Şimdi Ara

StatCounter'a göre Google Chrome tarayıcı pazarının üçte birini elinde tutuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• StatCounter'a göre Google Chrome tarayıcı pazarının üçte birini elinde tutuyor

Genç bir tarayıcı olmasına rağmen hızlı bir şekilde yükselişini sürdüren Google Chrome, artık küresel tarayıcı pazarının üçte birini elinde tutuyor.

StatCounter tarafından yapılan araştırmanın son verilerine göre, temmuz ayı sonu itibariyle Google Chrome'un tarayıcı pazarında %33.8'lik bir paya sahip olduğu görülürken Chrome'u %32 ile Microsoft Internet Explorer takip ediyor. Pazar payında küçük bir düşüş yaşayan Mozilla Firefox'un %23.7’lik bir orana sahip olduğu görülürken, Apple'ın Safari tarayıcısının rekabetten oldukça geride kalarak %7.1'lik bir paya sahip olduğu görülüyor. Söz konusu araştırmaya göre Google Chrome'un özellikle Güney Amerika, Asya ve Avrupa'da başarılı olduğu belirtiliyor. ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya'da ise Internet Explorer'ın liderliği sürüyor.

Hızlı bir şekilde yükselişini sürdüren Google Chrome'un ilerleyen dönemlerde tarayıcı pazarındaki yükselişinin ne kadar daha süreceğiniz hep birlikte göreceğiz.

• Chrome olabilecek en iyi tarayıcı...

• google chrome un en çok kullanılan tarayıcı olması, en iyi tarayıcı olduğu anlamına gelmiyor. chrome dan önce internet explorer 1. sıradaydı sebebi ise işletim sistemiyle birlikte kurulu gelmesiydi. şu anda çoğunlukta olan standart bilgisayar kullanıcısı google chrome kurmak için de hiçbir çaba sarf etmiyor. google chrome adeta virüs gibi farklı programların kurulumu sırasında dayatma ile kuruluyor (kısa bir süre önce avast kullanıcılarına sormadan bilgisayarlarına google chrome kurdu) . birçok kişi chrome u ne zaman, nasıl kurduğunu bilmiyor. bu şekilde devam ederse, geçmişteki ie gibi chrome da piyasanın açık ara lideri olacaktır.
  • Yine bir tarayıcı konusu, savaş başlasın :)

• bir ütrlü chrome alışamadım.Önceden girdiğim siteler yeni chrome açtığımda karşıma çıkıyor.Bu beni rahatsız ediyor.Sürekli önbellek boşaltmaktan ve sitelere forumlara şifre yazmaktan bıktım firefox geçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri 

google chrome un en çok kullanılan tarayıcı olması, en iyi tarayıcı olduğu anlamına gelmiyor. chrome dan önce internet explorer 1. sıradaydı sebebi ise işletim sistemiyle birlikte kurulu gelmesiydi. şu anda çoğunlukta olan standart bilgisayar kullanıcısı google chrome kurmak için de hiçbir çaba sarf etmiyor. google chrome adeta virüs gibi farklı programların kurulumu sırasında dayatma ile kuruluyor (kısa bir süre önce avast kullanıcılarına sormadan bilgisayarlarına google chrome kurdu) . birçok kişi chrome u ne zaman, nasıl kurduğunu bilmiyor. bu şekilde devam ederse, geçmişteki ie gibi chrome da piyasanın açık ara lideri olacaktır.

Avast kullanıcıları çoğunluğa hitap etmeyecektir sanırım. Bunun gibi programlarla kurulma sayısı da yine çoğunluk olarak varsayılamaz.
    Sonuç olarak tercihe dayalı olarak indirilip kurulan bir program ve memnun olan kullanıcısı sayısı bir hayli fazla.

• yükleme süresi her yeni sürümde denememe rağmen firefox maxthon gibi tarayıcıların gerisinde.

Firefoxda mükemmel değil bazen kilitleniyor maxthon ise yükleme süreleri ve özellikleri harika donnaımhaberde gezmeside çok zevkli.Çift motorlu olması (kendi motoru ve ie motorunu kullanıyor) aynı pencerede ekranı 2 ye bölüp farklı sekmelerle çalışılabilmesi ve okuyucu kipi özelliği de güzel.Ancak gel görki bazı sitelerde sayfa kaydırması kötü.Yanı frame atlamasına benzetebilirim.Ancak uyumluluk sorununu giderdiğinde maxthon rakipsiz olabilir bu konuda...

Sonuç olarak hala 4-4lük bir tarayıcıya rastlayamadım 4 çekirdekli pcmde..ancak şu an sıralama yapsam

1)Firefox
    2)maxthon
    3)Chrome
    4)Opera

diye sıralayabilirim.

• Şuan pc imde chrome firefox opera ve ie kurulu hepsini de kullanıyorum chrome normalde en iyi tarayıcı ancak son zamanlarda baya problemli bir tarayıcı oldu şuan bence en iyi tarayıcı sık sık bütün tarayıcıları kullanan birisi olarak söylüyorum firefox dur ancak alışkanlık hala chrome u bırakamadım

• Tarayıcı bir kullanıcı için hızlı sade kolay kullanılabilir sorunsuz olmalı,chrome bunları vaad ediyor,sonderece sade kullanımı basit,kısayoluna tıkladıgında anında karşına gelen bir tarayıcı,hızlıda,sorunsuz zırt pırt çökmüyor,ki neredeyse günde en az 7 saat kullanıyorum,ff ie opera bana göre chrome gerisinde,ff eskisi kadar hızlı degil,opera eskisi kadar sade ve hızlı değil,ie zaten hepsinden kötü,şahsi görüşüm chrome daha uzun yıllar liderliği bırakacak gibi görünmüyor.

• safari kullanmak ayrıcalıktır. herkese nasip olmaz
  • quote:

google chrome un en çok kullanılan tarayıcı olması, en iyi tarayıcı olduğu anlamına gelmiyor. chrome dan önce internet explorer 1. sıradaydı sebebi ise işletim sistemiyle birlikte kurulu gelmesiydi. şu anda çoğunlukta olan standart bilgisayar kullanıcısı google chrome kurmak için de hiçbir çaba sarf etmiyor. google chrome adeta virüs gibi farklı programların kurulumu sırasında dayatma ile kuruluyor (kısa bir süre önce avast kullanıcılarına sormadan bilgisayarlarına google chrome kurdu) . birçok kişi chrome u ne zaman, nasıl kurduğunu bilmiyor. bu şekilde devam ederse, geçmişteki ie gibi chrome da piyasanın açık ara lideri olacaktır.

iyide bu dediginiz nasil iexpolererdan yuksek oldugunu aciklamaz. iexplorer hala isletim sistemiyle entegre geliyor. dediginiz gibi insanlarin cogu sadece onlerine geleni kullaniyor olsalardi iexplorerin acik ara liderligi yikilmazdi. demekki ortada bir tercih nedeni var.

• quote:

ilk defa bir misafir yorumunu beğendim.

• Chrome Google sayfasında "webde daha hızlı gezinin" reklamıyla tanıtım yaptığı için çabuk yaygınlaştı bence.Kötü demiyorum,sadece iyi reklamı yapıldı yoksa firefox yılların tarayıcısı yani onu bile sildi süpürdü

• Google sadeliği ve işlevselliği bir araya getirmesiyle bu kadar yaygınlaşmıştır.Bu da Chromeun başarısını açıklar.

• Windows 8 Internet Explorer çok iyi. Bence Internet Explorer yükselişe geçebilir Windows 8 Tabletler + Windows Phone 8 Telefonlar + Windows 8 PCler.

• Kullandığım en hızlı tarayıcı.Hız olarak çok iyi ama eksik yönleri var.
    -Bilgisayarın ilk açılışında diğer tarayıcılara göre çok çok yavaş oluyor.Ancak 20-30 sn sonra düzeliyor.
    -Gizli modda AdBlock gibi eklentiler çalışmıyor.Çalışması lazım.
    -İndirme yöneticisi hoş değil.Firefox gibi ayrı bir pencere açılsa daha iyi olur.
    -Ve en önemlisi bence bu.Fareyi basılı halde azıcık oynattığımda metin seçerken oluşan mavi renk ekranı kaplıyor.Bazen sayfaya tıkladığım halde gitmiyor.

• ben uzun yıllardır opera kullanıyorum ve çok memnunum diğer tarayıcıları kullanmadım fakat burda kimse operadan bahsetmemiş diğer tarayıcıları kullananlar operadan farklı ne gibi artıları var diğerlerinin söyleuebilirlermi tşk

• quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Kullandığım en hızlı tarayıcı.Hız olarak çok iyi ama eksik yönleri var.-Bilgisayarın ilk açılışında diğer tarayıcılara göre çok çok yavaş oluyor.Ancak 20-30 sn sonra düzeliyor.-Gizli modda AdBlock gibi eklentiler çalışmıyor.Çalışması lazım.-İndirme yöneticisi hoş değil.Firefox gibi ayrı bir pencere açılsa daha iyi olur.-Ve en önemlisi bence bu.Fareyi basılı halde azıcık oynattığımda metin seçerken oluşan mavi renk ekranı kaplıyor.Bazen sayfaya tıkladığım halde gitmiyor.

Gizli modda uzantıların çalışması için uzantılar kısmından gizli "gizli modda izin ver" deyin. Bu ayar çok zor bir ayar olmasa gerek?

• Maxthon da cok iyi hem hizli hemde cok cok fonksiyonel tavsiye ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Kullandığım en hızlı tarayıcı.Hız olarak çok iyi ama eksik yönleri var.-Bilgisayarın ilk açılışında diğer tarayıcılara göre çok çok yavaş oluyor.Ancak 20-30 sn sonra düzeliyor.-Gizli modda AdBlock gibi eklentiler çalışmıyor.Çalışması lazım.-İndirme yöneticisi hoş değil.Firefox gibi ayrı bir pencere açılsa daha iyi olur.-Ve en önemlisi bence bu.Fareyi basılı halde azıcık oynattığımda metin seçerken oluşan mavi renk ekranı kaplıyor.Bazen sayfaya tıkladığım halde gitmiyor.

1- Ayarları biraz gezseniz bulurdunuz.
    2- İndirme yöneticisi yeni sayfaya açılıyor.
    3- Aksine en hızlı açılan tarayıcı ve tüm sekmeleri aynı anda yüklemeye çalıştığı için daha yavaş gibi geliyor. Firefox ta açık olan sekme yükleniyor ilk başta.
    4- İlk defa okuyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.