Şimdi Ara

FERROLİ ECONCEPT TECH 25 C kullanan yok mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. evimize ilk defa doğalgaz bağlandı.bende ferroli econcept tech 25 c kombi aldım ama iyimi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum.onun için kullanan arkadaşlardan gerçek gaz tüketimi hakkında bilgi verirlerse sevinirim.İnşaallah iyi yapmışımdır.forumda araştırdığım kadarı ile kullanan pek yok herhale yada kullanan olupta yorum yapan yok.onun için mesajlarınıza ihtiyacım var. iyi günler arkadaşlar.

• Forum üyesi @tuğberk23, @mustafay ve @alio6 nickli arkadaşlar kullanıyor PM ile sorabilirsiniz...
  • 10 Eylül 2012
    Ferroli Econcept Tech 25 C taktırıcaz.Ev müstakil triplex.
    Kombi : 1.900
    Evin tesisat (mevcut borular) ve birkaç panel radyatörü değişicek
    Toplam Fiyat : 4.200

Hayırlısı diyorum artık.

Ek: 05.11.2012
    Kasım ayındayız kombiyi taktıralı nerdeyse 1 ay oldu.Kombi gerçekten hakkını veriyor.Çok hızlı bir şekilde üst ata sıcak su veriyor.Yoğuşmalı olduğundan ısınmada 45 derecenin altında kullanamıyorsunuz.
    Kullanımı basit sessiz bir cihaz.Şimdilik gördüklerim bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMoVe -- 5 Kasım 2012; 0:36:30 >
  • Kombi durumu nasıl bir problem varmı?
  • Kombi hakkında son durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Kombi hakkında son durum nedir?

ferroli econcept tech mükemmel bir kombi,geçen yılın sonunda kardeşim için toptancıya gidip kendi ellerimle aldım, monte ettirdim
    premix yoğuşmalı
    modülasyon aralığı çok geniş: %21 - %100
    oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor (opsiyonel)
  • Bilgi için teşekkürler. Bu modülasyon aleti sanırım oda termostadı dimi? Ücreti ne kadardır, Gereklimidir. Bu olmaz ise yani düz basit termostat olsa direk gazı aç kapa mı yapıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Bilgi için teşekkürler. Bu modülasyon aleti sanırım oda termostadı dimi? Ücreti ne kadardır, Gereklimidir. Bu olmaz ise yani düz basit termostat olsa direk gazı aç kapa mı yapıyor..

ferroli econcept için uyumlu romeo mod. OT,fiyatı 300lira civarındadır.ilave %3-5 arasında tasarruf yaptırır,set edilen derecede kombinin alev boyunu yavaş yavaş kısar,normal OT'ler kısmadan kapatır
  • Ferroli econcept tech 25 c ve romeo rf kablosuz modülasyonlu oda termostatı aldım. Kartı arızlandı. Servis 4 kez kartı değiştirmesine rağmen kombi ile kablosuz oda termostatı arasında iletişim kurulamıyor. 2 aydır çözüm bulamadılar. Sanırım üretim kaynaklı bir sorun. Artık çözemeyeceklerini itiraf ettiler. İade kabul etmiyorlar. Bunun yerine on-off oda termostatı önerdiler. Kabul etmedim tüketici mahkemesine dava açtım. Bence uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi free12 -- 30 Ocak 2014; 8:54:43 >
  • Biraz hort olacak ama biz de evde sanırım bu kombiyi kullanıyoruz. Ancak ısınmakta güçlük çekiyoruz. Yukarıda 45 derecenin altında kullanmayın denmiş. Biz evde üç kişi yaşıyoruz annem, babam ve ben. Üçümüz de sabah erken saatte evden çıkıyoruz ve geç saatte eve geliyoruz. Bu yoğuşmalı kombiyi nasıl kullanmalıyız? Evden çıkarken kapatıp gelince açık mı bırakalım? Bir de geceleri 40 dereceye düşürüyorduk sanırım öyle yapmamız gerekiyor.
  • Programlı oda termostadı kullanacaksınız. Evde yokken 22°c ayarlayın geldiğinizde istediğiniz değer 24-26 arası ne isterseniz hergün otomatik ayarlar. Hergün uğraşmazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben düzce ferroli kombi fabrikasında çalışıyorum. Ferroli econcept 25c en güzel kombi %108 verimli kombi

• Bizim kombi her sene arıza yapmaya başladı. Hiç memnun kalmadık. Yeni kombi bakıyorum ve kesinlikle ferrolli olmayacak.

• Aynı kombiyi ben de kullanıyorum ne gibi arızalar yapmaya başladı acaba kombi @Erdem2602

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa187 -- 5 Kasım 2020; 0:33:31 >
  • mustafa187 M kullanıcısına yanıt

Hocam her sene mutlaka 200-300-400-500-600 masraf yaptık. Hangi bir arızasını anlatayım. :) ateşleme yapmadığı oldu, su tribünü bozuldu, hatta o kadar lanet bir kombi ki askerden bir günlüğüne eve geldiğimde bile bozuldu. Aynı akşam güç bela birilerini bulduk da evimde sıcak duş alabildim.

• Erdem2602 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam şans meselesi galiba bende kiracıyım şu anda 3 yıldır şükür bi sıkıntı yaşamadım umarım sıkıntı çıkarmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.