Şimdi Ara

Cube u30gt Mini 7inç DESTEK ve PAYLAŞIM(ilk mesajı okuyunuz) (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
6
Favori
57.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: febeli35

Merhaba,

Çinden bir yakınımla elden getirttiğim tabletimde uzun süredir hafıza sorunu yaşıyorum. 16 gb dahili 16 gb harici hafızası olmasına rağmen tüm uygulamaları 1 gb hafıza üzerinden kuruyor. Tablete sadece 4 tane oyun kurabildim ve sürekli yetersiz alan uyarısı alıyorum. bu arada toplam 32 gb hafızanın içi de bomboş.
    Uygulamalrın bazılarını Sd karta taşımama rağmen durum pek değişmiyor.
    birçok yerde araştırmama rağmen bu soruna bir çözüm bulamadım. Bu tabletin kapasitesi 1 gb ile mi sınırlı. Bana yardımcı olma şansınız var mı acaba?

hacı rom yüklersen 2gb oluyor
    veya araştır arttırma olması lazım freaktab sitesinde görmüştüm veya flashmyandroid de olabilir 2sinden birinde increase memory tarzı bi konu vardı

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Pardon bu kısmı tekrar sormak istiyorum.Şimdi cihaz full şarj oldu.Cihazı şarjdan çektiniz,Solid explorer ile data/system/batterystata.bin dosyasını sildiniz ve sonra Battery Calibration uygulamasını çalıştırdınız.Sıralama bu şekilde değilmi?
  • dogrudur aynen bu sirayla hareket ettim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Romu yenıden yukleyıp batarya kalıbrasyonunu tekrar yapınca sarj 8 lere kadar ındı.Daha sonra 2 kez full sarjda bu sefer 30 larda kapandı ve actıgımda 15 deydi.Bır kez daha full sajladım sımdı bakalım kacta kapanacak.Bu arada kernelı nasıl sılebılırım.Cıhazın ısınmasına sebep oluyor zannımca 1.6 kernel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurmer -- 24 Haziran 2013; 18:15:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gurmer kullanıcısına yanıt
    kerneli silmeden önce bir ekran görüntüsü verebilir misiniz hakkında kısmından? ben denedim ama olmadı sanırım, ekranlarımızı karşılaştıracağım:)

ayrıca cihaza stok rom yükleyince default kernel yüklenir diye düşünüyorum
  • Buyrun

http://j1306.hizliresim.com/1b/s/pjs31.png

• stok kernel kullanıyorsunuz zaten sanırım kernel işi sizin de olmamış:)
     Cube u30gt Mini 7inç   DESTEK ve PAYLAŞIM(ilk mesajı okuyunuz)

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

stok kernel kullanıyorsunuz zaten sanırım kernel işi sizin de olmamış:)
     Cube u30gt Mini 7inç   DESTEK ve PAYLAŞIM(ilk mesajı okuyunuz)

bu 1.6 kernel olmuyo ya bende denedim
  • Cpuz den bakınca yuk altında sankı bır ara 1.6n gordum gıbı geldı

• Tabletine taşınabilir disk bağlayan varmı arkadaşlar?

bende Normal 3,5 Disk var disk kutusuna koydum gücünü dışarıdan alıyor ancak cihaza taktığım zaman minimal düzeyde bile tepki vermiyor cihaz
  • Rom yukleyince garanti dışı mı oluyo

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan642001

Rom yukleyince garanti dışı mı oluyo

Evet

• Sanalpazar da şu anda Türkiye Distribütör garantisiyle kısa bir süre için TL.279,- olarak geçiyor fiyatı.Normalde TL.399,- idi.
    Ben de şahsen Artes Q812 ile bu cihaz arasında tam bir karara varamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: STG44

Sanalpazar da şu anda Türkiye Distribütör garantisiyle kısa bir süre için TL.279,- olarak geçiyor fiyatı.Normalde TL.399,- idi.
    Ben de şahsen Artes Q812 ile bu cihaz arasında tam bir karara varamadım...

http://www.ucuzcity.com/asp/product/26578/Cube-U30GT-Mini-7-IPS-ekran-Dual-Core-CPU-Quad-Core-GPU-16Gb-1024x600-Cozunurluk-Beyaz-On-Panel
    255 lira

• Evet ucuzcity de fiyatı daha avantajlı.Epeyce bir indirim yapmışlar.Cihazın pili ile ilgili sorun yaşayan arkadaşların beyanları kafama takıldı.Yoksa ciddi ciddi düşünüyorum satın almayı...
  • Nihayet karar verip Ucuzcity'den TL.260,- kargo ücreti dahil satın aldım.Sağ salim geldi.Kendilerine de ilgilerinden dolayı teşekkür ettim.
    Ayrıca cihazla ilgili olarak Cube Türkiye resmi distribütörlüğü'nden Serdar Bey ve Murat Bey'de her ne kadar telefonda tanışmış olsak bile cihazı satın almadan ve satın alma aşamasında sorduğum sorulara hiç sıkılmadan cevap verip yardımcı olduklarından dolayı kendilerine de buradan teşekkür ediyorum.Cihazı vakit darlığından dolayı biraz inceleme fırsatım oldu, hafta sonu detaylı inceleme şansım olur.Ben beyaz rengini aldım.
    Ama gerçekten de ilk bakıldığında piyasada "marka" diye tabir ettiğimiz kendi özelliklerinde olan cihazlarla kıyasladığımızda eksiği yok artıları fazla diyebilirim.İzlenimlerimi burada daha sonra paylaşırım.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STG44 -- 19 Temmuz 2013; 12:46:28 >
  • STG44 S kullanıcısına yanıt
    ürün nasıldır arkadaşlar, eksileri falan neler, buyincoinst 90 dolara kadar düşüyor kodla... linkteki ürünle aynısı mı...

http://www.buyincoins.com/item/18602.html
  • Linkteki ürünün aynısıdır.Siyah renk olan Asus Nexus 7 ye beyazı da Ipad e benziyor.Aldığımdan bu yana pek az vaktim oluyor akşamları biraz biraz inceleyebiliyorum maalesef.Konu başlığından itibaren daha uzman kullanıcı arkadaşlar zaten görüşlerini aydınlatıcı bir şekilde belirtmişler.
    Ama birincisi, ürünün fiyatı gerçekten çok uygun.İkincisi ise şu ana kadar sadece komşumuzda üç-beş dakikalığına, teknoloji mağazalarında da demo olarak standda yeralan Ipad mini leri deneyebildiğim kadarıyla ekran dokunmatiği konusunda hemen hiçbir fark yok gibi.Ekranını da pil ömrü ekonomik olsun diye %40 parlaklıkda tutuyorum buna rağmen çok parlak.Gerçekten de youtube da videolarını izlediğim kadarıyla iyi bir ürün olduğunu az çok anlamıştım ama bu kadar güzel durduğunu da yakından görünce anladım.Hediye orijinal Cube kulaklığı da fena değil.

Güzel grafikli oyunlardan hep merak ettiğim Shadowgun, Dead Trigger, Real Racing 3, Evertales, Pinball HD (Tegra) gibi oyunları yeterli hızda oynayabilmek gerçekten güzel. Ben pratik olsun diye 7" satın aldım.Yoksa 8" alınabilir.

Eksisi sadece pil kapasitesi herhalde (bu da kullanıcıya bağlı-benim için yeterli duruyor).

Şimdilik bu konuda söyleyebileceğim bunlar.

Detaylı izlenimlerimi boş bir vaktimde mutlaka paylaşacağım.

İyi günler.

• Söylediğin fiyatlabiliyorsan, cihazın artıklarını koymaktan, eksi koymaya yer bulamazsın :-) :-)

Tek riski tabletin bozuk çıkma ihtimali, kalan her sey fiyatından fazlasını sunacaktır

• Yıl sonuna doğru belki de Sonbaharda Tegra 4 lü tabletlerin çıkmaya başlamasıyla birlikte Çinli üreticiler safında Mali 450 veya Mali T604 gpu lu tablet çözümleri de boy göstermeye başlayınca güzel bir rekabet olur diye düşünüyorum.Bu da biz tüketicilere yarar herhalde.Ben fazla beklemek istemedim, neticede bu ebatta bu performansta bir cihaza ihtiyacım vardı.Ama biraz kullanımına alışınca, fiyatlar da uygun olursa gene bir tane daha tablet almak isterim yeni nesil çıkacaklar arasından.
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.