Şimdi Ara

Western Digital, 2 Terabyte kapasiteli 2.5-inç diskini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Western Digital, 2 Terabyte kapasiteli 2.5-inç diskini satışa sundu

Western Digital dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı yüksek kapasiteli sabit diskini Japonya'da satışa sundu. Green serisi altında hazırlanan WD20NPVT kodlu yeni disk, 2 Terabyte'lık depolama kapasitesi ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Bilindiği üzere şu anda oyun odaklı bazı dizüstü bilgisayar modellerinde 1,5TB ya da 2TB gibi çeşitli kapasite seçenekleri sunuluyor ancak bunlar genellikle birden fazla diskin RAID kurulumunda sisteme dahil edilmesiyle sağlanıyordu.

Western Digital'in 2TB'lık 2.5-inç diski ile bazı dizüstü bilgisayar modellerinde 4TB'lık depolama kapasitelerini görmek te mümkün olacak. 15mm ya da başka bir birim ile ifade etmek gerekirse 0.59-inç boyutunda olan yeni sürücü yüksek kapasitesiyle merak uyandırırken, performansıyla ise aynı oranda etki yaratamıyor zira IntelliPower teknolojisi ile gelen disk, 4500-5400 devir/dakika hızlarında görev yapıyor. SATA-II arayüzünü kullanan sürücü, dahili bellek kapasitesinin ise 8MB büyüklüğünde olduğunu not düşelim. Güç tüketimi bekleme durumunda 0.2 Watt yük altında ise 1.7 Watt olan sürücü, Japonya pazarında 240 dolar civarındaki etiket fiyatı ile listelerdeki yerini almış durumda. 

• 2 tb 2.5 inç taşınabilir usb 3.0 harici diski 250 tl ye satsalar alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: vedat25617

2 tb 2.5 inç taşınabilir usb 3.0 harici diski 250 tl ye satsalar alırım

heee alırsın merak etme

• maşallah :D

• quote:

Orijinalden alıntı: vedat25617

2 tb 2.5 inç taşınabilir usb 3.0 harici diski 250 tl ye satsalar alırım

beleş versinler sana :D

• Ps3'e taksam kaldırırmı acaba bunu?

• ulan bunlar varyaa tam serefsızler..hanı sel vardı uretım durmustu..adamlar bıraktım eskı urunlerın uretımını yenı urunler cıkarıyorlar..sımdı lafım sadece bunlara degıl asıl serefsızın onde gıdenı ıthalatcılara.
  • yaz adresini burayada belki gönderirler
  • Arada Erdi Özüağ haber yapıyor da telefondan başka şeyler de görüyoruz...

• SSD li hybrid performans laptoplarında görülebilir. 250 dolar çok iyi fiyat.

• sonunda güzel bi iş çıkardı wd helal olsun
  • Wd yi severim tum pc lerimde wd yi kullandim hic yari yolda birakmadi..

Keske bu urunde blue ya da black altinda olsaydi.. greenler cevre dostu oldugundan yazma okuma hizi dusuk oluyor..

• Sıradışı kullanıcıları hedeflemiş, zira dizüstünde artık 5400 deviri kullanırım diyecek kişi bulmak kolay değil, mesele arşiv yada kapasite ise 240$'a BD-Yazıcı + SSD çözümü üretilirki bu HDD'yi alacak adam o sistemin yanında anca toz yutar.

• quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

quote:

Orijinalden alıntı: vedat256172 tb 2.5 inç taşınabilir usb 3.0 harici diski 250 tl ye satsalar alırım
    heee alırsın merak etme

heee alırsın alırsın dersen dönen dolaplardan bi habersin demektir.

• En az 350 TL'den satışa sunulur bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

quote:

Orijinalden alıntı: vedat256172 tb 2.5 inç taşınabilir usb 3.0 harici diski 250 tl ye satsalar alırım
    heee alırsın merak etme

5 yıl sonra onu+seni 250 tl ye alıp
    güzel bir kampanyayla cihazı alana katır bedava derim

KAKTIRIN MİLLET KAMPANYASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedat25617 -- 8 Ağustos 2012; 2:40:03 >
  • Yavaş olmaz mı? Sadece boyut olarak artısı var gibi geldi bana. Solid state sandım bir an yuh diyecektim.
  • 265 TL. ye almıştım yeni seagate harici hdd. 3.5 inçlik. Bunun fiyatı için acaba 400TL. iyimser mi olur? :(

• aletin hızı belli değil

Model # Interface Form Factor RPM Capacity Cache
    WD20NPVT SATA 3 Gb/s 2.5 Inch IntelliPower 2 TB 8 MB

tüm teknik bilgilere aşağıdaki pdf ten ulaşabilirsiniz.

http://www.wdc.com/wdproducts/library/SpecSheet/ENG/2879-771439.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkSidesOfMe -- 8 Ağustos 2012; 14:20:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.