Şimdi Ara

Cube u30gt Mini 7inç DESTEK ve PAYLAŞIM(ilk mesajı okuyunuz) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
6
Favori
57.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende sabah arkadasın tabletteki usb kablosu ile denedim,,sonuç başarılı

tablet dısında beraber gelen parcaların hiç biri saglam cıkmadı (kulaklıgı denemedim daha)

cihaza hiç yeni rom yükleyen oldumu ??10 inclik cube lerle aynı sekildemi yükleme yapılıyor,, programlar falan

sıralama aynı sekildemi gidiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 15 Kasım 2012; 10:27:59 >

• ROM için beklemedeyim bende, biraz alışalım cihaza devamında her türlü uygulamayı deneyeceğiz
  • Bende ainol flame 7 siparişi vermiştim 27 günden beri stoklarda olmadığı için bekliyordum dün artık satıcıya söyledim cube u30gt mini yolla diye bu gün hemen kargoya vermiş bakalım bekliyoruz ac adaptör olayınıda mesaj attım orjinalini gönder diye tamam dedi bakalım artık 15 gün bekleyeceğiz.İşallah pişman olmam.Daha önce ainol 7 flame almıştım biraz kullandım yiğene doğum günü hediyesi verdim.Aartık beğenmessem yiğene cube yi verip ainolu geri alacağım.
  • 4,1 li ve yine vin8 metro temalı güncelleme cube tarafından yayınlandı diyor yabancı forumlar

bunun içindeki gereksiz uygulamaların(çince) ayıklanmıs halini veren bir kaç yapabcı site buldum ama hepsi uyelik istiyor

bu arada tablet ile ilgil deneyimlere devam

sarj %100 720p filim izlendi(sarlok holmes 2) ileri geri almada bi sorun yok anında tepki alıyorsunuz görüntüler gerçekten çok güzel ,,detaylar harika (insanların derisindeki bütün ayrıntılar çok net yakın cekimlerde )

renkler çok canlı hareketli sahneler güzel,, bunları kendi video oynatıcısında denedim tablete daha hiç bir sey yüklemedim

sonuç olarak 2,30 saat aralıksız hd video ,,ekran parlaklıgı yarının altında kalan sarj %53

yeni konu açıp oradanmı devam etsek acaba ???

iyi forumlar

• Takipteyim, yeni konu açın da burasının linkini de verin. Güzel bir inceleme ile iyi paylaşım olur

Hala araştırma aşamasındayım, yakında siparişi verebilirim.
  • evet arkadaşlar yeni konu açılmıstır diyemiyoruz buradan devam ediyoruz

4,1 li ve yine vin8 metro temalı güncelleme cube tarafından yayınlandı diyor yabancı forumlar

bunun içindeki gereksiz uygulamaların(çince) ayıklanmıs halini veren bir kaç yapabcı site buldum ama hepsi uyelik istiyor

bu arada tablet ile ilgil deneyimlere devam

sarj %100 720p filim izlendi(sarlok holmes 2 ) ileri geri almada bi sorun yok anında tepki alıyorsunuz görüntüler gerçekten çok güzel ,,detaylar harika (insanların derisindeki bütün ayrıntılar çok net yakın cekimlerde )

renkler çok canlı hareketli sahneler güzel,, bunları kendi video oynatıcısında denedim tablete daha hiç bir sey yüklemedim

sonuç olarak 2,30 saat aralıksız hd video ,,ekran parlaklıgı yarının altında kalan sarj %53

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 15 Kasım 2012; 22:39:14 >

• tableti alıpta adaptör sorunu yasayan arkadaşlara

ataba marka 3ile 12v ayarlamalı 2000mA Adaptör diye isterseniz problemi çözersiniz,,dokunmatikte bir problem yok sarj sırasında

Bu adaptörü 5v ayarlayarak kullanın

bazı arkadaşlar cep telefonu adaptörü ilede sarj edildiğini söylemiş ama bilgilerini yazmamışlar .bende evdeki esik samsung d900 ile denedim sarj oluyor yazdı ama dokunmatik acayip sekilde tutarsız,, bu sekilde tableti kullanmak imkansız

iyi forumlar

herkes birini çıkıpta su yeni romu denemesini bekliyor sanırım
  • Tablette şarjın %30'dan sonra direk kapanma olayı herkeste oluyor mu?
  • daha ücüncü sarjım ilki gece acık olarak bırakmıstım sabah baktıgımda %7 gösteriyordu ve kapandı, sonrakinide %40 lar civarında yaptım bi kapanma olmadan

asagıdaki bilgiler ısıgında tableti %20,,30 larda sarj etmek daha dogru olacaktır sanırım

ALINTIDIR
    Lityum pil ilk olarak Gilbert N. Lewis tarafından 1912 yılında keşfedilmiştir. İlk yeniden doldurulamayan pil hücreleri ise 1970 lerin ilk yıllarında ortaya çıkmışlardır. Yeniden doldurulabilir lityum iyon pillerin piyasaya sürülebilmeleri yaklaşık 20 yıllık bir çalışmadan sonra mümkün olmuştur. İlk ticari versiyon 1991 yılında John B. Goodnogh yönetimindeki çalışma grubu Sony tarafından bulunmuştur.
    Avantajlar

Lityum iyon piller diğer kimyasallarla hazırlanan denklerine oranla sıklıkla çok daha hafiftirler. Bunun sebebi lityum iyon pillerin en üst seviyede doldurulabilme yoğunluklarıdır. Li ion piller küçük ve taşınabilirdir. Li iyon piller için hafıza etkisi sorunu yoktur, dolayısıyla bu pilleri şarj etmek için tam olarak boşalmalarını beklemek gerekmez. Ayrıca yine aynı nedenden dolayı şarjı yarıda kesmek pil için olumsuz bir etki yaratmaz.
    Dezavantajlar

Lityum iyon pillerin en belirgin kusuru kullanım ömürlerinin üretim tarihlerinden itibaren başlamasıdır. Üretildiklerinden sonra şarj edilseler de edilmeseler de ömürleri üretim tarihinden itibaren azalmaya başlamaktadır. Ancak bu kusur muhtemel müşterilere (topluma) pek duyurulmaz.

%100 şarj seviyesindeki ve çoğunlukla 25 °C derece sıcaklıkta bulunan tam dolu tipik bir dizüstü bilgisayar pili, geri dönüşü olmayacak şekilde her yıl kapasitesinin %20 sini kaybeder. Bu kapasite kaybı ürünün üretim tarihinden itibaren başlar ve pil hiç kullanılmasa bile devam eder. Değişik depolama/saklama dereceleri değişik pil ömrü kayıplarına yol açmaktadır. 0 °C derecede %6, 25 °C derecede %20 ve 40 °C derecede %35 kayıpla karşılaşılabilir.

Eğer lityum iyon pil %40 dolu olarak depolanırsa/saklanırsa pil kapasitesindeki kayıp değerleri düşer. Bu değerler %40 dolu pilde 0 °C derecede %2'ye, 25 °C derecede %4'e, 40 °C derecede ise %15'e düşer.

Eğer pil %0 a kadar boşaltılırsa bu durum "tam boşaltma" olarak adlandırılır ve bu durum pilin kapasitesini düşürür. Yaklaşık olarak 100 tam boşaltma pilin kapasitesinde %75 ten %80'e kadar bir kapasite kaybına yol açar. Dizüstü bilgisayarlarda ya da cep telefonlarında kullanıldığında bu kayıpların anlamı üç-beş yıllık bir kullanımın ardından pilin kapasitesinin kullanılamayacak kadar düşecek olmasıdır.

Li-iyon piller hafıza etkisinden etkilenmezler ancak nikel metal hidrür ya da nikel kadmiyum piller kadar uzun ömürlü değildirler. Hatalı kullanıldıklarında çok tehlikeli olabilirler. İleri kimya bilgisi ve gelişmiş çalışmalar gerektirdiklerinden çoğunlukla daha pahalıdırlar.

cube turkiye deki arkadaşlar,, cube mini v1,04 bu son rom hakkında bilgileri varmıdır acaba,, cube nin kendi sitesinde verilmiş en son yazılım cube mini v1,03

• rom güncelleme yükleme nasıl yapılır bilen varmı?
    pc den mi yapılıyo yoksa ainol gibimi?
  • hiç yapmadım,, okudugum kadarı ile rockchip in bir programı var bunu bilgisayara yükleyip ve sürücülerini yükledikten sonra tabletin bağlı olduğunu gösteriyor ve gerekli sürümü isaretleyip onaylıyorsun(tableti algılaması için tableti usb den bağladıktan sonra ses+ tusuna basarken güç düğmesine basarak tablet flash moda alınıyor )

aslında basit bir islem sanki,, benim motorola e6 nın sürümünü değiştirmek gibi ama ilkler her zaman zor oluyor

• zaten 1.03 yüklü aletlerde daha yenisi yok

ama ben bu win8 metro arayüzünü sevmedim

bundan kurtulmak lazım ICS arayüzü olsun
  • beyler nerdesiniz konu durgunlaştı
  • marketten bişey indirmeyi deneyen varmı acaip yavaş iniyor
  • bi kaç oyun ve program indiridim normaldi hızı
  • benden kaynaklı dicem ama bilgisayardan 850 ile indiriyo
  • dead trigger indiriyom şu an gayet hızlı,
  • angry birds bile indiremedim
  • yarın bende root işlerine girmeyi düşünüyorum

1,03 versiyonun temizlenmiş hali olan bir room tavsiye ediliyor onu deneyeceğim
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.