Şimdi Ara

Elektro ve bass gitar ..yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biz bikaç arkadaş müzik olayına giriyoruz ve elEktro , bass gitar alıcaz . bu işin içinde olan arkadaşlardan ricam uygun fiyatlı ve kaliteli gitarları nerelerde bulabilirim bilgi verirmisiniz ve öneri tabiki.. link atarsanız da memnun olurum..
    ..teşekkürler arkadaşlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: kill the kill

quote:

Orijinalden alıntı: tolgasavaskurt

quote:

Orijinalden alıntı: kill the kill

ibanez grg170dx bende de satılık ama sıfır benimki. hiç kullanılmadı herşeyi yeni sadece odamda 2 haftadır duruyo kendi gitarım var o yüzden hiç kullanmadım fiyatı 350tl. gitarda çizik bulun sizin olsun :) neyse bass çalmak istiyorsan dediğim gibi hangi marka almak istiyorsun yada hangisi ucuz bilmiyorum ama elimden 3 aktif manyetikli bass 2 pasıf geçti. aktifler ucuz olduğu için çok parlak sesi var. çok agır metal yapılır onlarla
    ayrıca eğer amfi alacaksan gidipte foodsvich i olmayan bişeye 200-300 vermeye gerek yok. prosesör + hopörlörü olan bi anfi çok rahat işini görür
    ayrıca 2-3 arkadaşla başlamak çok güzel oluyo metronom sorunu hiç olmuyo uyumu öğrenirsinz her türlü güzel ben elektro gitar çalışyorum bass çalan arkadaşla beraber baslamıştık

valla metallica ya hafif denemez heralde :)

sence bass mı daha keyif verici yoksa elektro mu ben elektroyu dha çok seviyorum ama bas çalmak daha işime geliyo gbi .. aklındaki elektro ve bas modellerini söylersen de sevinirim :)

bass mı elektromu o kişinin kendi tercihi birazda kişilik giriyo aslında işin içine. hep ben önde olim dugusu varsa bass çalarken belki sıkılablirsin yada grupla çalarken bassın sesini sonlama gibi bi hissiyat doğar içinde. çünkü bass bazı şarkılarda arka planda kalıyo metallica da asla arka planda kalmaz mesela. kaliteli şarkıların genelinde bassı hissedersin zaten olayıda budur. bass çalmak ritimseldir çok zevkli riffler var benim elektro çalmama rağmen bass riflerini arkadaşımın gitarında çalarken müthiş zevk alırım. hani bass gitarda solo atim olayı nadirdir.

elektro ya gelirsekte elektroyla çaldığın tüm şarkıları başkları anlar ama bass gitarda genelde ne çaldığını şarkıyı bilmeyen anlayamaz. ön planda duyulan bi aygıttır elektro. herkes çalar. bass ta aranan kişi olursun elektroda iyi çalmak lazım aranan kişi olmak için :) elektroda çok fazla teknik var bassta o kadar yok tabiki onda daha hızlı ilerliyormuşsun gibi gelir ama sadece amatörlük için geçerlidir. sonrasında bassta zordur elektro da fark eden bişi olmaz :)

bass gitarda tavsiye edebileceğim biraz tuzlu gibi görünsede hacalarımz bile konsere çıkarken o bassı almışti kendilerinkinde daha rahat ve sesi iyiydi. modelinin hatırlamıyorum ama cort un action serisinin kuru kafalı modeli var biraz kaba tarif oldu ama arkadaşta o var ve 3 yıldır kullanıyo canavar gibi :)

cortun gitarları kötü derler doğğrudur ama bassları fena değildir. elektro olarakta bi cort x2 tavsiye ederim baska etmem bu gitar 1-2 yıl götürür ton yelpazesi çok geniz değil hard rock metal tonlarını alırsın fiyatına görede iyi bi sesi vardır. klavyeside bana göre çok rahattı

ibanez grg170dx ton yelpazesi aşırı geniş bi gitar fiyatına göre. bu gitar sizi bayağı götürür 2-3 yıl hiçbşi yapmadan kullanabilirsiniz. rahattırda yalnız iki gitarın söyle bi farkı var cortu klavyesi ibaneze göre daha kalındır. eliniz hangisine rahat eder bilemem tabiki
    Jacksonlar var yalan yok hiç denemedim ama kullanıp memnun olanlar çok. metal diyorsanız bundan şaşmayın. Jackson klavyeleri hakkında yazılmış efsaneler var tai milyarlık gitarlarda ama alt modellieride her markada olduğu gibi payını alıyo.

arkadaşlarla baslayacaksanız herşey zevkli gelir benim dediklerim sadece teknik olarak. elektronun çok tekniği var doğrudur ama 4 parmaklı dünyaca ünlü gitarist te var. basın telleri kalın çalması zor derler yalan :) en kalın telinin bi çalışmada 2 defa koptuğunu bilirim nesi kalın :P 10 yaşındaki çocuk çalıyo.

sen elektroyu çok seviyosan ondan başla elektronun söyle bi evrenselliği vardır hem ritim hem solo olarak geliştiriyorsun kendini. çaldığın ritimlerden bateri ritimlerini çok rahat kulağından çıkartıyorum. bassla başlamadım illaki muzik kulağı bu herkeste gelişir heres çıkartır ama elektro çalanlar bu konuda bi adım önde sadece bateri demekte eksik kalır.

mesela bass çalanlarda baterinin her cross ( alttaki büyük davul ) vurdukça oda tellerine vurmak zorundadır. bass bateri bütündür. tabi hep öyle gitmez bass aralara riffler katar baska bi deyişle süslemeler :)
    çok uzun oldu farkındayım genel olarak bilgilendirmek için aklıma geleni yazıyorum.

çok sağol gerçekten gayet açıklayıcı olmuş

http://www.ikincielim.com/iel/gitar-bass-gitar-satilik-ciziksiz-cort-action-a-aktif-manyetik-garantili_ilan_244188?Resno=422036

peki bu gitar için ne dersin tam olarak ve birkaç tane daha cok tuzlu olmayan modeller verebilirmsn anfi olarak ta gitar olarakta

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.