Şimdi Ara

512 SD RAM (133 MHZ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

CPU Türü Intel Pentium 4, 1500 MHz (15 x 100)
    Anakart Adı MSI MS-6524G (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DIMM, Audio, Video)
    Anakart Çipseti SiS 650
    Sistem Belleği 256 MB (PC133 SDRAM)

yeni 512 sd-ram(133 mhz) aldım ,fakat taktıktan sonra bilgisayar açılmadı,eskisini çıkatıp denedim olmadı.Gene 256 ramle blgisayarı açtım.Herhangi bi şekilde yanlış takmış olsam bip sesi gelir doğru takıyorum fakat elektrik gitmiyo veya tam takmıyorum bu sefer de monitöre elektrik gitmiyo aacaba sorun nerede?Bios tan herhangi bi ayar yapmalımıyım?

• Sadece 512 ile denediğinizde açıldı mı? Açılmasa dahi bir kaç defa deneyin. Bazen böyle aksilikler olabiliyor. Açıldıktan sonra 256 yı ekleyin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ciga

Bilgisayarımın özellikleri bunlar ;

CPU Türü Intel Pentium 4, 1500 MHz (15 x 100)
    Anakart Adı MSI MS-6524G (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DIMM, Audio, Video)
    Anakart Çipseti SiS 650
    Sistem Belleği 256 MB (PC133 SDRAM)

yeni 512 sd-ram(133 mhz) aldım ,fakat taktıktan sonra bilgisayar açılmadı,eskisini çıkatıp denedim olmadı.Gene 256 ramle blgisayarı açtım.Herhangi bi şekilde yanlış takmış olsam bip sesi gelir doğru takıyorum fakat elektrik gitmiyo veya tam takmıyorum bu sefer de monitöre elektrik gitmiyo aacaba sorun nerede?Bios tan herhangi bi ayar yapmalımıyım?

rami takarken elinizdeki statik elektriği boşalttınız mı?
  • sade 512 yi takınca da calışmadı statik elektrıgıde bosalttık aklınıza gelen baska bısey varmı tesekkurler
  • Başka bir makinede deneme imkanınız varsa 512 yi deneyin. İllede açılmıyorsa bozuk diyeceğim. PC133 ram olduğunu söylüyorsunuz yoksa uyumsuz diyeceğim ama...
  • bence aldığın yere hemen geri ver
  • Bios ayarlarından hherhangi bi ayarı değiştirmekmi gerek veya jumper ayarlarını?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.