ve SPEED FORCE üzerinde ki hakimiyeti kusursuzdur.

Tüm vücudunu sonsuz bir kütleye çevirip '' İNFİNİTY MASS PUNCH '' özelliğini kullanabilir.

O kadar süratli bir yumruk atar ki, ( normalde ışık hızına ulaşan ve onu aşan cisimlerin kütleleri olamaz, ama FLASH ın Speed Force hakimiyeti bu kuralları isterse saf dışı bırakır ve sürati arttıkça kütlesini de sonsuzluk boyutunda arttırabilir ) ve öyle yoğun bir kütleye sahiptir ki Superman i bile tek yumrukta bayıltabilir.

Beyaz cüce bir yıldızdan daha büyük bir enerjiye güce sahiptir '' İnfinity Mass Punch ''

Zamanda istediği gibi yolculuk edebilir, bu konuda Barry den üstündür, aynen HULK yada Wolverine gibi hızla iyileşir hatta onlardan daha hızlı bir iyileşme gücü vardır, yaraları an içinde iyileşir. Tabii bu hız halinde SPEED FORCE u kullanırken olur.

Şu müthiş bak, FAZ halini aldığında ( koşmasına gerek yok ) yani vücudunda ki molekülleri istediği gibi kontrol ettiğinde isterse her cismin içinden geçebilir, ayrıca yine eğer isterse kendine hiç zarar vermeden içine girdiği cismi insanı canlıyı moleküler seviyede bozarak patlamasına sebep olabilir !

Bu arada Flash ın hızı koşmakla da alakalı değildir, kendi moleküllerini enerjisini SPEED FORCE la istediği gibi yönlendirmesiyle alakalıdır.

Özetle uçabilir ama koşmayı çok sevdiğinden bunu tercih eder, bu arada koşmak için bir yere de ihtiyacı yoktur.

Yani havada koşabilir, hatta uzayda koşar, özetle, gidemeyeceği sürat yapamayacağı hiç bir yer yoktur, uzay boşluğunda da SPEED FORCE onu korur.

Bir saniyede bir tek yada pek çok düşmanına milyonlarca kez saldırabilir yumruk atabilir.

Zaman algısının üzerindeki hakimiyeti öyle güçlüdür ki 1 saniye ona milyarlarca yıl gibi gelebilir isterse.

Hatta tüm evreni akışını durdurabilir kendi zaman algısı içinde.

Bu durumda gerçekte zaman durmaz ama FLASH için tam anlamıyla durur.

Bunu başarabilmek için vücudunu çok hızlı hareket ettirir.

Gerçek anlamda UZAY ZAMAN düzleminin ötesine geçebilir, uzay zamanı aşabilir ve bunu son derece rahat çok çok kısa bir zamanda başarabilir.

Özetle FLASH en güçlü kahramanlardan biridir.

Rahatlıkla en güçlülerden diyebilirsiniz.

Marvel da da DC de de hız konusunda üstüne yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urazs -- 9 Ağustos 2012; 5:41:16 >

•  FLASH ( Karakter ana başlığı )
  • Belki de ilk duyulduğunda güçsüz bir izlenim yaratıyordur ama en güçlü kahramanlardır kesinlikle. Güzel yazı olmuş dostum teşekkürler, bende ileride bir şeyler ekleyebilirim.
  • Işık hızında kütle yoktur yazmışsınız da,ışık hızına çıkan bir cismin sonsuz kütlesi olmuyor muydu?Yanlış mı hatırlıyorum?
    Ve gerçekten aşmış bir karaktermiş kendisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gabriel Van Helsing

Işık hızında kütle yoktur yazmışsınız da,ışık hızına çıkan bir cismin sonsuz kütlesi olmuyor muydu?Yanlış mı hatırlıyorum?

Dostum ışık hızına ve yukarısına çıkabilmek için faz halini almak gerekir. Yani herhangi bir miktarda kütlesi olan bir cisim ışık hızına çıkamaz.

Özetle ışık hızına çıkabilmek için '' ışık '' olmak gerekir diyebiliriz kabaca yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfendiAdam

Belki de ilk duyulduğunda güçsüz bir izlenim yaratıyordur ama en güçlü kahramanlardır kesinlikle. Güzel yazı olmuş dostum teşekkürler, bende ileride bir şeyler ekleyebilirim.

Rica ederim dostum, evet pek bilinmez ama FLASH DC nin ağır toplarından dır gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urazs

quote:

Orijinalden alıntı: Gabriel Van Helsing

Işık hızında kütle yoktur yazmışsınız da,ışık hızına çıkan bir cismin sonsuz kütlesi olmuyor muydu?Yanlış mı hatırlıyorum?

Dostum ışık hızına ve yukarısına çıkabilmek için faz halini almak gerekir. Yani herhangi bir miktarda kütlesi olan bir cisim ışık hızına çıkamaz.

Özetle ışık hızına çıkabilmek için '' ışık '' olmak gerekir diyebiliriz kabaca yani.

Anladım

• Bilgilendirme için teşekkürler.

Öğrenmek şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • helal olsun gene döktürmüşün urazs ayrıca yani ironman, spidey, batman, flash işte bi deadpool ile wolverine başlıkları açtın mı en sevdiğim kahramanların her birinin başlığı olacak sayende

flash'i harbiden pek önemsemezler ilk başlandığın ki bana oldu, ama biraz içine girince harbi harbi DCnin ağır toplarından olduğu görülür. zaten JLA'in kurucu üyelerinden. belki de önemsememe sebeplerinden birinin DC evrenindeki en dalga şeylerin neredeyse hep flash ile ilgili oluşu etkili olsa gerek ama benim en çok sevme sebeplerimden biri de bu

dediklerini en iyi özetleyecek resmi koyayım, her ne kadar fan yapımı olsa da bence tam olarak flashi anlatıyor:  FLASH ( Karakter ana başlığı )

ayrıca her ne kadar hiç comics'ini okuma fırsatı bulamamış olsam da izleyerek büyüdüm denebilir, bi zamanlar tvde verilen JLA çizgifilmlerini diyorum. ne kadar comics ile uyumlu gidiyordur bilemem ama tıpkı comics'e uyduğu bilinen avengers EMH gibi imdb vb. ortamlarda aldığı notların yüksekliği bana genelde uyumlu olduğunu düşündürtmüştür. her neyse bu videoda superman'in en azılı iki düşmanı luthor ve brainiac'ın füzyonunun tüm JLA takımını alt ettiği anda (tamam superman fanları sakin olun) flashin sahneye çıkışını görüyoruz, ne zaman izlesem tüylerimi diken diken ediyor nedense:

burada da flash'in kendi kalbinin hızını düşürerek hatta durdurarak batman'i alt edişini görüyoruz. gerçi bu da batman'in planının bi parçası ama hangi batmanin :D
    [DHTUBE=]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sigma6 -- 10 Ağustos 2012; 16:01:47 >

• Wallpaper
  • quote:

Orijinalden alıntı: sigma6

helal olsun gene döktürmüşün urazs ayrıca yani ironman, spidey, batman, flash işte bi deadpool ile wolverine başlıkları açtın mı en sevdiğim kahramanların her birinin başlığı olacak sayende

flash'i harbiden pek önemsemezler ilk başlandığın ki bana oldu, ama biraz içine girince harbi harbi DCnin ağır toplarından olduğu görülür. zaten JLA'in kurucu üyelerinden. belki de önemsememe sebeplerinden birinin DC evrenindeki en dalga şeylerin neredeyse hep flash ile ilgili oluşu etkili olsa gerek ama benim en çok sevme sebeplerimden biri de bu

dediklerini en iyi özetleyecek resmi koyayım, her ne kadar fan yapımı olsa da bence tam olarak flashi anlatıyor:  FLASH ( Karakter ana başlığı )

ayrıca her ne kadar hiç comics'ini okuma fırsatı bulamamış olsam da izleyerek büyüdüm denebilir, bi zamanlar tvde verilen JLA çizgifilmlerini diyorum. ne kadar comics ile uyumlu gidiyordur bilemem ama tıpkı comics'e uyduğu bilinen avengers EMH gibi imdb vb. ortamlarda aldığı notların yüksekliği bana genelde uyumlu olduğunu düşündürtmüştür. her neyse bu videoda superman'in en azılı iki düşmanı luthor ve brainiac'ın füzyonunun tüm JLA takımını alt ettiği anda (tamam superman fanları sakin olun) flashin sahneye çıkışını görüyoruz, ne zaman izlesem tüylerimi diken diken ediyor nedense:

burada da flash'in kendi kalbinin hızını düşürerek hatta durdurarak batman'i alt edişini görüyoruz. gerçi bu da batman'in planının bi parçası ama hangi batmanin :D
    [DHTUBE=]

Çok sağol dostum, Wolverine' i düşünüyorum, Deadpool ihtisas alanım değil sevsemde.

İron Man başlığımız var, Spider Man içinde Fan Club harici ayrı bir ana başlık açılabilir tabii.

Bu arada paylaşımlar için çok sağol izledim. Yav ben bilmiyordum bu animasyonları, arayıp bulmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ParZ

Wallpaper

Paylaşım için teşekkürler.

• Flash candır ya. Ayrıca en az Spider-Man kadar gevezedir.
  • Yeni başlayan New 52 serisinde yeni güçleri de ortaya çıktı. Malum organlarını da hızlandırabilmesinden yola çıkıp beynini de hızlandırıyor. Ve bu şekilde az miktarda da olsa neler olacağını tahmin ederek geleceği görebilmeye başlıyor. Bu da bence Flash'ın önemli güçlerinden biri.
  • urazs eline sağlık,baya döktürmüşün

güçlü olduğunu biliyordum ama bu kadar da güçlü olacağını tahmin etmemiştim

iyice abartmışlar ama genede dc deki en sevdiğim karakterlerden biri.animated daki şakaları ,wonderwoman a yavşaması filan çok iyi.az önce gaza gelip flash t-shirt ü sipariş ettim
  • Kendi kullandığım wallpaper'i paylaşmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmutzahitcelik

quote:

Orijinalden alıntı: bLackMumbLe

Kendi kullandığım wallpaper'i paylaşmak istedim.

Yukarda fan yapimi resmi gördün mü?(Sonic filan var)

ahanda intihar sebeplerimden biri olan bu resimler. Hadi bari en üst formunda geçsin flash. Sonic zaten normalde 1200km/h ile koşuyo.

En ust formunda boyut kavramini aşiyo da Speed Force u bilemicem. Ondan sonra vay efendim ben sinirleniyom :D

neyse soruya gelelim. Batman kendi takimini durdurcak güçlükte plaar hazirliyoduda düşmanlarin eline geçince öğreniliyodu. İşte orda Flash yorcak bi plan mi yapmiş Batman ne tam hatirlamiyorum.

Düşmanlarida bunu değiştirmişler Flash yorulup durursa bileğindek bomba mi ne patlayip onu öldürcekmiş. Bu durum naasil oluyo anlamadim yukarda yazilanlara göre? Herhalse çizgi film olduğu için dicem ama bide sana soriim dedim

Ne demek istediğini pek anlamadım sonic flash'dan hızlımı demek istedin ama neyse soruya gelicek olursa Justice League Doom animesini diyorsun orda flashın bileğine zaman ayarlı bomba vidalanıyodu 60 saniye içinde hareket etmeseydi bomba zaten patlicaktı koşmaya başladı bundan sonrasını bende anlamadım çok karışıktı eğer flash yavaşlarsa bombanın patlicağını söylüyordu aynacı heralde bomba hız sensörlüydü Ardından Batman buz dağının içindenmi ne geçmesini söylüyodu yanlış hatırlamıyosam faz halini alıp titreşerek buz dağına dalıyodu flash ve bombada buz dağının içinde kalıyodu çok karışık ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmutzahitcelik

quote:

Orijinalden alıntı: bLackMumbLe
    Ne demek istediğini pek anlamadım sonic flash'dan hızlımı demek istedin ama neyse soruya gelicek olursa Justice League Doom animesini diyorsun orda flashın bileğine zaman ayarlı bomba vidalanıyodu 60 saniye içinde hareket etmeseydi bomba zaten patlicaktı koşmaya başladı bundan sonrasını bende anlamadım çok karışıktı eğer flash yavaşlarsa bombanın patlicağını söylüyordu aynacı heralde bomba hız sensörlüydü Ardından Batman buz dağının içindenmi ne geçmesini söylüyodu yanlış hatırlamıyosam faz halini alıp titreşerek buz dağına dalıyodu flash ve bombada buz dağının içinde kalıyodu çok karışık ama.

Demek istediğim Flash ışik hizinda. Sonic 1200 km/h bi de yanina rood runner koymuşlar.

Flash in geçmesi normalde bari sonici sonraki formlarinda geçsin. Bundan sonraki bi üst formunda işik hizinda gidiyo sonic. Öylw bir resim olsaydi rood runner a da gerek kalmazdi:D
    resimdeki olay doğru değil yani. Sonic ile Rood runner zaten saat te bilmem kaç km koşarken sn de 300000 km koşan birisini resmetmişler.

Sega ya da gicik oluyorum bazen. Olimpiyat oyunlari yapiyolar(Ana konuda uzak ve gereksiz olarak) 100-300 m koşusunda Sonic var. Kafasini vuran. smiley
    Neyse işte olay buydu. Bide Sonic in orda çizim meselesi var tabi girmiyim oralara :D
    ( Sonic koşsa(Flash hariç) ikiside geçemez. Berabere hiç kalamaz(Sonic in yaninda bi adam var oda yarişmaya dahil mi bilmiyorun artik)

O flash la ilgili videonun linkini verirmisin? Ben onun tamamini izleyememiştim. Bi bakimm ne oluyor oralarda

Özellikle o videonun olduğu sahneyi aradım ama bulamadım Justice League Doom diye yazarsan izleyebilirsin atlaya atlaya o kısmı bulup izleyebilirsin. Flash'ın hızı konusuna gelirsek ilerde herif kendini iyice aşıyo kendini bütün uzay ve zamanın dışında bırakabileceği mistik bi hıza ulaşıyo ışık hızından çok daha hızlı

• Teşekkürler güzel yazı olmuş, güzel bilgiler, de şeyi merak ediyorum, bu giydiği giysinin bir özelliği var mı? Ben onu giysi değil de metal parçalar diye biliyordum yeni 52 Flash 0. sayıda öyle söylüyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuuCooT

Teşekkürler güzel yazı olmuş, güzel bilgiler, de şeyi merak ediyorum, bu giydiği giysinin bir özelliği var mı? Ben onu giysi değil de metal parçalar diye biliyordum yeni 52 Flash 0. sayıda öyle söylüyordu.

Metal parçalar değil. Flash tüm gücünü Speed Force'dan alır. İnanılmaz hızla gittiğinden dolayı kıyafetleri sürtünmeyle parçalanır. Bunun üzerine kurduğu bir düzenek sayesinde kıyafetlerini Speed-Force'dan bir nevi şarj eder. İlk şarjından sonra da zaten kendisi Speed Force'u kullandıkça kıyafeti de kendini yeniler.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.