Şimdi Ara

««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»» (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.676
Cevap
48
Favori
328.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben 2012 girişliyim. Üniversitede 1 sene hazırlık okuduktan sonra 1. sınıfta bölüm değiştirerek başka bir üniversiteye geçmiştim. Eylül 2014'te birinci sınıftan başlayacağım. Şimdi benim durumum ne oluyor ara sınıf mı ? Ayrıca yurtlara ne zaman başvurabilirim; bu seneki mezunlar ile beraber mi başvuruluyor yoksa Temmuz'da ara sınıf başvuruları var diye duymuştum o tarihte mi başvuru yapmam gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

Selamlar.

Ben 2012 girişliyim. Üniversitede 1 sene hazırlık okuduktan sonra 1. sınıfta bölüm değiştirerek başka bir üniversiteye geçmiştim. Eylül 2014'te birinci sınıftan başlayacağım. Şimdi benim durumum ne oluyor ara sınıf mı ? Ayrıca yurtlara ne zaman başvurabilirim; bu seneki mezunlar ile beraber mi başvuruluyor yoksa Temmuz'da ara sınıf başvuruları var diye duymuştum o tarihte mi başvuru yapmam gerekiyor ?

genel başvuru esnasında başvur . normal başvuru yap. ara sınıf yapmana gerek yok. ama girişte iki kat depozito ödersin bildigim kadariyla
  • yeniler için up
  • Bu konuyu bir hortlatayım.
    Bu yıl büyük ihtimal üniversiteye gideceğim.
    Ben genel yurtta değil yüksek ücretlide kalmak istiyorum.
    Babam emekli,annem ev hanımı. Ev araba yok.
    Yüksek ücretlinin çıkma ihtimali nedir?
  • arkadaşlar ben bu sene üniversiteye başlıyorum. merak ettigim ise şu.

kyk için yurt başvurusunu internet üzerinden mi yapıyoruz ?
    yurt başvurusuyla burs başvurusu aynı şeymi oluyor burs için kyk dan ayrı bir başvurumu yapıyoruz?

yüksek ücretli yurt ile genel yurt arasındaki fark nedir ? başvuruları okullarımız acıklandıktan sonramı yapıyoruz ? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilboBagginss

arkadaşlar ben bu sene üniversiteye başlıyorum. merak ettigim ise şu.

yurt başvurusuyla burs başvurusu aynı şeymi oluyor burs için kyk dan ayrı bir başvurumu yapıyoruz?

yüksek ücretli yurt ile genel yurt arasındaki fark nedir ? başvuruları okullarımız acıklandıktan sonramı yapıyoruz ? teşekkürler

Evet internet üzerinden yapılıyor.
    Aynı sayfa üzerinden hem yurt hem burs-kredi isteğini belirtiyorsun

Yüksek ücretli yurt genel olarak 140-200tl arası genel yurtlar 120tl oluyor aylık.Yüksek ücretlilerde odalar daha az kişilik oluyor.Ranza yerine baza sistemi var.Mini buzdolabı var.Tuvalet Banyo oda içerisinde bulunuyor.Başvurular yanlış hatırlamıyorsam okul tercihleri açıklandıktan sonra oluyordu dediğin gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Mitokondri-

quote:

Yüksek ücretli yurt genel olarak 140-200tl arası genel yurtlar 120tl oluyor aylık.Yüksek ücretlilerde odalar daha az kişilik oluyor.Ranza yerine baza sistemi var.Mini buzdolabı var.Tuvalet Banyo oda içerisinde bulunuyor.Başvurular yanlış hatırlamıyorsam okul tercihleri açıklandıktan sonra oluyordu dediğin gibi.

hocam banada bir yardım eder misin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gun_Beyin_yegeniyim

quote:

quote:

hocam banada bir yardım eder misin

O konuda kesin birşey demek zor ama yurda direk olarak yerleşemesen bile düşük bir yedek sırası gelir diye tahmin ediyorum. 1-2hafta yurtta misafir öğrenci olarak bekleyip daha sonra sıranız gelince asil olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

• ben gittigim yerde rahat birşekilde ders calısabilmem icimde bir pürüz olmaması gerek.yüksek ucretlilerde kyk ya ait degilmi. sanırım yüksek ücretli yurtları yazmaliyim. ilgi ve alakanıza teşekkürler hocam.
  • quote:

ben gittigim yerde rahat birşekilde ders calısabilmem icimde bir pürüz olmaması gerek.yüksek ucretlilerde kyk ya ait degilmi. sanırım yüksek ücretli yurtları yazmaliyim. ilgi ve alakanıza teşekkürler hocam.

Evet yüksek ücretlilerde kykya ait. Ders çalışma konusuna gelirsek oda arkadaşları sıkıntılı tipler olmazsa odanda çalışabilirsin olmazsa her yurtta çalışma salonları vardır.Orada da çalışabilirsin.
  • quote:

quote:

ben gittigim yerde rahat birşekilde ders calısabilmem icimde bir pürüz olmaması gerek.yüksek ucretlilerde kyk ya ait degilmi. sanırım yüksek ücretli yurtları yazmaliyim. ilgi ve alakanıza teşekkürler hocam.

Evet yüksek ücretlilerde kykya ait. Ders çalışma konusuna gelirsek oda arkadaşları sıkıntılı tipler olmazsa odanda çalışabilirsin olmazsa her yurtta çalışma salonları vardır.Orada da çalışabilirsin.

çalışma salonları benim için daha harikulade olacaktır.
  • Yurt cikarken anne babasi ayri olanlar icin bir oncelik hala varmi acaba?

• selam, simdi ituyu kazansak(davutpasa kampusu) kykya basvursak bizi nereye atar ? tuzlaya falan atabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: yolbulucu

selam, simdi ituyu kazansak(davutpasa kampusu) kykya basvursak bizi nereye atar ? tuzlaya falan atabilir mi

Kendi kampüsüne yakın yerdeki kyk ya atar.Tam tersi bi durum oluşursa da dilekçe verirsiniz yakındaki yurda geçmek için

quote:

Orijinalden alıntı: sulo1996

Yurt cikarken anne babasi ayri olanlar icin bir oncelik hala varmi acaba?

https://www.kyk.gov.tr Burada yazması gerek.Biraz araştırırsanız bulursunuz öncelik şartlarını.

• Merhaba. Ben bu sene büyük ihtimal mimar sinani kazanicam yurt olarak neresi çıkar bana? Bir de ben Üniveristemi bırakıp tekrar girdim sınava. Yurt çıkar mi ?

• Iyi gunler. Bu sene olursa Ankara da okuyacagim buyuk ihtimal. Yuksek ucretli istiyorum cikarsa. Cikti diyelim Ankara Dtcf yakini yurtlar var oraya mi atarlar? Yemekler ucretsiz degil mi? Para ekleyerek daha iyi veya cok cesit alabiliyor muyuz? Internet bedava mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C93BC3667 -- 23 Temmuz 2014; 15:58:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmudunuKaybetme

Iyi gunler. Bu sene olursa Ankara da okuyacagim buyuk ihtimal. Yuksek ucretli istiyorum cikarsa. Cikti diyelim Ankara Dtcf yakini yurtlar var oraya mi atarlar? Yemekler ucretsiz degil mi? Para ekleyerek daha iyi veya cok cesit alabiliyor muyuz? Internet bedava mi

Sabah kahvaltısı için 2.30tl akşam yemeği için 5tl lik ücretsiz kullanım hakkı var. Üstüne katarak daha çok yemek alabilirsin. İnternete de wifi ile ücretsiz girebilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UmudunuKaybetme

Iyi gunler. Bu sene olursa Ankara da okuyacagim buyuk ihtimal. Yuksek ucretli istiyorum cikarsa. Cikti diyelim Ankara Dtcf yakini yurtlar var oraya mi atarlar? Yemekler ucretsiz degil mi? Para ekleyerek daha iyi veya cok cesit alabiliyor muyuz? Internet bedava mi

Sabah kahvaltısı için 2.30tl akşam yemeği için 5tl lik ücretsiz kullanım hakkı var. Üstüne katarak daha çok yemek alabilirsin. İnternete de wifi ile ücretsiz girebilirsin.

Sagolun bir sey daha var yuksek ucretliler 4 kisiden daha cok veya daha az olabiliyor mu

• Yurt başvuruları ne zaman oluyor? Hem yurt hem de burs çıkma imkanı var mı?
  • mrb arkadaşlar. atatürk üni kimya öğrencisiyim. 2. sınıftayım ve öğrenim kredisi alıyorum. bu sene sınava girdim ve erzincan elektrik-elektronik mühendisliğine yerleştim. kredi durumu ne olur. kesilirmi. kesilirse tekrar alabilirmiyim. tşk.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.