Şimdi Ara

YILDIZ OTOGAZ ''PRİNS SÖNMEZ USTA ''İLE LPG HAKKINDA HERŞEY .... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
37
Favori
91.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: anemik

bugün aracı bakıma sokturdum.kelebeği temizlediler filan.en son olarak lpg için amcam gittim ve göstergenin hep kırmızıda oldugunu söyledim.sonra tek tek arkadaki stepnedeki göstergeyi değiştirdi.denedi en sonunda doğruyu göstereni bulduk.içerdeki sensör artık dogruyu gösteriyordu.arkadaki basınç göstergesi gibi bişi var ufacık kablo baglıyor onu değiştirdi.Fakat 1 km gitmedik daha tam eve dönerken yolda gene kırmızı oldu.ancak daha yarı depo oldugunu söyledi ben anlamadım.daha 1 saat oldu değiştireli.yolda gene bozuldu.geride dönemedik artık bidahakine gideriz diye.ne yapmalıyım başka ? sıkıldım bu işten çok.

daha öncede belirttiğim gibi sensörünüz sağlam kme programı olan ve bu programdan anlayan birini bulup sensör ayarını yaptırmalısınız .diğer türlü sensör değiştirmek çözüm olmaz .voltaj değerlerini program yoluyla yaptırmalısınız .

• TOYOTA YARİS PRİNS SİLVERLİNE MONTAJI YILDIZ OTOGAZ

YILDIZ OTOGAZ  ''PRİNS SÖNMEZ USTA ''İLE  LPG HAKKINDA  HERŞEY ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sönmez usta-yıldız otogaz -- 18 Ağustos 2012; 8:27:47 >

• RENAULT FLUENCE ROMANO MONTAJI YILDIZ OTOGAZ

• FORD FOCUS PRİNS SİLVERLİNE +VALVE CARE MONTAJI YILDIZ OTOGAZ

• VOLKSWAGEN PASSAT 1.6 FSI ROMANO MONTAJI YILDIZ OTOGAZ

• @Sönmez bey, yarın lpg ayarı yaptıracam inşallah (sıralı tartarini). Lpg taktırdım taktıralı aracımın benzin performansı her zaman lpg den belirgin iyi olmuştur, ancak kullandığım biçok başka lpg li araçta bu farkı hissedemedim. Benim ayar yapılırken ustaya söylemem gereken veya dikkat etmem/ettirmem gereken bişey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

@Sönmez bey, yarın lpg ayarı yaptıracam inşallah (sıralı tartarini). Lpg taktırdım taktıralı aracımın benzin performansı her zaman lpg den belirgin iyi olmuştur, ancak kullandığım biçok başka lpg li araçta bu farkı hissedemedim. Benim ayar yapılırken ustaya söylemem gereken veya dikkat etmem/ettirmem gereken bişey var mı?

sürüş ve performansla ilgili hissedilir bir farklılık yaşamamanız gerekiyor .aracınızın kendi bakımları nizamı yapılıyor ise lpg bakımı için servise gittiğinizde ayarlarını yolda eobd cihazıyla yapılmasını isteyiniz .tartarini sürüş keyfi ile ilgili gerçeketen sorunsuz bir üründür .ayarlarınız yapılırken gereken hassasiyet gösterilir ise bu sorun ortadan kalkacacaktır.
  • VOLVO S 40 2.0 TURBO PRİNS VSI 2 MONTAJI YILDIZ OTOGAZ

•  YILDIZ OTOGAZ  ''PRİNS SÖNMEZ USTA ''İLE  LPG HAKKINDA  HERŞEY ....

Sönmez bey, tartarini enjektörlerimin resimleri.

Enjektörlerde sorun olup olmadığını resimden bakıp söylemeniz mümkün mü? Veya daha farklı mı resim göndermeliyim?
  • quote:

Sönmez bey, tartarini enjektörlerimin resimleri.

Enjektörlerde sorun olup olmadığını resimden bakıp söylemeniz mümkün mü? Veya daha farklı mı resim göndermeliyim?

sayın volverine

resimlere bakarak enjektör arızasını ben değil hiç kimse tanı koyamaz .enjektörleriniz orjinal tartarini EVO 8 SERİSİ enjektördür .arızalı olduklarını pek düşünmüyorum .eğer enjektörle iligli bir soru işareti varsa aklımda oda takılan meme (nozul ) uçları olabilir ama enjektörün kendisi gerçekten iyi ve kararlı çalışan enjektörlerdir .

• Sönmez bey merhaba;

Daha önce yazmıştım. 2011 Fiat bravo 120bg tjet aracıma Gasitaly F1 takıldı.
    Genel olarak memnunum ancak 2 sıkıntım var.

1. Aracımı 2.000 devirde ve 4-5-6. viteste kullanırken tam gaz yaparsam hızlanmak için, kısa süreli (1 saniye) araç silkeleniyor ve sonra hızlanıyor. Silkelme çok şiddetli araçtaki herkes hissedebiliyor.
    2. Aracımın performansı özellikle hızlanması benzinde kullanıma göre zayıf. Yani örneğin 3.500 devir 4. viteste giderken tam gaz yaptığımda benzinde, araç çabucak hızlanıyor, LPG de ise sanki motor yeterince yakıt alamıyormuş gibi yavaşça hızlanıyor.

Araç 100km de ortalama 10lt LPG tüketiyor ki memnunum,
    Kesinlikle gaz kokusu vs. yok
    Arıza lambası yanmıyor.
    Bujiler değişti.
    obd cihazıyla ayar yapıldı durum değişmedi.

Sizce ne yapılabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sönmez yıldız

resimlere bakarak enjektör arızasını ben değil hiç kimse tanı koyamaz .enjektörleriniz orjinal tartarini EVO 8 SERİSİ enjektördür .arızalı olduklarını pek düşünmüyorum .eğer enjektörle iligli bir soru işareti varsa aklımda oda takılan meme (nozul ) uçları olabilir ama enjektörün kendisi gerçekten iyi ve kararlı çalışan enjektörlerdir .

Benim aradığım cevap buydu. Orjinal olup olmadığı veya markası gibi bilgilerdi, bunun için teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakatem

Sönmez bey merhaba;

1. Aracımı 2.000 devirde ve 4-5-6. viteste kullanırken tam gaz yaparsam hızlanmak için, kısa süreli (1 saniye) araç silkeleniyor ve sonra hızlanıyor. Silkelme çok şiddetli araçtaki herkes hissedebiliyor.
    2. Aracımın performansı özellikle hızlanması benzinde kullanıma göre zayıf. Yani örneğin 3.500 devir 4. viteste giderken tam gaz yaptığımda benzinde, araç çabucak hızlanıyor, LPG de ise sanki motor yeterince yakıt alamıyormuş gibi yavaşça hızlanıyor.

Arıza lambası yanmıyor.
    Bujiler değişti.

Sizce ne yapılabilir?

merhaba

aracınızdaki sorunlar tamamıyla karışım ayarlarıyla ilgili gibi görünüyor .belkide takılan nozul uçları uydun kullanılmamış olabilir .tekrar farklı yol şartalrında ayar yaptırmanızda fayda var .dönüşümlerini yaptığımız tjetlerde yada diğer araçlarda bu tarz sorunlarla henüz karşılaşmadım .sizin sorununuzunda aşılmayacak bir problem olduğunu düşünmüyorum .tekrar ayarlarını ve nozullarını kontrol ettirmenizde fayda var montaj kaynaklı bir sorun yok sadece ayarlarla ilgili bir oryantasyon sorunu bu .

keyifli sürüşler

• quote:

quote:

Benim aradığım cevap buydu. Orjinal olup olmadığı veya markası gibi bilgilerdi, bunun için teşekkür ediyorum.

evet orjınal enjektör bundan şüphenüz olmasın

• quote:

quote:

Sönmez bey merhaba;

Arıza lambası yanmıyor.
    Bujiler değişti.

Sizce ne yapılabilir?

merhaba

aracınızdaki sorunlar tamamıyla karışım ayarlarıyla ilgili gibi görünüyor .belkide takılan nozul uçları uydun kullanılmamış olabilir .tekrar farklı yol şartalrında ayar yaptırmanızda fayda var .dönüşümlerini yaptığımız tjetlerde yada diğer araçlarda bu tarz sorunlarla henüz karşılaşmadım .sizin sorununuzunda aşılmayacak bir problem olduğunu düşünmüyorum .tekrar ayarlarını ve nozullarını kontrol ettirmenizde fayda var montaj kaynaklı bir sorun yok sadece ayarlarla ilgili bir oryantasyon sorunu bu .

keyifli sürüşler

İlginize teşekkür ederim.

Araçta cumartesi günü arıza ışığı yandı.
    Bugün tekrar LPG nin uygulandığı yere gittim. Arıza oksijen sensöründen gelmiş, yani aynen sizin tespitiniz gibi, karışım hatası.
    Tekrar ayar yapılıp motora gönderilen gaz miktarı arttırıldı önce, test ettik.
    Bu sefer araç ne zaman gaza bassam silkelenmeye başladı. Her devirde.

Tam tersine gönderilen gaz miktarı azaltıldı bu sefer. Araç tam olmasa da düzeldi. Yani ilk mesajımı yazdığımdan daha düzgün hale geldi.
    Yakıt fazla geliyormuş sanırım.

Ancak son durumundan da tam memnun değilim, birkaç deneme daha yapılacak sanırım. Araç istediğim gibi hızlanmıyor ve şiddeti az da olsa kesiklik devam ediyor.

Benim aracıma düzgün bir montajla düzgün bir sistem uygulandı.Aracımın motoru da LPG ye uygun. Bu konularda şüphem yok.

Benim sorunum bu ayarların tam olmaması bunun içinde deneme yanılma yönetemini uyguluyoruz gibi..

Keşke aracı size getirebilsem, siz daha deneyimlisiniz; İzmir e yolunuz düşer mi?

Sonradan aklıma geldi, aracıma LPG uygulayanlar bu motora daha önce uygulama yapmadığı için 'nozul uçları'nı yanlış seçmiş olabilirler gerçektende.
    Nozul ucu nedir? Eğer fiyatı makulse değiştirteyim. Bu araca uygun olanlarını nasıl temin edebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakatem -- 4 Eylül 2012; 7:26:07 >

• Merhaba Sönmez Bey. 2006 model Ford Fiesta 1.4 comfort benzinli sahibiyim. otogaz taktırmak istiyorum. Aklımda prins vardı ama aracımın bakımını yapan özel servisteki ustamın kardeşi bir otogaz bayisinde çalışıyormuş ve kme taktır dedi Fiestalara en uygun marka oymuş. Ayrıca prins pahalı gerek yok o kadar pahalı bir ürün taktırmaya dedi. Aracımın bakımları düzenli olarak aynı serviste yapılmakta. Hiç aksamadı şimdiye kadar. KME doğru bir tercih olur mu Ford Fiesta 1.4 için?

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Sönmez bey merhaba;

Arıza lambası yanmıyor.
    Bujiler değişti.

Sizce ne yapılabilir?

merhaba

keyifli sürüşler

İlginize teşekkür ederim.

Araçta cumartesi günü arıza ışığı yandı.
    Bugün tekrar LPG nin uygulandığı yere gittim. Arıza oksijen sensöründen gelmiş, yani aynen sizin tespitiniz gibi, karışım hatası.
    Tekrar ayar yapılıp motora gönderilen gaz miktarı arttırıldı önce, test ettik.
    Bu sefer araç ne zaman gaza bassam silkelenmeye başladı. Her devirde.

Tam tersine gönderilen gaz miktarı azaltıldı bu sefer. Araç tam olmasa da düzeldi. Yani ilk mesajımı yazdığımdan daha düzgün hale geldi.
    Yakıt fazla geliyormuş sanırım.

Ancak son durumundan da tam memnun değilim, birkaç deneme daha yapılacak sanırım. Araç istediğim gibi hızlanmıyor ve şiddeti az da olsa kesiklik devam ediyor.

Benim aracıma düzgün bir montajla düzgün bir sistem uygulandı.Aracımın motoru da LPG ye uygun. Bu konularda şüphem yok.

Benim sorunum bu ayarların tam olmaması bunun içinde deneme yanılma yönetemini uyguluyoruz gibi..

Keşke aracı size getirebilsem, siz daha deneyimlisiniz; İzmir e yolunuz düşer mi?

Sonradan aklıma geldi, aracıma LPG uygulayanlar bu motora daha önce uygulama yapmadığı için 'nozul uçları'nı yanlış seçmiş olabilirler gerçektende.
    Nozul ucu nedir? Eğer fiyatı makulse değiştirteyim. Bu araca uygun olanlarını nasıl temin edebilirim?

aracı bir süre daha test ettikten sonra önce enjektör nozullarını ve enjektör debi ayarlarının yapılmasını servisinizden rica ediniz ondan sonra farklı yol şartlarında yol ayarı yapılırsa sorununuz çözülecektir .bu işleri servis size zaten bedelsiz yapacaktır .

bayramda izmirde idim 2 hafta önce döndüm .yakın zamanda gelmem zor :(

problemin aşılacağına inanıyorum .

selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: obediah

Merhaba Sönmez Bey. 2006 model Ford Fiesta 1.4 comfort benzinli sahibiyim. otogaz taktırmak istiyorum. Aklımda prins vardı ama aracımın bakımını yapan özel servisteki ustamın kardeşi bir otogaz bayisinde çalışıyormuş ve kme taktır dedi Fiestalara en uygun marka oymuş. Ayrıca prins pahalı gerek yok o kadar pahalı bir ürün taktırmaya dedi. Aracımın bakımları düzenli olarak aynı serviste yapılmakta. Hiç aksamadı şimdiye kadar. KME doğru bir tercih olur mu Ford Fiesta 1.4 için?

Yardımlarınız için teşekkürler.

merhaba sayın obediah

öncelikle aracınız lpg için uyumlu bir araç aracınıza prinste olur kme de olur ,asıl önemli nokta bunların montajını layıkıyla yapan bir servis bulup dönüşümünü orda yaptırmanız .ayrıca prins yaklaşık 1 yıldır motor hacmi kücük olan araçlar için sistemi revize edip fiyatını 1900 lira yaptı.(prins silverline).doğru bir noktada montajı ve ayarları doğru yapılacak olursa her iki kitte %100 randıman alırsınız .kme taktıracaksanız romano enjektörü kullanılarak montaj yapılamsını isteyiniz tabi fiyat farkı var ama kesinlikle ve şiddetle bu fiyat farkına değdiğinden emin olabilirsiniz .

hayırlı olsun diyorum şimdiden .

• Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Uyarılarınızı dikkate alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obediah

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Uyarılarınızı dikkate alacağım.

yararınıza olacaktır
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.