Şimdi Ara

Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
4
Favori
11.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu fazla uzatmadan sade bir şekilde özetliyorum. Bu ara klima alma arifesindeyim, daha doğrusu aniden alma fikrini kafama sokan klima bu oldu. Nedenin bilmemekle birlikte Mersinde olmam almak için yeterli bir sebep olur sanırım.

Birazda inverter olması cezbetti fakat bu fiyat segmentinde inverter olması neler değiştirir bilemiyorum. Sıcak fırsatlarda açılan konuda cchacalls adlı arkadaş ürünü almış ve kutu üzerindeki değerlerin fotoğrafını çekmiş, sağolsun. Kendisinden alıntıdır.

Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında  Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında

Aslında bütçe bundan çok daha düşük olmalıydı fakat kullanım alanını izlenime göre özetleyeyim,

Mersindeyim.
    Oda Kuzey-batı yönünde ve 17-18 m2.
    Doğrudan güneş yalnızca 14:00-18:00 arasında geliyor, yani güneşin batmaya başladığı saatlerde.
    Yalıtım yok ve ara kattayız.
    Hem ısıtma hem soğutma için kullanılacak.

Bu arada Velena markasının üreticisi Airfel. CarrefourSA için fason üretim. Bütçe daha az bile ama ısıtma için 600-700 BTU'luk standart split klimalar iş görür mü, sanmıyorum.

• 35. kalite inverter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Antika.

35. kalite inverter.
    O kadar diyorsunuz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumuz Perfect

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    15 dk.'da caydırdınız resmen.
    Peki 12000 BTU olacak şekilde hem ısıtma hem soğutma yönünden 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde ne önerilir?

Mesela Samsung Boracay
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-boracay-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-aq12tsmnstk/productDetails.aspx?productId=evsambora12&categoryId=17453

Tabi olaya ekmek-köfte olarak bakılacak ama 1000 TL bile bütçeyi zorlar aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

15 dk.'da caydırdınız resmen.
    Peki 12000 BTU olacak şekilde hem ısıtma hem soğutma yönünden 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde ne önerilir?

Mesela Samsung Boracay
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-boracay-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-aq12tsmnstk/productDetails.aspx?productId=evsambora12&categoryId=17453

Tabi olaya ekmek-köfte olarak bakılacak ama 1000 TL bile bütçeyi zorlar aslında.

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_32620480/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

http://forum.donanimhaber.com/m_32620480/tm.htm

Alıntıları Göster
    eina arkadaşımız pek tavsiye etmiyor. Ben Gree marka koçtaşta satılan modeli tavsiye edebilirim.

http://www.koctas.com.tr/product/GR-11-Split-Klima-11000-BTU/6715-11725/

• quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

eina arkadaşımız pek tavsiye etmiyor. Ben Gree marka koçtaşta satılan modeli tavsiye edebilirim.

http://www.koctas.com.tr/product/GR-11-Split-Klima-11000-BTU/6715-11725/

Alıntıları Göster
    o yukarıda ki listede sorun var dostum,dünyanın 1 numarası gree'dir adamlar daikin ile ortak çalışıyor,auer denen bir klima var isme bakınca peh dersin 9000btu 700tl ama klima gree üretimi arakdaşım almıştı ordan biliyorum klima kışın bile canavar gibi fason üretim olmasına rağmen çoğu markayı siler atar,midea dediğinde en büyüklerden biri haberin olsun

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    zaten zibroda gree üretimi klima var,daikin'dada var,bu durumda gree en iyisi diyebilirim
  • quote:

Sizin kendi düşünceniz gene yukarda dediğim gibi saygı duyarım, ama ben diyemem Ururu sarara varken, yeni süper daiseka varken, Zibro 75 serisi varken Ülkemizde olanlara bakarak ben diyemem.

Sadece hepside harika cihazlar, dip değerlere göre bakarsak farklı sonuçlar çıkar bence gerek yok beyaz eşya bölümü gibi tartışma çıkar gereksiz.

Zibro hepsi Gree üretimi değil sadece 65 serisi Gree üretimi.

11-18-30-75 serisi Midea üretimidir.

17 - 20 serisi japon diye geçiyor sitesinde.

Şimdilik

şu iyi gibi ama ülkemize gelirmi bilmiyorum.

http://global.midea.com.cn/midea/product/product!show.action?requestId=150

http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_7526-37-72.html

iyi cihazlar, zevke göre, bütçeye göre bunların hepsi alınır, daıkın V serisi Gree diyorlar ama alınır seviye altındada diyorlar Ben daıkın diyerek direk daıkını alacagımı sanmıyorum eğer gücüm yeterse emura almak isterdim.
    Daıkın alt serisini gree ye üretim yaptırmışki hele enjoy var bu ikisi aman almayın deniyor 9köy arkadaş dahil.

katılıyorum. gree en iyisi diye bir durum yok. bur aralar çok yazılmaya başladı. hatta geçenlerde mahçup isimli arkadaşınyazısına denk geldim daikin gree nin diyenlere katılmış yok böyle bir şey.

sendomi dostumuzda konuyu tam araştırmamış olabilir.

ah ulen birol hep senin üçkahıtların bunlar kafana büyük rakı şişesi düşsün

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Sizin kendi düşünceniz gene yukarda dediğim gibi saygı duyarım, ama ben diyemem Ururu sarara varken, yeni süper daiseka varken, Zibro 75 serisi varken Ülkemizde olanlara bakarak ben diyemem.

Sadece hepside harika cihazlar, dip değerlere göre bakarsak farklı sonuçlar çıkar bence gerek yok beyaz eşya bölümü gibi tartışma çıkar gereksiz.

Zibro hepsi Gree üretimi değil sadece 65 serisi Gree üretimi.

11-18-30-75 serisi Midea üretimidir.

17 - 20 serisi japon diye geçiyor sitesinde.

Şimdilik

şu iyi gibi ama ülkemize gelirmi bilmiyorum.

http://global.midea.com.cn/midea/product/product!show.action?requestId=150

http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_7526-37-72.html

iyi cihazlar, zevke göre, bütçeye göre bunların hepsi alınır, daıkın V serisi Gree diyorlar ama alınır seviye altındada diyorlar Ben daıkın diyerek direk daıkını alacagımı sanmıyorum eğer gücüm yeterse emura almak isterdim.
    Daıkın alt serisini gree ye üretim yaptırmışki hele enjoy var bu ikisi aman almayın deniyor 9köy arkadaş dahil.

katılıyorum. gree en iyisi diye bir durum yok. bur aralar çok yazılmaya başladı. hatta geçenlerde mahçup isimli arkadaşınyazısına denk geldim daikin gree nin diyenlere katılmış yok böyle bir şey.

sendomi dostumuzda konuyu tam araştırmamış olabilir.

ah ulen birol hep senin üçkahıtların bunlar kafana büyük rakı şişesi düşsün

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ürünü bugün maltepe carrefour'dan aldım.Akşama bağlarız dediler saat 14:00 gibi geldiler ve montaj bitti .Adam 35 dakikaya yakın vakum yaptı. Ama mantolama olduğu için klimayı yere koymak zorunda kaldık, dış sıva bile yokmuş binada. Resimleri ekliyorum klima gayet güzel ve herşeyden önemlisi klimayı bugün taktılar
     Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında  Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında  Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında
     Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında  Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caspianseaa -- 6 Ağustos 2012; 16:57:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caspianseaa

arkadaşlar ürünü bugün maltepe carrefour'dan aldım.Akşama bağlarız dediler saat 14:00 gibi geldiler ve montaj bitti .Adam 35 dakikaya yakın vakum yaptı. Ama mantolama olduğu için klimayı yere koymak zorunda kaldık, dış sıva bile yokmuş binada. Resimleri ekliyorum klima gayet güzel ve herşeyden önemlisi klimayı bugün taktılar
     Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında  Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında  Velena 12000 BTU Inverter Klima Hakkında

Alıntıları Göster
    klima ne üretimi bakarmısın dostum,üretici firma nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

hocam yukardaki resimde var gree elektrik yazıyor ve çinde üretilmiş..
  • quote:

Gree üretimi.
    Alınmaması için hala sebep var mı? Ciddi soruyorum.

• quote:

quote:

Gree üretimi.
    Alınmaması için hala sebep var mı? Ciddi soruyorum.

Alıntıları Göster
    ben sadece soğutma için aldım bu fiyata inverter buldum ve aldım ama dediğim gibi diğer firmalar en az 3 gün montaj süresi verdiler. En önemlisi 4 saat içinde takıldı

• quote:

ben sadece soğutma için aldım bu fiyata inverter buldum ve aldım ama dediğim gibi diğer firmalar en az 3 gün montaj süresi verdiler. En önemlisi 4 saat içinde takıldı

Alıntıları Göster
    Bana ısıtma içinde lazım. Kışın öyle harıl harıl çalışmayacak tabi ki ama soğuğu kırsın yeter. 27-28 derece normal sanırım. Birde bu ilk klima olacak, o da var.

• quote:

Bana ısıtma içinde lazım. Kışın öyle harıl harıl çalışmayacak tabi ki ama soğuğu kırsın yeter. 27-28 derece normal sanırım. Birde bu ilk klima olacak, o da var.

Klima birde çok ama çok sessiz yani bana mı öyle geldi ama ? Isıtma için kullanabilirsiniz dedi satıcı valla benimde ilk klimamam (evden ayrıldıktan sonra) gözümü kararttım daha doğrusu sıcak kararttı aldım
  • quote:

quote:

Klima birde çok ama çok sessiz yani bana mı öyle geldi ama ? Isıtma için kullanabilirsiniz dedi satıcı valla benimde ilk klimamam (evden ayrıldıktan sonra) gözümü kararttım daha doğrusu sıcak kararttı aldım

Satıcıya bakarsak 7000'lik Arçelik falan yeter.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    gree üretimi ise dakika durmayın ihtiyacı olan direkt alsın klimayı,gree üretimi alınmazda ne alınırki bu fiyata gree üretim inverter klima bulmazsınız
  • quote:

gree üretimi ise dakika durmayın ihtiyacı olan direkt alsın klimayı,gree üretimi alınmazda ne alınırki bu fiyata gree üretim inverter klima bulmazsınız

Alıntıları Göster
    Risk budur diyerek alasım var. Zaten bu fiyata değil inverter standart split klima yok. Tabi sadece üzernde yerli markaların stickerı olan ürünleri saymıyorum. Gerçi bir çoğu yine Gree'nindi ama adı inverter ise onlardan bir gömlek üstündür herhalde.

• quote:

Risk budur diyerek alasım var. Zaten bu fiyata değil inverter standart split klima yok. Tabi sadece üzernde yerli markaların stickerı olan ürünleri saymıyorum. Gerçi bir çoğu yine Gree'nindi ama adı inverter ise onlardan bir gömlek üstündür herhalde.

Alıntıları Göster
    alan yok mu? bunun enerji tüketimi nasıldır? ocağımıza incir ağacı diker mi?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.