- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
92/3 1.Deniz Er Eğitim Alay K.lğı Hatay / İskenderun
159 Cevap17418 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

429 Mesaj
4 Ağustos 2012; 16:22:04 

Arkadaşlar 1992/3 askere gideceklerden 1.deniz er eğitim alay komutanlığı hatay /iskenderuna düşen var mı ?

3628 Mesaj
5 Ağustos 2012; 21:09:19 

341.İskenderun deniz er eğitim alayı

Ordan çanakkale boğaz güvenlik taburunda askerlik yaptım..

Her iki yer ilede ilgili soruları olan arkadaşların tüm sorularını bu başlık altında cevaplayabilirim..

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

12589 Mesaj
6 Ağustos 2012; 9:42:20 

Benimde Sarıyer deniz er eğitim tabur komutanlığı garipçe istanbul çıktı.

9 Mesaj
7 Ağustos 2012; 0:10:08 

Merhaba,

92/3 Hatay - İskenderun' a düştüm. Ankara'dan gideceğim, 24 ünde teslim olacağım.

Saygılarımla,

13 Mesaj
7 Ağustos 2012; 13:48:48 

hayat iskenderun deniz er egitim alayı soför olarak gidiyorum arkadaslar ankara sincandan kadir ben.. has turizmle gitmeyi düşünüyorum orda görüşürüz :) 23 agustos gecesi yola cıkmayı düşünüyom

13 Mesaj
7 Ağustos 2012; 13:52:00 

92/3 has turizm gidecekler yazzsın

9 Mesaj
9 Ağustos 2012; 19:26:56 

Kardeş kaç da bineceksin. Ben uçak ile gitmeyi düşünüyordum ama sen kaç da bineceksin. Ona göre bende yer bulursam gideriz beraber.

263 Mesaj
9 Ağustos 2012; 23:11:26 

Dostlar iskenderuna HAS JET GÜNSAS NUR PAN ULUSOY METRO ve daha bir çok firma var otobüste muavine söyleyin ben deniz alayı önünde inecem deyin otogarda inmeyin yani otogarda mola verdikten sonra il merkezi antakyaya giderken deniz alayının tam önünden geçiyo otobüsler . Serinyol var birde jandarmalar için o antakya ilçesi girişinde oraya düşenlere allah yardım etsinderim zaten :)

3929 Mesaj
10 Ağustos 2012; 2:11:17 

12sinde geliyorum kısadönem olarak. hayılrısı bakalım biraz bilgi edinmek lazım orayla ilgili. paylaşacak arkadaş varsa bekliyorum

'' Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin. ''
METİN OKTAY

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu

302 Mesaj
10 Ağustos 2012; 2:43:40 

Giderken hiç birşey götürmeyin yanınızda.Sadece tıraş takımı lazım =) Boşuna valiz falan sırtlamayın.Birde askerde sürekli askerliğin düşeceği konuşulur.İnanmayın bu laflara =)ALLAH yolunuzu açık etsin.

Kötü olanı yapmak kolaydır.Mühim olan iyi olana layık olabilmektir.

3929 Mesaj
10 Ağustos 2012; 2:46:51 

quote:

Orijinalden alıntı: seyfibaba98

Giderken hiç birşey götürmeyin yanınızda.Sadece tıraş takımı lazım =) Boşuna valiz falan sırtlamayın.Birde askerde sürekli askerliğin düşeceği konuşulur.İnanmayın bu laflara =)ALLAH yolunuzu açık etsin.

hocam biraz yer hakkında bilgi verirsen sevinirim. çok sıcak olacağını tahmin ediyorum. başka tavsiyelerin varsa bölgeyle ilgili duymak isterim.

'' Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin. ''
METİN OKTAY

302 Mesaj
10 Ağustos 2012; 2:52:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

hocam biraz yer hakkında bilgi verirsen sevinirim. çok sıcak olacağını tahmin ediyorum. başka tavsiyelerin varsa bölgeyle ilgili duymak isterim.

Yer hakkında bilgim yok hocam.Bir arkadaş ne yapalım falan demiş onun için dedim.Ben balıkesirde acemilik ankarada usta askerlik yaptım =)

Kötü olanı yapmak kolaydır.Mühim olan iyi olana layık olabilmektir.

96 Mesaj
10 Ağustos 2012; 2:53:58 

Arkadaşlar deniz kuvvetleri ile sahil güvenlik arasında bir fark varmıdır?

Michael Jackson
1958 - ∞

3929 Mesaj
10 Ağustos 2012; 2:56:13 

neyse Tertip gelirse bekliyorum. bide Burada acemilik yapan varsa tavsiyelerini :)

METİN OKTAY

3247 Mesaj
10 Ağustos 2012; 3:29:44 

aynen beyler tavsiye bekliyorum bende

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

PSN:kelto3

364 Mesaj
10 Ağustos 2012; 3:32:25 

adanaya uçakla gidip şskenderuna her saat vasıta bulabilirmiyiz?

237 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:30:59 

Way be bigün buraya dede olarak yazacağım aklıma gelmezdi. Fikir vermesi açısından birşeyler yazayım.Bende denizci olarak yaptım 343. kısa dönem olarak yaptım. Acemi birliği iskenderun usta birliğim canakkale/geyikli idi.
Zaten 2 tane denizci acemi birliği var sanıyorum birisi izmir birisi iskenderunda. Çok büyük bir yere gidiyorsunuz dostum. 5000-6000 askerin olduğu çok kalabalık ve büyük biryere gidiyorsunuz. Ben birgün önceden istanbuldan uçakla gitmiştim. O gece iskenderunda otelde kaldım uçakta ve yolda tanıştığım diğer denizci arkadaşlarla. Haliniz vaktiniz uyuyorsa uçakla direk hataya gidin otobüsle ugrasmayın. 1.5 saatte ordasınız (y)
Gittiğinizde ilk önce bir sürü işlem yaptıracaksınız. Anfi anfi geziceksiniz. Kağıt işleri kayıt işleri ve aşı muhabbeti var. Bu zaten baya bir vaktinizi alacak. Kimisi ilk günü bitiriyor işleri kimisinin ertesi güne bile sarkıyor. Ben sabah erken gittim işlerim cabuk bitsin diye 10 gibi teslim olmustum. Yalnız çok sanssız bir bölüğe düştüm 2. bölük. Herkes yatarken biz eğitim yapıyorduk. Hangi bölüğe düşeceğiniz ve başında nasıl biri olacağı biraz sansınıza kalmış birşey. Kimisi çok rahat acemi birliği geçirecek kimiside tersi olacak.

Bol bol çömel kalk yaptıracaklar size aptal aptal. Yemek zamanı sıra olup rap rap rap gideceksiniz çömel dicekler 15-20dk sıra bekliceksiniz. Herhangi bir yere giderken sürekli sıra olacaksınız ve sayılacaksınız. Acemi birliğiniz çömelip kalkmak, sayılmakla geçecek. Başınızda uzun dönem 18-19yaşlarında çocukları talim öğretmeni adı altında başınıza komutan olarak verecekler. Sürekli onlar başınızda işlem yapıcaksınız. İşte bu kısım bazılarınızın zoruna gidebilir önceden hazırlıklı olun. Keyfi olarak çömel kalk, şınav çek vs yaptıracak olan kendini tatmin etmek isteyen çocuklar olcak tam tersi delikanlı saygılı cocuklarda olcak şans işte. Silahlı ve silahsız eğitimleriniz olacak kısa kısa. Ara sıra anfilere gidip ders çalışacaksınız kitapçıklardan. Yemek zamanlarında ve kantinlerde ip gibi kuyruklar olacak. Kuyruk olayı gerçekten canınızı sıkabilir. 15dklık molada 30-40kişi kantin kuyruğu göreceksiniz. Telefon kartı falan yanınıza alın bolca. Kantinle falan uğraşmayın. Size bolca eşya verecekler acemi birliğinde bir bavul içerisinde. Spor ayakkabı havlu eşofman vs nerdeyse ihtiyacınız olan herşey olacak içinde. Fazla büyük bavul götürmeyin, fazla eşya götürmeyin. çünkü acemi birliği bittiğinde elinizde çok fazla eşya olacak taşımak sıkıntı olabilir. Ve gittiğiniz gün sivil bavulunuzu alıp kaldıracaklar ve acemilik bitene kadar bavulunuzu birdaha göremeyeceksiniz. Son haftanızda yemin töreni hazırlıkları başlıcak. Bol bol yürüyecek ve töreni tekrar tekrar yapacaksınız. Komutan mikrofonla olmuyorr olmuyorrr dicek habire. Söve söve tekrar ediceksiniz aynı şeyleri ama sabredin ve bunlar yaşanırken beni hatırlayın İnanın bana çok çabuk geçecek acemi birliği. 18-20gün içersinde usta birliğine dağılacaksınız. Asıl mevzu orda başlayacak. Son haftanızda gideceğiniz yerler belli olacak. %80iniz rahat askerlik yapacak denizci olarak. 2metre bile koşmayacaksınız belki askerliğiniz boyunca. Size bazı görevler vericekler o işlerden sorumlu olcaksınız sadece. Yazıcı, silahçı, santral, lumbarağzı görevlisi gibi. Tabi bu bahsettiklerim kısa dönemler için geçerli. Süs askeri olarak zamanınızı doldurup bitireceksiniz. %90ınız gene denizci olmasına rağmen denizle işi yok onuda söyleyim. Karada olacaksınız. O karizma gözüken denizci kıyafetleri beyaz ve siyah olarak 2 tane verilecek size ve sadece özel zamanlarda ve denetlemelerde giymeniz gerekecek. Standart denizci kıyafetiniz siyah şapka ve b.k rengi pantolon ve gömlekten oluşuyor. Usta birliğinize gitmeden önce pantolon dikişlerini sağlamlaştırın. Zira %90 patlıyo kesin biyerlerden. Ayakkabınız kösele olcak bot falan yok. Güzel bir ayak tabanlığı alın. Acemilikte oturcak yer ve zaman pek olmayacak ayakta durmaya alıştırın kendinizi. Sonra benim gibi çok zorluk çekersiniz alışık değilseniz. Aklıma gelenler bunlar sormak istediğiniz olursa özelden msj yazın hadi hayırlı tezkereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathlike -- 10 Ağustos 2012; 4:35:27 >

Bazen Gerçekleri Sadece Aklını İmkansıza Açtığında Bulabilirsin...

1285 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:53:13 

quote:

Orijinalden alıntı: DavidCoulthard

Arkadaşlar deniz kuvvetleri ile sahil güvenlik arasında bir fark varmıdır?

335. dönem sahil güvenlik idim. SG isen yaşadın dostum. 2 yıl geçti aradan eğer değişmediyse 20 bölük içerisinde tek klimalı bölük sahil güvenliğinki idi (20.bölük). Hatayın şu anki sıcağı eğer güney illerinde tatil dışı hiç gitmediysen hayatın boyunca unutamayacağın bir sıcakla karşılaşacaksın. 24 günde 14 kilo vermiştim. Gittiğim ilk gün 104 idim 90 ile geri döndüm. Dağıtım yerlerin de avantajlı olacak. İstanbul, izmir, antalya, samsun, trabzon, ankara ve hataydan başka yere dağıtmayacaklar... En dandiği ankara ve hatay diye duydum. Hayırlı teskereler dostum.

Son olarak tüm denizcilere söylüyorum, eğlenmenize bakın. Asker olmayacaksınız askercilik oynayacaksınız

3929 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:02:41 

quote:

Orijinalden alıntı: FatihKOC

335. dönem sahil güvenlik idim. SG isen yaşadın dostum. 2 yıl geçti aradan eğer değişmediyse 20 bölük içerisinde tek klimalı bölük sahil güvenliğinki idi (20.bölük). Hatayın şu anki sıcağı eğer güney illerinde tatil dışı hiç gitmediysen hayatın boyunca unutamayacağın bir sıcakla karşılaşacaksın. 24 günde 14 kilo vermiştim. Gittiğim ilk gün 104 idim 90 ile geri döndüm. Dağıtım yerlerin de avantajlı olacak. İstanbul, izmir, antalya, samsun, trabzon, ankara ve hataydan başka yere dağıtmayacaklar... En dandiği ankara ve hatay diye duydum. Hayırlı teskereler dostum.

Son olarak tüm denizcilere söylüyorum, eğlenmenize bakın. Asker olmayacaksınız askercilik oynayacaksınız

hayırlısı bakalım koca forumda 2 kişi var sanırım. benim sınıf Deniz. sahil güvenlik değil sanırım. tek sorun ayakta beklemek diye duydum orda(kantin sırası falan..) bakalım gidip görücez. simdi ulaşımı düşünüyorum. balıkesir deyim otobüsle sanırım uzun olur. izmir den uçak bileti bakarım artık Adanaya(bilet fiyatları daha uygun) adanadanda hataya herhalde otobüs bulurum :)

METİN OKTAY

1285 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:05:29 

Dostum bence hiç uğraşma atla otobüse direk hataya git. Balıkesirden izmir sanırım 3 saat. Adanadan da hatay 2 saat. Bavulun olcak(çok şey alma sakın yanına-sadece yeşil don yeşil tshirt ve terlik alsan dahi kafi gelir inan) onu taşıması falan bu aktarmalarında çok sıkıntı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihKOC -- 10 Ağustos 2012; 5:07:37 >

96 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:16:50 

quote:

Orijinalden alıntı: FatihKOC

Bilgiler için teşekkür ederim adaşım Denizi seven biri olarak SG çıktı şanslıyım sanırım. Kütük Trabzon, ikamet İstanbul bunlar çıkmaz sanırım. Ankara da olmazsa iyi olur

@Deathlike, Bilgiler için çok teşekkürler.

Burada giriş kontrolü nasıl arkadaşlar? çeşitli kremler ve traş makinası gibi şeyleri sokabilirmiyiz? Birde dolapları kilitlemeye izin veriliyormu?

Michael Jackson
1958 - ∞

1285 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:43:12 

benim kütük de ikametgah da trabzondu istanbula çıkmıştım. Bizim trabzonluların zaten yarısı denizci oluyor :))

Kardeş ilk girişte bavulunu adan z ye arıyolar. Elektronik malumun yasak. El koyuyolar ve acemilik bitince geri alıyosun. Bi de ilaç da koyamıyosun. Ona da el koyuyolar mecburi kullanman gereken ilaç dahi olsa... Onları her akşam talim öğretmenleri(19-20 yaşındaki uzun dönemler) günlük olarak veriyolar...

209 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:08:05 

341 kısa donem denizci abiniz den size nasihat hic birsey goturmeyin diyene aldanmayın evet orada herşey var ama sıra bulabilirsen yeşil iç çamaşırı alacaksiniz bol bol goturun kullan at misali olacak yıkmaya vakit yok kantinde sıra çok siraga sıkıntısı çekeceksiniz kart sıkıntısı kesin çekeceksiniz bol bol telefon kartı götürün ayakkabinizin altina kesinlikle tabanlik alin bu sicakta resmn kavrulacak birde bir numara buyuk alin zaten şişecek ayaklariniz su toplayacak yürüyemez hale gelmeyin sorusu olan özelden sorabilir torunlarim

Eca Confe Premix Lago Fb Ot
2012 Honda Premium Düz Vites
Prins Lpg Kit
Eskişehir

88 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:29:02 

Benimde İskenderun.

Dedeler eksik olmayın

Arkadaşlar ben son anda pazar gününe bilet buldum sabah uçakla. Eğer ayarlayabilirsek son gün hatayda buluşup iskenderun'a beraber geçeriz. İstanbuldan gidiyorum bu arada yeşilköyde hava alanındada buluşabiliriz

İnternetten bulamadığım bileti telefonla aldım bu arada haberiniz olsun.

DENİZ ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI
İskenderun / HATAY

56 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:34:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ttrapper

341 kısa donem denizci abiniz den size nasihat hic birsey goturmeyin diyene aldanmayın evet orada herşey var ama sıra bulabilirsen yeşil iç çamaşırı alacaksiniz bol bol goturun kullan at misali olacak yıkmaya vakit yok kantinde sıra çok siraga sıkıntısı çekeceksiniz kart sıkıntısı kesin çekeceksiniz bol bol telefon kartı götürün ayakkabinizin altina kesinlikle tabanlik alin bu sicakta resmn kavrulacak birde bir numara buyuk alin zaten şişecek ayaklariniz su toplayacak yürüyemez hale gelmeyin sorusu olan özelden sorabilir torunlarim

dedem zahmet olmazla ufak bi liste halinde yazabilirmisin

3628 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:39:49 

Herkese selam bahriyeli torunlarım Şimdi uzun uzadıya hazır vaktim varken herşeyi yazıcam tekrar tekrar sormazsınız güzel güzel okuyun..

Şimdi şunu diyimki askerlikte acemilik için düşebileceğiniz en iyi yerlerden birine hemde denizci olarak düştünüz.Öncelikle gözünüz aydın..

Şimdi bu birliğinize katılırken öncelikle söleyim ki sakın geç girmeyin.10 tane amfiden geçeceksiniz her birinde bir işlem var.Birinde kayıt birinde muayne birinde aşı birinde ayakkabı vs...o yüzden ne çok erken ne çok geç ve mutlaka yemek yiyip girin.Saat 1-3 arası idealdir.Saat 4'ten sonra gelenler gece 1-2 ye kadar işini bitiremez aç yatar sabah 5'te de kalkarlar şaftınız kayar yani

Ayakkabı giyeceğiz demeyin 1 numara büyük alın.Ayakkabı ne su geçirir ne hava ayaklarınız ve kendiniz garanti pişiksiniz.Pudra sokmuyorlardı sanırım yine sokmazlar toz pudra yerine başka pudra alın.Kantinler var ihtiyacınız olan herşey bardaktan terliğe kadar bulunur tel kartı vs...Size hemen bir kart verecekler ona para yükleyeceksiniz ve harcamalarınızı oradan yapacaksınız.Koladan dondurmaya gazeteye ne isterseniz bulursunuz sıkıntı yok.Telefon hem birliğin açık alanlarında hem yemekhane bahçesinde hem koğuşlarınızın her katında hemde koğuşunuzda var sıkıntı yok..

Yemekleri çok güzeldir on numara yemek çıkar.Sucuklu yumurtadan böreğe dönerine kadar aklınıza ne gelirse yedirirler.Çok fazla asker yemeği çıkmaz.3 çeşit yemek çıkar yanında meyve suyu meyve yoğurt çukulata vs boyuna yedirirler..

Gün gün her bölükten belli sayıda adam sırayla göreve gider.Aşevine düşene allah yardım etsin..kamara diyen oldumu atlayın korkmayın her yerden iyidir..

Bol bol beton üstünde oturacaksınız.4'lü saydırırlar sabah akşam say say deli olursunuz.Sayarlar oturturlar.sayarlar oturturlar.Yeter uygun adım yürüyelim diye yalvarırsınız..Bir kaç gün sonra uygun adım yürüme sonrada silah tutma ve ardından atış yaparsınız.bunun dışında koşu barfix atlama zıplama hiçbiriniz yapmayacaksınız denizcilerin eğitimi budur..Askeri az işi fazladır o yüzden bol bol yapılması gereken işleri yaparsınız..

İlk günler 3-4 gün banyo yok.Hava sabah 6'da 35 derece bütün gün yapış yapış nem garanti...Aşıdan dolayı banyo yasak..Ya wc'ler kullanın ya benim gibi itfaiye hortumu.İlk 2-3 günden sonra onları beklemeyin sabah kalkın hamama gidin 5'te işinizi görün.Harika hamamı vardır..

Sonraki günler topluca konteynır ve bölüğün dışındaki amfilerin oralarda banyolar mevcuttur devamlı götürürler banyoya...Atlet don elde gezdirmeyi sevler o yüzden mutlaka file alın onlarda verecek ama bir tane alın.banyo için 15 dk yürürsünüz yapar gelirsiniz sonra bir daha yürür leş gibi olursunuz

Aşevi yemekhane (kamara) giysi dağıtılan depolara görev verirler birde temizlik taburuna gidersiniz bunlar dışında hiçbirşey yok.Acemilere kütüphane internet yasak.İlk bikaç gün dağılmanıza izin vermezler sonra bol bol gezersiniz.memetçik parkı vardır orada kolanızı tostunuzu alır sigaranızı içersiniz.

İlk günler resim çekimi video çekimi ciğer filmi diye götürürler sizi bölük bölük.İşin orası sıkıcı güneşin altında beklersiniz.Ama sessiz olmayın komutanım sigara içelim komutanım güneşte kaldık vs diyin susmayın korkmayın iyi davranırlar merak etmeyin ama tabi arada sütü bozuklarda oluyor.Onlardan da korkmayın.Acemisiniz hiç bir bağlayıcı hükmünüz yok tartışmayın bölük komutanına takım çavuşuna varsa astek onlara durumları bildirin olmadı bölük komutanınıza söyleyin.Size çok iyi davranırlar sorunlarınızı çözmeye yardımcı olurlar..

Birliğin içerisinde hastahane var.Genelde gözlüğü kırılana dahi bir iğne çakar yollarlar ama çok faydeli bir iğnedir herşeye iyi gelir..Onun dışında her türlü ilaç tedavi yardımcı olurlar ilaçlar 2 gün sonra gelir..Gözlük şu bu tüm ihtiyaçlarınızı kaliteli olarak karşılarlar pişik isilik garanti bol bol revir istersiniz her gün sorarlar revire çıkacak var mı diye..Kantinler kalabalık aralar az.Genelde bir kişi toplu alışveriş yapar öyle iyi olur.Yanınızda bol bol 1 tl götürün makineleri kullanın su vs..Banyo katlarda yok traş vs için lavabolar çoktur ama genelde bir aynada 2-3 kişi olur ama çok sürmez...Wc'ler modern klasik ama modernler genelde kapalı tutulur..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Çok iyi yere düştünüz ve çok güzel keyifli bir acemiliğiniz olacak..

Buradan büyük çoğunluğunuz gölcük donanma
Çanakkale boğaz
İstanbul boğaz

geriye kalanlarsa

Bazı arkadaşlar gemi'ye görevli (somaliye giden yardım gemisindede vardı bir arkadaşımız bölükten )
bazılarınız sahil güvenlik
bazılarınızda izmir fethiye muğla vs gibi yerlere gideceksiniz...

Aklıma gelenler bunlar..ha iskenderunun en pis yeri yemin töreni provalarıdır.Bazen bu sıcakta günde en az bir en fazla 3 prova yaptırırlar onun dışında sıkıntı yok.bol bol beton üstünde oturmaya kalça kemikleriniz ağrıddan kırılana kadar oturmaya hazırlanın..

Başka soracağı sorusu olan varsa konuşuruz buradan..

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

209 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:45:28 

quote:

Orijinalden alıntı: yabaninciri

dedem zahmet olmazla ufak bi liste halinde yazabilirmisin

sadece haki yeşil haki iç çamaşırı traş takımı en çok kullanacaginiz şeyler ayakkabı için tabanlik sicagi bir nebze kesecektir kolonya geceleri sicaktan rahatlamak için iyi geliyor güneş kremi isterseniz goturun ben goturmuştum kollarima enseme yüzüme sürdüm çok rahat ettim igne iplik seti diş macununa gerek yok
orda verecekler eşofman takımı da veriyorlar genelde &90 dar geliyor büyük almaya çalişin şort goturun gece yatarken eşofman giyilmiyor sıcaktan

Prins Lpg Kit
Eskişehir

3628 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:57:49 

quote:

Orijinalden alıntı: DavidCoulthard

Bilgiler için teşekkür ederim adaşım Denizi seven biri olarak SG çıktı şanslıyım sanırım. Kütük Trabzon, ikamet İstanbul bunlar çıkmaz sanırım. Ankara da olmazsa iyi olur

@Deathlike, Bilgiler için çok teşekkürler.

Burada giriş kontrolü nasıl arkadaşlar? çeşitli kremler ve traş makinası gibi şeyleri sokabilirmiyiz? Birde dolapları kilitlemeye izin veriliyormu?

vay hemşeri çıktık hayırlı teskereler..Normal denizcilere göre arkadaşın dediği gibi sg'ler daha avanajlı ama genele vurursanız en iyi askerlik denizcilerinkidir.Allah topçu olanlara sabır versin diyorum topçu bataryaları sürgündür

Girişte bavullarınızı askerler arar.Genel olarak sağına soluna bakarlar kren şampuan hepsini ayırır şunnlara komutana göster derler.O komutanda tabiptir lüzumlu olanları alır diğerlerini verir.Mesela toz pudra sokmazlar..traş makinesi kullanan hiç görmedim hazırlığını ona göre yap..

Benim nişanlım cil bakım uzmanı olduğundan eşantiyon güneş kremi minik cilt sabunları ne varsa vermişti işine yarar diye...Hatta mentollü nefes açıcıya kadar.Tabib binbaşı bunlar ne lan dedi eşantiyoncumusun dedi gülerek dedim böyle böyle nişanlım tamam dedi hepsini çeri soktum sadece esrar eroin atıyorlar diye toz pudrayı aldı ama sıkıntı yok askeriyede kantinlerde var...

Dolaplar kitlenmiyor ama hepiniz kısa olacağınız için sıkıntı olamz merak etmeyin

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

56 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:00:35 

ayakkabı kilidi dolap kilidi almamıza gerek varmı

3628 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:03:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ttrapper

sadece haki yeşil haki iç çamaşırı traş takımı en çok kullanacaginiz şeyler ayakkabı için tabanlik sicagi bir nebze kesecektir kolonya geceleri sicaktan rahatlamak için iyi geliyor güneş kremi isterseniz goturun ben goturmuştum kollarima enseme yüzüme sürdüm çok rahat ettim igne iplik seti diş macununa gerek yok
orda verecekler eşofman takımı da veriyorlar genelde &90 dar geliyor büyük almaya çalişin şort goturun gece yatarken eşofman giyilmiyor sıcaktan

Evet çok birşeye gerek yok.Eşortman spor ayakkabı banyo havlusu sakın götürmeyin hepsi var verecekler..

Gece zaten sıcaktan yatamayacaksınız ya şortla ya donla yatar herkes pijama takımı şu bu sakın götürmeyin..

2 adet günlük iş başı (b.k rengi leke tutmaz su geçirmez hava geçirmez)
bir adet kaşe deniz kabanı
diş macunu fırça traş kremi (köpük değil krem)
spor ayakkabı
banyo havlusu
eşofman
beyaz ve siyah iki takım denizci kıyafetiniz
2 tane siyah spor kep
1 tane denizci kepi
beyaz gömlekleriniz vs olacak...

1 çanta ile girenler en az 3 çanta ile çıkar.

bu arada ilk gün terli terli kıyafetlerinizi çantaya koyup bölüğün dışındaki bavulluğa kaldırırlar.20 gün sonra giderken giymek için açtığınızda o elbiseler nemden çürümüş küflenmiş ve kokmuş olacak..Ya yanınıza yedek bişiler alın çıkarken giymek için 1 tişört sadece fazla değil yada iyi kurutun edin öyle koyun..

ben bir pantolon bir gömlek ve kemeri çürüyüp küf tuttuğu için bırakıp askeriyenin eşofman ve tişörtle çıkmıştım

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

3628 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:06:18 

quote:

ayakkabı kilidi dolap kilidi almamıza gerek varmı

Hayır yok hiç birini alma.Duruma göre ustalıkta hem bot kilidi hemde dolap kilidi alırsın..Ama iskenderunda lazım olmayacak

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

3628 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:09:24 

10 tane haki yeşili (koyu tişört)
10 tane siyah renk çorap
10 tane don
10 tane atlet alın
diş macunu diş fırçası
traş köpüğü mach 3 jilet
bir adet banyo terliği
1 tane file alın banyoya giderken çok lazım
şampuan lif
yüz havlusu
kantinlerde var ama ufak bir ayakkabı.boya ve fırçası
kişisel krem vs yeterli traş kolanyası ve kullanıyorsanız kol altı veya deodorant başka hiçbirşey götürmenize gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 10 Ağustos 2012; 11:12:35 >

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

56 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:12:05 

quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Evet çok birşeye gerek yok.Eşortman spor ayakkabı banyo havlusu sakın götürmeyin hepsi var verecekler..

Gece zaten sıcaktan yatamayacaksınız ya şortla ya donla yatar herkes pijama takımı şu bu sakın götürmeyin..

2 adet günlük iş başı (b.k rengi leke tutmaz su geçirmez hava geçirmez)
bir adet kaşe deniz kabanı
diş macunu fırça traş kremi (köpük değil krem)
spor ayakkabı
banyo havlusu
eşofman
beyaz ve siyah iki takım denizci kıyafetiniz
2 tane siyah spor kep
1 tane denizci kepi
beyaz gömlekleriniz vs olacak...

1 çanta ile girenler en az 3 çanta ile çıkar.

bu arada ilk gün terli terli kıyafetlerinizi çantaya koyup bölüğün dışındaki bavulluğa kaldırırlar.20 gün sonra giderken giymek için açtığınızda o elbiseler nemden çürümüş küflenmiş ve kokmuş olacak..Ya yanınıza yedek bişiler alın çıkarken giymek için 1 tişört sadece fazla değil yada iyi kurutun edin öyle koyun..

ben bir pantolon bir gömlek ve kemeri çürüyüp küf tuttuğu için bırakıp askeriyenin eşofman ve tişörtle çıkmıştım

abi şimdi 3 çantayla çıkarsın demişsinde.peki o kadar malzemeyi koymak için bavul verceklermi bize.yoksa büyük bi bavullamı gidelim

3628 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:18:33 

hayır sana orada en büyüklerinden hepsini alacak kadar bavul verecekler merak etme

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

25 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:26:49 

KIRKAĞAÇ 6'NCI J.KOMD.EĞT.A.K.LIĞI/MANİSA
KIRKAĞAÇ MANİSA KUVVETİ:JANDARMA GENEL KOMUTANLIGI

21 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:45:03 

hayırlı olsun torunlar merak etmeyin iyi yere düştünüz sadece çok sıcak olacak bronzlaşcaksınız. ayaklarınız şişecek çok sıra bekliyceksiniz sayılmaktan illallah diyceksiniz. aşhane kamara çamaşırhane ikmal gibi görevler var ayrıca koğuş nöbeti tutarsınız normalde kantinlerde herşey var ama sıra gelmez. gelirse bol bol su ve çay kahve jetonu alın makinelerde su çay kahve var jetonla çalışan. ayağınızın sağlığına dikkat edin çok ayakta kalcaksınız. 1 numara büyük bot almayı unutmayın boşuna çok fazla şey götürmeyin 1 büyük çanta ile 1 küçük çanta verilcek. terlik tıraş takımı tırnak makası bol çorap bol iç çamaşırı götürün valizinize kilit koyun. ilk gün için havlu eşofman en azından alt lazım olabilir. sonrasında zaten verirler. nakit paralarınız karta yüklenir nakit kullanamazsınız kartla alışveriş yapılır usta birliğiniz izmir turan a düşerse beklerim benim daha şafak 41 ;)

3247 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:46:46 

otobus biletimi aldim istanbul-iskenderun ulusoyla ayni otobuse denk glen varmi?

21 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:48:46 

quote:

Orijinalden alıntı: kelto3

otobus biletimi aldim istanbul-iskenderun ulusoyla ayni otobuse denk glen varmi?

bende ulusoyla gitmiştim torun yol boyunca adam stres yapıyor ama korkma iyi yerdesin.

3247 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:50:51 

quote:

Orijinalden alıntı: denizcikadir

bende ulusoyla gitmiştim torun yol boyunca adam stres yapıyor ama korkma iyi yerdesin.

eywallah bakalim hayirlisi

56 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:01:45 

istanbuldan arabayla iskenderun kaç saat bilen varmı.

209 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:03:29 

quote:

istanbuldan arabayla iskenderun kaç saat bilen varmı.

Istanbul
Iskenderun/Hatay
12 saat 11 dk
1.063 km

Prins Lpg Kit
Eskişehir

5 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:15:20 

Merhabalar. Benim de askerliğim İskenderun Hatay'a çıktı. Ben de Adana'ya kadar uçakla gidip oradan otobüsle İskenderun'a geçeceğim. Mümkün olursa teslim olmadan önce tanışalım. Hepimize hayırlı olsun şimdiden.

88 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:17:24 

Dedelerim biraz acele davranıp 3,5 gün önce yeşil don fanile almıştım. Acemilikte işime yararmı ne önerirsiniz? Acemilikte yeşil giyiliyor diye duydum ama olmayabilir tabi çok karıştı maviler yeşiller beyazlar hakiler açık yeşiller vs..

Birde acemilik bittikten sonra birliğe katılana kadarki süre ne kadar? Bu süre iznimizdenmi sayılıyor?

İskenderun / HATAY

209 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:18:34 

quote:

Orijinalden alıntı: efkanturan

Merhabalar. Benim de askerliğim İskenderun Hatay'a çıktı. Ben de Adana'ya kadar uçakla gidip oradan otobüsle İskenderun'a geçeceğim. Mümkün olursa teslim olmadan önce tanışalım. Hepimize hayırlı olsun şimdiden.

ayni anda buluşup birliğe girerseniz celp numaranız birbirinize yakın olur butun işlemleri beraber yaparsiniz hatta alt üst yatakta yatarsiniz :)

Prins Lpg Kit
Eskişehir

56 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:21:58 

valla iyiymiş.yavaş yavaş tanışalım o zaman.ben istanbuldan gidicem arabayla pazar öğlen 2-3 gibi iskenderun da olurum heralde

5 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:25:28 

ben de 3-4 gibi orada olurum diye tahmin ediyorum

88 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:29:27 

quote:

Orijinalden alıntı: efkanturan

Nerden ne zaman uçak? :)

İskenderun / HATAY

5 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:38:21 

@mosmanm
tabi güzel bir noktaya değinmişsin. hiç yazmamışım onu ben :)
istanbul atatürk havalimanı, pazar günü 11:35 adana uçağı. onur air

364 Mesaj
10 Ağustos 2012; 14:39:46 

adanadan sonra otobüs ayarladınız mı yoksa otogarda buluruz diye mi düşünüyorsunuz? ben gece uyku sersemı ayarlarım dedim ama saatlere bakmadım kek gibi
metronun saatleri uymuyor..

3247 Mesaj
10 Ağustos 2012; 14:46:04 

istanbuldan otobusle giden yokmu?

5 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:06:04 

ben hiç bakmadım oradan vasıta. bulurum diye düşündüm açıkçası

429 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:46:55 

Burası nolmuş böyle yaa Öncelikle hepimize hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar. Allah hepimize kazasız belasız gidip gelmek nasip etsin . Bu konuyu İskenderun 1.Deniz er eğitim alayına gidecek arkadaşların birbirleriyle tanışıp , aynı bölüğe v.s düşmese bile birbirlerine yol arkadaşlığı yapıp, daha önce İskenderunda askerlik görevini yapmış arkadaşların bizlere bilgi vermesi amacıyla açtım . İnşallah işe yarar:)

Daha önce İskenderunda askerlik yapmış Kısa dönem yada Uzun dönem arkadaşların bildikleri yada tavsiye ettikleri şeyleri istiyorduk sağolsun yazanlar olmuş. Yanımıza almamız gereken şeyler. Orada nelerle karşılaşacağımız v.s.

Dün silüsümü İstanbul / Pendik askerlik şubesinden aldım . 98 TL yol ücreti verdiler :) Gerçektende iyi bir rakam diğerlerine göre :) Orada da İskenderuna giden birkaç kişi buldum . Tek başınıza değil de kendinize arkadaş edinip birlikte gitmek bence daha mantıklı. Hiç değilse otobüse/uçağa bindiğimizdeki o lanet duygu bir nebze azalmış olur :)

Ben 25 Ağustos sabah 08:05 uçağı ile Sabiha gökçen havalimanından Adanaya gidiyorum ordan otobüsle iskenderuna geçeceğim. Antakya havalimanından ulaşım zor dendi. Ne kadar doğru bilemiyorum tabii ki.

Birde merak ettiğim birşey var. Bunu daha önce askerlik yapan arkadaşlara sormak istiyorum . Kara birlikleri ile Yüzer birlikler arasında ne fark var acaba

Şimdiden Yolumuz Açık Olsun . Hepimize Hayırlı Tezkereler ..

3628 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:09:51 

quote:

Orijinalden alıntı: mosmanm

Dedelerim biraz acele davranıp 3,5 gün önce yeşil don fanile almıştım. Acemilikte işime yararmı ne önerirsiniz? Acemilikte yeşil giyiliyor diye duydum ama olmayabilir tabi çok karıştı maviler yeşiller beyazlar hakiler açık yeşiller vs..

Birde acemilik bittikten sonra birliğe katılana kadarki süre ne kadar? Bu süre iznimizdenmi sayılıyor?

torunum bak şimdi açık renk haki giydirmezler.Onları ustalar giyer.Siz acemi olduğunuzda koyu renk yeşil haki alın beyaz mavi karıştırıp durmayın artık..Alttan pantolon ayakkabı üstten koyu yeşil haki olayınız bu.Kafanızada kepiniz olacak siyah..

Acemilikten sonra usta birliğine katılışın yol iznine bağlı.Gideceğin yer 800 km üstü ise 2 değilse 1.

Ben iskenderundan çanakkaleye gittim 2 gün iznim vardı 1 gece evde yattım ertesi gün gittim saat 3'te teslim oldum

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11