Şimdi Ara

Araç Perte Çıkarmı Bu Durumda ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün maalasef yağmurdan dolayı lastiklerinde azizliğine uğrayarak kaza yaptım. Resimler aşağıdaki şekildedir. Merak ettiğim araç perte çıkarmı acaba ? Çıkarsa alacağım ücret ne olur ? Kasko üzerinde araç 28.500 TL olarak kayıtlı. 2006 Model Opel Vectra.

Kazada olanlar,

1. Tampon kırık..
    2. Tampon alt sis farlar üst logonun olduğu bölümdeki alan kırık..
    3. Ön lastikler arkaya kaydı.
    4. Ön taraftaki iki hava yastığıda açıldı ön tarafta. (Kemer takılıydı)
    5. Aracın altına baktığım zaman sol taraftaki şase çatalı sanırım ezilmiş durumda.
    6. Radyatör motora doğru gitti farı falan kırık.
    7. Su falan aktı.

Yazdığım gibi arkadaşlar kısacası. Yağmurda toparlayamayınca kaldırıma yapıştım sonra döndüm olay budur.

İlgi gösterenlere teşekkür ederim.

• Geçmiş olsun araç büyük ihtimal pert olur hava yastığı patlamış şasede hasar varmış pert olması daha iyi bence bu araç toparlansa da eskisi gibi olmaz.

Alacağınız ücret kaskonun araca verdiği değer yani 28.500 TL olması lazım ayrıntılarını bilmediğim için pek bir şey söyleyemem ama pert olursa kasko size 28.500 TL verir.

Pek emin olmamamın sebebi aracın tamir fiyatı kasko fiyatını geçince kasko hasarın bir miktarını karşılıyordu o yüzden eğer öyle bir durum yoksa belirtilen fiyatı alırsınız.

Tekrar geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Geçmiş olsun araç büyük ihtimal pert olur hava yastığı patlamış şasede hasar varmış pert olması daha iyi bence bu araç toparlansa da eskisi gibi olmaz.

Alacağınız ücret kaskonun araca verdiği değer yani 28.500 TL olması lazım ayrıntılarını bilmediğim için pek bir şey söyleyemem ama pert olursa kasko size 28.500 TL verir.

Pek emin olmamamın sebebi aracın tamir fiyatı kasko fiyatını geçince kasko hasarın bir miktarını karşılıyordu o yüzden eğer öyle bir durum yoksa belirtilen fiyatı alırsınız.

Tekrar geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim. Tahmini masraf olarak 10.000 TL olarak çıkar sanırım. Yarı ücretini bile çıkacağını pek sanmıyorum...

Kaskoyu yenileyeli 3 ay oldu sanırım. Yani yazdıkları 28.500 TL güncel bir ücret. Ama kasko yazılan tutarların tamamını vermiyorlar sanırım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Geçmiş olsun araç büyük ihtimal pert olur hava yastığı patlamış şasede hasar varmış pert olması daha iyi bence bu araç toparlansa da eskisi gibi olmaz.

Tekrar geçmiş olsun.
    Geçmiş olsun. Tam çıtır pert olmuş.
    Ön tampon boyalı diyerek satılır bu araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zrb

Geçmiş olsun. Tam çıtır pert olmuş.
    Ön tampon boyalı diyerek satılır bu araba.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun, büyük ihtimalle pert. Eğer kaskonuz gereğinden daha düşük fiyati tekif ederse ilk başta kabul etmeyiniz, mümkünse pazarlık yapmaya çaliş.
  • Tesekkur ederim. Yarin sabah servise gidecegim eksper ile gorustukten sonra bilgi veririm...
  • Büyük geçmiş olsun hocam , aracınız %95 ihtimalle pert
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksilicon

Büyük geçmiş olsun hocam , aracınız %95 ihtimalle pert
    Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: oiven

Geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Daha önce kaskodan aracını perte çıkartan varmı acaba ? Kaskonun araç değeri olarak yazdığı 28,500 TL olan tutar üzerinden baktığımız zaman maxiumum ne kadar alabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eltun

Daha önce kaskodan aracını perte çıkartan varmı acaba ? Kaskonun araç değeri olarak yazdığı 28,500 TL olan tutar üzerinden baktığımız zaman maxiumum ne kadar alabilirim ?

aracınızın piyasasına göre değişir :) maksimum alacağınız tutar 28500 :)

aracınızı galeriye götürseydiniz ne kadar verirlerdi? +1000

aracınızı 1 günde satmanız gerekse kaça satabilirdiniz? =

bu değerler aşağı yukarı alacağınız parayı gösteriyor, tabii pazarlık yapın, birde aracın değeri olarak pazarlıkta kullanabileceğiniz belgeler elde etmeye çalışın örnekle açıklıyım;

kaza yaptım, pert dediler 9000tl vericez dediler sahibinden.comda 12den aşağı düzgün araba yok olmaz dedik 9500e çıktılar, tesadüfen aynı tarihlerde kaza yapmış renk hariç bire bir arabanın ilanını buldum sigortanın satış sayfasından, piyasa değeri olarak 12 bin gibi bişey yazıyordu hemen kaydettim acenteye verdim, 10500(poliçede yazan araç bedeli) ödendi poliçedeki bedel 13 olsaydı 12000 alırdık.

• quote:

Orijinalden alıntı: OzzY®

quote:

aracınızın piyasasına göre değişir :) maksimum alacağınız tutar 28500 :)

aracınızı galeriye götürseydiniz ne kadar verirlerdi? +1000

aracınızı 1 günde satmanız gerekse kaça satabilirdiniz? =

bu değerler aşağı yukarı alacağınız parayı gösteriyor, tabii pazarlık yapın, birde aracın değeri olarak pazarlıkta kullanabileceğiniz belgeler elde etmeye çalışın örnekle açıklıyım;

kaza yaptım, pert dediler 9000tl vericez dediler sahibinden.comda 12den aşağı düzgün araba yok olmaz dedik 9500e çıktılar, tesadüfen aynı tarihlerde kaza yapmış renk hariç bire bir arabanın ilanını buldum sigortanın satış sayfasından, piyasa değeri olarak 12 bin gibi bişey yazıyordu hemen kaydettim acenteye verdim, 10500(poliçede yazan araç bedeli) ödendi poliçedeki bedel 13 olsaydı 12000 alırdık.

Alıntıları Göster
    Bence pert olmaz,şasi direk darbe almamış alt takımda sadece mekanik parçalar değilir(direksiyon kutusu,rot-rotil,salıncak belki,radyatör)zarar varsa lastik ve jantlarda değişir.Bu aracın gidişini etkileyecek bir kaza değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

Bence pert olmaz,şasi direk darbe almamış alt takımda sadece mekanik parçalar değilir(direksiyon kutusu,rot-rotil,salıncak belki,radyatör)zarar varsa lastik ve jantlarda değişir.Bu aracın gidişini etkileyecek bir kaza değil.

aslında perti yanlış kullanıyoruz, pert trafiğe çıkması sakıncalı manasında, bu araç için bunu söyleyebilecek teknik bilgim yok(şasi darbe almışmı almamışmı anlamam)

ancak kullandığımız anlamında pert, sigorta şirketlerini tam hasar olarak adlandırıyor ve aracı tamir etmenin daha zararlı çıkaracağı durumu ifade ediyor

yani eğer aracın tamir masrafı, aracın bedeli - aracın tamir masrafından büyükse tek bir parça ile bile pert olur, absurd bir örnekle açıklıyım

elimizde bir araç olsun ederi 10000 araca yıldırım düştü ve beyni yandı masraf 5000, aracın hasarlı haliyle ederi 5000den büyükse pert olur küçükse tamir. yani sigorta şirketi hangi durumda karlıysa o olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: OzzY®

quote:

aslında perti yanlış kullanıyoruz, pert trafiğe çıkması sakıncalı manasında, bu araç için bunu söyleyebilecek teknik bilgim yok(şasi darbe almışmı almamışmı anlamam)

ancak kullandığımız anlamında pert, sigorta şirketlerini tam hasar olarak adlandırıyor ve aracı tamir etmenin daha zararlı çıkaracağı durumu ifade ediyor

yani eğer aracın tamir masrafı, aracın bedeli - aracın tamir masrafından büyükse tek bir parça ile bile pert olur, absurd bir örnekle açıklıyım

elimizde bir araç olsun ederi 10000 araca yıldırım düştü ve beyni yandı masraf 5000, aracın hasarlı haliyle ederi 5000den büyükse pert olur küçükse tamir. yani sigorta şirketi hangi durumda karlıysa o olur.

Alıntıları Göster
    Katılıyorum ama o araçta tahmini 8-10 binliralık hasar olduğunu düşünüyorum yani 28500 ise kasko bedeli şirket pert etmeyecektir.
    Bu arada verilen örnek(yıldırım örneği) eğer kaskoda doğal afetler işaretli değilse size geçmiş olsun ;)

• quote:

Katılıyorum ama o araçta tahmini 8-10 binliralık hasar olduğunu düşünüyorum yani 28500 ise kasko bedeli şirket pert etmeyecektir.
    Bu arada verilen örnek(yıldırım örneği) eğer kaskoda doğal afetler işaretli değilse size geçmiş olsun ;)

tamamen uydurma bir örnek o, tek ve görünmeyen bir parça olarak beyin zarar olarakta aklıma yıldırım gelince öyle bir sonuç çıktı.

tampun sis farı ızgaralar, far ayakları muhtemelen kırıktır radyatör, ön takım aksamlarının çoğu radyatör vs ama en önemlisi 2 airbag göğüs ve direksiyon 10 bin tlyi çok rahat devirir bence, eh aracın bu haliyle ederi ne kadar bilemem ancak "çıtır" hasarlı olduğundan bence araç direk olarak pert olucaktır.

• Yorumlariniz icin tesekkur ederim. Resimlere
    tam bakamiyorum ama on camda catladi dikiz aynasida yerinden cikti. sanirim arac gerildi kemer takili oldugu icin kafam degmedi dikize degdi isede hatirlamiyorum...
  • quote:

Yorumlariniz icin tesekkur ederim. Resimlere
    tam bakamiyorum ama on camda catladi dikiz aynasida yerinden cikti. sanirim arac gerildi kemer takili oldugu icin kafam degmedi dikize degdi isede hatirlamiyorum...
    Eksperi kaçırdık bugün. Yarın sabaha kaldı artık % 70 Pert diyorlar. Tahmini hasar masrafı 15.000 TL
  • quote:

Eksperi kaçırdık bugün. Yarın sabaha kaldı artık % 70 Pert diyorlar. Tahmini hasar masrafı 15.000 TL

Alıntıları Göster
    Bu aracı direk perte ayırırlar.
    Sırf o ayna 1000 liraya yakın birşeydi yalnız hatırlamıyorsam.
    Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vet147

Bu aracı direk perte ayırırlar.
    Sırf o ayna 1000 liraya yakın birşeydi yalnız hatırlamıyorsam.
    Geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    Büyük ihtimalle pert ama satarken alıcıya resimlerini gösterirsiniz.Büyük geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RB26DETT

Büyük ihtimalle pert ama satarken alıcıya resimlerini gösterirsiniz.Büyük geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    Bütün kaza bela resimler duruyor çok şükür bunun gibi ağır kazası olmadı sadece ön kaput ve tampon değişti arkadan frenese basıp araba yere yattığı için oldu oda... Yarın ola hayrola artık.

Opel vectra rahat konforlu ve güvenilir bir araçtı % 90 perte çıkacak gibi. Bunun yerine bunun gibi araç tavsiyeleriniz ne olur acaba 40.000 TL civarında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eltun -- 6 Ağustos 2012; 21:46:53 >

• quote:

Bütün kaza bela resimler duruyor çok şükür bunun gibi ağır kazası olmadı sadece ön kaput ve tampon değişti arkadan frenese basıp araba yere yattığı için oldu oda... Yarın ola hayrola artık.

Opel vectra rahat konforlu ve güvenilir bir araçtı % 90 perte çıkacak gibi. Bunun yerine bunun gibi araç tavsiyeleriniz ne olur acaba 40.000 TL civarında ?

Alıntıları Göster
    Biraz önce fiyat çıktı 17.000 TL masraf var maalesef.

Perte çıkarmı çıkmazmı bekliyoruz bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eltun -- 10 Ağustos 2012; 13:21:36 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.