Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note II, 5.5 inçlik esnek AMOLED ekrana sahip olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung Galaxy Note II, 5.5 inçlik esnek AMOLED ekrana sahip olacak

Samsung'un yeni telefon-tablet melezine eşlik edecek donanımlar detaylanıyor. Korea IT Times tarafından yayınlanan AMOLED ekran teknolojisiyle alakalı makalede, Galaxy Note 2'nin yeni nesil bir panelle donatılacağı doğrulandı.

CRT ve LCD'nin ardından piyasaya hükmetmesi beklenen AMOLED, daha önce birçok kez farklı üreticiler aracılığıyla piyasaya sürülmek üzere seri üretime girdi. Ancak hiçbiri Samsung kadar verimli bir çalışma ortaya koyamadı. Halihazırda AMOLED sektörünün %97'sini elinde bulunduran Güney Koreli firma, yeni ekranlar geliştirmeye, geleceğe yönelik yatırımlar yapmaya devam ediyor.

İlk AMOLED çözümlerinde Fine Metal Mask yöntemiyle istenilen piksel yoğunluğuna ulaşamayan Seul merkezli üretici, artık 350ppi değerine kadar çıkabiliyor. Bu gelişmiş yeni panelin ilk etapta Galaxy Note II'de kullanılması bekleniyor. Ekran, piksel yoğunluğunun yanı sıra ölçüleri ve fiziki yapısıyla da teknoloji dünyasını hayrete düşürecek.

Kırılmaz yüzey (UBP) ve plastik bir alt tabakadan oluşan yeni Super AMOLED, yalnızca 0.4mm kalınlığında tasarlanmış. Bu sayede pil kapasitesinin arttırılabilmesini mümkün kılan ekran, eğilip-bükülebiliyor. Esnek cihazların yolunu açan yeni nesil AMOLED'i yakın zamanda bu tür aygıtlarda göremeyeceğiz. Yine de ekranı gerçekten kavisli ürünlerin çıkış yapacağını söyleyebiliriz. Galaxy Nexus ve Nexus S gibi telefonlar kavisli bir tasarıma sahip olsa da bu tür cihazların ekranı değil, ekran üzerinde cam kavisli hale getirilmiştir. 

29 Ağustos'ta Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenecek IFA 2012 kapsamındaki Samsung Mobile Unpacked 2012 etkinliğinde resmiyet kazanacak olan Galaxy Note II'nin ekranına ait detaylar ortaya çıkmış oldu. Henüz diğer çözünürlüğü ve diğer donanım özellikleri hakkında kesin bir bilgiye sahip değiliz. Tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni sızıntıların gerçekleşmesi bekleniyor.

• - mahmut abi o telefon cok büyük degil mi?
    - bu lafi diyen 10. Kisiye telefonu kivirip kivirip sokcam Berkcan. Sen 9. Kişisin....

Berkcan,

- mahmut abi tamam da o telefon cok büyük degil mi? Taşimasi zor olmuyor mu?
    - gel lan buraya....
    -tamam mahmutcuuuum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratt45 -- 8 Ağustos 2012; 15:49:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratt45

- mahmut abi o telefon cok buyuk degil mi?
    - kivirip kivirip sokuyom cebime berkcan

Gulmedim._.

• Gümbür gümbür geliyor Note II ancak nedense Note serisine pek ısınamadım.

• quote:

- mahmut abi o telefon cok büyük degil mi? - bu lafi diyen 10. Kisiye telefonu kivirip kivirip sokcam Berkcan. Sen 9. Kişisin.... Berkcan, - mahmut abi tamam da o telefon cok büyük degil mi? Taşimasi zor olmuyor mu? - gel lan buraya.... -tamam mahmutcuuuum

O da zaten telefon değil, tabletfon.

• Neremize sokacağız bu ucubeyi?

• yani ekran bükülebiliyor ama cihaz bükülemediği için bir işe yaramıyor ama yine de ekran bükülüyor. haberden bunu anladım.

• quote:

- mahmut abi o telefon cok büyük degil mi?
    - bu lafi diyen 10. Kisiye telefonu kivirip kivirip sokcam Berkcan. Sen 9. Kişisin....

Berkcan,

- mahmut abi tamam da o telefon cok büyük degil mi? Taşimasi zor olmuyor mu?
    - gel lan buraya....
    -tamam mahmutcuuuum

Komikmiş kardeş hadi çık konudan
  • Misafir de geldi

• Önceden samsung bi telefon yapardı önce bi 5-6 ay hayalini kurardık parayı denkleştirirdik sonra gider alırdık 3-4 sene havasını atardık icabında.Şimdi samsung Hayallerimizi baltalıyor başka birşey yapmıyor.Yeni telefonlar çıktıkça telefon almaktan soğuyorum. Sanırım corby pro'mla hayatıma devam edeceğim.
  • quote:

- mahmut abi o telefon cok büyük degil mi? - bu lafi diyen 10. Kisiye telefonu kivirip kivirip sokcam Berkcan. Sen 9. Kişisin.... Berkcan, - mahmut abi tamam da o telefon cok büyük degil mi? Taşimasi zor olmuyor mu? - gel lan buraya.... -tamam mahmutcuuuum

Çok Cem Yılmaz izleme.He bir de teknojiyi biraz daha iyi takip et.O telefon değil.Telefon ile tablet arası bi segment.Hadi çıkabilirsin şimdi.

• Çok ayıptır isyan etmesi bu haberi neden göstermiyorsunuz ?

http://forum.donanimhaber.com/m_64293286/tm.htm

Apple bölümü bu haberlerden çalkalanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooL_ROMEO -- 8 Ağustos 2012; 16:32:18 >
  • Ekran kırılmalarının önüne geçmek içinde güzel bir gelişme...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Neremize sokacağız bu ucubeyi?

Sen sokmak için kullanıyor olabilirsin de insanlar genelde iş için kullanıyor. Sen de dene tavsiye ederim farklılık olsun.

• Büyük geliyorsa almayın telefonu ? Sanki başka telefon yok...
    Bıkmadınız mı böyle mesajlar atmaktan?

• Pentile olarak gelicekse hiç gelmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Neremize sokacağız bu ucubeyi?

sokma amacıyla gelenler başka siteye ;)

• Arkadaş madem 5.5 inçlik note sana büyük geliyor. Neden başlıkta 5.5i gördüğün halde konuya girip okuyup yorum yapıyorsun ? Forumda harbiden akıl sağlığı yerinde olmayan sırf sıkıntı vermek icin yorum yapan insanlar var ya deli oluyorum

• şu note akıllı telefon deyimine tam oturuyor samsung çok iyi düşünmüş bence ihtiyacı olan kişinin taşıma derdi yaşayacağını sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: LKLC

yani ekran bükülebiliyor ama cihaz bükülemediği için bir işe yaramıyor ama yine de ekran bükülüyor. haberden bunu anladım.

yanlis anlamissin hocam.ekran bukuldugunden daha kavisli yamuk mamuk sekilli tasirimli telefonlar gelebilir diyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.