Şimdi Ara

MSI'ın GeForce GTX 660 Ti Power Edition modeli göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI'ın GeForce GTX 660 Ti Power Edition modeli göründü

Nvidia'nın resmi tanıtımını 16 Ağustos'ta yapmaya hazırlandığı GeForce GTX 660 Ti için üreticilerin hazırladığı modeller boy göstermeye başladı. Donanım üretiminde sektörün lider isimlerinden biri olan MSI'ın, özel tasarımlı GeForce GTX 660 Ti Power Edition modeline ait detaylar netleşti. 28nm üretim teknolojisiyle geliştirilen GK104 grafik yongasının kırpılmış versiyonundan güç alan ekran kartı, Twin Frozr IV soğutucusu ile geliyor.

Özelleştirilmiş detayları arasında geliştirilmiş PWM  tasarımı ile hem çekirdek hem de bellek ve PLL voltajının ayarlanmasına olanak tanıyan detayların yer verildiği ekran kartı, 192-bit bellek veri yolu desteğine ve 2GB GDDR5 bellek kapasietsine sahip. Grafik işlem birimi standart olarak 1020MHz, Boost devreye girdiğinde ise 1098MHz'de görev yapan kartın bellek çalışma frekansı ise 6GHz olarak belirlenmiş durumda. 

Kepler mimarisine özgü karakteristik özellikleri bünyesinde barındıran ekran kartı, uyumlu anakartlar üzerinden ikinci bir ekran kartı ile SLI kurulumuna da olanak tanımakta. PhysX, 3DVision ve PureVideo HD motoru gibi teknolojileri de beraberinde getiren kart, görüntü aktarımı içinse çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerini kullanıyor. GeForce GTX 660 Ti lansmanını takiben satışa sunulması beklenen kartın fiyatı ise şu an için bilinmiyor.  

• Haber ilk verildiğinde sanırım bir yanlışlık olmuş enteresan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 9 Ağustos 2012; 23:04:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 192 bit yalan mı oldu modele göre mi?

Shader açılıp 670 olmasın bu da Gtx 465 lerin Gtx 470 olduğu gibi
  • Yalarınn soğutucusu çok güzelmişş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cumulinumbus

192 bit yalan mı oldu modele göre mi?

Shader açılıp 670 olmasın bu da Gtx 465 lerin Gtx 470 olduğu gibi

Keşke yalan olsa fiyatı da 700 Lira olsa Vatan indirimiyle 600 e alsak
  • Birde voltaj ile cikabilecegi degerler simdiden merak konusu , ciddi seviyelere gelebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 8 Ağustos 2012; 16:44:19 >
  • 350 - 400TL fiyat aralığında olursa iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

350 - 400TL fiyat aralığında olursa iyi olur

Olur da bu kart değil 650Ti falan olabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

256 bit tam tahmin ettigim gibi kart 1152 shaderle gelecektir. GTX 670 den %10 civari daha yavas olacaktir.

Kart 192 bit ve 1344 CUDA çekirdeğine sahip.

256 bit ve 1152 CC nerden çıktı şimdi?

Ayrıca performans olarak GTX670'ten belirgin şekilde geride. GTX580'e daha yakın ve dolayısı ile HD7950'ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

256 bit tam tahmin ettigim gibi kart 1152 shaderle gelecektir. GTX 670 den %10 civari daha yavas olacaktir.

Kart 192 bit ve 1344 CUDA çekirdeğine sahip.

256 bit ve 1152 CC nerden çıktı şimdi?

Ayrıca performans olarak GTX670'ten belirgin şekilde geride. GTX580'e daha yakın ve dolayısı ile HD7950'ye.

256 bit yazıyordu haberde
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Şimdi anlaşıldı.

Şu haberde farklı isimlerden bahsedilmiş olsa da aynı kart sanıyorum. Zira tasarım ve saat hızları aynı:

http://videocardz.com/34132/msi-geforce-gtx-660-ti-hawk-3gb-pictured-and-detailed
  • MSI Power Edition TF4 HD7850 modelini kullanıyorum tasarım renkler aynı bendeki model 950/1200 olarak geliyor 1150/1400 voltajsız stabil oluyor..
  • quote:

quote:

Şimdi anlaşıldı.

Şu haberde farklı isimlerden bahsedilmiş olsa da aynı kart sanıyorum. Zira tasarım ve saat hızları aynı:

http://videocardz.com/34132/msi-geforce-gtx-660-ti-hawk-3gb-pictured-and-detailed

Hocam video cardzin onceki haberlerinde kartin 1152 core 256 bit olacgi yazilmisti. Sonrasinda 1344 core 192 bit dendi. Bu haberde 1152 core 256 bit iddasini destekler nitelikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 8 Ağustos 2012; 17:09:33 >

• quote:

quote:

quote:

Şimdi anlaşıldı.

Hocam video cardzin onceki haberlerinde kartin 1152 core 256 bit olacgi yazilmisti. Sonrasinda 1344 core 192 bit dendi. Bu haberde 1152 core 256 bit iddasini destekler nitelikte.

Habere bir daha bakın. Nvidia o kadar dengeli bir kart sunmaz bu seride.

• 256 bit diyipte bizi heyecanlandırmayın hocam :D Sonradan baktık 192 bitmiş her an bir SLI kurulabilirdi ki 192 bit olayı bozdu :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi anlaşıldı.

Habere bir daha bakın. Nvidia o kadar dengeli bir kart sunmaz bu seride.

Bu haberi demiyorum bir kac gun onceki haberde var , forumda konusunu acmistim ordanda bakabilirsiniz

• O haberler zaten söylentiydi. Kartın 1344 CC'li ve 192 bit olduğu ortada artık.
  • Belleği 2 gb yapacağına 1 gb yap ama veri yolunu düşürme 192 bit yapma 256 bit yapki oyuncular alsın performans sonuçlarını çok merak ediyorum ama bir yandanda gtx 660ti güvenmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: capoeira_GS

Belleği 2 gb yapacağına 1 gb yap ama veri yolunu düşürme 192 bit yapma 256 bit yapki oyuncular alsın performans sonuçlarını çok merak ediyorum ama bir yandanda gtx 660ti güvenmiyorum

2 gb 256 bit olsun ne kaybedeceklerse artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

quote:

Orijinalden alıntı: capoeira_GS

Belleği 2 gb yapacağına 1 gb yap ama veri yolunu düşürme 192 bit yapma 256 bit yapki oyuncular alsın performans sonuçlarını çok merak ediyorum ama bir yandanda gtx 660ti güvenmiyorum

2 gb 256 bit olsun ne kaybedeceklerse artık..

Öyle bir kart var zaten. Adı da GTX670.

Aynı seride birebir aynı kartı yapıp, farklı isimle daha ucuza satarlar mı sizce?

Buarada 1 GB olsun diyen arkadaşım, bu seviyedeki kart için 1 GB bellek, 192 bit bellek veri yolundan daha sıkıntılı bir durum olur. Bellek veri yolu genel olarak bir darboğaz yaratacağı için alacağınız performansta çok kesif düşüş olmaz. Ancak belleğin yetersiz olduğu noktada fps çakılır, sürünür. Bu kart en kötü ihtimalle GTX580 seviyesinde olacak. 1 GB belleğin yeteceğini mi düşünüyorsunuz. "Bellek çok önemli değildir" önermesini aslında güncellemek lazım. Gpu'ya yetecek bellekten fazlası önemli değildir diyelim. GTX660 TI için de en az 1,5 GB seviyesinde bellek gerekir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.