Şimdi Ara

'LASTİKLER' /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
101
Favori
189.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belirttiğim lastik Falken sn832 modeli, bu lastik 2014 yılında çıktı.

http://www.pirelliotolastik.com/?urun-5539-FALKEN-175-65-14-82T-SN832EC.html

• Merhabalar
    Aracım 2007 model Honda Civic HB ( FN2 ) modelidir.
    225/45/17 orginal ebatından ön plan olarak konforun arttığı bir ebata geçmek istiyorum. Önerileriniz neler olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProfesorKardesler

Merhabalar
    Aracım 2007 model Honda Civic HB ( FN2 ) modelidir.
    225/45/17 orginal ebatından ön plan olarak konforun arttığı bir ebata geçmek istiyorum. Önerileriniz neler olur.

205/50/17 olabilir.

• LionTech16 kullanıcısına yanıt
    Hocam vw bora 1.6SR 8Valve 101hp araç için
    205 55 R16 Alaşım jantmı
    195 65 R15 Saç jantmı
    daha iyi olur serilikte ve yakıtta gözle görülür fark olurmu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • syruse kullanıcısına yanıt
    çap artıyor. % 5 den fazla sorun çıkarabilir. aracın kalkışı biraz zorlanır. 175/60-14 daha uygun gibi. en güzeli orjinali bence bozmayın. 165 taban 175 e göre nisbeten daha az yakıt yaktırır. sürtünme daha azdır. illede orjinal ölçüyü değiştireceğim diyorsanız 155/65-14 ölçü daha uygun. en sağlıklı olan orjinal olandır unutmayın.
  • lastik konusunda aynı fikirdeyim. falken almaya karar verdim. micraya takacağım 175/65-14 ama 828 desen alıyorum almam gereken sitede sadece 828 var banka kampanyasıyla 4 tanesi 320 tl ye geliyor. 832 desen olsa çok daha iyiymiş. 828 desen değerleri düşük yakıt tük.E olarak görülüyor. bilgilendirme için teşekkürler.
    ayrıca note hakkında nedersin micra gibi sorunsuz mu tavsiye edermisin
  • Note tavsiye ederim, kullanımı zevkli sorunsuz bir araç.Falken 832 modeli olsa iyiymiş.
  • Slm arkadaşlar petlas ile bir çok lastigi f/p olarak karşılaştırdım sonunda petlas almaya karar verdim şu an 2 modeli arasındayım birisi yaz lastigi pt515 digeri 4 mevsim pt535 Ankara da oturuyorum yılda çok km yapmıyorum alacagım lastikleri kışında çıkartmıyacam ve kulanacam sizce 4mevsim (pt535) alsam uygun olurmu bu lastik yeni üretimmidir kaç senedir piyasa da dır yeni denenmemiş bir ürünse almak istemiyorum açıkcası kulanan bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini yazarsa çok sevinirim saygılar...
  • Acaba 225/50/17 ye dönüşüm sağlanabilir mi?

• Selamlar
    225/45 R19 ve 215/60 R17 lastiklerin caplari ne kadardir, aralarinda anlamli bir fark var midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ProfesorKardesler

Acaba 225/50/17 ye dönüşüm sağlanabilir mi?

Aynen hocam. 225/45/17 ebat lastiğinizi 205/50/17 ebat lastiklerle değiştire bilirsiniz.
    Mevcut jant lastiğiniz orj fabrika çıkışlımı?
    http://www.jant.com.tr/jant-lastik-hesaplama.htm

• dent_ist D kullanıcısına yanıt
    Aralarında anlamlı bir fark yok. İnce yanak otoyollar için avantajlı. Kalın yanak bozuk yollar için iyidir, suspansiyon zaraz görmez uzun ömürlü ön takım:)) fisssh fisshh

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

Aralarında anlamlı bir fark yok. İnce yanak otoyollar için avantajlı. Kalın yanak bozuk yollar için iyidir, suspansiyon zaraz görmez uzun ömürlü ön takım:)) fisssh fisshh

Cok tesekkurker.

• Merhabalar eski aracım Doblo idi, 185x65x15 Michelin alpin kışlık lastiklerim vardı. Daha 3000 km bile kullanmadım gecen sene aldım 2 kış geçirdim. Şimdi 2011 Fiesta aldım bu kışlık lastiklerimden çok memnunum ebat olarak Fiesta da sıkıntı çıkarır mı? Kullanabilir miyim acaba Fiesta araçta 185x65x15 kışlık lastik ?

• quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

Merhabalar eski aracım Doblo idi, 185x65x15 Michelin alpin kışlık lastiklerim vardı. Daha 3000 km bile kullanmadım gecen sene aldım 2 kış geçirdim. Şimdi 2011 Fiesta aldım bu kışlık lastiklerimden çok memnunum ebat olarak Fiesta da sıkıntı çıkarır mı? Kullanabilir miyim acaba Fiesta araçta 185x65x15 kışlık lastik ?

Fiesta'ya büyük gelir, aracın üzerindeki orijinal lastik ölçüsü nedir? 185 55 r15 ise %6 fark olur ve bu izin verilen %3 lük sınırı çok aşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 12 Temmuz 2014; 10:33:29 >
  • İzmirde uygun fiyata lastik için tanıgıdıma yonlendirebilirim arkadaşlar fazla para kaptırmayın lastige

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

quote:

Merhabalar eski aracım Doblo idi, 185x65x15 Michelin alpin kışlık lastiklerim vardı. Daha 3000 km bile kullanmadım gecen sene aldım 2 kış geçirdim. Şimdi 2011 Fiesta aldım bu kışlık lastiklerimden çok memnunum ebat olarak Fiesta da sıkıntı çıkarır mı? Kullanabilir miyim acaba Fiesta araçta 185x65x15 kışlık lastik ?

Fiesta'ya büyük gelir, aracın üzerindeki orijinal lastik ölçüsü nedir? 185 55 r15 ise %6 fark olur ve bu izin verilen %3 lük sınırı çok aşıyor.

Üzerindeki 175x65x14 ama titanium paketinde ve arabanın etiketinde 195x60x15 var kullananlarda var. Yep yeni lastikler gidecek yazık oldu ya

• quote:

quote:

quote:

Üzerindeki 175x65x14 ama titanium paketinde ve arabanın etiketinde 195x60x15 var kullananlarda var. Yep yeni lastikler gidecek yazık oldu ya

175 65 14 ile arasında da yaklaşık %6 fark var, servise bir sorun isterseniz, yeni versiyonlarda süspansiyon yüksekliği ile oynamadan (2 santime yakın aracı yükseltir) 195 60 15 kullanıyorlarsa araç kaldırabiliyor demek ki. Eğer olabilir derlerse size dört adet 15" jant gerekecek, yani ilave masraf demek. Bana sorarsanız en ekonomik ve temiz çözüm mevcut lastikleri sahibinden sitelerinden birinde satışa çıkarıp zaten ucuz bir ebat olan 175 65 r14 kış lastiği almanız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

175 65 14 ile arasında da yaklaşık %6 fark var, servise bir sorun isterseniz, yeni versiyonlarda süspansiyon yüksekliği ile oynamadan (2 santime yakın aracı yükseltir) 195 60 15 kullanıyorlarsa araç kaldırabiliyor demek ki. Eğer olabilir derlerse size dört adet 15" jant gerekecek, yani ilave masraf demek. Bana sorarsanız en ekonomik ve temiz çözüm mevcut lastikleri sahibinden sitelerinden birinde satışa çıkarıp zaten ucuz bir ebat olan 175 65 r14 kış lastiği almanız.

Teşekkürler bilgiler için lastikleri satılığa çıkardım kışa kadar satılır bi takım alırım artık..

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.